Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

8 minutes ago, Mile1 said:

Nije mi jasno dokle cemo vise kukaki za Radonjom.Sigurno je on nas najbolji trener koji nas je vodio ujedno i najuspesniji.Doslo je vreme kada smo trebali da se rastanemo,sada je tu novi trener i videcemo sta ce biti u nastavku.Zaista mi nije jasno kako vam ne dosadi vise

Ne moze nikad da nam dosadi. Bruka je i sramota sto je otisao a zeleo da ostane. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

a mogu i novi clanovi da prestanu sa pokusajima da moderisu temu po uzoru na neke druge forume sa kojih su dosli

ima ko da se bavi moderacijom ovde

i nece biti problema

 

Pa i ovde postoje teme sa odredjenim nazivima sigurno nije razlog da bi forum izgledao sareno vec da bi bilo pregledno. Inace zanimljiva je tolika opsesija tim bivsim forumom i tolika mrznja i gadljivost prema svakome ko je ulazio tamo i citao ga. Ja sam ulazio redovno tamo i citao kao sto citam sve gdje mogu naci bilo kakvu informaciju a tamo sam i cuo za ovaj forum pa sam citao naravno i ovaj i ne mislim da sam nesto bolja ili losija osoba zbog citanja informacija, analiza,diskusija i svega ostalog zanimljivog sto se na ovakvim platformama moze procitati a to bi valjda trebala biti poenta a ne koji bedz imas al kod nas uvek mora biti neka podela pa makar to bila i u boji ikone. 🖐

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Borky said:

 

Pa i ovde postoje teme sa odredjenim nazivima sigurno nije razlog da bi forum izgledao sareno vec da bi bilo pregledno. Inace zanimljiva je tolika opsesija tim bivsim forumom i tolika mrznja i gadljivost prema svakome ko je ulazio tamo i citao ga. Ja sam ulazio redovno tamo i citao kao sto citam sve gdje mogu naci bilo kakvu informaciju a tamo sam i cuo za ovaj forum pa sam citao naravno i ovaj i ne mislim da sam nesto bolja ili losija osoba zbog citanja informacija, analiza,diskusija i svega ostalog zanimljivog sto se na ovakvim platformama moze procitati a to bi valjda trebala biti poenta a ne koji bedz imas al kod nas uvek mora biti neka podela pa makar to bila i u boji ikone. 🖐

Najveći problem je što se mnogi gade tog foruma a ne vide da ništa nisu bolji sa mnogim svojim stavovima sa kolegama im iz pokojnog foruma. Po principu smejao se lonac loncu a oba su crna. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Borky said:

Pa i ovde postoje teme sa odredjenim nazivima sigurno nije razlog da bi forum izgledao sareno vec da bi bilo pregledno

i sta to u nazivu teme sugerise da ne bi trebali da se bavimo aktuelnim trenutkom kkcz?

aktuelni trenutak = igraci/treneri koji su dosli/otisli, pravac u kome klub ide i sve oko toga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno, Radonjic je otisao u najboljem mogucem trenutku po njega. 

Partizan je u velikom naletu, ogromnim sredstvima raspolazu, najbolji moguci trener na klupi, sudijska protekcija. 

Ostankom Radonjic je mogao da ponovi jos jednu izuzetnu sezonu, ali to bi samo produzilo ono sto je on vec, a to je nepobedivost, nakon onog F4 sa Cibonom. Znaci mogao je da dobije ono sto vec ima, a ukoliko izgubi, a sanse za tako sta su vece nego ove sezone, onda moze da izgubi taj oreol koji ima.

Ukoliko nije imao u planu da ostane jos tri sezone, sto mislim da svakako nije imao i da bi nakon sjajne sezone sledece najverovatnije otisao, onda se odlazak ove sezone cini kao sasvim razumljiv potez.

PAO je veliki klub, sa ogromnom podrskom navijaca. Budzet ce mu biti svakako veci nego ovde, jedino sto je predsednik potpuno neuravnotezen i neuracunljiv. 

Po meni potpuno opravdan i razumljiv potez Dejana Radonjica.

Sto opet ne znaci da Covic nije sujetan.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

Šta se zatrpava? da li se piše o nekom glumcu, političaru , književniku ili o čelniku KKCZ i poslovanju kluba. Ne znam ko ste šta ste i odakle ste se preselili na ovaj forum ali ovde je sloboda mišljenja poželjna ali "saveti" će uvek biti dočekani na đon. Dakle ako imate argument kojim možete da izađete na crtu lakiju bujrum( izbolte) ako ne čitajte možda nešto i naučite ali nikako nemojte posle par postova da "savetuejte" šta se može ili ne može na forumu.

