Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

33 minutes ago, Del Piero said:

Nije.

Jeste.

 

I sta sad? Glupo bez argumenata tek tako da se napise a Kari izabrao Ristica.

 

Hocemo argument po argument ili da skratimo pricu sa tim da je Kari poveo Ristica a ne Petruseva? A kako stoje stvari imace Ristic solidnu minutazu u prve dve utakmice tako da se pazljivo biralo koga ce povesti a ne ko je bolji za atmosferu.

32 minutes ago, Losmi17 said:

Ristic ni u svojoj ulici nije najbolji kosarkas.

Najsporije noge Evrope.

 

Nek upise neki It kurs dok je vreme.

Zamisli imas najsporije noge u Evropi i das na 2 utakmice evroligaskim ekipama cije centre nadam se svi znamo redom:

-Baskoniji 40 poena

-Realu 37 poena

-Barseloni 23 poena

 

Hteo si da kazes umesto ovog za IT kurs da Kari ode u penziju dok mu je vreme ili? Posto je on poveo Ristica umesto Petruseva.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, 1945 said:

Hocemo argument po argument ili da skratimo pricu sa tim da je Kari poveo Ristica a ne Petruseva?

Jedini argument koji meni treba je da je Petrusev igrao prosle sezone u Efesu, a ove ce u KKCZ, odnosno opet u EL, dok ce Ristic nastaviti da igra za klub koji se bori za opstanak u Endesi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Del Piero said:

Jedini argument koji meni treba je da je Petrusev igrao prosle sezone u Efesu, a ove ce u KKCZ, odnosno opet u EL, dok ce Ristic nastaviti da igra za klub koji se bori za opstanak u Endesi.

Po meni ovo nije neki argument. Petrusev je odigrao samo 9 utakmica u Evroligi sa minutazom preko 10 minuta. Vise je igrao u turskom prvenstvu a slozicemo se da je spanska liga jaca od turske.

 

Noko je igrao u timu koji je poslednji tim bio u Endesi i ispao iz lige pa sta sad, jel bolji Petrusev i od Noka? I recimo Tejlor Smit i Karlo Matkovic su bili centri iz ekipa sa donjeg dela tabele Aba lige pa su bolji od vecine centara iz gornjeg dela tabele cak i od nekih koji su bili startni centri mozda a kamoli od bek apova posto je u ovom slucaju poredjenje sa trecim centrom kao Petrusev u Efesu. Da ne idemo u Evroligu gde je Papajanis igrao u Pao koji je bio medju najlosijim timovima u El ili Lovernj mada on je bio povredjen dobar deo sezone ili Veseli sa Fenerom bio 12. a Petrusev igrao za sampiona El, nidje veze. Imas nekolicinu centara u Evrokupu koji su bolji od vecine bek ap centara u El a kamoli od trecih opcija. Vecina njih koje sam skautirao na ovoj temi su i zavrsili u El iako su komotno mogli i prethodne sezone da budu druge opcije a kamoli trece.

 

Petrusev ce igrati u El zato sto je veci potencijal i zato sto iz te generacije u Evropi nemas bas puno talentovanih centara i ima jos mnogo prostora za napredak. Ristic ima 26 godina i ipak nije za vise od treceg centra tu se slazemo. Petrusev se mozda nametne i kao startni i ja mu iskreno zelim da iskida ovu sezonu kod nas, ali ipak pricamo o tome ko trenutno vise moze da pomogne reprezentaciji. Osim sto ja mislim da Ristic vise moze i ti i nekolicina mislite da bi Petrusev vise pomogao, sto sve i nije toliko vazno... Konkretno da li mislis da je Kari ne zna sta radi posto je poveo Ristica pre Petruseva?

Link to comment
Share on other sites

@1945 je ovde u pravu sve i da dijagonalno pročitaš njegovu analizu i argumente.

Ristiću prijem pasa i visok stepen realizacije pod košem nikad nije bio problem...pa ni te sezone kod nas.

Poveden je na EP da premosti do utorka...a možda i jače.

Petruševu treba znatno više vremena i snage da se zagradi pod košem a mi trenutno nemamo beka koji može iz rukava da mu hitne čist pas unutra...Vasilije i dalje guta sekunde driblingovanjem u stranu, Jare troši prilično eforta da sačuva loptu i nema taj court vision...

Nedara bratina je naravno misterija ali od Petruševa se sigurno ne bi napasao livada...

