Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

5 minutes ago, 1945 said:

Za Korneta spremam posebnu opservaciju ovde. Svako ko je citao sta pisem na Nba temi moze da zakljuci ko je moja prva zelja. Kornet je Jokic za siromahe poput nas. Nebruseni dijamant.

 

Veceras se nadam da cu stici da obradim sve za Evroligu za sve klubove informacije posto je Eurohoops izgleda postao portal u rangu Informera. 20+ gresaka napravili u ugovorima.

 

Zatim ide lista centara sto sam obecao, oduzilo se to, jer detaljno obradjujem, gledam i neke utakmice paralelno pa izvlacim korisne informacije.

 

Za kraj kao visnja na torti ide tekst o Kornetu. Nadam se da u narednih par dana sve zavrsavam.

Da se uklapa u termin "mrtvi belac" uklapa se, da moze da bude okej za evropu mozda i moze.

Ali Jokic za siromasne.. Plus sto nikad nije bio preko bare pa da vidimo sta moze u evropskoj kosarci.

Sve u svemu, ne uzima Radonja macke u dzaku, to svi znamo, pre ce Stimaru da uzme.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Igor_ said:

Da se uklapa u termin "mrtvi belac" uklapa se, da moze da bude okej za evropu mozda i moze.

Ali Jokic za siromasne.. Plus sto nikad nije bio preko bare pa da vidimo sta moze u evropskoj kosarci.

Sve u svemu, ne uzima Radonja macke u dzaku, to svi znamo, pre ce Stimaru da uzme.

 

Malo je reci Jokic za siromasne, kada budem okacio njegove asistencije shvatices, jos covek ima 218cm pa tim vise vrede asitencije. Jedan od vecih IQ kod centara ikada, posle Jokica trenutno u Nba verovatno drugi po redu.

 

Kornet nije macka u dzaku jer se salio po G ligi i ima solidno da ne kazem vrlo dobro iskustvo u Nba a ima 26 godina. Oko 120 Nba utakmica ima gde je igrao prosecno karijernih 14 minuta po mecu i verovatno jos puta 3 utakmica gde je presedeo odnosno nisu mu ubrajane u statistiku.

 

Nemojmo sad o Kornetu da se ne raspisem... 😄

 

Sto se tice da ne uzima Radonja macke u dzaku Miler i Dzenkins su bili macke u dzaku sa manje Nba iskustva nego Kornet.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, 1945 said:

Malo je reci Jokic za siromasne, kada budem okacio njegove asistencije shvatices, jos covek ima 218cm pa tim vise vrede asitencije. Jedan od vecih IQ kod centara ikada, posle Jokica trenutno u Nba verovatno drugi po redu.

 

Kornet nije macka u dzaku jer se salio po G ligi i ima solidno da ne kazem vrlo dobro iskustvo u Nba a ima 26 godina. Oko 120 Nba utakmica ima gde je igrao prosecno karijernih 14 minuta po mecu i verovatno jos puta 3 utakmica gde je presedeo odnosno nisu mu ubrajane u statistiku.

 

Nemojmo sad o Kornetu da se ne raspisem... 😄

Ja bas ne verujem sta citam. 

I na tih 120 utakmica ili ti 14ppg belezio je prosecno 1 asistenciju (daj boze i toliko) i 3 4 poena. Ja ne znam dal si ti nekad gledao njega,ili uzimas samo snimke? 

A o Gligi nema potrebe raspravljati, pa tu i onaj muceni Wolton Jr izgleda kao najbolji plej sa skoro 10asista u proseku i 15ak poena +4 5 skokova.. a videli smo koliko je mogao u evropi..

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Nesto razmisljam, je l napravio neko nesto vise ako je preskocio kkCZV ili kkP?

 

Jokica ne racunam, i da kazemo mozda Avramovic, ali se opet vratio drugoj kuci 😁

 

pa sad, teško je po meni to uzeti kao obzir (zvezdu / partizan), kada po difoltu svi oni koji ne odu u megu, odu u ova dva kluba.

eto recimo pokuševskom za sada ne ide loše.

