Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Добрић и Петрушев остали ван 12 за европско, а ваљда ни Џони на крају није на списку за ЦГ.

Тако да ето прилике и времена да их Јовановић уигра и уклопи како треба са остатком екипе.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fradler said:

Eto i prilike da pokidaju sezonu, gde ces vece motivacije od toga da te precrtaju sa spiska repke zbog kosarkaskih teletabisa kakvi su Marinkovic i Ristic.

Znaci Kari je teletabis jer je presudio da my Marinkovic vise znaci od Dobrica a Ristic od Petruseva? I ja mislim da je Dobric bolji igrac od Marinkovica ali to nije vazno i to ne znaci da igrac koji igra u Baskoniji Evroligu je teletabis a tek ne znaci da neko od nas odavde zna ista bolje o kosarci od Karija.

 

I Ristic i Marinkovic igraju u Acb-u drugoj najjacoj evropskoj ligi iza Evrolige plus Marinkovic igra i Evroligu i tamo imaju neke uloge koje im nije sredio tata vec oni svojim doprinosom i za to dobijaju ozbiljan novac i tamo ih niko ne naziva teletabisima, to sto ih neko u paralelnom univerzumu zvanom internet nazvao tako ne znaci da tako jeste.

 

Ti mi sad kazes i Ristic i Petrusev nece igrati ni minut pored Jokica i Milutinova tako da je svejedno. U teoriji jeste, ali sta ako se daleko bilo povredi neko od njih dvojice? Nemas ni Bjelicu za trecu opciju, znaci bek apa bi igrao Ristic/Petrusev i Kari je procenio da bi Ristic u tom slucaju vise doprineo, odnosno kapiram da je tako, jer svaki trener pre pocetka sezone ili nekog takmicenja ima b i c opciju u glavi sta ako ostanem bez tog i tog igraca i narocito u reprezentativnim takmicenjima gde se skracuju spiskovi od 20ak igraca pa se vaga po pozicijama da li ides sa 5 bekova na takmicenje ili sa 6, da li su dva dominantna centra dovoljna ili ipak treba i treci za ne daj Boze, da li treba 3 pleja ili moze i 2 pleja i jedan kombo bek kao osigurac itd. itd. itd.

 

Taj Ristic "teletabis" je prosle sezone u 2 utakmice ubacio Realu 37 poena, Barseloni 23 poena, Baskoniji 40 poena. I u svetu realnosti to placa solidan klub sa sredine tabele druge najjace evropske lige i zove ga selektor koji je osvajao dosta titula i medalja u reprezentaciju da bude treci centar.

 

Da li Ristic ima defanzivnih mana i na primer lateralnih kretnji kao i jos nekih mana? Naravno da ima, jer kad i te mane ne bi imao igrao bi u Realu ili Barsi verovatno, ne mora bas tu dobro ali recimo u Virtusu ili Olimpijakosu.

 

Ristic je trenutno bolji kosarkas od Petruseva, a da li je Petrusev mladji i talentovaniji i ocekuje se da napravi znacajno bolju karijeru? Da, ali tek treba da dokaze. Logicno da je Kari zvao igraca koji je odigrao 40 utakmica u sezoni nego Petruseva koji je odigrao recimo 20 sa iole pristojnom minutazom.

 

U svakom slucaju svi oni su kosarkasi na vrhunskom nivou neki vise talentovaniji neki manje neki atlete neki nisu ali je sramota nazvati bilo kog igraca teletabisom koji je dosao da igra za reprezentaciju besplatno, odnosno nemaju obavezu.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ni Dobric ni Petrusev ko god je gledao repku mogao je da vidi da skoro sigirno nece otici.Petrusev nije cak msm ni dobio sansu da igra.A Dobric je oporavkom Nedovica izgubio šanse.Da li su Markovic i Ristic bolji igraci ili ne u repki je nebitno prosto igraju oni koji se bolje uklope u ovaj sastav i selektorov sistem.

Petrusev nije igrao godinu dana i jace i vidi se da mu je samopouzdanje na nuli,dok Ristic je ofanzivno uvek bio koristan dok su i jedan i drugi defanzivno problematicni.

Dobric/Marinkovic iskreno da gledamo Vanja je pokazao vise i msm da je cak bio starter na svakom mecu,Dobric je imao svoje sanse ali ih nije bas iskoristio po meni na pravi nacin.Da Nedovic nije mogao da igra verujem da bi Dobric isao ovako ovo je legitivmna odluka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Iz ugla KKCZV i sezone koja dolazi svakako je bolje imati ova dva igraca na pripremama i uigravati ih, nego da sede 20 dana u Pragu i Berlinu i masu peskirom. 
Mozda je za Dobrica mali psiholoski udar to sto nece ici, ali to je odluka selektora (sigurno je virus koji je zakacio Milutinov + Bjelicina povreda uticala na to da ide jos jedan centar) i za igraca renomea Dobrica nije kraj sveta da bude 13-14 igrac u reprezentaciji.

