Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Pročitah temu glede sudomašine i moja dilema i razmišljanja se negde poklapaju sa do sad pisanim - Beko ili Bosch, Gorenje nikako.

Nego hteo sam da pitam da li neko ima iskustva sa nekom nepomenutom markom ali relativno skorije kupljenom mašinom.

Koliko sam došao do neke slike priče tipa Imam candy/gorenje/whirpool/indesit 10 godina i radi bez problema nemaju nikakvu validnost i težinu kad je reč o mašinama za sudje jer se toliko kvalitet vremenom pronenio.

 

Link to comment
Share on other sites

Kada sam kupovao sudo mašinu pre, sada već skoro 4 godine, iščitao sam celu temu na ana.rs. Generalni utisak sa teme je bio Bosch, a ako budžet ne pokriva Bosch onda Beko. Evo je radi kao prvog dana. Bilo je samo pitanje dali  model sa komandama koje se vide ili koje se ne vide i žena odabrala da se vide tako da smo kupili SMI46IS00E. Tada je koštala 52k dinara. Posle toga me je tačno 6 kolega pitalo za savet i rekao sam im isto što sam i ja zaključio sa ana.rs. Petorica su kupili Bosch a jedan je kupio Beko. Poslednji je kupio prošle godine u novembru Bosch sa komandama unutra. Svima rade bez ikakvih problema. Znam da nije neki period ali eto. Čitao sam da su nekima porđali neki delovi iznutra već posle 2g, doduše ne Bosch, pa mi je bilo nekako bitno što Bosch daje 10g garanciju na to. Kod mene izgleda kao prvog dana.

 

Ono što bih ti savetovao je da kupiš za što više kompleta posuđa. Što se tiče hemije, moja supruga se nekako našla sa somatom. probali smo svašta nešto u početku i somat joj se najviše svideo. Tablete uzimam samo silver i gold i to kad su na sniženju. Kupim po 2-3 pakovanja od 72kom (Zadnji put bilo čini mi se 55% sniženje i cena oko 850din za silver) i čekam sledeće sniženje. Isto važi i za sjaj i za tablete za održavanje. Kupim po nekoliko pakovanja tih tableta pa da traju do sledećeg sniženja. Ide jedna mesečno. So koristimo isto njihovu. Mislim da to sve dosta zavisi od vode. Neki se kunu u finish, neki u ferry...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi, ja nisam registrovan tamo ali kad god mi je bilo potrebno nešto od tehnike za kuhinju ili kupatilo, tipa sudo mašina, indukciona ploča, mašina za pranje veša, mašina za sušenje veša, čitao sam tamo teme o istim jer ko će bolje znati od žena, odnosno onih koje istu tehniku koriste.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ridji said:

Pročitah temu glede sudomašine i moja dilema i razmišljanja se negde poklapaju sa do sad pisanim - Beko ili Bosch, Gorenje nikako.

Nego hteo sam da pitam da li neko ima iskustva sa nekom nepomenutom markom ali relativno skorije kupljenom mašinom.

Koliko sam došao do neke slike priče tipa Imam candy/gorenje/whirpool/indesit 10 godina i radi bez problema nemaju nikakvu validnost i težinu kad je reč o mašinama za sudje jer se toliko kvalitet vremenom pronenio.

kupio ja prosle godine Beko masinu, pre toga vec sam takodje imao Beko, prema tome mozes da zakljucis da sam bio sasvim zadovoljan kako je radila.
ako se odlucis za ovu marku, samo gledaj da ima onu aqua intense funkciju (ili kako se vec tacno zove). najpovoljniji sa cenama Beko masina su bili u Jakovu, pa proveri tamo obavezno koliko kosta, oni imaju i opciju da dodjes svojim autom iza zone i pokupis masinu (oni ti pomognu da se ubaci u auto) i ne platis ni dinar isporuku. 

inace od tableta i deterdzenata sam sve moguce probao, moj je zakljucak da to nema blage veze, od pre par meseci kupujem u DMu one najjeftinije tablete i sjaj (nemacki kvalitet :s_d: ), bukvalno nema nikakve razlike u odnosu na ove tripl/kvadripl/action, najbitnije je koji program izaberes za pranje u masini.