što ćemo ubrzo proveriti u našem dresu.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I Durentu bi našli manu forumaši a ne Kuzminskasu…

 

Večeras pokazao sve što nama treba…

 

Eto vama “mitskih zveri”, a ja ostajem da se družim sa “fintom šuta”, “pivotiranjem”, “pogledu preko ramena kad se primi lopta na niskom postu” i svim drugim elementima koji čine košarku tako lepim sportom…

 

 

 

#ZVEZDA IZNAD SVIH

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

 

coach kari ocigledno misli drugacije od coach sectora.

 

mozda je kariju vazna ta spotup trica koju mjk moze bolje od ilica sa svoje pozicije trenutno.

 

pricam ocigledno i napamet.

 

Ne treba Kariju od Kuridže spotup trica već krljanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@1945

 

Mi ne pricamo ovde ko moze da pruzi vise reprezentaciji. Bukvalno sam ti na tvrdnju da je Rostic bolji igrac od Petruseva odgovorio da nije i to nema veze sa reprezentacijom. A to sto je Kari poveo Ristica pre Petruseva ne znaci da je ovaj bolji igrac. Ne znam iz kog razloga je posao, mozda se Ristic bolje snalazi u manjoj minutazi, ali sve i da Kari misli da je Ristic bolji to nije aksiom i sveto pismo. U svakom slucaju bi obojica bili 12. igrac i bukvalno ne bi imali ni sekundazu kad se Milutinov vrati.

 

Ja hocu da ti kazem da za Petruseva postoji interesovanje i posle sezone gde jedva da je igrao, a Ristic nece igrati EL sve i da ubacuje 20 ppg u Spaniji. Petruseva traze zato sto je perspektivan, talentovan, a muceni Ristic je sta, penzioner? Covek u najboljim godinama koji i dalje moze i te kako da napreduje.

Link to comment
Share on other sites

Ristić je dobar napadač i očajan defanzivac , očigledno je Kari procenio da mu u ovoj grupi treba neko ko je bolji u napadu ko pravi bolje blokove itd . Koliko je Petrušev bolji od Ristića videćemo u godinama koje slede, ali ni on nije neki defanzivac.

Jedine prednosti koju ima u odnosu na Ristića u ovom momentu su šut i nešto bolja odbrana što nije malo , ali nije ni kao da je duplo bolji igrač što se ovde predstavlja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Petrušev je mnogo moderniji igrač od Ristića, što znači polivalentniji - može da širi šutem, ima lep repertoar poteza na postu, brže noge, skočniji je (mada ni sam nije etalon atleticizma), razume košarku i njenu geometriju. E sad, u debelom je kanalu trenutno psihološki, kanda se precenio i nije još dozreo da bude centar jakog evroligaša, ali svakako ima potencijal za to. Ristić je dobar napadač ali neko ko je isključivo finišer i moraš da igraš kroz njega da bi doprineo, nešto kao Štimac. S tim što je Štimac bolji ofanzivni skakač i pospremač otpadaka. Petrušev je daleko od dobrog defanzivnog centra ali za njega možda ima nade u tom segmentu, Rile je tu izgubljen slučaj.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam odakle ovoliko odusevljenje Petrusevim, on je jedino dobro izgledao u Megi  gde se igra kosarka bez briga. Covek na papiru sve zna ali uzivo nista od toga ne pokazuje. Vrhunski Miskov menadzerski igrac koji ce da se suklja po evropskim ligama bez ikakvog ucinga. Kao i uostalom 90% igraca koji su prosli kroz Megu

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Redstar0356 said:

Ja ne znam odakle ovoliko odusevljenje Petrusevim, on je jedino dobro izgledao u Megi  gde se igra kosarka bez briga. Covek na papiru sve zna ali uzivo nista od toga ne pokazuje. Vrhunski Miskov menadzerski igrac koji ce da se suklja po evropskim ligama bez ikakvog ucinga. Kao i uostalom 90% igraca koji su prosli kroz Megu

Ne preteruj. Nas problem je iskusan trener koji ce da stavi u pogon Petruseva kako bi ekipa ubrala po neki plod od njega tokom sezone. Ne sumnjam u potencijal Petruseva. Zelim da verujem da mu je elan ogroman da se pokaze kod nas u punom svetlu. Tacno je i to da je verovatno stagniraio u Efesu jer nije ni igrao tamo. Ali nista sto ne moze da se ispravi ako ima poverenje struke i igra u kontinuitetu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Petrušev je mnogo moderniji igrač od Ristića, što znači polivalentniji - može da širi šutem, ima lep repertoar poteza na postu, brže noge, skočniji je (mada ni sam nije etalon atleticizma), razume košarku i njenu geometriju. E sad, u debelom je kanalu trenutno psihološki, kanda se precenio i nije još dozreo da bude centar jakog evroligaša, ali svakako ima potencijal za to. Ristić je dobar napadač ali neko ko je isključivo finišer i moraš da igraš kroz njega da bi doprineo, nešto kao Štimac. S tim što je Štimac bolji ofanzivni skakač i pospremač otpadaka. Petrušev je daleko od dobrog defanzivnog centra ali za njega možda ima nade u tom segmentu, Rile je tu izgubljen slučaj.

