Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Da li neko zna kako da instaliram Iris na webOS? Pitao telekom podrsku i oni mi odgovorili:

"Poštovani,
Nakon aktivacije IRIS GO uslugu je moguće koristiti na mobilnom telefonu, tabletu, računaru, smart android TV-u, LG i Samsung smart TV-u (minimalna verzija podržanog operativg sistema je TizenOS 4.0)"

Ja ne mogu da nadjem aplikaciju u LG store-u. Eon postoji, ali od Irisa ni traga.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako nekog zanima ubacili su aplikaciju Iris Smart u LG Content Store. Smatram sebe licno odgovornim za ovo.[emoji16] Aplikacija radi uz naravno poneki bag. To je i normalno s obzirom da je verzija 1.0. Ja sam im putem mejla poslao video klip o tim bagovima. Pohvalno je to sto mi neko iz Telekoma non stop pise na mejl i obavestava me sta se desava sa resavanjem bagova. Videcemo kad ce resiti.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja imam klasican DLP, Optoma HD27. Kupio ga pre 3 godine preko KP za 500 jura, ona madjarska varijanta. Odlican je, fullHD, 3D. Doduse ja ga gledam u Eco modu zbog duzeg trajanja lampe. S obzirom da ga gledam iskljucivo u mracnoj sobi razlika je neprimetna. Secam se tada da je bio neki LG mini, laserski, gde je cena bila oko 200-250 jura. Pogledaj malo njih.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imam jos godinu dana ugovora sa Supernovom, ali su mi skoro uveli SBB u zgradu. Izlepili su i SBB i Yettel oglase po zgradi da nude optiku, i Yettel tvrdi na flajeru da je jacina signala dobra u svim sobama. Ja signal u najdaljoj spavacoj nikako ne mogu da resim, ni sa pojacivacem, zbog mnogo armiranog betona ko da sam u bunkeru, pa me zanima da li taj opticki stvarno pruza dobar signal svuda?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AgroLaki said:

Imam jos godinu dana ugovora sa Supernovom, ali su mi skoro uveli SBB u zgradu. Izlepili su i SBB i Yettel oglase po zgradi da nude optiku, i Yettel tvrdi na flajeru da je jacina signala dobra u svim sobama. Ja signal u najdaljoj spavacoj nikako ne mogu da resim, ni sa pojacivacem, zbog mnogo armiranog betona ko da sam u bunkeru, pa me zanima da li taj opticki stvarno pruza dobar signal svuda?

Opticki kabl sam po sebi nema uticaja na WIFI, ali je moguce da sa optickim kablom dolazi kvalitetniji router, samim ti  salje jaci WIFI signal. Ja sam imao slican problem u kuci i resio ga tako sto sam iskljucio WIFI na routeru i ubacio WIFI access point NETGAR WAC720. Sa njim ne samo da imam signal u celoj kuci vec i na 50m od kuce, dalje nisam merio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ima neki žešći zid da ni bolji ruteri ne mogu da ga probiju jedino da proba sa pojačivačima signala, kupiti neki bolji i postaviti ga na poziciju u stanu dokle je signal WIFI dobar pa da vidi da li će odatle da dobaci do te sobe. Jedan moj drugar je morao da uzima dva pojačivača signala jer mu je na drugom spratu u kući bio loš signal. Jednostavno je morao sve da postavlja tako da signal ne ide kroz ploču/plafon.

