Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

4 minutes ago, Thor said:

Činjenica je da će svaka ekipa koja želi da dobije špance na SP, morati dobro da oznoji dupence. Zajebani, žilavi i svi ginu.

 

to je sve okej ali igraju napade bez da spuste loptu na parket, eventualno za fintu.

 

bas igraju proper basket, bolji nego sto su individualno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Beonegro said:

Ja mislim da Amerikanci ne mogu bolje od ovoga, 16/25 za 2, 6/9 za 3, 5/6 bacanja. Statistika

 

Ne znam bas ko moze ili ne moze bolje sveukupno gledano, Yanks ili Españoles. Kazu statsi da su Spanci imali prednost 17:6 u ofanzivnim skokovima i 28:23 ukupnim rbs. Zatim tu je i 13:8 u steals. I najzad tu su i turnoveri gde je bilo 16:12 za USA. Tako da... Veliko je pitanje, kad se ima sve ovo u vidu, da li je to bilo samo 10 razlike ili rutinska pobeda u pripremnoj tekmi. Ok, nece imati uvek te procente suta, ali koji ce protivnik da ima ove statse nevezane sa FG %...

 

 

 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ameri lagano mogu da ponove ove procente. Većina šuteva su bili otvoreni što oni rutinski ubacuju. Branson probije i podeli loptu. Naravno, svaka čast i Španiji na prikazanom, gubili su se i Ameri nekad u toliko kretnji , dodavanja , finti.

P.S. Još ću zagotiviti Rudija

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bosMan_jr said:

Meni ucitava kao da je samo iz 1/4

 

je li kompletno ima ovde?

U pravu si, i kod mene je jutros ista stvar. Sinoć je bilo kompletno, nadajmo se da će ispraviti.

 

12 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ameri lagano mogu da ponove ove procente. Većina šuteva su bili otvoreni što oni rutinski ubacuju. Branson probije i podeli loptu. Naravno, svaka čast i Španiji na prikazanom, gubili su se i Ameri nekad u toliko kretnji , dodavanja , finti.

P.S. Još ću zagotiviti Rudija

 

Amerikanci su protiv Slovenije za 3 šutirali 27% (9/33), tako da nisam baš ubijeđen da će ovo lagano da ponove. Može da im se desi, ali nema šanse da ovako šutiraju u kontinuitetu.

Link to comment
Share on other sites

Haos pravi Rudi, mada stvarno mislim da ga pogrešno čuvaju. Krene dvokorak sa trojke, iskoristi to da probije igrača, ali se nađe u nekom međuprostoru gde nema šta da radi sa loptom osim da da pas, a svejedno ga uvek preuzme igrač i eto viška. 

 

Kako god, stvarno mislim da je ovo gornji limit što se Španaca tiče. 

 

Ameri su jaki, mada standardno najbolje izgledaju kada se uđe u brži ritam i jurnjavu po terenu. Pozicioni napad je ok, ali ni blizu te klase koje pokazuju u ovom prvom slučaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

bolje im je u tranziciji ali imaju ovde igrače koji mogu da funkcionišu odlično i u pozicionom napadu, u smislu da i dalje mogu da iskreiraju za sebe i druge;

brunsonu je svejedno da li se igra brzo ili sporo, slično važi i za haliburtona. edwards, ingram + jjjr, banchero, ima tu na svakoj poziciji po par igrača koji mogu i ovako i onako.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uini said:

to je sve okej ali igraju napade bez da spuste loptu na parket, eventualno za fintu.

 

bas igraju proper basket, bolji nego sto su individualno.

Užasni su, zato ćemo mi kao proper gosti ohoblovati parkete širom Filipina. Nešto kao kad Japanci počiste svlačionice na SP u fudbalu.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

@Beonegro nisam gledao protiv Slo, ali juče su imali dosta otvorenih šuteva, ne bih se ja nadao da će oni to da maše.

Pa pogađaće, ali ne 60%. Nije realno da čitav turnir timski šutiraju 40% ili bolje. Ima tu i igrača (Haliburton, Edvards) sa kojih može da se vara i da se malo bolje brane ovi najopasniji.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

Ima tu i igrača (Haliburton, Edvards) sa kojih može da se vara i da se malo bolje brane ovi najopasniji.

 

nisu njih dvojica dobar izbor za to što pišeš.

haliburton je izvrstan šuter spotup / realnih / otvorenih šuteva.

 

kod edwardsa već nije ni važno, u smislu da ni ne možeš da ga braniš, pa ga možda ne treba ni čuvati, više ga terati na neke neracionalne odluke

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Beonegro said:

Pa pogađaće, ali ne 60%. Nije realno da čitav turnir timski šutiraju 40% ili bolje. Ima tu i igrača (Haliburton, Edvards) sa kojih može da se vara i da se malo bolje brane ovi najopasniji.

Ne bih se složio, juče je recimo Cam ostao par puta sam u ćošku i rutinski to ubacio. U ovoj njihovoj repki nema loših šutera, a procenti spot up otvorenih trojki će im biti dobri sigurno.

Fora je što su oni juče odigrali ozbiljnu timsku utakmicu, mnogo je bolje kad u USA timu imaju 2-3 zvezde pa malo proba ISO jedan malo drugi. Ovi igraju timski , traže otvorenog saigrača.

Pričam na osnovu ove jedne tekme, ali baš lepo izgledaju Ameri.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Ne bih se složio, juče je recimo Cam ostao par puta sam u ćošku i rutinski to ubacio. U ovoj njihovoj repki nema loših šutera, a procenti spot up otvorenih trojki će im biti dobri sigurno.

Fora je što su oni juče odigrali ozbiljnu timsku utakmicu, mnogo je bolje kad u USA timu imaju 2-3 zvezde pa malo proba ISO jedan malo drugi. Ovi igraju timski , traže otvorenog saigrača.

Pričam na osnovu ove jedne tekme, ali baš lepo izgledaju Ameri.

Ako misliš da će timski da šutiraju preko 40%, tvrdiš da je ovo šuterski možda i najbolja ekipa ikad sastavljena, misliš li da su baš toliko dobri? 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Ako misliš da će timski da šutiraju preko 40%, tvrdiš da je ovo šuterski možda i najbolja ekipa ikad sastavljena, misliš li da su baš toliko dobri? 

 

Ne tvrdim da će na nivou turnira šutirati tako iz prostog razloga što će možda biti tekmi gde će imati manje prostora, drugačije protivnike ili će ući opušteno kao možda protiv Slo , da će više ići na individualni kvalitet i imati više šuteva iz ISO napada preko ruke.

Ali tvrdim da njima ovakvo šutersko veče kao sinoć nije presedan već će se dešavati.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...