   

 

Ma uredu je . Dosao sam da citam informacije a ne da vodim necije privatne ratove. Ti ocigledno imas neke licne probleme sa ljudima koji su uredjivali "onaj" forum al posto ne mozes se obracunati sa njima onda daj da fustracije izbacim na "novim" clanovima jer sigurno su citali tamo informacije. Tebi svako dobro i zelja da resis te stvari pa da sve ljude pocnes gledati jednako bice i tebi lakse.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mile1 said:

Nije mi jasno dokle cemo vise kukaki za Radonjom.Sigurno je on nas najbolji trener koji nas je vodio ujedno i najuspesniji.Doslo je vreme kada smo trebali da se rastanemo,sada je tu novi trener i videcemo sta ce biti u nastavku.Zaista mi nije jasno kako vam ne dosadi vise

 

Došlo je vreme. Koji eufemizam...

Link to comment
Share on other sites

Ali najjace od svega sto se neki satro zalazu za prava licnog misljenja, slobode govora, a kada neko napise drugacije od misljenja ostalih, sto je normalno, bude napadnut i proglasen botom, neznalicom i slicno. 😄 Nemam problem sa tim, nije da nisam navikao, tako je uglavnom svuda, ako razmisljas kao oni podoban si, aplaudirace ti, prihvatiti u drustvu i smejati se tvojim forama.  

Edited by Predragdjape
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve ono sto sam napisao, napisao sam imajuci u vidu da je Radonjic mlad trener, koji moze da racuna na jos bar 10 sezona rada i da svakako mora da misli pre svega na svoju karijeru, a da je odluka da ode pre svega odluka dobra za njegovu karijeru. Verujem da je ovako nesta njemu sugerisao i Misko kao njegov agent, a rekao bih da je Radonjic Dejan Misku kada su treneri u pitanju pandan Micica kada su u pitanju igraci. O misku mozemo svasta reci, ali covek zaista vodi racuna o karijerama svojih klijenata i prilicno. prilicno je dobar u tome.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se mnogo žuči prosipa u vezi (eventualnog) dolaska Singltona. Čovek svakako nije u svom prajmu (da jeste, mogli bi samo da ga sanjamo):

 

Mislim da to treba posmatrati kao zamenu za Vajta. Umesto svilene balerine dobijaš prljavog Harija. Mislim da se tu sva dilema šta je bolje završava.

  • Like 16
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kankkunen said:

@Princeton

Maznu ga Ćavi ...

 

Meni je bio interesantan za poziciju TK-a, Gudure (Dobrić što nije mogao da iznese).. Sad kako je Radonja otišao nije toliko ni važno. Svakako imamo kešola za ozbiljnija/dokazanija riješenja.

 

Edit: Onako, usput.. od kad je Mile postao insider?

Edited by Princeton
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Singlton je defanzivna zver idalje ima onu stvar ali i ludu glavu,moze biti dosta koristan sto nam je potrebno u odbrani pored dolaska Nedovica,Hollanda koji po meni nije nikako defanzivna zver,Shabaza(bilo bi lepo da vec dodje),neko mora da pokrpi te rupe sto su naravno Martin i Singleton

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Perkos2 said:

Šta se zatrpava? da li se piše o nekom glumcu, političaru , književniku ili o čelniku KKCZ i poslovanju kluba. Ne znam ko ste šta ste i odakle ste se preselili na ovaj forum ali ovde je sloboda mišljenja poželjna ali "saveti" će uvek biti dočekani na đon. Dakle ako imate argument kojim možete da izađete na crtu lakiju bujrum( izbolte) ako ne čitajte možda nešto i naučite ali nikako nemojte posle par postova da "savetuejte" šta se može ili ne može na forumu.

   

Kakav argument je iznio Laki? Evo ti jedan argument u njegovom maniru. Radonji dva puta guramo karijeru naprijed, oba puta nam zavlači kad je gusto, ostavlja klub na cjedilu i boli ga paja šta ostavlja iza sebe. Da mu nije bilo Čovića još ne bi dobacio dalje od Bokanovih banana, Čović ga ostavi poslije Cibone i Dejan mu tako vraća. Kakav je ovo argument? Čovjek napisao svoje viđenje i predstavlja kao neku apostolsku istinu a svako ko se ne slaže sa njim je došao sa RSB i botuje za Čovića. Možda da malo odrastete ne bi bilo loše. News flash ne misle svi kao vi.

