Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

4 minutes ago, mmajstor said:

 

5-15?

 

Iskreno, ne volim licitiranja brojkama. Mi ne znamo ni s kim ce igrati u finalu, ako igraju, niti kako ce tamo da igraju.  Ali cinjenica je da, iako vecina ovih USA igraca nije prvi esalon zvezda u NBA, to su sve i dalje veoma kvalitetni igraci i nijedna ekipa na SP ne raspolaze takvim rosterom kao USA. I da su prvi favoriti, jesu. Kao sto sam pomenuo, bice jos opasniji nego sto mnogi misle, jer ce vise biti orjentisani na timsku igru, nego neki tim prepun superstarova. Ja se samo ne bih zanosio mislima da cemo tek tako da ih pobedimo, kao sto se mnogi, vidim, zanose. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanosili su se i pre tri godine uoci finala OI, pa je u finalu stiglo surovo otreznjenje. Problem je sto se sad zanose jos vise, posto ne salju najbolje igrace, pa kao, uh sad cemo da ih dobijemo. 

 

Mene samo sad plasi da otreznjenje ne stigne pre finala, od neke Litvanije ili Grcke. 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Skyglider said:

Zanosili su se i pre tri godine uoci finala OI, pa je u finalu stiglo surovo otreznjenje. Problem je sto se sad zanose jos vise, posto ne salju najbolje igrace, pa kao, uh sad cemo da ih dobijemo. 

 

Mene samo sad plasi da otreznjenje ne stigne pre finala, od neke Litvanije ili Grcke. 

 

Mene su drugari gledali kao ludaka kada sam im posle Francuske rekao da u finalu gubimo bar 20 razlike... ali sve je to valjda ljudski. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mmajstor said:

Da su dosli sa Lebronom i Karijem bilo bi ljudi koji bi se zanosili da mozemo da ih dobijemo... bez toga izgleda ne moze u nas. 🙂

Jebes igranje sporta i pracenje sporta ako ne verujes u pobedu u svakoj utakmici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, pepe sancez said:

Moram da primjetim da Litvanija ima fizicki izuzetnu petorku. Steta ili sreca sto su ima izmjene zesca rupa, pogotovo unutra. Giljace Sabonis i Valancuna po 30+ minuta sigurno.

Kako na kojoj poziciji. Gidraitis i Kuzminskas su odlični igrači

Link to comment
Share on other sites

Naravno govorim o petorkama koje posjeduju i kosarkaski kvalitet za ovaj nivo kosarke. 

Kalnietis, Grigonis, Kuzminskas, Sabonis, Valancunas je sasvim dobra igracki, a i sposobni su da igraju fizicki.

Izmjene Jankunas i Giedraitis su dobri fizicki, ali be i igracki. Jankunas je u padu, a Giedraitis ipak nije taj nivo. Lekavicius je mali, ostali su neozbiljni za ovaj nivo.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, pepe sancez said:

Moram da primjetim da Litvanija ima fizicki izuzetnu petorku. 

 

Koliko su samo dobri i namazani u kontakt igri, bampovanju, postovljanju blokova, prolasku kroz blokove, postavljanju za off skok, građenju...vrlo zajebana ekipa, koja bi nas i sinoć dobila da nije bilo stopedeset bacanja i domaćinskog suđenja. I to bi mnogo ličilo na ono polufinale.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Litvancima je tanka spoljna linija. Grigonis tesko da moze da ponovi ovakvu partiju, a Kalnietis sa onakvim sutem tesko da moze nesto da uradi. Svi će ga puštati da sutne I da mu idu ispod bloka. Lekavicius suvi prosek I to nizak,a upravo su im unutrašnji igraci najjace oružje. 

Link to comment
Share on other sites

Ali igraju jako pametno. Grade napad sjajno, strpljivi su i znaju sta igraju. Plus sve one sitnice koje je cica gore naveo.

 

I jedna stvar za Kalnietisa. On je uvek u reprezentaciji igrao sa potpunom slobodom, znaci sutira kad mu se ide ispod bloka, vrti pikove, napada, koristi sve svoje prednosti. Jednostavno igra svoju igru, a tako moraju da igraju i Jovic i narocito Vasa kod nas. Ja sam voleo Pefija u reprezentaciji jer nije jebavao zivu silu. Igra pik, odmaknu mu se bezobrazno jer bolje pustiti njega nego da dodje lopta do Tea da kreira, Pefi je opali. I stalno je igrao svoju igru, nikad nije bio stidljiv i zato je bio tako dobar u reprezentaciji.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Litvanija je juče igrala odlicno, pobedili smo na suvi kvalitet. 

 

Kalnietis je bio takav igrac pre otprilike 5 godina. Sada je to daleko od tog nivoa na kome je bio, a najjace oružje mu je bilo odlican prodor i završetak na obrucu. Sada nema više te brzine i takvog prodora tako da su Litvanci osakaceni na plejmejkerskim pozicijama. 

 

Malo mi je čudno da Vasa kod nas ima ulogu samo da prenese loptu, a videli smo sta sve moze ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Pusti Evroligu, on osim one trojke protiv  Rusa  na EP  nista drugo nije pokazao u A reprezentaciji ,samo nam je trgao nerve , ja njemu uopste ne verujem, dok ne dokaze suprotno.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki8 said:

Pusti Evroligu, on osim one trojke protiv  Rusa  na EP  nista drugo nije pokazao u A reprezentaciji ,samo nam je trgao nerve , ja njemu uopste ne verujem, dok ne dokaze suprotno.

 

Nije ni Jokic dosta dugo nista pokazao u repstaciji 🙂 Bice ljudi to ok, bicemo naspanovani na vreme.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Miki8 said:

Pusti Evroligu, on osim one trojke protiv  Rusa  na EP  nista drugo nije pokazao u A reprezentaciji ,samo nam je trgao nerve , ja njemu uopste ne verujem, dok ne dokaze suprotno.

 

eto motiva više za vasu da se dokaže

 

džaba mu svi novci, nagrade, i priznanja, dok Miki8 ne lupi pečat

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Strana reprezentativna kosarka (SP u Kini 2019.)
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...