Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

12 minutes ago, McLeod said:

P.S.

 

Ja se iskreno ne bih lozio da dobijamo Amere ni da su sastavili tim od ovih koji igraju u Evropi, kad ih vode Popovic i Ker.

 

Ja se slažem sa ovim.

 

Tj, ta potencijalna ekipa bi se mogla dobiti, uz njihov relativno slab dan i vrhunski dan neke druge ekipe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bek said:

Ja iskreno verujem u to sto sam napisao, ali u smislu ucinka na toj jednoj utakmici. Naravno da individualno to nije tako i naravno da to ne bi bilo tako u 82 utakmice u sezoni.

 

iskreno, mislio sam da se zavitlavas, pa kao, ajde i ja (:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iz sprdnje:

 

Larkin, Džejms

Kori Higins, Kjurik

Klajburn, 

Derik Vilijams, Singlton, Tompkins

Brendon Dejvis, Džordan Miki, Hajns

 

+ Pop na klupi.

 

Lagano prvi favorit. Ekipa koja se može pobediti, ali za to treba baš brutalna partija.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pod utiskom smo igraca koji igraju tamo uklopljeni u te timove. I dok individualno mogu biti slabiji na petici recimo od nas, da li sa druge strane postoji tim koji moze da trci kao oni? I to njihova deseta ili petnaesta najbolja postava iz NBA? Ne postoji niti ce postojati.

 

Lauri je couker, ali opet je odlican igrac na nivou NBA. Ja Vokera bas ne volim niti njegov stil igre ali je cinjenica da niko nema igraca koji moze da resi utakmicu na nacin na koji moze on.

 

Taker je prenamazan i prezajeban igrac koji bukvalno svaku poziciju moze da preuzme i uspesno cuva, plus je nepogresiv iz coska, a prostor ce da dobija.

 

Da ih ne vodi Pop pa da se pobiju oko lopte, ali ako uspe da napravi svoj trademark protok bice spasavaj se ko moze.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, realno *w said:

Iz sprdnje:

 

Larkin, Džejms

Kori Higins, Kjurik

Klajburn, 

Derik Vilijams, Singlton, Tompkins

Brendon Dejvis, Džordan Miki, Hajns

 

+ Pop na klupi.

 

Lagano prvi favorit. Ekipa koja se može pobediti, ali za to treba baš brutalna partija.

 

Deremo ih na svakoj poziciji sem na 4.

Link to comment
Share on other sites

SAD po imenima ove godine vodi nešto slabiju ekipu nego što su u mogućnosti. Mi imamo jednog od najboljih igrača na svetu, generalno dobar i uigran tim koji iza sebe ima rezultate, koji zna da bude prilično inspirisan a pored toga je ovakav sistem takmičenja vrlo specifičan, jedan loš dan i meč može skupo da košta.  

 

Nadam se i ja nekom čudu, nekoj ludoj utakmici koju ćemo prepičavati godinama, gde naši momci pišu poeziju na terenu i kite se zlatom, gde na videlo izlazi razumevanje košarke svakog našeg igrača na terenu i gde na inspiraciju ulazimo u istoriju. Jeste, deo mene se u nekom romantičarskom zanosu nada da bismo mogli konačno do zlatne medalje.

 

No treba biti realan. SAD i dalje ima dosta jači sastav, nemaju igrača kalibra Jokića ali su svi ostali igrači dosta bolji od naših a sa klupe ih vodi mnogo bolji trener, možda najbolji na svetu. Stvarno je čudo ako ih pobedimo, stvarno je čudo ako ih bilo ko pobedi. 

