Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Pa jedino ovako i mogu da skinu KKCZ sa trona, da vezu ruke i noge Covicu i da mu jos vise smanje budzet. 

 

Ali posao je odradjen ove sezone, Radonja pocistio Robiju sa terena i to je to. Za nesto drugo , cekacemo bolja vremena i kad se smanje dotacije u onaj drugi klub, a i to ce se deseti. Do tada , fudbal i dominacija, tamo ne mogu na silu na sklone uspehe , jer FKCZ se finansira od transfera i UEFE, drzavna jasla su tamo minorna, tj ucesce je neznatno, za razliku od kosarke gde oba kluba DIREKTNO zavise od volje vlasti.  

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Šarac said:

molim moderaciju da odmah sve rsbovce ovde obelezi nekim znakom, ocigledno na ovom forumu svi Rsbovci su neka niza bica , mozda na nizem intelektualnom razvoju u odnosu na ostale starosedeoce ili mozda da im se zabrani pisanje jer je stil takav da  su im isprani mozgovi tamo na tom zlu od Rsba, pa smo videli da ljudi vec poceli da ih prepoznaju ovde. Zato daj da se obeleze ljudi ako su vec smetnja ovde, ili da se lepo kaze kada se novi prime da ima kod popunjavanje prijave, RSBovic nepozeljni. 

Ali u ovakvoj krizno veceri bi bilo mnogo gostiju na pokojnom Rsb  da ocijukaju tamo da vide da li ce neko od moderatora da se javi da potvrdi ili ne ovu vest od veceras. Cudi me da prepoznajes ko je Rsbovac ovde ako nisi bio tamo. A ocigleno jesi cim si ih namirisao.

 

Pa i bio sam tamo, do pre nekih 6 godina... Odnosno dok se to mesto nije pretvorilo u... pa otprilike ono u šta se sada pretvara ovo mesto. Verovatno mi zato toliko i smeta.

 

Tako da eto može onda i meni ta oznaka ili još bolje zabrana pisanja, spreman sam na tu veliku žrtvu ako će to značiti čišćenje ovog foruma. :classic_sleep: Mada bih rekao da ima tu i nekih nijansica u načinu pisanja, rezonovanja, gutanja i kasnije širenja spinova itd. al' 'ajde da ne idemo baš u te detalje, lakše i efikasnije je počistiti sve.

 

 

24 minutes ago, Šarac said:

7 plata je isplaceno od ukupno 10 za ovu sezonu.
zna se da svake godine te se obaveze izvrse do pocetka sledece sezone, i gle cuda svake godine je tako ali da ne ulazimo koliko imamo igraca ovde koji godinama jedno za drugom pristaju na te uslove, sto bi se reklo sa nozem pod grlom da moraju da sacekaju do septembra svoje ugovore i bonuse.

 

Dobro je ako je svima 7, pošto načuh da je nekima i 6... 

 

Jbg, neki pristaju na te uslove, neki neće u pregovore o produženju ugovora dok im se ne isplate zaostale plate, neki neće da čekaju početak sledeće sezone nego odu tamo odakle u tom trenutku imaju ponudu - ima ih raznih. A nekima se eto i ne izmire dugovanja do početka sledeće sezone, pa onda imamo ovo:

 

30 minutes ago, Šarac said:

duguje se Voldenu dve plate, i on niti poteze Bat niti ima bilo kakav problem sa klubom,

Reath je malo vise u docnji, verovatno i to ce da se ispegla.

 

... mada za Voldena čuh i više od dve, al' nije info tako svež, verujem da smo u međuvremenu isplatili deo. A i nema BAT-a, tako da je sve ok.

 

33 minutes ago, Šarac said:

Sasi Obradovicu je isplacen kompletan ugovor za dve godine bez bonusa. cca 650 k

 

Stvarno super ako je Obradovićev ugovor bio na dve godine i za ukupno 650k, odlično smo prošli... Pretpostavljam i da za te pare nije mogao da se dovede bek ili centar, al' zato kada se saberu plate Pefija, Simona i Cirbesa, uh, toliko mogućnosti... 

 

 

Svakako sam nakon ovoga daleko spokojniji, sve i da ode Radonjić siguran sam da će u ovako dobro vođen klub pohrliti kvalitetni treneri, verovatno i sa boljim plejbukom, skautingom, selekcijom... I koji će pre svega voditi računa o tome koliko klub duguje za porez.

 

Nije da već jednom nismo bili u takvoj situaciji i ne sećamo se šta se dešavalo... 

