Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

4 hours ago, Geronimo said:

Off, ali moram - Plavsic je to rekao za Brauna u sezoni kad je igrao za Fener (sezona posle Zvezde). Sve i da je tako, komentar je uzasno neprofesionalan. Takav komentar sam ga cuo samo da je uputio Braunu za sve ove godine komentarisanja. A lik je G League MVP, vise godina je bio na obodima NBA lige, posle Zvezde igrao u Feneru, Uniksu, naturalizovase ga Spanci...

Inace, Plavsic je komentarisao i Filipa Covica, eto, bas iste sezone u Zvezdi. I Fica nije bio uzasan/ocajan igrac. Ako si slusao Plavsica i Kuzmanovica sigurno se secas koliko je bio.. hm... Ozlojedjen? Neprofesionalan? Izaberi rec. 

 

Sto se "orangutana sa Arene" tice, Kole je crvenobeo i vrlo osrednji do nikakav, a Edin je kosarkaski mastermind i enciklopedija sa Plavsica... Ilajdza je vazda bio tanak i hvatao na galamu, cesto i iritantan, ali crvenu granicu neprofesionalnosti ne prelazi. Ali sve to nije bitno, kao ni recimo Plavsicev jednolican glas - lik je imao ne jedan, nego niz ispada, ne kiksove vec namernih. Tu se prica o njemu zavrsava.

 

I polivanja nije bilo, to nisam radio, a mogao bih da krenem.

 

 

 

 

Da ne idemo dalje u off,

Poznavajuci novinare i njihovu sujetu, mnogo je verovatnije da je Zo nekom prilikom oladio Plavsica za izjavu ili intervju, ne mora bas u svemu da se trazi "Covic-populizam" zavera.

Reakcija na to nije profesionalna al je ljudska, u svakom slucaju mimo te situacije za mene je ovaj top3 komentatora kod nas, kapiram da ne moramo svi da se slozimo oko toga.

 

Kole je mediokritet, Edinu kad snimis oblik glave i tela sve ti bude jasno, za sve je rodjen samo ne za kameru.

Znanje mu ne sporim, orangutan je zbog ponasanja i urlanja na random (NBA) poteze tokom prenosa, to dobijes kad Bosanac hoce da skine americke fore komentarisanja. I on je bogami umeo da casti igrace raznoraznim komentarima, doduse uglavnom kada gostuje u nekoj emisiji. Jedan od retkih momenata kada nije skakao do plafona na zavrsnicu utakmice je trojka Gudure o tablu ali ajde to je nesto drugo.

 

Da ne bude totalno van teme, dobrodoslica Hasanu.

Konacno posle nekog vremena jedna prava pnr petica, okretan i uz pravog pleja vrlo zajeban igrac, tek treba da zadje u zenit karijere.

Kapiram da uz Dacu Ilica zatvaramo centarsku liniju, za nase standarde neverovatno rano.

Ostaje da se vidi hocemo li na 3 da gulimo u varijanti Segi-Laza-mali Laza, ili cemo se pojacati i tu na ustrb bekovske linije.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MrTripleDouble said:

Sta vidis u Pineiru? Prosle sezone je bio najslabiji stranac u Darusafaki, u ne bas jakoj konkurenciji.  Morali bi mnogo boljeg igraca od njega da dovedemo ukoliko hocemo da budemo konkurentni. Njemu je neki osrednji EC tim plafon. A da ne govorimo o tome da je Portorikanac, koji nisu bas prilagodljivi na Evropu, pa se cesto desi da malo igraju, pa se vrate u domovinu.

 

Pomenuti Sajok za njega je naprimer igracina. Doduse verovatno i duplo skuplji.

 

Dopuštam da grešim, jer nisam gledao sve utakmice Darusafake, naravno. Ali na onih par što sam uhvatio, impresioniran sam bio njegovim atleticizmom i snagom. A da pri tome ne igra samo na to, nego je savladao i poneku košarkašku veštinu. Recimo, retko vidiš tolikog lika da može da istrči iz blokova i ubaci tricu ko Billy Baron. A da u drugom napadu iskoristi missmatch dole na niskom postu i na snagu ugura protivnika i finišira (to znam da bi se Radonji dopalo 🙂 ). Znači kad podvučem crtu, fizikalije plus to da nije skroz operisan ni nekih drugih košarkaških elemenata ga po mom mišljenju čine jako zanimljivim prospektom.

 

E jbg sad. Balkman pošamara neke filipince i odma svi portorikanci ne valjaju 😄

Btw, imaju li konkretne stvari koje se tebi ne dopadaju kod Pineira? Ne ispitujem ovo u nekom provokativnom tonu, samo da se zna, nego me stvarno zanima. Kulturno debatiramo 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nenad010 said:

 

Da ne idemo dalje u off,

Poznavajuci novinare i njihovu sujetu, mnogo je verovatnije da je Zo nekom prilikom oladio Plavsica za izjavu ili intervju, ne mora bas u svemu da se trazi "Covic-populizam" zavera.