 

Meni je ok loženje do neke mere, ali od foruma ipak očekujem i malo više. Ako već budem morao da na fejsu, instagramu ili tviteru čitam nebulozne komentare o dopingovanim Amerikancima koji pogađaju trojke sa 7 metara  zbog droge u krvi, od ljudi koji za te igrače nisu čuli i košarku gledaju samo kad igra reprezentacija ali imaju napad pameti za vreme prvenstva, hiljadu opravdanja ili hiljadu kritika i psovki za naše momke, ako će novine biti još veće sranje nego što jesu a komentari ispod ono malo teksta koji uglavnom opet piše o nekoj povlastici Amerikanaca, nepravdi i zaveri još bljutaviji, je l' mora da se i ovde pravi takva atmosfera? Možda se malo i uzaludno nadam i previše očekujem, ovde se ipak dosta piše o neuspesima trenera, hiljadama izdajnika reprezentacije i države i igračima koji su najbolji na prvenstvima ali ipak nemaju pojma .. Možda se uzalud nadam pa nek topic liči na to što će ličiti, ali malo poštovanja prema momcima kad već imamo toliko (iracionalne?) vere u njih, da ne dođemo u situaciju da ih pljujemo a opet ih čeka naporan turnir i opet ih čeka dosta jači protivnik.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Pa kada ce da bude neko lozenje koje nije 100% iracionalno neko sada?

Usa je bukvalno nikad slabija u poslednje 10 godina a mi imamo 2 finala protiv mnogo jacih amera pogotovo onaj Oi tim, pa ta putovanja do finala jos vise pojacavaju lozenje.

i mislim da to lozenje je prevashodno da Usa moze da izgubi prvi put jos od 2006?

Nije kvota na Usa 1.05 kao sto zna da bude, znaci ove godine barem postoji sansa, steta sto im je grupa slabija posto to generalno igraju na Autopilotu pa smo i mi imali sanse za Ot na Oi ali neko je chokovao ne secam se ko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pa kada ce da bude neko lozenje koje nije 100% iracionalno neko sada?

Usa je bukvalno nikad slabija u poslednje 10 godina a mi imamo 2 finala protiv mnogo jacih amera pogotovo onaj Oi tim, pa ta putovanja do finala jos vise pojacavaju lozenje.

i mislim da to lozenje je prevashodno da Usa moze da izgubi prvi put jos od 2006?

Nije kvota na Usa 1.05 kao sto zna da bude, znaci ove godine barem postoji sansa, steta sto im je grupa slabija posto to generalno igraju na Autopilotu pa smo i mi imali sanse za Ot na Oi ali neko je chokovao ne secam se ko

 

Pa rekoh, ložim se malo i ja i istina je da nije sve iracionalno i da donekle ima i pokrića, ali i dalje nismo favoriti, jači su i igrački i na klupi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, LayupFromTheMidget said:

Ma beli Srbi, valjda 2 mulaca imali otvorene 3 jedan je Bogdan kada je sjebao jednu od najboljih asistencija Teodosici, shame on him, tad je trebao da ode u penziju kakav je highlight sjebao.

a 2 je verovatno Teo

Ma znam na sta si mislio, al opet je nekako Lauri.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam bas siguran.... ne pamtim da sam video bolji ball handling nego kod tog Foxa. Pritom je mnogo pokretljiviji, jedino sto Bogdan mozda moze vise da se podredi kolektivu.

 

A i ne znam koja je to kapitalna razlika u pravilima.... sem nesto manjeg terena i 3 sekunde? 

Link to comment
Share on other sites

Bogdan je veci lider od Foksa, clutch player, ima more odigranih teskih i neizvesnih utakmica. Veliko iskustvo iza njega. Foks je jos klinac, ima zaista veliki potencijal, ali jos on ima da se dokazuje u tezim utakmicama, sad u ovom trenutku i ovim uslovima je Bogdan ispred. A i utakmica sa regularne sezone NBA, ne moze da se poredi sa eliminacionom fazom SP-a. 

 

Pogledaj na jutjubu kos Bogdana za pobedu, preko Drejmonda Grina. Stvarno tezak ulaz bio. Ne volim da sudim igracu prema jednom potezu, ali ovo zasluzuje respekt. 

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Strana reprezentativna kosarka (SP u Kini 2019.)
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...