Ako se ne varam sada je ekipa kompletna (-Nedovic i Ponitka ofc).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maverick88 said:

Dobric/Marinkovic iskreno da gledamo Vanja je pokazao vise i msm da je cak bio starter na svakom mecu,Dobric je imao svoje sanse ali ih nije bas iskoristio po meni na pravi nacin.Da Nedovic nije mogao da igra verujem da bi Dobric isao ovako ovo je legitivmna odluka.

sto se dobrica tice - nisam siguran da je bas dobio pravu sansu

rekao bih da je curry u startu prednost dao vanji, pre svega zbog odbrane i to je ok

dobric nije mnogo pomogao svom case-u tim promasenim trojkama, ali bilo ih je svega nekoliko u ogranicenoj sansi

vanja je bacio mnogo vise cigli, ali je opet startovao i igrao puno vise minuta...rekoh vec i zbog cega

i dalje mislim da je dobric overall bolji igrac, ali za trenutnu bekovsku liniju repke je vanja bolji fit

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je sa KKCZ aspekta dosta bolje da se Petrusev sto pre prikljuci ekipi. Dobric tu i tamo, mogao je da ide, al opet nije da ce reprezentacija bez njega nesto mnogo da trpi. Svakako ce coach Dovla imati sve sem Nedovica na raspolaganju, sto je ok. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, TiMiDi said:

Добрић и Петрушев остали ван 12 за европско, а ваљда ни Џони на крају није на списку за ЦГ.

Тако да ето прилике и времена да их Јовановић уигра и уклопи како треба са остатком екипе.

Za Ogija znamo kako će reagovati ,sigurno mu nije lako palo ali on je radnik i naš proveren igrač, svakako i on mora da napreduje pogotovo u odbrani gde ispada lako ali i to je nešto što znamo.

Za Petruševa ne znam kakva će mu biti reakcija pogotovo kad ti Miško kaže da si igračina pa ti dodatno umisliš da jesi, ljudi u svetu košarke gledaju svaku sitnicu i kako se ponašaš i kako treniraš i kako držiš ruke u dzepovima na turniru u Nemačkoj dok saigrači dižu trofej itd.

Link to comment
Share on other sites

Selektor nije merio ko je bolji igrac Dobric ili Marinkovic odnosno Petrusev ili Ristic. Niko od navedenih nije prva opcija na svojoj poziciji, vec treca. Selektor je gledao ko moze da mu da novu mogucnost u odnosu na prve dve opcije. Ocigledno je procenio da Marinkovic daje vise od Dobrica u odnosu na Gudurica i Nedovica, tj Ristic od Petruseva u odnosu na Jokica i Milutinova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je iko bacio pogled na gostovanje predsednika na Nova S jutros, gde je sa Vladimirom Stankovicem analizirao reprezentaciju i sanse na prvenstvu, ali i rad KSS, trenera, selekcija i klubova.Nije da ovaj covek nije upucen u kosarku, naprotiv. Ipak, nije mogao da propusti priliku da pomene placanje poreza, obaveze prema drzavi i ko obaveze placa, a ko eskivira uz blagoslov drzave, pa je samim tim nekom majka, a nekom maceha itd...😝opleo je i po KSS, i rekao bi argumentovano i s pravom. Elem, saznali smo jutros i da je FMP 6 godina dotirao Borac Cacak kako bi ih spasio katanca. Izgleda imamo ipak 2 filijale🤣

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Baš mi je čudno što Ivanović neće igrati za Crnu Goru na EP jer očito ta povreda nije ozbiljnije prirode, uz sve mane on mi deluje kao neko ko bi igrao i na jednoj nozi ako treba.

Potpuno drugi nivo opterecenja su utakmice na jednom takvom takmicenju kao sto je EP u odnosu na treninge KKCZ

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Meni je čudno da Ilić nije bio u planu kod Pešića, mislim da bi bio ozbiljan upgrade u odnosu na Kuridzu, plus ima svega 22 godine i vjerujem da bi mu značilo to iskustvo nakon što se otvorio prostor zbog Bjelice.

 

ja inače mislim da je ilić sezonu daleko od euroleague. možda kariju trebaju ready-made igrači, ne vidim da je ikoga uzeo a da ne može odmah da doprinese, bez obzira na ulogu i br minuta

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Sector said:

Vjerovatno si u pravu za Ilića ali ovdje pričamo o Kuridzi ima 35 godina, nije ni blizu nikad bio EL nivoa a trenutno je bek ap u Budućnosti. 

 

coach kari ocigledno misli drugacije od coach sectora.

 

mozda je kariju vazna ta spotup trica koju mjk moze bolje od ilica sa svoje pozicije trenutno.

 

pricam ocigledno i napamet.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja coach već samo košarkaški fan, ko i 100% nas na ovom virtuelnom mjestu gdje diskutujemo.

 

Da ne idemo bzv u off, EP je već počelo. Samo sam izrazio žal što Ilić nije dobio šansu u ovoj situaciji sa otkazima i povredama četvorki jer mislim da bi puno više značio reprezentaciji nego MJK (što i nije preteško).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Nisam ja coach već samo košarkaški fan, ko i 100% nas na ovom virtuelnom mjestu gdje diskutujemo.

 

Da ne idemo bzv u off, EP je već počelo. Samo sam izrazio žal što Ilić nije dobio šansu u ovoj situaciji sa otkazima i povredama četvorki jer mislim da bi puno više značio reprezentaciji nego MJK (što i nije preteško).

Jesi ti gledao ovih par utakmica?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Nisam ja coach već samo košarkaški fan, ko i 100% nas na ovom virtuelnom mjestu gdje diskutujemo.

 

Da ne idemo bzv u off, EP je već počelo. Samo sam izrazio žal što Ilić nije dobio šansu u ovoj situaciji sa otkazima i povredama četvorki jer mislim da bi puno više značio reprezentaciji nego MJK (što i nije preteško).

 

Ovo ti je bas kiks

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...