Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

20 minutes ago, Manu said:

 

Vidi ga ovaj Ostoja sto mu pogled ne seze dalje od F4 ekipa

 

Al ja bar ne biram nosioce iz tih ekipa kao gospon Ostoja, već ove otpadnike. 🙂

 

6 minutes ago, uini said:

 

šmitara je idealan igrač za zvezdu. opraštam ti i ovaj bug sa nedovićem zbog toga.

ko je martin a nije steve?

 

Nije ni Šmits neki pojam inteligencije, ali je jak, on stvarno može i na 5 u small ball varijanti, dobar atleta, ima meku ruku iz spot upa. Neiskorišćen je u Barsi pored Mirotića, što je i normalno.

 

Hassan Matin iz Olimpijakosa, ex-Budućnost

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:

četrespeta...upravo prošo rat majkumu...:ajme:

smanji taj gard i broj znakova...ozbiljno si zajahao, ozbiljno si preopširan, ponavljaš se...sad i deliš lekcije.

čitaš li ti sebe...?

Probaj ti da na negativan upis odgovoris pozitivno. Ja se trudim koliko mogu. On se ponavlja 3 puta na negativan nacin a ja mu 3 puta odgovaram racionalno koliko mogu, osecam se prozvanim pa red je da odgovorim.

 

Pokusao sam pozitivno evo i dalje se trudim. Osvojili Abu, 15ak ljudi pisalo otvaraj prelazni rok, ja otvorio, izazvalo 30ak reakcija, ispisalo se 11 stranica sve super. Nikoga nisam uvredio, nikada nisam bio banovan, ne psujem, nikada mi administracija nije napisala da nije u redu nesto sto pisem, tako da to sto mi ti kazes mi u principu ne znaci nista. Sa druge strane ti si mi barem 5 ili 6 komentara do sada napisao nekih ironicnih, uvredljivih, spustajucih, optuzivajucih kao ovaj sad i prepisivanje nekih etiketa i donosenja licnih sudova itd. a ni jednom te nisam napao ili napisao da mi se ne svidja tvoj stil pisanja ili neki komentar. Ja sam sa sobom ok ako te to zanima da li gledam sta pisem.

 

Svako ko ima i malo pravednosti u sebi gledace sta se pise a ne ko pise. To je bar po meni zdravorazumski, mozda drugacije vidimo stvari, mozda ja nisam u pravu. Ovo je forum nit stoje licna imena nit slike, da se ljudi licno ne podnose pa ok al kako da kazem degutantno mi je sve ovo i tvoj komentar i njegov sto je 3 puta morao da naglasi i ovaj iznad sto je imao jaku potrebu da napise da se njemu licno ne svidja ko je otvorio temu. 

 

Ne bi da kvarim temu vise, al potrudio sam se da napisem neku glupu recitaciju(koja se dopala 30ak ljudi) a ti si napisao sta si napisao za nju nipodavstavajuci komentar. Potrudio sam se da nadjem ugovore svih nasih igraca, potrudio se da nadjem ko je slobodan iz Grcke kada je Kum napisao Kalimera, evo i dalje radim na spisku od 40ak centara i mini skautingu. Ne znam cemu si ti doprineo valjda tome sto si imao 3 negativna komentara ka meni.

 

Tako da kao sto rekoh ne bi da kvarim temu odo da radim na listi pojacanja pa eto me za koji dan. Sigurno da ce nekom biti zanimljivo a onima kojima smeta zaista ne mogu pomoci. 

 

Sportski pozdrav svima.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NikadProtivKaline said:

hasan seckati

 

ladno nisam video. vec nemam recsa

13 minutes ago, BojanaCZV said:

 

Citam Stimara 😂

 

tako nekako, tj to je bila ideja vodilja.

šalu nastranu, mene šmits podseća na david leeja iz knicksa i dubsa

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Mislim da je to za Guduru sasvim realno, prvo Kum kaze "kalispera", a onda se javi taj baja na tviteru. Previse slucajnosti da bi bilo slucajno.

A logicno je jer Gudura najvise voli Lefkadu od svih igraca?

 

@1945 dajem 45 min do tvog sledeceg javljanja

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja moram da priznam da nisam pomno pratio evrokup ove sezone, ako tamo ima neki zanimljiv igrač (a da nije već na oku bogatim evroligašima), dajte imena. Pada mi na pamet Kyle Wiltjer, etalon streč četvorke, a nije operisan ni od driblanja lopte, u odbrani tanak i objektivno nešto mekši igrač. Ima i onaj Willis iz Joventuda, zanimljiv igrač.