 

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, goldberg said:

Niko se nije zapitao sta je smisao dva kluba iz Srbije u EL osim najgoreg moguceg populizma? Ako se vec ima 15 miliona evra za dva kluba, daj onda sve jednom klubu da pokusa da bude konkurentan do samog kraja. A ako nema cilja da klub iz Srbije bude na vrhu Evrope (da se bori za isti), onda nema ni para za puko ucestovanje dva kluba (za sta treba 7 miliona evra).

O ovome sam bezbroj puta razmisljao, svaka cast za zapazanje. Ista ta drzava spuca tolke milione na prenos Premijer lige, a za kosarkaski klub u EL se jedva krpi minimalan budzet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kad vec iznosimo prljav ves, bilo bi lepo da se kaze sta to tacno Radonji uprava ne moze da obezbedi pa cemo da procenimo ko je kriv. Da li Radonjic trazi budzet od 15 miliona, da li trazi ostanak Kalinica, da li je trazio produzenje Hollinsa? 

Ovo je lov u mutnom. Sad moze Radonjic da ispadne kriv iako nije ili sa druge strane Covic iako nije. 

 

Sta Covic nudi, sta Radonjic trazi i gde se ne poklapaju pa  bi ovaj u Pao?

Link to comment
Share on other sites

Nista se za sada neocekivano ne desava, Walters i Hollins imali dobre sezone, stranci, odlaze, tako je bilo i do sada. Jaka stvar. Davidovac istekao ugovor, covek hoce da naplati, moz misliti. Kalina ocekivano ima ponude od 1 mil i jace, i to je ocekivano. Ne vidim nista sta ukazuje da je cash flow slabiji nego i lani i proslih sezona. Cak stavise, mislim da ce opet budzet biti isti. 

Radonja ako ode, oticice jer ga mrzi da se cima opet da pravi tim iznova, ako mu odu nosioci, a oticice jer imaju jace ponude od JACIH klubova i sa VISE love, ali to ne znaci da KKCZ nema love ili da ce je imati manje. 

 

Prosta stvar ljudi, sta vam je, ostaje pitanje samo sada da se nadju zamene i to je to. Ako Radonja ostane, pa sve i da odu i Kalina i ostali, sa istim budzetom kao lani, UBEDJEN sam da je fajt zagarantovan , mozda i Kalemegdan opet u junu. 

 

Ako ode Radonja, to je vec put u neizvesnost, jer dosta ce zavisiti od novog trenera, ali o tome ako bude bila razloga da se prica. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Pa sta drugo vecina navijaca Partizana (ovih koji su u "Vuc_ped" fazonu) ne prica nego upravo da se FKCZ/KKCZ obilato finansiraju jer je njihov veliki navijac na vlasti?

 

A ako si mislio da tako treba finansirati i FKP/KKP pa ce onda navijaci istih da budu mirni, a sto ne onda i da treci, cetvti, peti, sesti klub iz Srbije ne dobiju ozbiljan novac? Sta je uopste kriterijum za dobijanje drzavnog novca? Kome je mozak najvise ispran i koliko takvih ima u Srbiji?

 

 

Sto se mene tice o finansiranju sporta u srbiji rekao bih isto ono sto je i Dule davno rekao. Fudbal moze da se svede na amaterski nivo a da se u kosarku znatno vise ulozi.
Upravo vam se desava isto ono sto se KK Partizanu desavalo kada ga je Dule vodio. Imali smo dobre sezone u EL, npr vise sezona gde smo prolazili u top 8 i da se nakon svake te sezone tim rasturi i sledece sezone sve ispocetka.
Na zalost u kosarci je znatno manja lova nego u fudbalu...

Edited by LakiJeMaloNervozan
Link to comment
Share on other sites

Ja sam donekle sve ovo i ocekivao, sto zbog favorizovanja komsija i celog hajpa oko njihovog igranja EL, pa sve do cinjenice da DR zna da ce teski ponoviti ovakvu sezonu kad drzava napumpa ogroman kes u KKP a njemu skrese sve na max. 

DR je trener za kog sam uvek tvrdio da nema sta da trazi u bilo kojoj drugoj ekipi, ocekujem da vec na polovini sezone bude bez kluba i da prodje slicno kao Djordjevic (obojica su i u bajernu prosli ne bas sjajno).

Naravno ako je istina da DR ide. 

