Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

Posted (edited)

Jedino dobro u svemu ovome, ako je uopste moguce upotrebiti taj pridev u ovoj situaciji, je sto se agonija zavrsava. 

Ne daj boze da se igra i treca utakmica... mislim da bi na onu petu protiv Budućnosti od pre par godina, posle ovoga veceras, gledali kao na pozorisnu predstavu.

Edited by Nikom nista
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ja pročitao da je zvanična odluka da se igra sutra. I kako su sad promenili zvaničnu odluku? Ovo kao rezultati Cesida... jebiga, predomislili smo se.

 

Ko je mogao da donese zvanicnu odluku za 10 minuta?

 

Sudije su trazile da se isprazni hala, igraci Partizana nisu hteli da igraju u tom slucaju. Kada se hala ispraznila, kosarkasi Zvezde se vratili na teren, sudije ostale tu, ali protivnicke ekipe nije bilo.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/sport/kosarka/srpska-kosarka/28740/derbi-je-gotov-svi-zbunjeni-evo-kakav-je-zapravo-epilog/vest

Quote

 

Partizan je vodio 12 razlike, ali će, po svemu sudeći, Crvena zvezda slaviti pobedu i titulu.

Šta se, zapravo, desilo?

Posle pražnjenja dvorane usled vređanja predsednika Crvene zvezde Nebojše Čovića, igrači Zvezde su izašli sa terena, čekajući da se dvorana isprazni.

Igrači i navijači Partizana su to odbili, pa je doneta odluka da se meč nastavi sutradan.

Međutim, ona nije bila zvanična i kada su svi izašli, na parket su se vratili igrači Zvezde.

Tada su došle i sudije i počelo je odbrojavanje, 15 minuta koliko je dato Partizanu da nastavi meč.

Kako se crno-beli nisu pojavili, a crveno-beli su bili prisutni, sudije i delegati su to konstatovali u izveštaju.

Odluku donosi direktor lige na sastanku koji će biti u četvrtak i tada će, najverovatnije, proglasiti pobedu Zvezde 20:0 i njenu novu titulu šampiona Srbije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Навијам за Звезду  при чистој свести и здравој памети констатујем КЛС- Кошаркашка лакрдија Србије

  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

Ovo jeste, od osvajanja ABA lige se Čovićeva saopštenja dočekuju sa podsmehom i komentarišu u stilu još jedno u nizu (kao poraz KKP od KKCZ hehe). Nemogućnost garantovanja bezbednosti sudijama u finalu je takođe brzo zaboravljena, a situaciju između Jamesa i Lazarevića više niko nije spomenuo do ovog izricanja novčane kazne i suspenzija. 

 

Niko nije ovde zaboravio niti bi trebalo da zaboravi sta Covic izjavljuje. Samo je problem sto mi nemamo nikakvu moc sem da komentarisemo isto. Ja se i dan danas gadim za to ne mogu da garantujem bezbednost i da je ovo NORMALNA DRZAVA on bi i za to ODGOVARAO.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

https://meridiansport.rs/kosarka/direktor-kls-nemam-objasnjenja-za-potez-spikera-delegat-je-obavestio-partizan-da-se-utakmica-nastavlja/
 

Nije postojao niti jedan razlog da se utakmica igra tek sutra. S obzirom da su prisutni samo navijaci jednog kluba hala bi se brzo ispraznila i moglo bi da se nastavi. Zbog cega bi se cekalo 24h?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Niko nije ovde zaboravio niti bi trebalo da zaboravi sta Covic izjavljuje. Samo je problem sto mi nemamo nikakvu moc sem da komentarisemo isto. Ja se i dan danas gadim za to ne mogu da garantujem bezbednost i da je ovo NORMALNA DRZAVA on bi i za to ODGOVARAO.

 

Pa o tome se radi, značajno se smanjio broj komentara na 4umu na tu temu. I to je potpuno logično pošto je osvojena titula ABA lige. 

No, 17.6. je reprezentativno okupljanje. Bolje se fokusirati na to. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Ovde je bar okretanje istine kao dobar dan. Očekivano. Zao mi je sto su košarkaši Zvezde uvuceni u sve ovo, i sigurno nisu preponosni, i zadovoljni ovakvim krajem, koji nije bas sportski, jer su poprilično školovali naše primadone u 2024.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Pa o tome se radi, značajno se smanjio broj komentara na 4umu na tu temu. I to je potpuno logično pošto je osvojena titula ABA lige. 