 

Iz evrolige mislim da sledeća imena mogu da budu zanimljiva, a donekle realna:

Maodo Lo - imao je sjajnu sezonu za Albu, nije mi se ranije sviđao ali kao da je napravio ozbiljan iskorak, dobar šuter i slasher, kompetentan defanzivac, malo gluplji ali fali nam ionako malo nepredvidivosti

Ben Lammers - dosta interesantan centar, mobilan, korektan atleta za Evropu, timski igrač

Filip Petrušev

Adrian Moerman - mislim da će Efes da menja dosta na leto a i on je realno pao u formi, moguće da nam je preskup (nisam siguran za koje pare igra) ali na papiru idealna četvorka za nas

Kaleb Tarczewski

Možda Jerian Grant - jak i prodoran, dobar atleta na pleju, šut jako skroman

Wade Baldwin je verovatno nerealan, seo bi nam opasno kao startni plej

Alec Peters - stretch 4, izuzetno meka ruka a hoće i da se pokrlja dole, nije neki atleta, verovatno ni on nije najrealniji

Rolands Šmits

Darrun Hilliard - teško da je propao da bi došao kod nas, ali ne verujem da je preskup

Augustin Rubit mi je bio želja letošnja ali ga je iskusno Trinki pokupio, sad je kasno za njega.

Ne znam kakav je status Henrya u Feneru, mislim da bi Radonja dao levo jaje za njega, kao nacrtan za naš hrkljuš.

Kostas Antetokounmpo - malo atletike pod košem što da ne, plus da kaparišemo Janisa kad mu propadnu fizikalije

Derrick Williams - high risk, high reward, mislim da mu deonice znatno opadaju, a da i dalje pod pravim kontekstom može da bude ubica na EL nivou

Hassan Martin

Još jedan igrač koji je nerealan a za koga bi Radonja dao desno jaje je Thomas Walkup, čisto da pomenem.

Okaro White - on mi nit smrdi nit miriše, dosta bezličan igrač

NWG - Real će sigurno tražiti kvalitetnijeg plejmejkera, spucao bih njemu solidnu lovicu, može od svega po malo, imho bolji igrač od Woltersa

Thomas Heurtel - on mi je kao nacrtan npr za KKP ako globos iskešira, prepametan igrač u declineu, ali očito loš karakter, za nas premalo krvavih kolena

Možda se raspitati i za Anthony Randolpha ako nije u planovima Reala, to bi bila bomba

Tonye Jekiri - mada će njega verovatno pokupiti neko bogatiji

Josh Nebo - ista priča kao Jekiri, iako su malo drugačiji igrači

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Не знам какав став овде влада о Шишку из Бајерна. Требало би да постаје слободан играч. Мени се он свиђао још одавно, а мислим да би се и уклопио. Тренирао га је Радоња, Ел искуство, (полу)домаћи, није скуп вероватно, добар додавач и организатор... Испуњава те неке неписане услове. Није се прославио баш у Бајерну, али мислим да је квалитетан и да има простора и да напредује и да се тек покаже у правом светлу. Уз, дај Боже, Гудуру на 2 и Калину на 3, а атлете Илића и Тарзуског на 4 и 5, мислим да би функционисао лепо.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nas Zvezdaski dio foruma, kao NBA utakmice. Ubace malo kosarke da bi zadrzalo paznju gledaocima reklama (prelaznog roka) 🙂 - Vec 12 stranica, svaka cast! Siguran sam da ce se ispisati vise stranica ovdje, nego za citavu finalnu seriju, za duplo manje vremena.

 

Ja prizeljkujem prilicno dosadan prelazni rok, sa sto vise povratnika (i domacih igraca). Jovic bi mi bio idealan, ako je sa zdravljem sve ok. Gudura, super ako ima ikakve sanse. Nedovic, ok (mada ne vjerujem u ovaj scenario). Petrusev odlicno pojacanje. Ilic takodje.

 

Od stranih, Tarcevski idealan. Onako zelja iz prikrajka, da su Monaku progresivno prohtjevi porasli, i da bi im mogli ukrasti Matejunasa. Za Lojda ne bih zalio.

 

Jovic, Dzoni, Popovic

Lojd, Guduric (Lazic)

Kalina, Dobric (Lazarevic)

Davidovac, Ilic

Matejunas, Petrusev, Luka

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ruzno, neumesno i neprofesionalno govoriti sada, kada sezona nije zavrsena, kako je klub precrtao pojedine igrace.