 

Ako ni to ne može onda jedino kabl pa novi ruter u sobu, kada mu budu uvodili SBB samo neka kaže "ej nema signala u ovoj sobi" i oni moraju da mu ponude da to reše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg imam pojacivac u hodniku ispred spavace, ali on nije direktno vidljiv ruteru koji je u dnevnoj, nego je i on iza par zidova, pa baca los i nikakav signal, non stop mi prebacuje na mobilne podatke. Jedina opcija za sad mi je da izbusim zid hiltijem pa sprovedem ruter u hodnik, ali tu mi je nekako na prolazu, bas mi je feng sui normalno da mi stoji uz televizor gde su i ostali kablovi. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, AgroLaki said:

Jbg imam pojacivac u hodniku ispred spavace, ali on nije direktno vidljiv ruteru koji je u dnevnoj, nego je i on iza par zidova, pa baca los i nikakav signal, non stop mi prebacuje na mobilne podatke. Jedina opcija za sad mi je da izbusim zid hiltijem pa sprovedem ruter u hodnik, ali tu mi je nekako na prolazu, bas mi je feng sui normalno da mi stoji uz televizor gde su i ostali kablovi. 

Imas i kanal ispod onih ukrasnih lajsni sto oivicavaju laminat/parket pa da probas tuda da sprovedes UTP kabl do sobe?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Imas i kanal ispod onih ukrasnih lajsni sto oivicavaju laminat/parket pa da probas tuda da sprovedes UTP kabl do sobe?

Imam troja vrata u liniji hodnika ispred spavace sobe, nikako ne mogu da sprovedem po podu. 

 

Ali cek, ja imam preko plafona sproveden kroz kanalicu kabal za drugi TV, tj onaj koaksijalni, jel ne mogu njega da iskoristim za modem? Posto valjda isti kabal ulazi ovde u u dnevnoj u modem, samo su razdvojeni racvom pa sam busio zid do plafona da sprovedem taj drugi. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AgroLaki said:

Imam troja vrata u liniji hodnika ispred spavace sobe, nikako ne mogu da sprovedem po podu. 

 

Ali cek, ja imam preko plafona sproveden kroz kanalicu kabal za drugi TV, tj onaj koaksijalni, jel ne mogu njega da iskoristim za modem? Posto valjda isti kabal ulazi ovde u u dnevnoj u modem, samo su razdvojeni racvom pa sam busio zid do plafona da sprovedem taj drugi. 

Od modema sprovedes do drugog wifi rutera UTP kabl i isprogramiras taj ruter kao repeater i problem resen.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Imam troja vrata u liniji hodnika ispred spavace sobe, nikako ne mogu da sprovedem po podu. 

 

Ali cek, ja imam preko plafona sproveden kroz kanalicu kabal za drugi TV, tj onaj koaksijalni, jel ne mogu njega da iskoristim za modem? Posto valjda isti kabal ulazi ovde u u dnevnoj u modem, samo su razdvojeni racvom pa sam busio zid do plafona da sprovedem taj drugi. 

Ako već uvodiš SBB, ovo ti je sigurno rešenje https://sbb.rs/eon-paketi/wifi-mesh/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 11/3/2022 at 12:06 PM, uvrnuto said:

Da li neko ima neki mini projektor?

Planiram da kupim nešto tako od kad sam slučajno naleteo na reklamu za Samsung Freestyle

 

 

Ali prilično je skup, pa gledam neke alternative.

ne znam da li ti je kasno...ali zaobidji taj samsung

 

ja sam isto tako nesto gledao pre god dana otprilike m alo istrazio i dosao do Xgimi brenda

na kraju sam uzeo glomazniju varijantu(Xgimi Horizon) posto mi je u razvoju neka ideja za game/movie room, pa ce svakako stajati fiksiran na plafonu...a daje mnogo vise ansi lumensa

 

ako ti treba nesto manje i portabl onda Xgimi MoGo Pro

https://eu.xgimi.com/products/mogo-pro

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne znam da li ti je kasno...ali zaobidji taj samsung

 

ja sam isto tako nesto gledao pre god dana otprilike m alo istrazio i dosao do Xgimi brenda

na kraju sam uzeo glomazniju varijantu(Xgimi Horizon) posto mi je u razvoju neka ideja za game/movie room, pa ce svakako stajati fiksiran na plafonu...a daje mnogo vise ansi lumensa

 

ako ti treba nesto manje i portabl onda Xgimi MoGo Pro

https://eu.xgimi.com/products/mogo-pro

 


Nije još kasno.