Reakcija na to nije profesionalna al je ljudska, u svakom slucaju mimo te situacije za mene je ovaj top3 komentatora kod nas, kapiram da ne moramo svi da se slozimo oko toga.

 

Kole je mediokritet, Edinu kad snimis oblik glave i tela sve ti bude jasno, za sve je rodjen samo ne za kameru.

Znanje mu ne sporim, orangutan je zbog ponasanja i urlanja na random (NBA) poteze tokom prenosa, to dobijes kad Bosanac hoce da skine americke fore komentarisanja. I on je bogami umeo da casti igrace raznoraznim komentarima, doduse uglavnom kada gostuje u nekoj emisiji. Jedan od retkih momenata kada nije skakao do plafona na zavrsnicu utakmice je trojka Gudure o tablu ali ajde to je nesto drugo.

 

Da ne bude totalno van teme, dobrodoslica Hasanu.

Konacno posle nekog vremena jedna prava pnr petica, okretan i uz pravog pleja vrlo zajeban igrac, tek treba da zadje u zenit karijere.

Kapiram da uz Dacu Ilica zatvaramo centarsku liniju, za nase standarde neverovatno rano.

Ostaje da se vidi hocemo li na 3 da gulimo u varijanti Segi-Laza-mali Laza, ili cemo se pojacati i tu na ustrb bekovske linije.

:ajme: :ajme: :ajme:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nenad010 said:

 

Kole je mediokritet, Edinu kad snimis oblik glave i tela sve ti bude jasno, za sve je rodjen samo ne za kameru.

Znanje mu ne sporim, orangutan je zbog ponasanja i urlanja na random (NBA) poteze tokom prenosa, to dobijes kad Bosanac hoce da skine americke fore komentarisanja.  

E živote kratko ćebe na minus dvaes' kad je oblik glave bitan parametar u diskusiji o kvalitetu komentatora.

 

Deo o zoologiji i primatima ne bih da komentarišem, ali prijatno ti bilo ako zaglavis klupu za rezerve zbog tehničke greške.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Vasa123 said:

Suterski bas tanko, bice problem u spejsingu jer osim Gudurica svi su prosjecni ili ispod prosjecni suteri.

 

Uff Nedovic,Guduric,Dobric pa i Ivanovic mogu natrpati svakoga u EL. Meni je malo tanka defanziva ovde al napadacki bi bila bas potentna kad se jos tu dodaju Martin i Luka koji svakome mogu dati po 10p.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gilmour said:

E živote kratko ćebe na minus dvaes' kad je oblik glave bitan parametar u diskusiji o kvalitetu komentatora.

 

Deo o zoologiji i primatima ne bih da komentarišem, ali prijatno ti bilo ako zaglavis klupu za rezerve zbog tehničke greške.

 

Ima brat nauka o tome, frenologija se zove. 😂

Salu na stranu imam pravo da Avdica vidim onako kako neki ovde vide Plavsica i Kuzmanovica, no i to je nebitno, o Zvezdi ovde pricamo.

Nije mi bila namera da vredjam Lorenca, ukapirao si to valjda, i sam sam mu se nadao ovo leto.

Da ne davimo vise ovde, uzdravlje.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Borky said:

 

Uff Nedovic,Guduric,Dobric pa i Ivanovic mogu natrpati svakoga u EL. Meni je malo tanka defanziva ovde al napadacki bi bila bas potentna kad se jos tu dodaju Martin i Luka koji svakome mogu dati po 10p.

Jeste da odbrana osvaja titule i da cemo biti "malo tanki" u odbrani, ali mislim da to nekom finom ofanzivnom igrom mozemo da nadoknadimo.U sustini videcemo kako ce sve to izgledati..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Dopuštam da grešim, jer nisam gledao sve utakmice Darusafake, naravno. Ali na onih par što sam uhvatio, impresioniran sam bio njegovim atleticizmom i snagom. A da pri tome ne igra samo na to, nego je savladao i poneku košarkašku veštinu. Recimo, retko vidiš tolikog lika da može da istrči iz blokova i ubaci tricu ko Billy Baron. A da u drugom napadu iskoristi missmatch dole na niskom postu i na snagu ugura protivnika i finišira (to znam da bi se Radonji dopalo 🙂 ). Znači kad podvučem crtu, fizikalije plus to da nije skroz operisan ni nekih drugih košarkaških elemenata ga po mom mišljenju čine jako zanimljivim prospektom.

 

E jbg sad. Balkman pošamara neke filipince i odma svi portorikanci ne valjaju 😄

Btw, imaju li konkretne stvari koje se tebi ne dopadaju kod Pineira? Ne ispitujem ovo u nekom provokativnom tonu, samo da se zna, nego me stvarno zanima. Kulturno debatiramo 🙂

U teoriji deluje tako, ali u praksi slabo sta prikazuje. Jako je nekonstantan i nenametljiv. Ne ume da iskoristi svoje fizikalije. Cesto ulazi i u probleme sa faulovima. Gledao sam ga u skoro svim utakmicama plejofa protiv Fenera, koji jeste nesto kvalitetniji tim, i bio je bas ocajan, pre svega u sutu.