 

e, da, ana.rs je vr' forum za ove domacinske teme.

doduse, nisu mi pomogli pri izbor robot - usisivaca, pa ako neko od cenjenih forumasa ovde ima neki savet, bio bih mu jako zahvalan, jer je raspon cena kod ovih usisivaca od 250-850 eura, a da se kroz opise na sajtovima ne moze nista zakljuciti sta je najbolji izbor.

Link to comment
Share on other sites

'Ja' usisavam i brisem podove sa Xiaomi Mop Pro i supruga je zadovoljna mojim doprinosom kucnim poslovima 🙂 . Fino se izbori i sa 'cupkavim' tepisima, nije previse bucan. Mop nije na nivou da brise masnocu sa kuhinjskih plocica, ali parkete resava bez problema, sasvim je solidan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, DJORDJE said:

Elektricne su jeftinije i jednostavnije ,ali im dugotrajnost nije jaca strana. Mozda pokusas sa motornom? Jesu skuplje i traze odrzavanje, ali ako se pravilno koriste traju vecno.

Ma gde nije, evo moja već 17-o leto gura (ALKO classic 38e), imam pored nje još jednu električnu i benzinsku kosilicu, ali ova mi je ubedljivo najbolja što se tiče manevra, jer imam da kosim i uzbrdice. Samo mi je jednom pukao nož, jer sam zakačio ciglu i nastao je haos unutra, ali je to bez problema zavareno.

 

Još sam skinuo ono čudo od aparata gore što mora da se drži sve vreme da se ne ugasi i iz motora ide samo utikač. Mnogo lakše je kositi na taj način i mnogo brže pre svega, jer je non stop u pogonu.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Geronimo said:

'Ja' usisavam i brisem podove sa Xiaomi Mop Pro i supruga je zadovoljna mojim doprinosom kucnim poslovima 🙂 . Fino se izbori i sa 'cupkavim' tepisima, nije previse bucan. Mop nije na nivou da brise masnocu sa kuhinjskih plocica, ali parkete resava bez problema, sasvim je solidan.

jel to ovaj?
https://www.shoppster.com/sr-RS/p/1930113/robotski-usisivaci/xiaomi-usisivac-robot-mi-robot-vacuum-mop-2-pro

u stanu uglavnom imam parket, malo tepiha, mislis da bi mogao da mi 'zavrsi' posao?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ridji said:

Pročitah temu glede sudomašine i moja dilema i razmišljanja se negde poklapaju sa do sad pisanim - Beko ili Bosch, Gorenje nikako.

Nego hteo sam da pitam da li neko ima iskustva sa nekom nepomenutom markom ali relativno skorije kupljenom mašinom.

Koliko sam došao do neke slike priče tipa Imam candy/gorenje/whirpool/indesit 10 godina i radi bez problema nemaju nikakvu validnost i težinu kad je reč o mašinama za sudje jer se toliko kvalitet vremenom pronenio.

 

 

Već sam pisao ovde, mi smo u firmi kupili, pre jedno 2 i po godine mislim, Beko neku najjeftiniju. Pere 3 ture dnevno 5 dana nedeljno, što je baš ozbiljno korišćenje, rekao bih 4 puta više nego u prosečnom domaćinstvu.

 

Uglavnom, nije se pomerila za sada.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, djura.net said:

jel to ovaj?
https://www.shoppster.com/sr-RS/p/1930113/robotski-usisivaci/xiaomi-usisivac-robot-mi-robot-vacuum-mop-2-pro

u stanu uglavnom imam parket, malo tepiha, mislis da bi mogao da mi 'zavrsi' posao?

Taj, s time sto se preko eponude ili kupujemprodajem (jos ako se ubode akcija) moze naci znacajno jeftinije, pazario sam za 320e.