Meni jedino logicno resenje je sada dovesti nekog Tomic tip trenera, i rizikovati sa nekim igracima koji nisu draftovani, ili igraju G ligu ili neku australiju i slicno, pa ako te usere kao Asvel ove sezone sa Ekobom i Chrisom na konju si, ako ne ne gubis mnogo.

 

Deda 800k, verovatno kradja zivota.

Mada nama sa ovih prostora je zbog nacina zivota u krvi da umem profitirati u ratnim situacijama. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LakiJeMaloNervozan said:

Sto se mene tice o finansiranju sporta u srbiji rekao bih isto ono sto je i Dule davno rekao. Fudbal moze da se svede na amaterski nivo a da se u kosarku znatno vise ulozi.
Upravo vam se desava isto ono sto se KK Partizanu desavalo kada ga je Dule vodio. Imali smo dobre sezone u EL, npr vise sezona gde smo prolazili u top 8 i da se nakon svake te sezone tim rasturi i sledece sezone sve ispocetka.
Na zalost u kosarci je znatno manja lova nego u fudbalu...

 

Drzava bi trebalo da se mane populizma i da podrzi samo klubove koji su na terenu izborili neko takmicenje.

 

Ako je Radnicki iz Kragujevca usao u finale ABA lige, da im se da budzet, da se lobira kod EL i da se prvo sredi hala - umesto da se brine samo o glasovima i guranju dva kluba (po principu, malo jedan malo drugi) bez obzira na rezultate.

 

To poprima toliko groteksne oblike da u situaciji kada je Beograd domacin F4 i kada postoji mogucnost da se ulozi vise u KKCZ dodjemo do situacije da svi osim Lazica i Dangubica odlaze i da se pravi jedan potpuno novi tim. Pa onda u korona sezoni KKCZ dovodi/menja 9 stranaca (Rochestie, JOB, Loyd, Hall, Walden, Reath, Terry, Colom, Nnoko) iako je jasno da niti ima prihoda niti publike niti sansi za TOP 8 i evo sad Zeljko Obradovic mora dve sezone da ima ogromne budzete jer Zeljko - pa nek ide u neku bogatiju zemlju ili neka smanji prohteve, a ne da se podrazumeva da ce Partizan da ima skup tim jer Zeljko Obradovic nece da radi sa manjim budzetima.

 

Zapravo, u tom fudbalu koji pominjes sve ima mnogo vise smisla - onaj koji je uspesan na terenu dobice vise novca od konkurencije i dok god bude dobro radio imace vise novca od konkurencije. U kosarci se sve svodi na korupciju - on je ZOC, ljudina i legenda ovog sporta (ne mislim na Lazica i Covica), daj da ga ubacimo preko reda u EL, sta nas kosta. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, drakon1 said:

Bice on trener i ove sezone samo je odbio da produzi saradnju i ugovor za naredne sezone.

 

Neumesno je i u sali da prizivamo druga imena osim ako je neko bas za to da dodje drugi trener umesto Radonjica. Juce vec krenulo da se licitira sa imenima... Sacekajmo rasplet situacije a ishod cemo znati vrlo brzo.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 1945 said:

Bice on trener i ove sezone samo je odbio da produzi saradnju i ugovor za naredne sezone.

 

Neumesno je i u sali da prizivamo druga imena osim ako je neko bas za to da dodje drugi trener umesto Radonjica. Juce vec krenulo da se licitira sa imenima... Sacekajmo rasplet situacije a ishod cemo znati vrlo brzo.

Iz ocaja je to vise, a da li je umesno ili ne druga je to prica. Kako je krenulo i kako se po pitanju trenera odugovlaci kao onomad 2017, itekako je umesno. Nema se puno vremena. Naravno da sam uvek za Radonjica, ali ako nece mora da se trazi neko drugi. Jasikeviciusa ne bih ni kada bi nam platezno bio dostupan. Vec zamisljam kako bi mu se ovde spocitavalo na koga se dere, a kome ne sme ni rec da zucne.... Mitrovic ili Ivanovic su realisticniji ako Alimpijevic nece da se vrati.

Link to comment
Share on other sites

 
Stvarno super ako je Obradovićev ugovor bio na dve godine i za ukupno 650k, odlično smo prošli... Pretpostavljam i da za te pare nije mogao da se dovede bek ili centar, al' zato kada se saberu plate Pefija, Simona i Cirbesa, uh, toliko mogućnosti... 
 
 
Svakako sam nakon ovoga daleko spokojniji, sve i da ode Radonjić siguran sam da će u ovako dobro vođen klub pohrliti kvalitetni treneri, verovatno i sa boljim plejbukom, skautingom, selekcijom... I koji će pre svega voditi računa o tome koliko klub duguje za porez.
 
