Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

6 minutes ago, pantelia said:

 

Pecarski i Peno deluju nerealno

 

I ja sam za Apica umesto Kuza, ukoliko je izvodljivo. Samo Ristica da ne vracamo.

 

Walkup beli (plavi) Amer, 1/1 ga uzimamo ako Volters ode

 

Moje zelje su skromne, mrga na 5 i Kalinic da ostane

 

Bi sigurno, kad bi se nas tu nešto pitalo. Walkup je skoro ravnopravno delio minute na pleju sa Sloukasom u jednom F4 timu. Tako da mislim da nam je on out of reach.

 

Btw, nevezano za Walkupa, jedna zanimljivost. Zadnji put gledam Alimpijevića kod Edina i Koleta u emisiji. Koliko sma razumeo, radiće summer league u stručnom štabu San Antonia. A po njegovom govoru, ja bi rekao da je on još uvek u jako dobrim odnosima sa rukovodstvom našeg kluba. Pričao je koliko je za njegovu karieru značila ta šansa koja mu je ukazana. Pa je govorio i anekdotu da je dovodio ljude iz Burse da vide infrastrukturu u Železniku i tako dalje... Long story short, kad več naši ne prate tu summer league, nebi bilo slabo priupitati Alimpija za njegova zapažanja, kad za to bude vreme.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eh da, lokalna varijanta. Kako vam se cini Mihailovic iz Mornara? Za vrijeme u Buducnosti je bio cisti pitbull, odbrana na veoma visokom levelu. Od tada je unaprijedio napadacki arsenal na jedan veoma dobar nivo.. Da li dovoljno za treceg pleja u EL ekipi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Princeton said:

 

Ono sto ja uspijem da procitam, precesto ti pogadjas u metu 😉

 

Bas gledam ovog Xaiver Cooks sto je bio MVP u AU ligi, sta znam, neki 3D igrac,ima pas, skok, odbranu, bez suta..moz da brani sve verovatno. Samo mi nekako cudno da je on MVP. Gledam ga jer igra za Velington NZ liga, ima nekih igraca iz Ozi lige kao Vodanovic, Loe, Maker, Ngtai,Dech Sunday itd...Ne mogu uopste da ga uklopim koji je level EU kosarke..

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Princeton said:

Eh da, lokalna varijanta. Kako vam se cini Mihailovic iz Mornara? Za vrijeme u Buducnosti je bio cisti pitbull, odbrana na veoma visokom levelu. Od tada je unaprijedio napadacki arsenal na jedan veoma dobar nivo.. Da li dovoljno za treceg pleja u EL ekipi?

 

Poor man's Nedović. Sad dal je to dosta za EL i koliko bi on mogao da nam posluži, pitanje je.

 

Ja mislim da je to dosta kompleksna situacija. Igrač tog tipa mora imati samoopouzdanje i slobodu da pruži ono što najbolje zna. Kad ti igraš kao treči plej, koji ulazi svaku drugu utakmicu (koje su na dosta ozbiljnijem nivou nego što si navikao), je to skroz druga stvar nego kad si prvi plej u nekoj ligi bez briga i pičiš, btk... To ume da te baci u skroz neki drugi mindset i naravno negativno utiče na tvoj performans. Ali da, kad bi znali to nekako da ishendlujemo i pronađemo pravu ulogu, možda bi mogli od njega da dobijemo neki doprinos.

 

Btw, kao što si napisao, on je dobar primer kako neki igrač može ozbiljno da popravi svoju igru i kasnije u karieri. A mi imamo tendenciju da to zanemarimo (posebno kod domačih igrača), i čvrsto držimo mišljenje koje smo o igraču ostvarili tad kad je stupao na veliku scenu

 

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bas gledam ovog Xaiver Cooks sto je bio MVP u AU ligi, sta znam, neki 3D igrac,ima pas, skok, odbranu, bez suta..moz da brani sve verovatno. Samo mi nekako cudno da je on MVP. Gledam ga jer igra za Velington NZ liga, ima nekih igraca iz Ozi lige kao Vodanovic, Loe, Maker, Ngtai,Dech Sunday itd...Ne mogu uopste da ga uklopim koji je level EU kosarke..

