Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

2 hours ago, mr clutch said:

Namena sluski je za slusanje muzike. Znam da NC moras da se odresis, ali se kao i ti pitam koje budale daju velike pare za sluske. Sad me bacas u nedoumicu jer volim kvalitetan zvuk, al mi se ne daju nese ogromne pare. 😅

 

Ako je samo za muziku, imam ih 10 godina, legendarne, neunistive, ne bi trebale biti >100 evrica.  Mozes platiti i 500, ali razliku u zvuku neces primetiti. Ustvari, verovatno ce zaostajati. Minus: izgled nece nikoga impresionirati, staromodne.

 

spacer.png

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Knipex said:

 Ima još jedan problem, gotovo sve adrese su im pod natom pa kome to pravi problem ili da traži drugog provajdera ili da doplati za statičku ip adresu. 

 

Pa mislim da su sada kod svih provajdera sve adrese za fizička lica pod NAT-om. Doduše, ne vidim da je to nešto bitno za većinu, osim ako nećeš da hostuješ server za kanter :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Namena sluski je za slusanje muzike. Znam da NC moras da se odresis, ali se kao i ti pitam koje budale daju velike pare za sluske. Sad me bacas u nedoumicu jer volim kvalitetan zvuk, al mi se ne daju nese ogromne pare. [emoji28]

za muziku Skullcandy Wireless Crusher
haptic bass, verovatno najjaci na trzistu
+ najbolja baterija, bukvalno zaboravim kad sam ih punio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

 

Pa mislim da su sada kod svih provajdera sve adrese za fizička lica pod NAT-om. Doduše, ne vidim da je to nešto bitno za većinu, osim ako nećeš da hostuješ server za kanter :classic_biggrin:

Može da dođe do raznih problema a najčešći je da je zajednička ip adresa na black listi. Drugar je imao problem sa ip kamerama, nisu htele da rade pod natom. Onda privatni torrent trackeri, i tako dalje jbg. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Knipex said:

Može da dođe do raznih problema a najčešći je da je zajednička ip adresa na black listi. Drugar je imao problem sa ip kamerama, nisu htele da rade pod natom. Onda privatni torrent trackeri, i tako dalje jbg. 

Pa gde IP kamere koristi bez statičke IP adrese, ako već hoće stabilan sistem, neka doplati statički, nije neka prevelika investicija kada je tako nešto u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Knipex said:

Može da dođe do raznih problema a najčešći je da je zajednička ip adresa na black listi. Drugar je imao problem sa ip kamerama, nisu htele da rade pod natom. Onda privatni torrent trackeri, i tako dalje jbg. 

Hm, da IP kamere sam zaboravio, mada i to nije nešto što ljudima često treba i svakako ako to koristiš logično je da doplatiš za statičku adresu. Što se tiče IP adresa sa black listi, to sam pročitao nešto da je mts kupovao takve, što je stvarno sramota.

 

Ali opet kažem, mislim da nijedan provajder kod nas ne daje IP adrese koje nisu pod NAT-om, bar kada pričamo o fizičkim licima.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Knipex said:

Može da dođe do raznih problema a najčešći je da je zajednička ip adresa na black listi. Drugar je imao problem sa ip kamerama, nisu htele da rade pod natom. Onda privatni torrent trackeri, i tako dalje jbg. 

Na svakom modemu/ruteru mozes da dodas u DMZ adrese uredjaja koje ne zelis da se NAT-uju.

Dje je, ba, zapelo?

Link to comment
Share on other sites

Samo da prijavim da sam vrlo suzio izbor el.sporeta. Nasao sam jedan Zanussi koji mi deluje o.k.i po funkcijama/izgledu/karakteristikama i po ceni.
Problem je sto je garantni rok samo dve godine..to mi je bas nekako malo..ne znam sta da radim..:smiley33:

Miljenje/savet/predlog?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Down With The Sickness said:

Neki savet za novi monitor u smislu koja velicina, koja rezolucija, frekvenca osvezavanja, zakrivljen ili ravan ...... ovaj Asus mi je izbacio neke vertikalne linije posred ekrana posle nekih 2,5 godine, znaci menjam firmu. Samsung? LG?