Cek, hoces da kazes da na svako Covicevo saopstenje treba da reagujem i kazem ono sto mislim o njemu i njegovom pisaniju/buljenju u kameru? To mu isto dodje kao da treba da prokomentarisem svako Vucicevo obracanje naciji...

Mislim da debelo nisi upravu. Mozda se nekad udje u fazon sprdanje, mozda ignorisanja, ali mislim da i pticicama na twitteru je jasno sta vecina KKCZovaca sa ovog foruma misli o njemu i njegovom modus operandi. Sad, to sto ima ostrashcenih i/ili "Kupera" sa nase strane brda, to je vec druga prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Dusko said:

Niko nije ovde zaboravio niti bi trebalo da zaboravi sta Covic izjavljuje. Samo je problem sto mi nemamo nikakvu moc sem da komentarisemo isto. Ja se i dan danas gadim za to ne mogu da garantujem bezbednost i da je ovo NORMALNA DRZAVA on bi i za to ODGOVARAO.

Šta ima on da garantuje bezbednost, to nije njegov posao ... to je dužnost policije.

Klub mora da ispoštuje pravilnik takmičenja gde je sve definisano, i to je to.

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, СтелаРоса said:

https://meridiansport.rs/kosarka/direktor-kls-nemam-objasnjenja-za-potez-spikera-delegat-je-obavestio-partizan-da-se-utakmica-nastavlja/
 

Nije postojao niti jedan razlog da se utakmica igra tek sutra. S obzirom da su prisutni samo navijaci jednog kluba hala bi se brzo ispraznila i moglo bi da se nastavi. Zbog cega bi se cekalo 24h?

Sasvim je jasno da je posle zabrane navijača da se utakmica igra bez njih spiker objavio lažnu informaciju kako bi sad u KKP imali razloga da se prave blesavi i da kukaju na nepravdu.

  • Like 14
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
58 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

I da, tacno je da se prazni dvorana čim se Čović i supruga pomene, a Željko može biti Turčin i napušavati ga celu utakmicu i nikom ništa. To naravno ne opravdava njegovo ponašanje na KZŠ.


Kako te nije sramota? Hala se praznila zbog napada na klupu Zvezde i sudije.

 

Kao što se praznio i pionir pre dve godine u finalu i utakmica se nastavila bez ikakvih problema. 

 

Čovićeva žena se vređa već deset godina bez ikakvih reakcija do pre možda godinu dana kada su na kupu počeli da opominju publiku zbog toga. I niko nikad zbog toga nije praznio halu, kao ni kada se Guroviću vređaju dete, otac, majka, Simonoviću, Nedoviću, Teu i sl. 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tunji Awojobi said:

Kako te nije sramota? Hala se praznila zbog napada na klupu Zvezde i sudije.

 

Nema potrebe da mi se tako obracas, odgovorio mi je kolega forumas zbog čega je pražnjeno. Tako da pre nego što padaš na prvu loptu, pročitaj sve i ne izlići se sa tako dramatičnim i patetičnim izjavama "Kako te nije sramota"

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Geronimo said:

Cek, hoces da kazes da na svako Covicevo saopstenje treba da reagujem i kazem ono sto mislim o njemu i njegovom pisaniju/buljenju u kameru? To mu isto dodje kao da treba da prokomentarisem svako Vucicevo obracanje naciji...

Mislim da debelo nisi upravu. Mozda se nekad udje u fazon sprdanje, mozda ignorisanja, ali mislim da i pticicama na twitteru je jasno sta vecina KKCZovaca sa ovog foruma misli o njemu i njegovom modus operandi. Sad, to sto ima ostrashcenih i/ili "Kupera" sa nase strane brda, to je vec druga prica.

 

Ne mislim da to treba da pišeš svaki dan, ni ti ni bilo ko drugi. Uostalom, mislim da vrlo dobro znaš koliko poštovanje imam prema tebi kao forumašu.

 

Ono što hoću da kažem jeste da svi zajedno nismo posvetili dovoljno pažnje toj (in)direktnoj pretnji sudijama od strane Čovića, kao i da posle metle u ABA ligi više nikog nije zanimalo šta je sa situacijom Lazarević-Nunnally. A da ste kojim čudom izgubili od ovog KKP mislim da bi se o tome daleko više pisalo, pogotovo o drugom pomenutom slučaju. 