Istražujem još i razmišljam da li da uzmem neki prenosni ili na kabl, ali pošto vidim ovo verovatno sam se rešio za taj mogo pro.

Svuda mi xgimi iskače kao preporuka, samo što nisam mogao nigde da pronađem (amazon, mediamarkt i sl. sajtovi), a nisam gledao na njihovom sajtu. Genije. 😄

 

Hvala lepo!

 

edit: vidim da ima i ovaj malo skuplji Halo+. Ali da, neki od ta dva ću.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drperce said:

Ima neko preporuku za dobar tv 58-65" za cirka soma evra?

https://www.tehnomedia.rs/tv-video-i-foto-tehnika/televizor/samsung-ue65au7172uxxh.html

 

Ja imam ovaj godinu dana i sve preporuke za njega. Ja gledam i sa velike razdaljine, malo preko 6 metara, vrhunska slika i zvuk. Jeste da je stariji model, iz 2021.,ali je i na lepoj akciji sada. 

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2023 at 2:33 PM, uvrnuto said:


Nije još kasno.

Istražujem još i razmišljam da li da uzmem neki prenosni ili na kabl, ali pošto vidim ovo verovatno sam se rešio za taj mogo pro.

Svuda mi xgimi iskače kao preporuka, samo što nisam mogao nigde da pronađem (amazon, mediamarkt i sl. sajtovi), a nisam gledao na njihovom sajtu. Genije. 😄

 

Hvala lepo!

 

edit: vidim da ima i ovaj malo skuplji Halo+. Ali da, neki od ta dva ću.

 

ja imam onaj mi smart projektor (oko 80-90k) i sve radi super; android na njemu, možeš da imaš eon, arenu, netflix, hbo.. može da se castuje, odlični su mu zvučnici, lako se namešta/fokusira slika; i nerealno lako se prenosi/namešta. lako se nakači i na bežične slušalice, ako si negde gde je problem da bude glasno 

 

jedino što po danu i nema dovoljam kontrast, tako da se slabije vidi (ima valjda 500 lumena) 

 

naravno da je korišćen za celo SP u fudbalu, lepo izgurao

 

ali za nekoga ko hoće da često gleda neke filmove/serije i sportove, a bez da je neki profi zaluđenik i da su mu neki detaljni bitni, baš preporuka

Edited by medobrundo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2023 at 10:08 PM, Drug Crni said:

Da li je Ikeina stolica "Markus" i dalje best buy u toj nekoj 'budzet' klasi?

 

  

On 3/5/2022 at 11:27 AM, Kooineeperk said:

Za stolicu sam vec rekao, ja nisam zadovoljan Marcus-om. mnogo mi je tvrda i morao sam da uzmem i dodatni ortopedski jastuk za sedenje. Mislim da bih bolje prosao sa nekom gejmerskom stolicom. Meni nisu problem ledja koliko trtica.

 

 

Evo nakon jos godinu dana, donji deo ledja bas ubija. Na kraju sedim i na ortopedskom jastuku za sedenje ispod kog je i obican jastuk od memorijske pene. 

 

Kod nje osim te tvrdoce problem mi je lumbalna podrska. 

 

Kvalitetna jeste, povoljna jeste (pogotovo ako je na akciji), ali eto, meni ne lezi a to je individualno. Idi u IKEA-u i probaj, mada treba probati na duze... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Treba zaobici kineske varijante iz oglasa, osim ako nisu neke sa zaista pozitivnim kritikama (a ja ne znam za takve). Ne znam ni sta ima u Jysk-u.

 

Znam, nisam ti pomogao... Mozda da gledas one bas renomirane proizvodjace office stolica, pa mozda cak i polovnu da uzmes? 

 

Ja nisam hteo da placam stolicu preko 150eur a s obzirom da mi je jedno od "osnovnih sredstava za rad" mozda bolje da jesam. Ali sam zato uzeo 2 laptop-a od po 1000 i 1500eur. 🤦‍♂️

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...