 

vasilije micić je u najnebitnijem (za njegov put) delu karijere bio u zvezdi. niti je tu počeo, niti se probio a gledajući in hindsight njegovu putanju, rekao bih da bi jednako uspeo i da nije bio ovde. ranije su peja, jarić, tarlać, tomić bili samo uslovno kod nas, tj mrzi me da proveravam za tomića, pa su svi imali strava karijere.

 

iz mege su izašli luwawu-cabarrot, goga bitadze, sutra će nikola jović, bio je tu i ivica zubac.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, 1945 said:

Malo je reci Jokic za siromasne, kada budem okacio njegove asistencije shvatices, jos covek ima 218cm pa tim vise vrede asitencije. Jedan od vecih IQ kod centara ikada, posle Jokica trenutno u Nba verovatno drugi po redu.

 

Kornet nije macka u dzaku jer se salio po G ligi i ima solidno da ne kazem vrlo dobro iskustvo u Nba a ima 26 godina. Oko 120 Nba utakmica ima gde je igrao prosecno karijernih 14 minuta po mecu i verovatno jos puta 3 utakmica gde je presedeo odnosno nisu mu ubrajane u statistiku.

 

Nemojmo sad o Kornetu da se ne raspisem... 😄

 

Sto se tice da ne uzima Radonja macke u dzaku Miler i Dzenkins su bili macke u dzaku sa manje Nba iskustva nego Kornet.

 

11 minutes ago, Igor_ said:

Ja bas ne verujem sta citam. 

I na tih 120 utakmica ili ti 14ppg belezio je prosecno 1 asistenciju (daj boze i toliko) i 3 4 poena. Ja ne znam dal si ti nekad gledao njega,ili uzimas samo snimke? 

A o Gligi nema potrebe raspravljati, pa tu i onaj muceni Wolton Jr izgleda kao najbolji plej sa skoro 10asista u proseku i 15ak poena +4 5 skokova.. a videli smo koliko je mogao u evropi..

 

Mene taj Kornet poseća na Pleissa

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Igor_ said:

Ja bas ne verujem sta citam. 

I na tih 120 utakmica ili ti 14ppg belezio je prosecno 1 asistenciju (daj boze i toliko) i 3 4 poena. Ja ne znam dal si ti nekad gledao njega,ili uzimas samo snimke? 

A o Gligi nema potrebe raspravljati, pa tu i onaj muceni Wolton Jr izgleda kao najbolji plej sa skoro 10asista u proseku i 15ak poena +4 5 skokova.. a videli smo koliko je mogao u evropi..

Nema potrebe za nipodastavajucom prvom recenicom. Ti si napisao ''Radonja ne uzima macke u dzaku, to znamo svi'' a ja ti nabrojao dvojicu pa ti nisam napisao da ne verujem sta citam.

 

Odgledao sam dosta utakmica Korneta, znam svaki njegov potez ove sezone u Bostonu sto mogu da ti potvrde ljudi sa Nba teme kada smo komentarili uzivo Boston u 3 ujutru dosta puta ove sezone.

 

Belezio je 1 asistenciju jer nije dobio ulogu da razigrava kao sto Jokic ima recimo, kao sto je dobio u G ligi gde sam apsolutno siguran da nisi pogledao ni jednu njegovu utakmicu tamo. Tamo je imao 4.5 asistencija po mecu. Pritom kada kazem Jokic za siromasne mislim na asistencije u Jokic stilu, takvih je imao podosta.

 

Kornet nije prosecan G liga igrac on je tamo odigrao svega 10 utakmica ove sezone a ostatak presedeo na klupi Bostona i dobijao sansu u garbidz tajmu. Pa i tih 0.7 asistencija za 7 minuta ove sezone pomnozi sa tim kad bi dobio 30minuta po mecu pa ces shvatiti da je to odlican broj asistencija za prosecnog Nba centra. Pritom nemoj zaboraviti da covek ima 218cm.

