Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

38 minutes ago, uini said:

bolje im je u tranziciji ali imaju ovde igrače koji mogu da funkcionišu odlično i u pozicionom napadu, u smislu da i dalje mogu da iskreiraju za sebe i druge;

brunsonu je svejedno da li se igra brzo ili sporo, slično važi i za haliburtona. edwards, ingram + jjjr, banchero, ima tu na svakoj poziciji po par igrača koji mogu i ovako i onako.

 

 

Branson je baš brutalan bio, strašno zaeban igrač. Mislim da je u FIBA košarci koplje iznad Halibartona.

 

Rivs je recimo igrač koji deluje da će bez ikakvog prilagođavanja igrati Fiba košarku.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ok, svi znamo da su Amerima OI prioritet, a da ce ovde da igra ko mora, ali ovo takmicenje ipak ima naziv ''svetsko prvenstvo'' i ne bi trebalo da bude nevazno. Zbog toga mi je krivo sto je Jokic odustao, jer sa njim u prajmu i Bogdanom pri kraju prajma smo mogli da se nadamo necem uz dobrog trenera (nekog boljeg od Karija trenutno). Jednostavno ne verujem da Halibarton, Edvards, JJJ, Brunson, Ingram mogu da uzmu zlato kad nalete na nekog tvrdog u eliminacionoj fazi. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, 40Wins said:

Ok, svi znamo da su Amerima OI prioritet, a da ce ovde da igra ko mora, ali ovo takmicenje ipak ima naziv ''svetsko prvenstvo'' i ne bi trebalo da bude nevazno. Zbog toga mi je krivo sto je Jokic odustao, jer sa njim u prajmu i Bogdanom pri kraju prajma smo mogli da se nadamo necem uz dobrog trenera (nekog boljeg od Karija trenutno). Jednostavno ne verujem da Halibarton, Edvards, JJJ, Brunson, Ingram mogu da uzmu zlato kad nalete na nekog tvrdog u eliminacionoj fazi. 

 

Da bismo mi zaprijetili ovoj američkoj ekipi trebali bi nam, pored Jokića, prime Teo da ih izbezumljuje i prime Stefan Marković, Stefan Jović, Kalina i Bjelica da grajnduju. I, što je najvažnije, Raško, Beercha, Štime i Simonović na klupi 😉 

Link to comment
Share on other sites

Top njuške na klupi amera će zasigurno do polufinalne serije prekristalisati petorke, rotacije i uvežbati te kombinacije za napad na postavljenu odbranu iz kojih su izgubili najmanje 5 od 16 TO. Dva-tri puta je igrač koji katuje bio prebrz i pas je usledio u telo ili iza.

Na specijalu iz prekida gde se lopta ubacuje na niski post krenula su dva igrača...

Jeste jako čudna statistika od sinoć...teško ih je jasno izračunati sa ovom postavkom igre.

 

Rispekt i za olinjalog frajera Rudija.

Kada je špancima postalo jasno da nemaju šutera koji može dovoljno brzo da je ispali, a plejevi spuštali loptu na parket samo u prenosu...ulazi torima sa zašrafljenom rukom i pljaaaas. U sledećem napadu je digo čuvara na perimetru fintom šuta, probio unutra i iznudio faul. Nešto nakon toga kada su ameri skorovali 6 poena u nizu iz tranzicije, on najpametnijim faulom na tekmi zaustavlja četvrtu kontru.

Kakav hauzmajstorski performans.

 

Nismo isti...

Edited by Wingwalker
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

 

Da bismo mi zaprijetili ovoj američkoj ekipi trebali bi nam, pored Jokića, prime Teo da ih izbezumljuje i prime Stefan Marković, Stefan Jović, Kalina i Bjelica da grajnduju. I, što je najvažnije, Raško, Beercha, Štime i Simonović na klupi 😉 

I jos jedan.....

1W44y6g.gif

:default_coffee:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Branson je baš brutalan bio, strašno zaeban igrač. Mislim da je u FIBA košarci koplje iznad Halibartona.

 

Rivs je recimo igrač koji deluje da će bez ikakvog prilagođavanja igrati Fiba košarku.

 

dada, još uđe sa klupe i nema nikakvog praznog hoda, odma' pljus pljas

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kronostime said:

I jos jedan.....

1W44y6g.gif

:default_coffee:

Ali ovaj old school naslon Machuana laktom u meki predeo između vrata i ramena prilikom gradjenje je meni bolji potez.

To u skoku onesposobi protivnika ko kad biku onu alku na nos stave, a najčešće se ne svira.

Sutra svom malom pokazujemo ovo za ilustraciju,odavno mu objasnjavam čak i pokazno al ne vjeruje ćaći.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Markkanen je ubica, ja bih rekao lagano jedan od top 5 igrača na SP. Neverovatan je.

Права је штета што нема бар 1-2 ел играча уз себе квалитета типа Гудурића не мора ништа преко баш би били зајебани у том случају.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Markkanen je ubica, ja bih rekao lagano jedan od top 5 igrača na SP. Neverovatan je.

 

Iako je naš Jović drugi tip igrača se nadam da može da postane kalibar takvog igrača jer ima tu crtu pobednika. Lauri je stvarno fantastičan. Gledah ga jednom uživo protiv Hrvata na EP, tekma pre naša, neverovatno dominantno deluje uživo.

 

Link to comment
Share on other sites

Jović nema ni blizu takav atleticizam a o sposobnosti da kreira sebi šut sa bilo kog dela parketa i da pogodi to da ne pričam. Markkanen je u ovom trenutku imho klasa iznad Bogdana, a među Evropljanima odmah iza Jokić-Giannis-Luka neprikosnovenog trija. Dalek je to domet za Jovića.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Jović nema ni blizu takav atleticizam a o sposobnosti da kreira sebi šut sa bilo kog dela parketa i da pogodi to da ne pričam. Markkanen je u ovom trenutku imho klasa iznad Bogdana, a među Evropljanima odmah iza Jokić-Giannis-Luka neprikosnovenog trija. Dalek je to domet za Jovića.


Jeste All Star kalibar igraca, uprkos svemu se nadam nekom slicnom razvoju. Ali to je druga prica. Generalno samo da se slozimo da je uzivanje gledati Markkanena. 

Link to comment
Share on other sites

Заслужено ол стар играч далеко изнад оба Богдановића, Валанчијунаса, Фурнијеа, Нуркића и осталих европљана који су одлични играчи ал да имају још 3 каријере не би били ол стар. Ранг Сабониса ми је иза ове тројице дакле у 5 европљана сада.

Link to comment
Share on other sites

Quote

2007. Fiba U16 Euro
2008. Fiba U16 Euro
2009. Fiba U18 Euro
2010. Fiba U18 Euro
2011. Fiba U19 World Cup
2011. Eurobasket
2013. Eurobasket
2014. World Cup
2015. Eurobasket
2016. Olympics
2017. Eurobasket
2019. World Cup
2022. Eurobasket
2023. World Cup

 

 

Jonas :Hail:

 

 

  • Like 17
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...