 

ja sam isto pre nekih mesec dana upalio neku NBL tekmu i spazim nekom dugačkog klinca na krilu u onoj novozelandskoj ekipi, ludilo od igrača. Mada posle sam googlanjem došao do informacije da je več na NBA radaru, tako da ništa od toga 🙂

Nemogu se sjetim ime, ali mislim da je bio francuz. Otkud on u NBL mi isto nije bilo najjasnije...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Poor man's Nedović. Sad dal je to dosta za EL i koliko bi on mogao da nam posluži, pitanje je.

 

Ja mislim da je to dosta kompleksna situacija. Igrač tog tipa mora imati samoopouzdanje i slobodu da pruži ono što najbolje zna. Kad ti igraš kao treči plej, koji ulazi svaku drugu utakmicu (koje su na dosta ozbiljnijem nivou nego što si navikao), je to skroz druga stvar nego kad si prvi plej u nekoj ligi bez briga i pičiš, btk... To ume da te baci u skroz neki drugi mindset i naravno negativno utiče na tvoj performans. Ali da, kad bi znali to nekako da ishendlujemo i pronađemo pravu ulogu, možda bi mogli od njega da dobijemo neki doprinos.

 

Btw, kao što si napisao, on je dobar primer kako neki igrač može ozbiljno da popravi svoju igru i kasnije u karieri. A mi imamo tendenciju da to zanemarimo (posebno kod domačih igrača), i čvrsto držimo mišljenje koje smo o igraču ostvarili tad kad je stupao na veliku scenu

 

 

ja sam isto pre nekih mesec dana upalio neku NBL tekmu i spazim nekom dugačkog klinca na krilu u onoj novozelandskoj ekipi, ludilo od igrača. Mada posle sam googlanjem došao do informacije da je več na NBA radaru, tako da ništa od toga 🙂

Nemogu se sjetim ime, ali mislim da je bio francuz. Otkud on u NBL mi isto nije bilo najjasnije...

Dieng Ousmane a bio je tu i Hugo Beson, verovatno su im obecali minute i onu nadokandu sto daje FRA  savez ako je to uopste istina. Dieng je igrao trecu ligu pre toga u najgorem klubu ako se dobro secam koji forsira klince, dok je Beson sad napamet igrao dobru rolu u drugoj FRA ligi, ali imali su tu dobru minutazu. Dieng jeste veci talenat za NBA, ali Beson je mnogo zajeban igrac 🙂 i brzo napreduje

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima ovdje svega, samo ne znam kako se uklapamo jedni drugim u planove. Nisam siguran koliko se Zvezdi dovode igraci iz egzoticnih liga, a igraci iz NBL-a vole lokalni stil zivota. Dosta njih imaju sa strane svakakve biznise, pa im nije u interesu ni da mijenjaju kontinent. Jedino NBA, a EL ako im se bas obeca neka uloga.

 

Meni se svidja Mitch Creek, on je onako lokalni laid-back momak, pravi cbf tip.. Ne bi mu trebalo puno na aklimatizaciju, niti bi nesto bio impresioniran atmosferom i divljinom. Dosta fizicki jak, zna i kosarke, samo cini mi se da je produzio ugovor. Treba da provjerim.

 

Uglavnom, veoma male sanse da dodje neko, pa da ne habamo testaturu.

 

Eh da, Xavier Cooks je pravo dobar. Ne vjerujem da je NBA materijal, ali evropskim ekipama bi bas legao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Princeton said:

 Dosta njih imaju sa strane svakakve biznise, pa im nije u interesu ni da mijenjaju kontinent. Jedino NBA, a EL ako im se bas obeca neka uloga.

 

uff kakav reality check za mene. iskreno, nisam ovo očekivao kao bilo kakav faktor u prelasku profi košarkaša.