 

Ne zelim da diskutujem dalje o Kornetu, iznecu uskoro maltene elaborat o njemu u najsitnije detalje sa sve klipovima gde se vide svi njegovi posedi sa sve manama, pa ti proceni kakav je to igrac. Uostalom covek je 3. centar Nba ekipe koja sada igra finale.

Just now, L' Imperatore said:

Mene taj Kornet poseća na Pleissa

Plajs 2.0

Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

ali dalibor je nacrtan za radonja prasinara

i tesko da se moze nazvati nekim posebnim talentom

 

u 21. godini ima pravo da sanja. eto poredili su ga sa veselym, što nije loša komparacija.

mladi vesely bi kod nas igrao ponekad 10ak - 15mins

 

matori vesely se neočekivano profilisao u vrhunskog centra. to ne može ako te u 21. nacrtaju da budeš prašinar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@1945 da ne kvodujem ceo post zbog duzine lakse ovako. 

Nisam odgledao mec u G ligi, tacno, nito cu ikada da gledam ligu u kojoj Kalin Lukas daje 15 poena i 5 6 asistencija prosecno. Niti ligu u kojoj Moris Almond jos uvek drzi pojedine rekorde (ako ga neko nije skinuo u medjuvremenu), ne znam sta ima da se zna u plabooku Luke Korneta, znaci isti playbook koji moze da ima i koji god igrac za velika dela na +/- 30 razlike, ili igrac koji igra u ekipi koja Tankuje kao sto je on u proslosti znao. 

 

A morao sam da bacim pogled na konstataciju da su Dzenkins i Miler bili vece macke u dzaku i evo uporednih podataka pa nek svako proceni dal su ili nisu:

 

-----------Kornet/Dzenkins/Miler

Sezone: 8/3/4

Utakmica: 148/110/69

Minuta prosecno : 14/12/13.5

Poena: 5/3/4

Asist: 1/1.9/0.5

Skokova: 2.6/0.9/2.4

 

 

Edit: izvinjavam se za prvu recenicu, ali ne znam kako drugacije da odgovorim na posle jokica mozda i najveci iq. 

Kako to da to ne vide 50+ trenera evrope i jos 30ak u Nba ligi, nego ovaj ceka da ih neko natovari pa da udje i sutne 2 3 trojke..

 

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

u 21. godini ima pravo da sanja. eto poredili su ga sa veselym, što nije loša komparacija.

mladi vesely bi kod nas igrao ponekad 10ak - 15mins

 

matori vesely se neočekivano profilisao u vrhunskog centra. to ne može ako te u 21. nacrtaju da budeš prašinar.

ja sam to prvi put ovde procitao da ga neko poredi sa veselim

evo mogu i ja da ga uporedim sa markom tejicem, pa nek se nadje negde na sredini:)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

55 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Nesto razmisljam, je l napravio neko nesto vise ako je preskocio kkCZV ili kkP?

 

Jokica ne racunam, i da kazemo mozda Avramovic, ali se opet vratio drugoj kuci 😁

Bodiroga je nas najbolji igrac 2000ih, Teodosic 2010ih i Jokic ce biti 2020ih i niko nije bio u vecitima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

ja sam to prvi put ovde procitao da ga neko poredi sa veselim

evo mogu i ja da ga uporedim sa markom tejicem, pa nek se nadje negde na sredini:)

 

kontam da ga ne porede 1:1, više kao mladog versatile igrača diskutabilnog šuta i dobre atletike

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja sam to prvi put ovde procitao da ga neko poredi sa veselim

evo mogu i ja da ga uporedim sa markom tejicem, pa nek se nadje negde na sredini:)

Svasta si pisao @NikadProtivKaline🙂 ali srecom vecinu si promasio i sad slavimo titule. Ilica porediti sa Tejicem je nepoznavanje kosarke. Iskreno za Veselog niko nije ni cuo dok nije dosao u KKP, svaki igrac mora da ima poene u rukama da ne bi bio prasinar, a razni igraci su imali odlicne kvalitete i ako su ih razni ''strucnjaci'' oslovljavali prasinarima.