 

Sto vise citam sta da kupim sve mi je manje jasno ........ opet 27 ili 32 inca. Neki kazu da je 32 prevelik za citanje/gledanje za radnim stolom. Da li je 4K danas jedini ispravan izbor? Vidim da postoje i neki sa manjom rezolucijom od 4K ali duplo vecom od full HD. Brzina i frekvenca mi verovatno nisu bitne jer ne igram igrice.

 

Znaci, sta je optimalno za jednog uglavnom citaca interneta, cak ni video osim ponekad youtube ne gledam. Osim nekih funkcija koje ne naprezu oci, a koje vecina izgleda ima, to mi je izgleda jedino bitno, oci moje drage.

 

Ne razumem se preterano, daće neko bolji savet, ali 32 jbt... pa to je televizor. Meni se i 27 čini kao previše, ako pričamo o čitanju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

 

Ne razumem se preterano, daće neko bolji savet, ali 32 jbt... pa to je televizor. Meni se i 27 čini kao previše, ako pričamo o citanju.

 

Ma 27 definitivno nije veliko, shvatices kad predjes 50-tu. Ybg, tako ih prave 27 pa 32, retko nadjes nesto izmedju, osim ovih novih 4K koje prave bas u 28 (i 31) sto mislim da bi bilo idealno .... fali mi taj inch-dva :classic_biggrin:. Zato i pitam je li taj 4K moze i za citanje ili je predvidjen za gledanje tih harry pottera, da ne bacam pare plus ispadnem glup u drustvu?

Link to comment
Share on other sites

Prakticno kada sam kuci vise ne koristim monitor uopste.

Stavio sam neki laptop koji je klinjo koristio dok mu nije razbio ekran zajebavujuci se okolo, iza 50" televizora, i sa bezicnom tastaturom i misom sjedim na kaucu ili cesce na onoj Ikea stolici na kojoj peglam dupe vec 20 godina (Svecka, ladno, al standard), povecao samo malo font na 125% :classic_blush:

Tu i citam i gledam filmove, tv, slusam muziku povezano preko home theater, sve sto treba.

 

4K je vjerovatno dobar, samo mora izvor da to podrzava.

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Down With The Sickness said:

 

 

Samsung, LG, tu svakako ne bi trebalo da bude greške. Takođe u životu nisam čuo da se neko požali na Benq, Acer i HP. U poslednjih 10-ak godina Dell je odličan izbor, za to vreme kupio sam nekoliko modela, mada su svi bili 22"-25". Za Philips nemam informacija, bar ne za ove skuplje. E sad, ne znam šta sve ti imaš tamo od  izbora u tom 28"-31" rasponu. Možda samo da pogledaš rating&reviews za dostupne modele u tvojoj okolini/regiji  :classic_smile: (beše Ontario ili Quebec)  

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Down With The Sickness said:

Neki savet za novi monitor u smislu koja velicina, koja rezolucija, frekvenca osvezavanja, zakrivljen ili ravan ...... ovaj Asus mi je izbacio neke vertikalne linije posred ekrana posle nekih 2,5 godine, znaci menjam firmu. Samsung? LG?

 

Sto vise citam sta da kupim sve mi je manje jasno ........ opet 27 ili 32 inca. Neki kazu da je 32 prevelik za citanje/gledanje za radnim stolom. Da li je 4K danas jedini ispravan izbor? Vidim da postoje i neki sa manjom rezolucijom od 4K ali duplo vecom od full HD. Brzina i frekvenca mi verovatno nisu bitne jer ne igram igrice.

 

Znaci, sta je optimalno za jednog uglavnom citaca interneta, cak ni video osim ponekad youtube ne gledam. Osim nekih funkcija koje ne naprezu oci, a koje vecina izgleda ima, to mi je izgleda jedino bitno, oci moje drage.

Ja vec vise od 10 god koristim vizio 32" TV, kao monitor za text i ACAD. U nasem pubertetu, vece je bolje. Isao bih sa nekim Samsung tv 4K, q60 cak ne bih isao sa manjim TV od 50". 4K je odllicna rezolucija i za computer i TV. Montiraj ga na zid i preko blue-tooth-a se kaci na TV. Ne treba ti ni HDMI cable. 