Nije da već jednom nismo bili u takvoj situaciji i ne sećamo se šta se dešavalo... 
 
 
Stvarno je bezveze u svakom drugom postu pominjati kao mantru Pefi, Simon, Cirbes.
Prvo, stvaranje tima nije dovesti 15 najboljih igrača.
Za atmosferu, drugarstvo i zvezdaštvo ako bi trebalo ja bih dao i više novca. A i Radonja što je važnije. I to je rezultiralo sa tripletom i tu bi trebalo da je kraj priče.
Drugo, taj isti Pefi se otplatio sa partijom u finalu kupa pa i rolom u po aba.
Treće, koji je taj igrač od hipotetičkih 300 hiljada koji bi nas odveo u top 8 evrolige pošto smo ovo drugo sve ostvarili, živ nisam da čujem. Ili ćemo da saberemo sada sve igrače koji nam se ne sviđaju 5,6 i dođemo do neke hipotetičke cifre od 500 hiljada i onda dovedemo neku zver koja nas uvede u top 8 i ugasimo igricu menadžera.
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Vladao je konsenzus jer su se navijaci ovde osecali kao deo povlascene klase u odnosu na neke tamo seljane iz Podgorice, Ljubljane, Zagreba, da ne pominjem Laktase ili Zadar. Vladao je zanos kako su "nasi klubovi kosarkaske institucije, sa milionima navijaca, da treba da imaju licence jer samo oni vrede u regionu, da jedino oni mogu da privuku veliki novac u klubove". 

 

Niko se nije zapitao sta je smisao dva kluba iz Srbije u EL osim najgoreg moguceg populizma? Ako se vec ima 15 miliona evra za dva kluba, daj onda sve jednom klubu da pokusa da bude konkurentan do samog kraja. A ako nema cilja da klub iz Srbije bude na vrhu Evrope (da se bori za isti), onda nema ni para za puko ucestovanje dva kluba (za sta treba 7 miliona evra).

 

Jednostavno, vlast nema nikakav dugorocan plan sta da radi sa finansiranjem sporta, nego se ponasa kao razmazeno derle kojem posle pola sata dosadi nova igracka, pa prelazi na jos noviju. I zato je ogavno sve ovo sto rade sa KKP, neko bi da se igra "povratka slavne proslosti" pa bi Zocu i drugarima da obezbedjuje nenormalne sume novca i onda, kad to dosadi, ajmo malo u blato, ajmo malo pojacanja iz Belgije i Slovacke, a SNS ce pare da pumpa negde drugde.

Govorimo o drzavi  koja daje 600 miliona za jebenu englesku ligu? Hoces Utisak da gledas? Ok, ali u paketu sa Oljom ide moldavska liga. 

Govorimo o drzavi koja daje stotine miliona evra da najogoljenije kupi glasove?

Tih 15 ili 20 evra su sitni novci za takvu bahatu drzavu, iako je i to razbacivanje.

Govorilo se i o dobrobiti srpske kosarke. Prvo, nas valjda zanima Zvezda i sta tu za Zvezdu ima pozitivno. Naravno, nista. Desava se ono sto samo slep nije mogao da vidi. Njihov uspon je direktno vezan sa nasim urusavanjem i padom. Pa oni su i kada su bili najjaci nas zajebavali, provocirali, ponizavali i gledali da nas ugase skroz... Prelako smo presli preko posatavljanja one bitange na celo saveza. Sada nam se sve vraca.

Kakav interes srpske kosarke... Pa oni su najurili Dangu koji bi kod nas garant imao minute kod Radonje. Dakle, govoriti o interesu srpske kosarke je besmislica.

Ako Radonja ode, to je znak da mi ni postojeci kvalitet nismo mogli da zadrzimo. On bi uz eventualno samo jednu izmenu rado pristao ovaj isti tim da vodi i iduce sezone. I to nije mogao da dobije.

Da li bi Panter da je ovu sezonu igrao kod nas, ostao i za sledecu? Naravno, nikada.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

malo sam prelistavao dijagonalno kao drug tito 50 - 70 strana između 02. 07, kada su došli obradović pa punter i 06.07, gde su nama stigli dotle džoni ivanović i aaron white. tema je naravno "u zvezdu pa gde će?!"