 

Treba imati u vidu da je covek igrao kod Bajica, kod Radonje se napreduje jer covek ima 30 titula u karijeri..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Igor_ said:

A morao sam da bacim pogled na konstataciju da su Dzenkins i Miler bili vece macke u dzaku i evo uporednih podataka pa nek svako proceni dal su ili nisu:

 

-----------Kornet/Dzenkins/Miler

Sezone: 8/3/4

Utakmica: 148/110/69

Minuta prosecno : 14/12/13.5

Poena: 5/3/4

Asist: 1/1.9/0.5

Skokova: 2.6/0.9/2.4

 

36 minutes ago, 1945 said:

Sto se tice da ne uzima Radonja macke u dzaku Miler i Dzenkins su bili macke u dzaku sa manje Nba iskustva nego Kornet.

Nisam rekao da su bili vece macke u dzaku vec vec da su imali manje Nba iskustva nego Kornet, sto tvoje brojke i dokazuju. Zamolio bih te da mi ne stavljas vise reci koje nisam napisao, a ovo radis vec 2. put.

 

Ti si rekao da Radonja nije dovodio macke u dzaku i da to znamo svi, a ja ti naveo dvojicu. Nije sramota priznati gresku, ja uvek to radim kad mi neko skrene paznju i bolje se osecam nakon toga, to bi i tebi savetovao.

 

@uini

Evo ti u spojleru njegove ocene koji su radili ljudi iz Nba za 2k22. Pristojne su ocene za low post, samo sto ne dobija priliku da to pokaze jer se taj segment igre sve manje igra u Nba sto znas i sam. Takodje citam upravo izvestaj njegovog izlaska na draft pise adekvatan low post scorer. https://www.nbascoutinglive.com/luke-kornet-scouting-report/

Spoiler

69 Outside Scoring

73 Close Shot

56 Mid-Range Shot

70 Three-Point Shot

83 Free Throw

60 Shot IQ

70 Offensive Consistency

64 Athleticism

38 Speed

37 Acceleration

66 Strength

62 Vertical

85 Stamina

85 Hustle

77 Overall Durability

69 Inside Scoring

60 Layup

75 Standing Dunk

60 Driving Dunk

69 Post Hook

68 Post Fade

69 Post Control

68 Draw Foul

85 Hands

45 Playmaking

50 Pass Accuracy

43 Ball Handle

33 Speed with Ball

60 Pass IQ

38 Pass Vision

58 Defending

74 Interior Defense

32 Perimeter Defense

32 Steal

88 Block

34 Lateral Quickness

76 Help Defense IQ

54 Pass Perception

70 Defensive Consistency

58 Rebounding

47 Offensive Rebound

68 Defensive Rebound

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 1945 said:

 

Nisam rekao da su bili vece macke u dzaku vec vec da su imali manje Nba iskustva nego Kornet, sto tvoje brojke i dokazuju. Zamolio bih te da mi ne stavljas vise reci koje nisam napisao, a ovo radis vec 2. put.

 

Ti si rekao da Radonja nije dovodio macke u dzaku i da to znamo svi, a ja ti naveo dvojicu. Nije sramota priznati gresku, ja uvek to radim kad mi neko skrene paznju i bolje se osecam nakon toga, to bi i tebi savetovao.