Edited by mrd
typo 15 =>10
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Darth Steva said:


Sve jasno... ako je samo slusanje muzike u kuci ispred kompa onda stoji pitanje vredi li povecati budzet 3-4 puta za kvalitetne NC slusalice.

Uglavnom, ukoliko se odlucis da razmotris i tu opciju poenta je da te slusalice vrede apsolutnog svakog dinara.

Uglavnom bih slusalice koristio za vreme setnje/pesacenja. Dobar deo dana slusam muziku, tako da cu razmotriti nc sluske.

20 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Ako je samo za muziku, imam ih 10 godina, legendarne, neunistive, ne bi trebale biti >100 evrica.  Mozes platiti i 500, ali razliku u zvuku neces primetiti. Ustvari, verovatno ce zaostajati. Minus: izgled nece nikoga impresionirati, staromodne.

 

spacer.png

 

 

Sennheiser je odlicna marka za mikorofone i sluske. Izuzetno su izdrzljivi. Mislim ni da ih lava od vulkana ne bi mogla naneti ni minimalnu stetu.

On 8/10/2020 at 6:30 PM, Kronostime said:

Moram priznati da je Supernova podigla kvalitet usluge na normalan nivo u odnosu na predhodni Kopenikus.

SBB mi funkcionise bez ikakve zadrske preko njihove i Orion mreze, tako da ne mogu da se pozalim.

SBB tehnicku podrsku sam psovao vise puta - deco, vise ja znam o povezivanju urejaja nego sto vi imate godina i nemojte mi srati o tome!

Drugi pasus. Ne zivimo svi u krugu dvojke 😜

Treci pasus, technika podrska je smece. Drugaru nisa mogli dve nedelje da zamene resiver. Na kraju ih na moje insitiranje nazvao, ali se zbog neljubaznosti sekretarice iznervirao i raskinuo ugovor.

4 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Ma 27 definitivno nije veliko, shvatices kad predjes 50-tu. Ybg, tako ih prave 27 pa 32, retko nadjes nesto izmedju, osim ovih novih 4K koje prave bas u 28 (i 31) sto mislim da bi bilo idealno .... fali mi taj inch-dva :classic_biggrin:. Zato i pitam je li taj 4K moze i za citanje ili je predvidjen za gledanje tih harry pottera, da ne bacam pare plus ispadnem glup u drustvu?

mrd ti je dao dobar savet. Ako tv uzimas da bi ti sluzio kao monitor obavezno uzmi 4k, zbog kvaliteta slike. Preko interneta mozes da gledas sadrzaj u 4k rezoluciji, dok kablovski operateri retko kada emituju 4k signal, vec full hd.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Marko said:

 

Samsung, LG, tu svakako ne bi trebalo da bude greške. Takođe u životu nisam čuo da se neko požali na Benq, Acer i HP. U poslednjih 10-ak godina Dell je odličan izbor, za to vreme kupio sam nekoliko modela, mada su svi bili 22"-25". Za Philips nemam informacija, bar ne za ove skuplje. E sad, ne znam šta sve ti imaš tamo od  izbora u tom 28"-31" rasponu. Možda samo da pogledaš rating&reviews za dostupne modele u tvojoj okolini/regiji  :classic_smile: (beše Ontario ili Quebec)  

 

Ontario, nema Philipsa, ostalo sto si naveo je uglavnom to, plus Viewsonic, Sceptre, eventualno jos neko od tih manjih proizvodjaca. Iako sam mislio da obavim to online, izgleda cu ipak morati do prodavnice. Mislim, nije big deal, kupujem ebeni monitor, ali pitam za savet jer ja cu ga gledati narednih 3-4 godine. :classic_biggrin: A i ne bih trosio neke velike pare za gejmerske gluposti i specifikacije koje mi nece u zivotu trebati, nesto jednostavno i dobro za oci.

 

@mrd nisam razmisljao o TV, nekako bih hteo da zadrzim taj osecaj "sedenja za kompjuterom" umesto tog "fotelja, cips, pivo - gledanje utakmice".

 

@mr clutch Pa u moje vreme mi i nismo znali za nista drugo osim Sennheiser ili Koss. Sve ostalo se racunalo kao konfekcija.

 

Koss jos uvek postoji, ali su posustali, ne vidjam ih, dok je Sennheiser izgleda ostao na vrhu posle toliko decenija ...