E sad mnogo moderniji, moderniji je u toliko što ume da pripali tricu i jeste pokretljiviji samim tim i kvalitetniji  igrač za današnju košarku. Što se tiče post igre tu je Rile možda i kvalitetniji, ali obojica su dobri školovani igrači i ovako na prvu dobri momci.

Poenta je da trenutno nije neka velika razlika u kvalitetu da bi se čudili što jedan , a ne drugi.

Moje mišljenje je da je jedan od razloga i to što će Ristić moći da igra i prozore, što je u boljem momentu kada je u pitanju samopouzdanje pa će zatrpati neke Holanđane, ali raspoloživost u vreme prozora je igrala ulogu.

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Petrušev je bio zver u Megi a na kkcz topiku je bio vlažnjak za većinu navijača. I u reprezentaciji je one dve utakmice u kvalifikacijama za Euro razbio, imao tipa 25-30 poena.

 

Sjebala ga je odluka da bude treći centar u Efesu, gdje se ipak ne tolerišu maldi igrači ako nisu domaći. Npr Musa se nije naigrao tamo pa je pokidao u osrednjem španskom klubu i završio u Realu. Ne tvrdim da će i Petrušev tim stopama ali do njega je, talenat je neosporan.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Dobar je bre Petrusev igrac. Mos misliti nije igrao u evropskog prvaku, inace bi se tako naigrali i Hasan, i Luka, i Kuzmic. Decko je talentovan napadac, moze na 100 nacina da postigne kos, ima prostora da radi na odbrani, ali i kao takav je avion za Ristica koji trci s tegovima oko nogu i koji je sporiji od Bobija duplo. Ristic bukvalno nije bio kvalitet za treceg centra EC Crvene zvezde. 

 

Svakako je za nas mozda i bolje sto ne ide na EP, jer bi verovatno mahao peskirom, ovako je sa ekipom, kao i svi sem Nedovica. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@Del Piero Nismo se bas razumeli, ja sam mislio na to ko moze trenutno vise da doprinese reprezentaciji. Nije sveto pismo sta kaze Kari ali ako bih morao da biram radije bi verovao Kariju nego nekom sa foruma kome je prvi argument sto je ovaj igrao za Efes a ovaj za osrednji tim iz Spanije. Dovoljno si pametan da ne shvatis ovo licno, mislim da si me razumeo sta sam hteo da kazem.

 

Inace mislim da je Petrusev odlican igrac i jedva cekam da ga gledam u nasem dresu. On je i u Efesu kad god je dobijao minutazu u Evroligi pokazivao instant kvalitet u napadu. Jasno je da je neuporedivo veci potencijal i da ce imati vecu karijeru nego Ristic, ako je i vec sada nema. Ipak mislio sam na instant doprinos reprezentaciji a tu mislim da trenutno Ristic vise moze da pomogne sto ne mora da znaci da je trenutno bolji igrac od njega ali govori i kako Kari vidi situaciju, koji ih trenira, dok mi nismo ni gledali treninge.

4 hours ago, Markoss said:

Ristic bukvalno nije bio kvalitet za treceg centra EC Crvene zvezde. 

Nije bio ali se popravio i zato je sada treci centar Srbije ispred Petruseva, Bobija, Smajlagica, Koprivice itd.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Chaos Is Me said:

Petrušev je mnogo moderniji igrač od Ristića, što znači polivalentniji - može da širi šutem

Petrusev prethodne sezone u Efesu maltene da nije sutirao za 3 poena, iako znamo da ima sut, ali verovatno da nije imao slobodu kod Atamana. Moze i Ristic da siri sutem i trenutno je dokazaniji u tome, jer je sezonu iza nas sutirao a Petrusev nije.