Taj info ce svakako tacan ili ne stici do tih momaka, sto moze da se odrazi na njihove partije.

Ne zelim da verujem da je tako, koliko god neki nipodastavali pomenute "precrtane", oni su pre 3 dana osvojili Aba ligu, pre toga kup.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja moram da priznam da nisam pomno pratio evrokup ove sezone, ako tamo ima neki zanimljiv igrač (a da nije već na oku bogatim evroligašima), dajte imena. Pada mi na pamet Kyle Wiltjer, etalon streč četvorke, a nije operisan ni od driblanja lopte, u odbrani tanak i objektivno nešto mekši igrač. Ima i onaj Willis iz Joventuda, zanimljiv igrač.

 

Iz evrolige mislim da sledeća imena mogu da budu zanimljiva, a donekle realna:

Maodo Lo - imao je sjajnu sezonu za Albu, nije mi se ranije sviđao ali kao da je napravio ozbiljan iskorak, dobar šuter i slasher, kompetentan defanzivac, malo gluplji ali fali nam ionako malo nepredvidivosti

Ben Lammers - dosta interesantan centar, mobilan, korektan atleta za Evropu, timski igrač

Filip Petrušev

Adrian Moerman - mislim da će Efes da menja dosta na leto a i on je realno pao u formi, moguće da nam je preskup (nisam siguran za koje pare igra) ali na papiru idealna četvorka za nas

Kaleb Tarczewski

Možda Jerian Grant - jak i prodoran, dobar atleta na pleju, šut jako skroman

Wade Baldwin je verovatno nerealan, seo bi nam opasno kao startni plej

Alec Peters - stretch 4, izuzetno meka ruka a hoće i da se pokrlja dole, nije neki atleta, verovatno ni on nije najrealniji

Rolands Šmits

Darrun Hilliard - teško da je propao da bi došao kod nas, ali ne verujem da je preskup

Augustin Rubit mi je bio želja letošnja ali ga je iskusno Trinki pokupio, sad je kasno za njega.

Ne znam kakav je status Henrya u Feneru, mislim da bi Radonja dao levo jaje za njega, kao nacrtan za naš hrkljuš.

Kostas Antetokounmpo - malo atletike pod košem što da ne, plus da kaparišemo Janisa kad mu propadnu fizikalije

Derrick Williams - high risk, high reward, mislim da mu deonice znatno opadaju, a da i dalje pod pravim kontekstom može da bude ubica na EL nivou

Hassan Martin

Još jedan igrač koji je nerealan a za koga bi Radonja dao desno jaje je Thomas Walkup, čisto da pomenem.

Okaro White - on mi nit smrdi nit miriše, dosta bezličan igrač

NWG - Real će sigurno tražiti kvalitetnijeg plejmejkera, spucao bih njemu solidnu lovicu, može od svega po malo, imho bolji igrač od Woltersa

Thomas Heurtel - on mi je kao nacrtan npr za KKP ako globos iskešira, prepametan igrač u declineu, ali očito loš karakter, za nas premalo krvavih kolena

Možda se raspitati i za Anthony Randolpha ako nije u planovima Reala, to bi bila bomba

Tonye Jekiri - mada će njega verovatno pokupiti neko bogatiji

Josh Nebo - ista priča kao Jekiri, iako su malo drugačiji igrači

 

 

 

Za Rubita se je pisalo da smo se raspitivali lani. Ali u fazonu, nemamo više koga drugog...

 

Da dodam i ja par EL imena, za koja smatram da nisu nerealna.

 

Yakuba Outtara iz Monaca. Ako nekim slučajem budemo prisiljeni tražiti zamenu za Hollinsa (nedaj Bože). 3&D bek. Po onome što sam video, material da bude taj naš lockdown defender na primarnom ballhandleru. To je stub naše odbrane. Za 3 cepa 40%+ili tako nešto

 

John DiBartolomeo. Malo je kratak, ali sviđa mi se basket koji on cepa. Posle fijsaka od sezone u Maccabiju, cenim da se spušta stepenicu niže.

 

Okaro White više puta spominjam. Več sam pisao, ono što smo očekivali od Aarona ove sezone, a spletom nesrečnih okolnosti nismo dobili. Atleta, može da ubaci sa distance, nije gadljiv na odbranu. Uz pravu rolu bi Radonja mogao maksimum izvuči iz njega.

 

Dyshawn Pierre. Namazana bitanga. U slučaju da se bude tražila zamena za Kalinu (nedaj Bože), on bi to mogao da odradi. iskusan, inteligentan igrač, dobrih gabarita i atletike za krilnu poziciju... 

