Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, realno *w said:

A pri tome nemamo nikakvu garanaciju, jer em Makabi može da dobije Reala u zadnjem kolu, em Fener može da dobije obe do kraja i svakako da nemamo nikakvu računicu bez pobede nad Monakom u gostima.

Nisi imao garanciju ni za dve pobede nad vodećom trojkom pa bi nam bez toga Pao bio do or die hteli to ili ne. Ja želim da u svakom slučaju napadnemo u Principatu kao da ništa drugo ne postoji. Navijam za ciljanje petog mesta, a još više za to da uradimo sve što je do nas.

 

Dodatno, kao što Meda reče, Ataman dolazi komšiluku na penal, biće zanimljivo videti da li će mu se smilovati i zašto ne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Nisi imao garanciju ni za dve pobede nad vodećom trojkom pa bi nam bez toga Pao bio do or die hteli to ili ne. Ja želim da u svakom slučaju napadnemo u Principatu kao da ništa drugo ne postoji. Navijam za ciljanje petog mesta, a još više za to da uradimo sve što je do nas.

 

Dodatno, kao što Meda reče, Ataman dolazi komšiluku na penal, biće zanimljivo videti da li će mu se smilovati i zašto ne.

 

Pa normalno, tada je bilo još puno kombinacija, a ovo je sada utakmica koja direktno donosi top8, bez obzira na sve druge.

 

Igranje na pobedu se podrazumeva, a mislim da ćemo kvalitetnije odigrati ako Makabi dobije.

Link to comment
Share on other sites

Deset godina mlađi ja bi se sad naložio k’o mlad majmun. Stariji majmun u meni je suviše iskusan da podlegne tim čarima. Stariji majmun zna da mi nismo na jednu pobjedu od cilja već smo na jedan poraz od toga da se sve raspadne kao mjehur od sapunice.

Ok, bilo je lijepo u petak, još ljepše kad si dio same utakmice - osjećaš da pridonosiš. Proslavilo se u subotu. Danas je već nedelja, hajde da se malo vratimo u realnost.

A realnost je da smo mi još uvijek bliži devetom nego petom mjestu, stoga bih zamolio za malo umjerenosti pre svega. Mi do juče nismo znali šta je Evroliga a sad gazimo Monako u gostima, koji je posle Makabija najdomaćinskiji tim takmičenja. I Real i Barsa koje izbjegavamo imaju na svom terenu više poraza od Monaka. Biramo poziciju za play-off a nismo ga ni osigurali. Wtf?

Svim srcem za Makabi braćo i sestro, svim srcem. Sve što nam se samo da je dobrodošlo.

A posle vidjećemo, o tom potom.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bukvalno niko nije napisao da gazimo Monako u gostima. Možda sam prevideo nešto.

 

Napad na poziciju ide u paketu sa potvrdom ulaska u top osam, pošto je 5-6 timova u istom loncu. Prioritet se u svakom slučaju zna, a to je ulazak u PO.

Link to comment
Share on other sites

To svakako. No racionalnije je razmišljanje da dobije Makabi pa da se rasterećeni pošibamo sa Monakom nego da dobije Žalgiris pa da nabijemo sebi neki pritisak pobjede.

Jednostavno mislim, a poučen iskustvom, da nam sa pobjedom Žalgirisa rapidno padaju šanse u Monaku i to je sve.

Treba uzeti sve što nam se pruži a tabelu gledati tek na kraju.

Šta bi bilo kad bi bilo je bla bla truć i ništa više.

Ako smo mi ta ekipa i ako je ovo ta godina nije uopšte bitno ko je s druge strane, desiće se svakako. Biti drugi ili sedmi ne pravi neku razliku. Bar u mojoj glavi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

A realnost je da smo mi još uvijek bliži devetom nego petom mjestu, stoga bih zamolio za malo umjerenosti pre svega. Mi do juče nismo znali šta je Evroliga a sad gazimo Monako u gostima, koji je posle Makabija najdomaćinskiji tim takmičenja. I Real i Barsa koje izbjegavamo imaju na svom terenu više poraza od Monaka. Biramo poziciju za play-off a nismo ga ni osigurali. Wtf?
 

 

Realnost je da držimo stvari u svojim rukama, i da se kalkulacije u principu trebaju praviti za što bolju poziciju. Dakle, jedna pobeda nas vodi u PO, i to tako treba posmatrati. Poraz Baskonije ili Žalgirisa je dobrodošao, ali nije presudan. Pobediš bar jednu, i ideš dalje. Lično, ne pravim kalkulacije kada je sve u našim rukama. A ako imaš veće ambicije od učešća u top8, gledaš da, ako je ikako moguće, sebi obezbediš što bolju početnu poziciju i uslovno rečeno lakšeg rivala. Zbog toga, idemo po obe pobede, pa ako to bude dovoljno samo za 7 mesto i seriju sa teškašima, šta je tu je-prsa u prsa ali smo uradili sve što je do nas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2023 at 2:29 PM, uini said:

e ne moze, zato sto je @KockoOblodefinisao vildozu tako a on je punter-segment, ne mario, jednom knick, zauvek knick. volim ga skoro kao ntilkinu ali ne da sam ubedjen, vec znam da bi ga terali nakon dva metra dana.

 

Zapravo, obojicu gaučosa sam nazvao cirkusantima, sa puno talenta i skila, ali jbg...ni posle x odgledanih utakmica CZV nisam promenio mišljenje. Lepo ih je gledati,Kampaca na prvom mestu, ali tu prestaju njihove vrednosti za klub u kome trenutno igraju. Još mi niko na forumu, a ni u rl, nije odgovorio na pitanje koja Kampacova i Vildozina sezona u karijeri pravi čitav ovaj hajp oko njih. Pitanje je možda glupo, kao i onaj koji ga je postavio, ali bih svejedno voleo da dobijem odgovor.

 

Isto je i sa igranjem košarke bez pleja u 12 igrača. Može to sve da se istrpi, sakrije...možeš Realu i Oliju da meteš 120 koševa, da osvojiš EL i bez pleja, ali u važnim utakmicama, pogotovo onim eliminacionim, nije za zgoreg imati igrača koji u tri napada neće prodati dve lopte i ostale bedastoće često svojstvene kombo i ostalim bekovima. Jednom si me ovde prozvao, nešto u fazonu, zastareo,zatucan, način razmišljanja o košarci. Mislim da si pogrešio, ili ja nisam bio jasan u svojim stavovima.

 

Kocko se trenutno bavi uzaludnim poslovima, spašavanjem kajsija od prolećnih mrazeva. I ova naša rasprava ima dosta sličnosti sa pomentom aktivnošću.

 

 

Jbt,sličnim stilom sam pisao pisma iz JNA,teško svima koji me poznaju 😄 .

Edited by KockoOblo
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Odmoriti sve bitne igrace veceras da ostanu citavi za EL - eto prilike za klupu da se dokaze.:default_coffee:

 

Pobeda pre svega.

 

Ako bitni igrači mogu da naprave 20 razlike u prvom poluvremenu, onda će odmarati. Uostalom, imamo 4 dana do Monaka, posle ovog meča.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...