Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

17 minutes ago, Dobar Los Milos said:

 

Ne secam se imena, ali mozes da premotas sinocnju KZM. Lik hladno kaze Ivanovicu "ovo vam je prva pobeda u derbiju".

A sta tek reci za lika koji Zeljku postavlja pitanje u prvom licu mnozine? :classic_blink: Jos ja reko' sebi: Ma,daj,Crni..tripujes..nisi dobro cuo. Kad on komotno nastavlja na isti nacin :classic_laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Drug Crni said:

A sta tek reci za lika koji Zeljku postavlja pitanje u prvom licu mnozine? :classic_blink: Jos ja reko' sebi: Ma,daj,Crni..tripujes..nisi dobro cuo. Kad on komotno nastavlja na isti nacin :classic_laugh:

Nisam cuo ima novinara ali bio je neki lik koji postavlja pitanje u fazonu "imali smo problema u odbrani, kako to da resimo?" 

A nije Tegi. 

 

Moguce da je neki Partizanov portal, ogradjujem se jer kazem nisam cuo predstavljanje ali opet... 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kendrick said:

Momak iz magazina Reflektor... 

 

 

Quote

Ko je, šta je to “reflektor”? Šarolika skupina zaljubljenika u sport, mahom pristalica beogradskog Partizana, koji iz potrebe ličnog zadovoljstva skoro svakodnevno pišu o raznim sportskim temama na tviteru i ostalim društvenim mrežama. Neki od nas se profesionalno bave (sportskim) novinarstvom, nekima je pisanje hobi, neki će se pak po porvi put okušati kao autori.
Ne čine „reflektor“ samo navijači Partizana. Čitaćete i članke novinara i sportskih fanatika, koji su pristalice Crvene zvezde, splitskog Hajduka, sarajevskih klubova, ljudi bez navijačke pripadnosti.
Navijačka pripadnost osnivača ovog magazina „reflektoru“ daje i davaće jasno vidljivo crno-belo naličje, međutim nije „reflektor“ samo i isključivo Partizan. 

 

Ahahahaha kakvo objasnjenje... Hocemo da budemo Partizanovo glasilo a kao nismo Partizanovo glasilo 😄 

Ovo kao onaj forum Avangarda. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kooineeperk said:

Ahahahaha kakvo objasnjenje... Hocemo da budemo Partizanovo glasilo a kao nismo Partizanovo glasilo 😄 

Ovo kao onaj forum Avangarda. 

Quote

Navijačka pripadnost osnivača ovog magazina „reflektoru“ daje i davaće jasno vidljivo crno-belo naličje, međutim nije „reflektor“ samo i isključivo Partizan. 

Ljudi su lepo rekli ko su i šta su a ti zaključuješ nešto svoje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ljudi su lepo rekli ko su i šta su a ti zaključuješ nešto svoje.

 

Ne zakljucujem ja nista svoje nego iz onog sto su oni napisali i kako se ponasaju, izdvajam cinjenicu da to jos rade samo Avangarda, dobro i Tegi, mozda je to cak i bolje poredjenje jer je Tegi kao-novinar.

 

Dakle imamo Avangarda internet forum, Zona Press tv emisiju, i sada Reflektor internet news portal 🙂 

 

Ali vidi, zabole mene za to sto ljudi tako rade (sto glume profesionalne novinare na neprofesionalan nacin), mene to cak i zabavlja, smesno mi je. Ali ko jos sebe u danasnje vreme naziva novinarom, i na koje niske grane je ta profesija spala, momci jos i nisu losi 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Zamišljam da je neko ovako pisao pre 30-40 godina za pick and roll 😄

Pre 20-25godina... Bolela je glava od nekih komentara koji su zvali to 'igra/napad 2 na 2'. Cak, cini mi se Trinki kod Radojevica u potkastu prica na tu temu i koliko je to pogresno.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Млади Мени Рибера са мог аватара је пикенрол преко 10 година звао игра 2 на 2, и данас ми је смешно када то чујем.

Dugo se koristio taj termin 2 na 2, ne može sve da se prevede a da ne bude rogobatno ... blokada na igraču sa loptom :classic_smile: e, jbg. sad.

Terminologija je sad jedinstvena i to je OK, druga su vremena.

Link to comment
Share on other sites

Srdjan Radojevic je umeo lepo da objasni neku akciju, gde se ista igrala uspesno ili koji tim/koledz je poznat po tome. Kamo srece da ima vise od jednog komentatora koji na lep i jednostavan nacin pomazu gledaocima da nauce neke jednostavnije principe i terminologije.

 
Ljudi nažalost to što on priča doživljavaju pogrešno, u fazonu šta meni on tamo ima da tu priča za neke nazive akcija, kretnji, tipova odbrana na engleskom, ja gledam košarku x godina reci to kako narodski valja i trebuje. Ja se sjećam npr UCLA cut kad je jednom pomenuo, jednostavna a efektivna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Nije to proseravanje nego opšti izrazi koji se koriste u modernoj košarci, ja bih bio srećan da naučim nešto novo a ne da se brecam što ne znam ni ono osnovno. 

Koji jos komentator sa nasih prostora koristi gore nabrojane "opste" izraze? 

 

Najbolje bi bilo da svi naucimo napredni engleski jezik i da imamo knjigu kosarkaskih izraza ispred sebe pa da mozemo da pratimo sta ovaj komentator prica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije potrebno da prevodis cut ili roll, komentator moze vrlo jednostavno da objasni sta se u odredjenim akcijama ili potezima dogodi.

Recimo: "Akcija koju je svojevremeno koledz Butler popularizovao, visoki igrac gleda da stane na liniju za 3 poena dok bek sa loptom zaobilazi visokog igraca i napada reket". Naravno, izmislio sam ovo i verovatno nema smisla, sustina je da svaki komentator bez koriscenja naprednog Engleskog moze da objasni ideju iza akcija koje se igraju.


Takodje, pojedine izraze je bas nezgodno prevoditi, najjace bi bilo da komentatori prevode pick & roll da se neko ne bi nasao uvredjenim.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...