 

@uini

Evo ti u spojleru njegove ocene koji su radili ljudi iz Nba za 2k22. Pristojne su ocene za low post, samo sto ne dobija priliku da to pokaze jer se taj segment igre sve manje igra u Nba sto znas i sam. Takodje citam upravo izvestaj njegovog izlaska na draft pise adekvatan low post scorer. https://www.nbascoutinglive.com/luke-kornet-scouting-report/

  Reveal hidden contents

69 Outside Scoring

73 Close Shot

56 Mid-Range Shot

70 Three-Point Shot

83 Free Throw

60 Shot IQ

70 Offensive Consistency

64 Athleticism

38 Speed

37 Acceleration

66 Strength

62 Vertical

85 Stamina

85 Hustle

77 Overall Durability

69 Inside Scoring

60 Layup

75 Standing Dunk

60 Driving Dunk

69 Post Hook

68 Post Fade

69 Post Control

68 Draw Foul

85 Hands

45 Playmaking

50 Pass Accuracy

43 Ball Handle

33 Speed with Ball

60 Pass IQ

38 Pass Vision

58 Defending

74 Interior Defense

32 Perimeter Defense

32 Steal

88 Block

34 Lateral Quickness

76 Help Defense IQ

54 Pass Perception

70 Defensive Consistency

58 Rebounding

47 Offensive Rebound

68 Defensive Rebound

 

Mislio sam da si napisao vece, ali svakako ne menja cinjenicu. 

Ako gledas manje iskustva po sezonama okej, manje sezona imaju slazem se, ali opet dzenkins na 5 sezona manje ima 38 meca manje, sto po meni nije manje iskustva. 

Ne slazem se sa tobom, i mislim da Luke nikad nece preci preko bare, bas zbog cinjenice da ce pre zabosti ugovor u nba da sedi na klupi i ne radi nista nego sto ce ga neki trener u evropi uzeti da mu bude star player. 

Spore noge, skok i  osecaj za skok upitni za centra, odbrana ocajna, to je ono sto sam video u Niksima koje sam pratio dosta te sezone. A o tome sta radi u G ligi i dal pogodi trojku u finisu resenog meca.

 

Edit: neka se otvori skauting tema, i neka se tamo pisu slicni skaut reportovi. Mozda moderacija da regulise otvaranje tog topika.

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, L' Imperatore said:

Speed 38

Acceleration 37

 

Znači on vs DeDa u nekom agility drillu, mrtva trka. Ali bukvalno

 

😄

Samo sto on ima 218 pa je to prihvatljivije. 😄

 

Bobiju su dali 25 speed i acceleration. Tako da je ovo prihvatljivo a mogu i fanovi Seltikska kojih ovde ima nekoliko ukoliko citaju da potvrde da sasvim solidno trci, samo ima spor rad nogu za lateralne kretnje i slicne stvari u odbrani, ipak preuzima brutalne atlete i bol hendlere. Ali zato savrsen tajming za blokade, bukvalno nijedan bek ne sme nikada da sutne iz reketa kad je on unutra a mogu misliti u Evroligi gde nema 3 defanzivne sekunde.
 

A i u Nba se igra brze... Savrsen igrac za Evroligu.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, L' Imperatore said:

Speed 38

Acceleration 37

 

Znači on vs DeDa u nekom agility drillu, mrtva trka. Ali bukvalno

 

😄

 

Zato stamina i hustle po 85, blokada 88 i overall def tu negde između 70 i 75.

 

Ne trkamo se na 100m, kako kažu sezona nije sprint već maraton (stamina 85).

Edited by Holivud
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Cinite temu necitljivom analizama o Luke Kornetu - najnebitnijem igracu ikada koji sasvim sigurno nece doci u Zvezdu

Ukapirah i zato kazem da se otvori topik za skauting.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Cinite temu necitljivom analizama o Luke Kornetu - najnebitnijem igracu ikada koji sasvim sigurno nece doci u Zvezdu

 

1 minute ago, Igor_ said:

Ukapirah i zato kazem da se otvori topik za skauting.

 

Ovo je "everything goes" tema. Nerealne projekcije rostera, analize igrača koji neče doči, skautinzi, rekordno napucavanje stranica koje samo največi fanatici mogu da isprate... To je nekako i suština ove teme. Da se ovde sve to istrese i da se ovim stvarima ne guše druge, ozbiljnije teme. Tako da, opušteno 🙂

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...