Link to comment
Share on other sites

Na pleju nam treba igrac da je dobar, a da malo kosta, da kida u odbrani, al jos vise u napadu, da mu je primarno da asistira, ali ne manje primarno da da kos, da je dobar za 3, al jos bolji za dva, da puca penale bar 95posto, da ima dobar ulaz, zna da nabaci flouter i napravi po neki krosover.

Znam da je takvih igraca puno, da ih nije malo  ali verujem u struku.

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

uff kakav reality check za mene. iskreno, nisam ovo očekivao kao bilo kakav faktor u prelasku profi košarkaša.

 

To se odnosi na Ozi igrace. Ove sto ja znam, oni imaju vece prihode od nekretnina, nego sto primaju plate u klubu.

 

Imports (Ameri), oni su vec druga prica. Oni idu gdje im se ponudi i po 10k vise.. Aus sluzi kao stepenica za NBA. Oni zato imaju veoma cudno razmisljanje o Evropi. Ne vole taj sistem gdje je trener glavni, gdje se igraju dugi pozicioni napadi i jake odbrane. Ne vole previse treninga - razmisljaju o dugorocnosti karijere itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Delija Zabalj said:

Moje zelje su za narednu sezonu Jaka Blazic, Nikola Milutinov, Dragan Apic, Marko Pecarski, Nikola Jovic, Stefan Jovic, Stefan Peno

Moje želje za noćas: Nives Celzijus, Emrata, Jovana Jeremić,

Jessica Goicoechea, Vendi, Lauren Wasser, Mica Trofrtaljka. 

 

Ovako si ga izmiksovao brt. 

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Moje želje za noćas: Nives Celzijus, Emrata, Jovana Jeremić,

Jessica Goicoechea, Vendi, Lauren Wasser, Mica Trofrtaljka. 

 

Ovako si ga izmiksovao brt. 

 

 

Fali Mara iz Drvara

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

u sustini sve je receno, al ljudi i dalje veslaju po svom..

prvo treba sacekati potvrdu o ovima kojima isticu ugovori, pa ukoliko tu negde zapne tek se onda frljati imenima..

 

chapter I

-ice se na produzenje sa kalinom, hollinsom, dedom, lazicem..

-ako to sve prodje kako treba, ide se dalje.. 

 

chapter II

-wolters najverovatnije ide, i u slucaju neostanka, trazice se kec jelte

-sa pefijem bi se  razisli, al od toga nema nista..

 

chapter III

-vajt najverovatnije ne ostaje, i umesto njega(dakle ne pored njega ili pored nekog stranca), opet kaem umesto njega trebao bi ilic, i sve dok se ne objavi da je presao u spaniju, kinu etc, vodi se da ce kod nas, ako ne dodje kod nas, trazice se neko drugi jelte..

 

chapter IV

-kuzmic najverovatnije ide, i umesto njega prvi izbor je tarzevski.. i tu odma da se razgranici nema petrusev i tarzevski, vec ili ili, a po meni missim da ce to biti tarzevski.. ukoliko nas odbije, trazice se neko drugi..

 

chapter V

-guduric

-iskreno teska prica, da je bilo ko sa kalinom, bum potpisano i gotovo pa i ajde..

-cim je to sada vec procurelo, po meni sanse su 20% da dolazi a 100% da ne dolazi

 

u nekoj idealnoj varijanti radonje to bi bilo

 

?, ivanovic, pefi

gudura?, hollins

dobric, lazic, lazarevic

kalina, ilic, deda

tarzevski, luka

 

s tim, sto opet kaem, guduru bih ja tu odmah otpisao.

kalina bi pokrivao 3/4

deda standardno 3/4/5

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daj neki topik gde svako od nas napise samo jedan post sa 5 imena za koja misli da ce nas pojacati, neke svoje zelje. Ko pogodi najvise na kraju prelaznog roka dobija titulu "prvi insajder crvenog dela foruma" 😂

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...