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Borky said:

 

Ma uredu je . Dosao sam da citam informacije a ne da vodim necije privatne ratove. Ti ocigledno imas neke licne probleme sa ljudima koji su uredjivali "onaj" forum al posto ne mozes se obracunati sa njima onda daj da fustracije izbacim na "novim" clanovima jer sigurno su citali tamo informacije. Tebi svako dobro i zelja da resis te stvari pa da sve ljude pocnes gledati jednako bice i tebi lakse.

Nemam pojma koji je taj "onaj" forum a na ovom forumu pišem od 2002 godine, računam tu naravno i forumb92 odakle smo se preselili na ovaj forum.  Novi članovi su uvek poželjni pošto bi trebalo da donesu svežu krv i razdrmaju forum ali oni koji bi da uvode neka svoja pravila a nemaju "dva petka na forumu"  dobiće uvek adekvatan odgovor. 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom kakvi se igrači dovode u vezu sa KKP (Milutinov, Pangos - obojica bar top 5 ako ne i top 3 igrača u Evropi na svojim pozicijama) na već postojeći igrački kadar, teško da bi nama i Radonja pomogao ove sezone. Dakle, na ABA ligu gledati kao na onu sezonu kad je Makabi ušao u istu, moralo bi čudo da se desi da je osvoji neko drugi osim KKP i tu ne možemo imati nikakav imperativ iako ćemo i mi imati verovatno istorijski skup sastav, ali ne ranga kao KKP. Opet, igranje evrolige te obavezuje da probaš da budeš konkurentan, nemamo trajnu licencu pa da može da se gradi neki mlađi tim koji bi pun potencijal mogao da dostigne u danima kada pukne ovaj balon od sapunice.

 

Mi znači treba da se okrenemo sebi i da probamo da stvorimo nešto ispočetka. S tim u vezi, kocept kojim smo krenuli ne sluti na dobro, a posebno sa neiskusnim i nedokazanim trenerom. Ne možemo pobediti u ovoj novčanoj trci, ali se nadam da ćemo makar igrati takmičarsku i dobru košarku. I to je nešto, mada takav koncept može da se postigne i sa mnogo manje para. 

  • Like 18
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene je i dalje misterija zašto je tim iz prošle sezone rasformiran, pogotovo s obzirom na aktuelna dešavanja ovih dana i činjenicu da novca ima.

Nedović, Singlton i Hasan, uz ostanak svih igrača iz prošle sezone i naravno Radonjića...ne bih se plašio Partizana ni sa Pengosom i Milutinovim.

 

Čović jeste sujetan čovek i Lakijeva verzija mi izgleda najverovatnija, ali možda je i Radonja imao neke "specifične" zahteve.

Ili je Čović bio prinuđen da praktično otera Radonju, a tu već prelazimo na teren politike i o tome je već bilo reči.

 

U svakom slučaju, kao što je neko već rekao, nešto tu ne štima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Singlton u Barsi i Singlton u Efesu nisu bili isti igraci i to je ovde vec konstatovano, bez obzira na to sto se radi o istoj osobi.

Zasto je to tako, pa jednostavno jer su sistemi igre postavljeni potpuno drugacije i saigraci su bili potpuno drugacijeg profila. 

Kakav doprinos ce koji igrac imati bi se trebalo gledati kroz sistem koji ekipa forsira.

E sad ja pojma nemam kakav je sistem kod VJ, kakvu kosarku on forsira i kakve ideje pokusava da realizuje sa svojim igracima.

Ono sto mene brine je da se igraci dovode po imenima i na osnovu onog sto su radili u predhodnim klubovima, bez da mi imamo neki unapred zamisljeni plan igre.

Kazem jos jedanput da Vladin sistem ne poznajem i unapred se izvinjavam, ako gresim, ali nekako mi mirise da smo Nedovica doveli kao zvezdino dete koje moze da natrpa svakog u EL,

Holanda kao pitbula koji je presudio Partizanima u EC, Martina kao radinjinu zelju. Ilica kao najvecu domacu mladu nadu nama dostupnu, a Singltona kao dvostrukog uzastopnog osvajaca EL. 

Ako je to tako, a ne kao igrace koji se uklapaju u sistem koji je zamislio VJ, onda nije dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ova trka u naoruzanju je suluda. Da dva kluba koja ker nema za sta da ujede pariraju ponudama najbogatijim klubovima... Vodja se drzi onoga "hleba i igara" . Posle ovoga kamen na kamenu nece ostati. Samo jedan potez i nastaje opsta bezanija, a batica iza ćoška. I dobro je da se to desi, pa da se krene od neke nulte tacke i zaustavi na nekoj normali. Jedan ili dva stranca i to je to.