Nemam pojma, moje okruzenje je bilo opcinjeno roomba-ma, ali meni se ovo cini znatno boljom kupovinom (cena vs. ucinak). 

Al me nemoj psovati ako lepsa polovina ima zamerki, tu pomoci nema 😉

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, realno *w said:

 

Već sam pisao ovde, mi smo u firmi kupili, pre jedno 2 i po godine mislim, Beko neku najjeftiniju. Pere 3 ture dnevno 5 dana nedeljno, što je baš ozbiljno korišćenje, rekao bih 4 puta više nego u prosečnom domaćinstvu.

 

Uglavnom, nije se pomerila za sada.

Sigurno jeste 3-4 puta više i češće pranje ali ne verujem da baš perete šerpe i tiganje :classic_biggrin:

 

Inače sad trenutno bosch daje mogućnost probe od 100 dana. 
A baš je razlika u ceni izmedju mašine serije 2 i njoj ekvivalentne iz serije 4

Link to comment
Share on other sites

Ja negde od nove godine imam ovu https://www.emmezeta.rs/bosch-sgv4hvx31e-ugradna-sudomasina.html 

 

Mi smo prezadovoljni kako radi, jeste da je puštamo na 2 ili 3 dana, ali za sada bez zamerki. Ono što je meni bilo bitno, jeste da ima gornju fioku za posuđe, i sviđa mi se što ima odložen start do 24h. Dobra je i aplikacija, prijavljuje kada nema soli ili sjaja. Naravno, i Aqua stop znači za mirnu glavu 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2022 at 3:45 PM, Ridji said:

Sigurno jeste 3-4 puta više i češće pranje ali ne verujem da baš perete šerpe i tiganje :classic_biggrin:

 

Inače sad trenutno bosch daje mogućnost probe od 100 dana. 
A baš je razlika u ceni izmedju mašine serije 2 i njoj ekvivalentne iz serije 4

 

Najgora stvar koja se pere su zapekle šoljice od turske kave... mada nije ni to zanemarljivo 😄

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2022 at 6:06 PM, todorovic said:

I izmedju serije 4 i serije 6, nema tu kraja... emoji1787.png

Kao kola kad kupuješ :classic_biggrin:, ali ovog puta se zaustavljamo na seriju 4. 

On 4/10/2022 at 7:47 PM, Green23 said:

Ja negde od nove godine imam ovu https://www.emmezeta.rs/bosch-sgv4hvx31e-ugradna-sudomasina.html 

 

Mi smo prezadovoljni kako radi, jeste da je puštamo na 2 ili 3 dana, ali za sada bez zamerki. Ono što je meni bilo bitno, jeste da ima gornju fioku za posuđe, i sviđa mi se što ima odložen start do 24h. Dobra je i aplikacija, prijavljuje kada nema soli ili sjaja. Naravno, i Aqua stop znači za mirnu glavu 😄 


Jeste, to supruga i ja baš gledamo da bi bilo lepo imati. I sad gotovo ista mašina serija 2 i 4 ali ova potonja ima fijoku i skuplja zbog toga 10ak hiljada :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ja negde od nove godine imam ovu https://www.emmezeta.rs/bosch-sgv4hvx31e-ugradna-sudomasina.html 
 
Mi smo prezadovoljni kako radi, jeste da je puštamo na 2 ili 3 dana, ali za sada bez zamerki. Ono što je meni bilo bitno, jeste da ima gornju fioku za posuđe, i sviđa mi se što ima odložen start do 24h. Dobra je i aplikacija, prijavljuje kada nema soli ili sjaja. Naravno, i Aqua stop znači za mirnu glavu [emoji1] 
Ja imam ovakvu istu, ima samo 33e na kraju u oznaci i mislim da nemam wifi. Ili ne znam da ga koristim [emoji1787]
Koristimo je mesec dana i za sada smo zadovoljni. Plasticna je unutra, to je minus u osnosu na seriju 6.
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...