Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Vajni sve lepo objasnio. Nisu nepobedivi, ali zaista daleko od ekipe za potcenjivanje i apsolutni favorit prvenstva. 

Pošto niko ne odskače kvalitetom, lakše će i hemiju dobiti. Plus faktor Pop. 

Plus imaju najviše iskustva na poziciji 4 koja je nama najtanja. 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da su Ameri favoriti ali je isto tako tačno da ova ekipa nema veliku marginu greške kao oni USA timovi koji su imali superstarove. Kestenje iz vatre kad god je bilo gusto su prethodnih godina vadili KD, Kobe, prime Wade, Lebron...ili su jednostavno bili toliko jaki da ih niko nije mogao ozbiljno ni namučiti. Na nama je da se pokažemo dostojnim rivalom (kao Španija u finalima OI 2008 i 2012, tada IMHO Ameri nema šanse da bi dobili da su na mestu superstarova bili borderline all star igrači). 

 

Meni USA ekipa i pored svih otkaza deluje komplementarno, nemaju neke preterane egoiste u ekipi, ako kliknu i Pop ih upregne da igraju timsku košarku, ne samo da će uzeti zlato već će moguće igrati i vrlo lepu košarku, što npr ekipa sa OI 2016 nikako nije igrala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cini se da je Greg najveca prednost njihovog tima i da on nece dozvoliti nikakvu nedisciplinu u timu. 

 

Sad pogledah Denija Avdija, Zuherovog sina... neverovatan mali, buduci ubica. I zasto sine Zuhere ode u Izrael, cini se da je u bilo kojojoj drugoj drzavi resio da zivi mali bi igrao za Srbiju...stvarno velika steta. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Da se i ja upisem, posto mislim da sam jedini u Srbiji koji nije napisao ili izgovorio ove recenice.

 

Ljudi, nemojmo potcenjivati Amere, i dalje je to timcina i apsolutni prvi favorit prvenstva.

 

Sa druge strane, ipak ovo nije nepobediv tim i verovatno je ovo najslabiji tim posle dosta godina. Sanse su nam porasle, ali samo neko ko ne prati kosarku moze da potceni ovakav tim i lozi se da cemo da ih oderemo. Ipak, nema tu onih bas bas superstarova koji cete natrpati i kojima ne mozes bas nista.

Edited by Bek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve ste vec rekli, ali i ja da ponovim da je mozda ovo od onih ''Kad ako ne sad'' situacija. 

Imaju sjajnog trenera i neegoisticne igrace, ali ovoga puta nemaju cheat code u vidu Duranta ili ostalih elitnih igraca protiv kojih nema odbrane, tipa Kari, Harden, Lebron.

 

Recimo da sa ovim timom negde zapnu, protivnik sipa kao lud, ko preuzima pritisak na sebe? Meni je najizglednije Lilard, jer mu je samopouzdanje na visokom nivou od sabijanja OKCa i prolaska protiv Denvera (iako protiv Denvera nije bio bas glavni igrac). 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A i ovo poredjenje '02 i '19 sastava - nije mi jasno ko ozbiljan moze da ustvrdi da je ovogodisnji roster losiji.

 

Lillard>MillerA

Kemba>DavisB

Lowry>Williams

Beal>Finley

Middleton<Pierce

Tatum>MillerR

Barnes<Marion

Love~Brand

Harris~O'Neal

Millsap/Kuzma/Tucker>DavisA

Drummond<Wallace

Turner>Lafrentz

 

Dakle, jedino su na SF ponesto slabiji, sve ostalo je uglavnom ubedljivo na strani ove ekipe.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

baron davis je tada imho bio bolji od kembe danas a dzermejn nema matchup i dobar je kao dobar dan ali šut je ono što izdvaja ovu ekipu danas a i playmaking van pg pozicije 

 

Edit 

middleton po meni korisniji od piercea za repku iako je fcuk paul pierce bolji 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

baron davis je tada imho bio bolji od kembe danas a dzermejn nema matchup i dobar je kao dobar dan ali šut je ono što izdvaja ovu ekipu danas a i playmaking van pg pozicije 

 

Edit 

middleton po meni korisniji od piercea za repku iako je fcuk paul pierce bolji 

 

@ bold

Nema sanse. Baron jeste bio osetno bolji defanzivac, ali ovo sto u napadu igra Kemba poslednje 2 godine mogao je samo da sanja. Pritom danasnji Kemba je u apsolutnom prajmu, a Baron je onomad imao tek nekoliko profi sezona iza sebe. 

 

Za Sixa se slazem, on u vakuumu jeste bolji igrac od Harrisa npr sa kojim ga poredim, ali gledajuci danasnju kosarku i ono sto je Jermaine bio prinudjen da igra tada, razlika se istopi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

A i ovo poredjenje '02 i '19 sastava - nije mi jasno ko ozbiljan moze da ustvrdi da je ovogodisnji roster losiji.

 

Lillard>MillerA

Kemba>DavisB

Lowry>Williams

Beal>Finley

Middleton<Pierce

Tatum>MillerR

Barnes<Marion

Love~Brand

Harris~O'Neal

Millsap/Kuzma/Tucker>DavisA

Drummond<Wallace

Turner>Lafrentz

 

Dakle, jedino su na SF ponesto slabiji, sve ostalo je uglavnom ubedljivo na strani ove ekipe.

 

 

 

Mislim da sam upravo ja ustvrdio da ce ovaj roster biti losiji, jes da se zezam nekad, ali probah da budem ozbiljan, verovatno je samo neznanje.

Ima I nekih <> koji su pomalo cudni.

Kemba bi morao da odigra malo vise da bi se poredio sa Baronom, da pokida neke plejof serije, napravi haos u dvorani.

Kazes Midlton < Pirs, sto brate? Nek ide zi'ot I tu, ako je vec Tatum jaci od Redzija.

 

Harris ~ O Neal, ajde I to nek bude, provericu ko je taj fckn Haris. 

(Harris je Tobi onda, ali ja ne vidim to porednjenje)

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

Jaci su Ameri i to dooosta. Moze da se desi iznenadjenje, ali jako tesko. Jeste da imamo Jokica, ali njihov svaki igrac je bolji od naseg drugog igraca (Bogdana).  Da imamo i tog drugog igraca koji bio mogao da isprati Jokica, tipa sad Doncic, mogli bismo necemu da se nadamo. 

Kao da je Srebro/Bronza malo. 

Link to comment
Share on other sites

Ono gdje bi Ameri mogli imati poteskoca to je sto nemaju internacionalnog iskustva. Ne znam da li je iko, osim Lava, igrao za reprezentaciju i igrao po Fiba pravilima. Nije to nikakva nepremostiva prepreka, ali zna da drzi neke igrace stegnutim, recimo Kemba bi mogao imati problema sa manjim terenom, nepostojanjem def.tri sekunde, tj. punim reketom. Ranije je uvijek u tim situacijama iskakao Durent, Kari ili Harden, a jos ranije Entoni i Brajant. To bi mogla da bude sansa ako se udje u egal do kraja. 

 

Takodje, za mene tripl tret kvalitetom odskace Lilard, a ako on ne bude u formi bice enigma ko bi preuzeo.

Koliko god sasavo zvucalo u tim situacijama su i Spanci i mi u mnogo boljoj poziciji.

 

Ali opet do toga treba neutralisati veliku razliku u klasi, ipak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...