Mada bi kao zamenu za Kalinu (ma i u slučaju da ostane), radije ciljao Pineira iz Darussafake. E ono je beštija prava. Baca za tri spot up i posle istrčavanja iz bloka. Ume da nazida u missmatchu na krilu. Atletski neverovatan...

 

Simone Fonteccio. Sad njega nikako nemogu da procenim, u koji ešalon EL igrača on spada. Biče ono, ja ga ciljam za dolazak u Zvezdu, on potpiše za Real, tako nešto. Ali ono, ako je dostupan, po meni zahvalan igrač. Puter ruka, dobar size/lenght, aktivan ofanzivni rebounder...

 

Elijah Bryant. mada ovo je malo outdated, s obzirom da je imao ozbiljnu rolu na kraju sezone u Efesu. Kad je došao i dobijao šansu na kašičicu mi nikako nije bilo jasno što taj čovek ne igra više. Izuzetno zahvalan i požrtvovan timski igrač, a da je i ozbiljan kvalitet.

 

Chacho? Po meni nema više mesta za njega u ovim contenderima. Nama treba jedan takav genialac na pleju, ko marcus onomad, da nam napad bude fluidan. A u odbrani znamo da ih sakrijemo. Mada cenim da bi on pre u neku Valenciu

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BojanaCZV said:

Ja ne znam, glede Markovica sveukupno, malo igra, malo stav, ponasanje nakon pobede.. ja bih njega zadrzala 😊

potpisali su takav ugovor sa njim, da nece ni puskom moci da ga oteraju.. 

tako da sto im je sad doslo iz dupeta u glavu koliko su mu ponudili, mogu da okace macku o rep..

long story short, nece pefi nidje..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

kakav profil mislis da nam treba i daj neki primer

Pa treba da je klasičan plej, kako to da objasnim...

Ne mora to da bude pass first igrač po svaku cenu da bi bio plej, može da bude igrač koji prvo gleda koš , ali da bude klasičan organizator,plej.Primer nekog takvog je npr. Bo Mekejleb. 

 

Znači nama treba organizator, neko ko će da diktira tempo, da menja ritam, da ume da postavi timske akcije, a sad hoće li prvo da gleda koš ili pas nije bitno. Mi smo u ovoj seriji protiv partizana videli da nam mnogo bolje prolaze timske akcije sa Pefijem jer on ume da ih setuje, za razliku od Voltersa i Ivanovića.

Primer , a da je dostupan na žalost ne znam. Mislim da je Ertel na popustu, ali njega lično ne volim, a mislim da nije ni Radonjićev tip zbog odbrane, Zoa isto ne volem jer je šalabajzer , a nije nam ni dostupan, Jović je invalid, neko spominje Gosa i on je nedostupan po meni.

Dilejni možda, ne znam koji mu je status.

 

Svi će imati problema sa tom pozicijom, zato je  važno da zadržimo ove sekundarne kreatore, Kalinu pre svega i Luku

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Delija Zabalj said:

Moje zelje su za narednu sezonu Jaka Blazic, Nikola Milutinov, Dragan Apic, Marko Pecarski, Nikola Jovic, Stefan Jovic, Stefan Peno 

 

Pecarski i Peno deluju nerealno

 

I ja sam za Apica umesto Kuza, ukoliko je izvodljivo. Samo Ristica da ne vracamo.

 

Walkup beli (plavi) Amer, 1/1 ga uzimamo ako Volters ode

 

Moje zelje su skromne, mrga na 5 i Kalinic da ostane

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Pa treba da je klasičan plej, kako to da objasnim...

Ne mora to da bude pass first igrač po svaku cenu da bi bio plej, može da bude igrač koji prvo gleda koš , ali da bude klasičan organizator,plej.Primer nekog takvog je npr. Bo Mekejleb. 

moram priznati da mi ovo uopste nije jasno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

moram priznati da mi ovo uopste nije jasno

Pa, naveo sam ti primer Boa, ne znam koliko si mlad i da li si ga gledao. Davao je po 25-30 poena , asistencija mu nije bila prva stvar na umu , a bio je top plej.

Pleja ne čine asistencije već kako sprovodi zamisli trenera na parket, kako setuje timske akcije, kako ubrzava ili usporava ritam utakmice u zavisnosti od toga šta odgovara timu.

Volters npr.prvo gleda koš, ali je zaglavljen u trećoj ne može ni i drugu ni u četvrtu, igra u jednom tempu, teško postavlja akcije za druge.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...