 

Ristic je prethodne sezone sutirao 37% za 3 na sasvim solidnom uzorku suteva. Znaci ne samo da i Ristic moze da pogodi vec je poceo da pogadja u odlicnim procentima jer je 37% za centra ozbiljan procenat s obzirom da je uzimao skoro dve trojke po mecu. Protiv Slovenije u prijateljskoj je sutirao 2-2, veceras 1-1, znaci postao je legit suter za 3 poena na klupskom i reprezentativnom nivou dok Petrusev sezonu iza nas nije sutirao za 3 i tek treba da dokazuje ono sto je zapoceo kao mvp Aba lige pretprosle sezone u sezoni pred nama.

 

Mislim da su ljudi dosta ostali zaglavljeni u periodu Ristica kad je bio bek ap iliti treci centar u Zvezdi od cega je proslo cak 3 pune sezone.

 

Ne kazem da je ne znam kakav igrac (i da Petrusev nije veci talenat i potencijal jer naravno da jeste) ali je de facto da je odlican napadac kada ga cuvaju Tavares, Poarje, Brendon Dejvis, Sanli, Enoh, Kostelo... a on isporuci dvocifren broj poena svaki put protiv svih evroligaskih i ek ekipa u Spaniji. Takodje je de facto da ga je Kari pozvao pre Petruseva ali i pre Bobija, Smajlagica, Koprivice, Kuzmica, Mitrovica i onaj argument ko igra u kom klubu maltene i nije argument.

 

Inace Ristic veceras 11 poena i 6 skokova i to 5 ofanzivnih i to za 17 minuta. Ne mogu spore noge i druge mane da ublaze da je covek postao odlican napadac, a kada se stavlja na vagu kakav je neko igrac gleda se sve pa se donosi objektivan sud. Ovde se necije mane preuvelicavaju do krajnjih granica dotle da misle ljudi da mogu da potisnu sve ostale stvari koje neko dobro radi, ali onda vec izlazimo iz okvira realnosti jer igrac je sve ono sto radi dobro i sve ono sto radi lose i svaka kretnja i svaki blok i gomile stvari koje se ne vide u statistici pa sve to ukupno se sabere i oduzme.

 

Kao sto sam rekao Kari je trenirao obojicu trenutno (dok mi nismo ni gledali nijedan trening) i Kari je izabrao Ristica, ne postoji veci argument od ovoga za pricu ko bi vise doprineo reprezentaciji a sto znaci i ko je trenutno u boljoj formi ili direktnije ko je trenutno bolji igrac.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nismo ostali zaglavljeni u periodu kad je Ristic bio treci centar Zvezde, jer sem tebe, verovao ili ne, jos poneko prati basket. Gledao sam ga i u Italiji, i u repstaciji, bukvalno ga ne bih ni dan danas pozeleo kao treceg centra u Zvezdi. Nista od onog sto se trazi za modernog centra nema. Mada za ulogu treceg centra u repstaciji je svejedno, verovatno je Kari procenio da mu vise treba masa nego arsenal u napadu.

 

Ni ja se ne bih bunio da Ristic bude treci centar u Zvezdi pre Petruseva, ako su prvi i drugi Jokic i Milutinov. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da se setim sporije i kilavije telesine od Ristića još od Koste Perovića, s tim da je Kosta bio bolji igrač. 

Ristić u Fuenlabradi nije mogao da igra više od 17 minuta jer je najlošiji defanzivac na 5 u ligi a uz to je ispod prosečan skakač, jedan baš arhaičan igrač. Kari ga vodi zbog onih 2/3 utakmice u kojim je bio bolji od Petruševa, jer je ovaj bio u strmoglavom padu samopouzdanja, plus ga Kari baš gotivi još od mandata kod nas, polagao je nade u njega.

No ostaće to jedan igrač praznih brojki prevaziđen. 

Ja garantujem da su i Kuzmić i Mitar  bolji od njega. 

Edited by Babaduka
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Markoss said:

 Mada za ulogu treceg centra u repstaciji je svejedno, verovatno je Kari procenio da mu vise treba masa nego arsenal u napadu.

 

nije uopste vazno ali decko je pokazao [i protiv slovenije i u prozorima i sinoc] da ima zadovoljavajuci arsenal u napadu za ulogu koja mu je namenjena.

mislim, za igru ledjima smo znali i u zvezdi, sada na to ima i distancu.

 

petrusev ce biti dobar, to ne bi trebalo da je dilema ako je posvecen. trenutno je u banani sa samopouzdanjem ali to se da okrenuti za nedelju dana ako spojis tri dobre tekme.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...