Kad su bile onolike tenzije prosle sezone, ove ce da izbije gradjanski rat. A psihopata se smeska dok dva gladijatora oči vade medjusobno.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

S obzirom kakvi se igrači dovode u vezu sa KKP (Milutinov, Pangos - obojica bar top 5 ako ne i top 3 igrača u Evropi na svojim pozicijama) na već postojeći igrački kadar, teško da bi nama i Radonja pomogao ove sezone. Dakle, na ABA ligu gledati kao na onu sezonu kad je Makabi ušao u istu, moralo bi čudo da se desi da je osvoji neko drugi osim KKP i tu ne možemo imati nikakav imperativ iako ćemo i mi imati verovatno istorijski skup sastav, ali ne ranga kao KKP. Opet, igranje evrolige te obavezuje da probaš da budeš konkurentan, nemamo trajnu licencu pa da može da se gradi neki mlađi tim koji bi pun potencijal mogao da dostigne u danima kada pukne ovaj balon od sapunice.

 

Mi znači treba da se okrenemo sebi i da probamo da stvorimo nešto ispočetka. S tim u vezi, kocept kojim smo krenuli ne sluti na dobro, a posebno sa neiskusnim i nedokazanim trenerom. Ne možemo pobediti u ovoj novčanoj trci, ali se nadam da ćemo makar igrati takmičarsku i dobru košarku. I to je nešto, mada takav koncept može da se postigne i sa mnogo manje para. 

Naravno,zivot je pun uspona i padova.Ovo se ocekivalo,ne bas ovakav finansijski potencijal bilo koje ekipe u Aba ali boze moj moramo se boriti.I sve ce se promeniti sledece godine.Mislim da gazda pravi privid big spendera osim u slucaju Nedovica.Ovo ostalo su prospekti i veterani,slobodni igraci i 11 godisnje iskustvo + novi ugovor cuvaru vatre Branku Laziću.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vladimir Jovanovic zna kosarku i mislim da je dobar trener, ali pitanje je da li ce to moci da pokaze i kod nas, jer raditi u jednom od blizanaca i negde drugo subdva razlicita sveta. Imam znacajno bolje misljenje o njemu nego o Alimpijevicu kad je dolazio kod nas.

 

Iskreno se nadam da ga pritisak nece pojesti i da ce uspeti da se iskaze u pravom svetlu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

Nemam pojma koji je taj "onaj" forum a na ovom forumu pišem od 2002 godine, računam tu naravno i forumb92 odakle smo se preselili na ovaj forum.  Novi članovi su uvek poželjni pošto bi trebalo da donesu svežu krv i razdrmaju forum ali oni koji bi da uvode neka svoja pravila a nemaju "dva petka na forumu"  dobiće uvek adekvatan odgovor. 

I ja sam bio na blaženo počivšem B92 forumu i mogu ti reći da i tada, a i sada na celom forumu je najnečitljivija tema vezano za KK CZ.... ubedljivo, verovatno je to razlog što mnogi koji su ranije pisali više ni ne pišu ili se vrlo malo uključuju.

 

Tema tradicionalno obiluje kuknjavom , pljuvačinom po jednim te istim igračima , trenerima, a sa vrlo malo kvalitetnih analiza. Odem na grobarsku temu da odmorim mozak, pa lepo na NBA 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Mile1 said:

Nije mi jasno dokle cemo vise kukaki za Radonjom.Sigurno je on nas najbolji trener koji nas je vodio ujedno i najuspesniji.Doslo je vreme kada smo trebali da se rastanemo,sada je tu novi trener i videcemo sta ce biti u nastavku.Zaista mi nije jasno kako vam ne dosadi vise

Sta ima da dosadi, Mile... pise se realno o stanju u klubu i tome da nam taj najtrofejniji trener odlazi posle dve uspesne sezone, kada je upravo trebalo da se nastavi na osnovama njegovog rada i sistema.

Ovo sa trenerom bez pravog cv-a za Zvezdu i pojacanjima i pre njegovog zvanicnog potpisa je tek tm preCednika kluba, a nismo senilni pa da ne znamo kako smo pre prolazili u takvoj situaciji.

Koliko god cigani voleli taj prelazni rok,misljm da nas nakon istog cekaju mnogo vaznije stvari i teska prica u sezoni koja sledi, jer nikad nije dobro menjati ono sto valja i bez pravog osnova za to.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...