 

ne može da se citira a nije ni važno, uglavnom neki osnovni narativi idu ovako

partizan dobija cca 20 miliona od države i privatnika, zvezda ako dobije 3, videćemo.

bjelica, kalinić i avramović idu u partizan

slavina je zatvorena, čović će verovatno da se povuče

dobrića traže (redom) barcelona, olimpijakos, partizan. dobrić potpisao za zvezdu.

tito špekuliše da je ovo manevar u kojem, ako naleti dobra ponuda za dobrića, prodamo ognjena za 500k umesto za 100k ali da nam to ništa ne vredi čak i kada bi dobrić otpisao sva dugovanja, jer, nit' imamo para, nit' bi mogli da nađemo novog dobrića ni za 600k.

 

što je u suštini tačno, nisam čuo za drugog igrača koji se preziva dobrić a da ordinira u vrhunskoj euro košarci.

  • Like 5
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

malo sam prelistavao dijagonalno kao drug tito 50 - 70 strana između 02. 07, kada su došli obradović pa punter i 06.07, gde su nama stigli dotle džoni ivanović i aaron white. tema je naravno "u zvezdu pa gde će?!"

 

ne može da se citira a nije ni važno, uglavnom neki osnovni narativi idu ovako

partizan dobija cca 20 miliona od države i privatnika, zvezda ako dobije 3, videćemo.

bjelica, kalinić i avramović idu u partizan

slavina je zatvorena, čović će verovatno da se povuče

dobrića traže (redom) barcelona, olimpijakos, partizan. dobrić potpisao za zvezdu.

tito špekuliše da je ovo manevar u kojem, ako naleti dobra ponuda za dobrića, prodamo ognjena za 500k umesto za 100k ali da nam to ništa ne vredi čak i kada bi dobrić otpisao sva dugovanja, jer, nit' imamo para, nit' bi mogli da nađemo novog dobrića ni za 600k.

 

što je u suštini tačno, nisam čuo za drugog igrača koji se preziva dobrić a da ordinira u vrhunskoj euro košarci.

I dalje pokusavas da nam otvoris oci i ubedis nas kako mi kukamo a u KKP stvarno nema para?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ne, pokusava da vam saopsti da ste 'drama queens' koji ne mogu da se opasulje ni nakon triplete, samo jer imaju konkurentnog protivnika. Doduse, donekle ste svesni lose selekcije ekipe na duze staze, pa to doprinosi panici. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dragan Mićić said:

I dalje pokusavas da nam otvoris oci i ubedis nas kako mi kukamo a u KKP stvarno nema para?

 

ako možeš da pronađeš neki moj citat u aktuelnih godinu dana, u kojem tvrdim da u kkp nema para, izvoli, priloži ga, u suprotnom, mojne da podmećeš nešto što nisam rekao jer je to kažnjivo, makar na forumima koji ne gube kompas.

 

bilo mi je interesantno da proverim koliko ima sličnosti između prošlogodišnje situacije u slično vreme i današnje.

tada nije bilo neizvesnosti oko ostanka radonjića, eto to je razlika.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ako možeš da pronađeš neki moj citat u aktuelnih godinu dana, u kojem tvrdim da u kkp nema para, izvoli, priloži ga, u suprotnom, mojne da podmećeš nešto što nisam rekao jer je to kažnjivo, makar na forumima koji ne gube kompas.

 

bilo mi je interesantno da proverim koliko ima sličnosti između prošlogodišnje situacije u slično vreme i današnje.

tada nije bilo neizvesnosti oko ostanka radonjića, eto to je razlika.

Bitna razlika😀 sa Radonjom derom obraeffect bez problema pa makar izveli tebe i free-a na teren

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Bitna razlika😀 sa Radonjom derom obraeffect bez problema pa makar izveli tebe i free-a na teren

 

videćemo da li je ta neizvesnost realna ili je onog tipa kao povlačenja čove iz prošlog prelaznog roka

1 minute ago, Dragan Mićić said:

Tacno je, nisi nigde rekao da u KKP nema para. Ali ti je svaki drugi post na ovoj temi taj da u KKCZ ima isto para. Ako sam ti podmetnuo neka me kazne. 
 

 

treba biti precizan, moja tvrdnja cele sezone je da država daje isto novca, što je šarac eksplicitno i napisao pre nekoliko dana.

pa oko otvaranja očiju, možeš kod njega.

 

u svakom slučaju, ni ova tvoja korekcija nema nikakve veze sa mojim upisom od malopre a to je da je i prošle sezone predviđana apokalipsa tokom ranog leta tj početkom prelaznog roka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...