 

Mozda on ima kvalitete za nekog backupa u EL, ali slozicemo se da nama tu stranac nije potreban?  

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nenad010 said:

 

Da ne idemo dalje u off,

Poznavajuci novinare i njihovu sujetu, mnogo je verovatnije da je Zo nekom prilikom oladio Plavsica za izjavu ili intervju, ne mora bas u svemu da se trazi "Covic-populizam" zavera.

Reakcija na to nije profesionalna al je ljudska, u svakom slucaju mimo te situacije za mene je ovaj top3 komentatora kod nas, kapiram da ne moramo svi da se slozimo oko toga.

 

Kole je mediokritet, Edinu kad snimis oblik glave i tela sve ti bude jasno, za sve je rodjen samo ne za kameru.

Znanje mu ne sporim, orangutan je zbog ponasanja i urlanja na random (NBA) poteze tokom prenosa, to dobijes kad Bosanac hoce da skine americke fore komentarisanja. I on je bogami umeo da casti igrace raznoraznim komentarima, doduse uglavnom kada gostuje u nekoj emisiji. Jedan od retkih momenata kada nije skakao do plafona na zavrsnicu utakmice je trojka Gudure o tablu ali ajde to je nesto drugo.

 

Da ne bude totalno van teme, dobrodoslica Hasanu.

Konacno posle nekog vremena jedna prava pnr petica, okretan i uz pravog pleja vrlo zajeban igrac, tek treba da zadje u zenit karijere.

Kapiram da uz Dacu Ilica zatvaramo centarsku liniju, za nase standarde neverovatno rano.

Ostaje da se vidi hocemo li na 3 da gulimo u varijanti Segi-Laza-mali Laza, ili cemo se pojacati i tu na ustrb bekovske linije.

Zasto si se suzdrzao? Furaj do kraja ono sto u dusi osecas...

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Borky said:

 

Uff Nedovic,Guduric,Dobric pa i Ivanovic mogu natrpati svakoga u EL. Meni je malo tanka defanziva ovde al napadacki bi bila bas potentna kad se jos tu dodaju Martin i Luka koji svakome mogu dati po 10p.

Ivanovic je slabo koga natrpao u EL, a i slab je fizicki za to.

 

Ja sam napisao pod uslovom da Pierria Henry dodje (sto bi bilo dobro jer nam treba jedan defanzivno dobar bek sa Nedovicem i Ivanovicem), i pod uslovom da Shayok dodje koji nije nesto posebno dobar suter jer ima sporu mehaniku i treba mnogo vremena da se namjesti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vasa123 said:

Ivanovic je slabo koga natrpao u EL, a i slab je fizicki za to.

 

Ja sam napisao pod uslovom da Pierria Henry dodje (sto bi bilo dobro jer nam treba jedan defanzivno dobar bek sa Nedovicem i Ivanovicem), i pod uslovom da Shayok dodje koji nije nesto posebno dobar suter jer ima sporu mehaniku i treba mnogo vremena da se namjesti.

Henry je pre svega dobar asistent a to nismo imali od Jovica i Wiliamsa 

Link to comment
Share on other sites

Sada kada Kalina ne ostaje bilo bi logicno i da ne zadrzimo Vajta i dovedemo bolju cetvorku koja ce da guli 25-30 minuta a Ilic pokriva ostatak ili po potrebi Lazarevic. Pre svega sam misljenja da nam treba bolji defanzivac od Vajta jer ako vec imamo na parketu Nedovica a pride i Dobrica u isto vreme (mada Dobric je igrao ok odbranu kad je bio na poziciji 3 ko se seca i nadam se istom scenariju i boljoj odbrani i boljim procentima za 3) valjalo bi imati i pleja poput Henrija odnosno dobrog defanzivca, dobru defanzivnu cetvorku i Martina mozemo nazvati pristojim defanzivcem mada ima mana, takvoj petorci bi falilo mozda malo visine i ja bi i dalje doveo Tarzuskog umesto Kuzmica. Dok bi Martin igrao u petorci sa Ivanovicem.

 

Pozicija 3 uopste nije toliko losa sa Dobricem, Lazarevicem i Lazicem. Ocekujem Dobrica po 25 minuta i Lazarevica 15, u proseku. Tj. to je onako kako bi ja uradio.

 

Postoji nekoliko dobrih opcija na poziciji 4 a kad dodjem kuci kasnije cu o svim dostupnim pojacanjima za koje mislim da bi bila pojacanja za nas u manjoj ili vecoj meri, tacnije da bi svako od njih doprineo u nekom segmentu igre a samim tim i overall.

Edited by 1945
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...