 

Ako bih izdvojio jos jednu kompaniju sa kojom imam izvanredna iskustva to je Audio-technica, Japanci.  Visok kvalitet svega sto naprave, po nekim cenama koje su daleko povoljnije od konkurencije. Pa pogledaj ...... https://www.eponuda.com/slusalice-cene/audio-technica

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2020 at 1:13 PM, Crni Bombarder said:

Samo da prijavim da sam vrlo suzio izbor el.sporeta. Nasao sam jedan Zanussi koji mi deluje o.k.i po funkcijama/izgledu/karakteristikama i po ceni.
Problem je sto je garantni rok samo dve godine..to mi je bas nekako malo..ne znam sta da radim..:smiley33:

Miljenje/savet/predlog?

 

A Gorenje? Daju pet godina...Meni je sva bela tehnika (sem susilice) od njih - Gospodja ima neki fetis na Gorenje.

Link to comment
Share on other sites

Beko ima sasvim dobar kvalitet a daje 5 godina garancije. Ja sam uzeo njihovu ugradnu rernu BIM 24400 BCS i žena je prezadovoljna. Ugradnu ploču (Bosch PUE 645BF1E) , aspirator (Bosch DFL064W50) i mašinu za pranje suđa (Bosch SMI46IS00E) sam uzeo bosch. Mašina za pranje veša (Gorenje , za sušenje veša (Gorenje D7465J), frižider i zamrzivač su gorenje.

 

Btw, možda će izgledati smešno ali pre kupovine uređaja sam konsultovao žene sa ana foruma jer ko zna ako one ne znaju.

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

Naravno da mi budzet diktira izbor. Da nije tako..pa pucao bih na nesto sto je top klasa,kao sto su Miele proizvodi..oni dodju kao neki BMW/Audi u bleoj tehnici. To mi je nedokucivo.
Bosch mislim da su ponajbolji proizvodi od ovih popularnijih brendova. Mislim da su kvalitetni i tehnoloski dosta inovativni..verovatno ispred svoje konkurencije. No,zato su takodje skuplji..
Gorenje..ne znam sta da mislim.."nas" brend,mislim da nema domacinstva bez nekog njihovog komada tehnike. Medjutim,pitanje je da li su im proizvodi i dalje pouzdani? Rekao bih da Gorenje od pre 7-8 godina i Gorenje danas ne drze isti kvalitet..tako mi je rekao i jedan prodavac..navodno je i kompanija prodata Kinezima?
Zanussi je poznato ime,sa dugom tradicijom,a imam i licnu preporuku od prijatelja za koje znam da kupuju kvalitetne proizvode i zaista ne stede..pa maltene na na cemu. Godinama imaju njihov sporet koji radi bez problema. Problem je sto Zanussi ima ocajnu ponudu na nasem trzistu (makar trenutno) i sto im je garantni rok kratak. Uvek se preporucuje duzi rok..plus ovaj primerak koji sam ja gledao ima zapreminu rerne od 54l..to mi deluje premalo..

Inace,citao sam i ja Ana forum :lol_2: Nisam nasao neke korisne savete,da budem iskren.

Link to comment
Share on other sites

U principu najosetljiviji uređaj u kuhinji je mašina za pranje suđa. Iskustvo na našem tržištu je pokazalo da najbolje uređaje pravi bosch koji daje 2 godine garancije na svoje uređaje. Sledeći proizvođač po kvalitetu je beko koji daje 5 godina garancije, dok gorenje sudo mašine treba izbegavati jer imaju ubedljivo najviše problema.

 

Što se tiče ostalih uređaja za kuću, razlika u kvalitetu nije tolika i vrlo često ta razlika ne opravdava cenu. Iz ličnog iskustva, ja ću uvek kupiti gorenje mašinu za pranje veša i zbog toga sam kupio i mašinu za sušenje veša gorenje jer zbog prostora mora da stoji na mašini za pranje veša. Ni sušilica me nije razočarala. Što se tiče ugradnih rerni i ploča elektrolux je verovatno best buy na našem tržištu. Kod frižidera i zamrzivača je, verujem najmanja razlika u kvalitetu. Ja imam gorenje oba a roditelji i tazbina su pre par godina kupili beko frižidere i prezadovoljni su i jedni i drugi.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...