 

DakleM, pokušavam da objasnim Kendriku da je to logično, pošto je mnogo lakše skloniti fokus sa stvari van terena kad pobeđuješ :classic_smile: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

DakleM, pokušavam da objasnim Kendriku da je to logično, pošto je mnogo lakše skloniti fokus sa stvari van terena kad pobeđuješ :classic_smile: 

 

Ima sve to smisla, ja sam inicijalno odgovorio Markosu, a onda i komentarisao većinsko mišljenje kod komšiluka, gde je Željko označen kao negativac i sve je što se kaže jednosmerno.

 

Niko ne očekuje da se neko ovde poliva vodom ili nečim guščim pričom o Teči. Ali je baš degute komentarisati događaje večeras i poslednjih mesečak dana isključivo kroz prizmu Želimiratm

Isto kao što se sada većinski drži narativa kako su igrači gađani - a nekako se izbacuje iz konteksta kako je prekinuta utakmica i kako NIJE prekidana nijedna utakmica pre ove. Nema nikakvih opravdanja za ubacivanje bilo čega, ali ovde je jedna prljava, blatnjava dvosmerna ulica gde je jedan čovek uz podršku jednog čoveka nabacao i blata, i govana i smrada.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Navijaci su prekinuli utakmicu na +12 za svoj tim koji je bio u naletu u 3/4. S obzirom na stanje na terenu, realno bi Partizan pobedio. Prvo, drugo, trece upozorenje da se prekine sa uvredama je ignorisano, pa je dodatno gadjana klupa Zvezde. I onda ti isti navijaci koji rade na stetu svog kluba zahtevaju od igraca i trenera da ne nastave utakmicu ako se hala isprazni? To je toliko besmisleno. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Ima sve to smisla, ja sam inicijalno odgovorio Markosu, a onda i komentarisao većinsko mišljenje kod komšiluka, gde je Željko označen kao negativac i sve je što se kaže jednosmerno.

 

Niko ne očekuje da se neko ovde poliva vodom ili nečim guščim pričom o Teči. Ali je baš degute komentarisati događaje večeras i poslednjih mesečak dana isključivo kroz prizmu Želimiratm

Isto kao što se sada većinski drži narativa kako su igrači gađani - a nekako se izbacuje iz konteksta kako je prekinuta utakmica i kako NIJE prekidana nijedna utakmica pre ove. Nema nikakvih opravdanja za ubacivanje bilo čega, ali ovde je jedna prljava, blatnjava dvosmerna ulica gde je jedan čovek uz podršku jednog čoveka nabacao i blata, i govana i smrada.

 

Želimir ne može biti glavni negativac čak ni kad se saberu sve užasne KZŠ u poslednja dva meseca. That being said, večeras je doživeo ubedljivo najveći poraz dok je stajao pred moronima sa tribina i aplaudirao im.

 

Ako je on, po sopstvenom priznanju, samo svojom odlukom došao u KKP, ako je on čovek kom niko ne može da određuje šta će da radi™, kako je dozvolio da mu sa tribina naređuju da li će njegov tim odigrati utakmicu do kraja ili ne? I šta onda očekivati od Anđušića, Trifunovića, Smailagića, pa i Puntera, Ledaya, Ponitke...? Koji nemaju takav integritet u domaćem sportu i koje stvarno može neko da sačeka u mraku haustora i olomi štanglom? 

 

Biće da je precenio ulogu koju može da ima u domaćoj košarci, ali je to prekasno shvatio i digao ruke. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Inače, ono što su nam poručili večeras suci, delegati, naprednjak Grujin i stručni konsultant Dragan Jakovljević:
 

Utakmica se ne prekida kod pogrdnog skandiranja:

 

1. Željku Obradoviću

2. Zoranu Saviću

3. Alenu Smailagiću

4. Aleksi Avramoviću

5. Milošu Teodosiću

6. Nemanji Nedoviću

 

Vređanja/skandiranja njima je stručni konsultant Dragan Jakovljević opravdao time da su akteri utakmice. Direktor ovog smeća od lige je ovo provukao usput kao poslednju stavku.

Utakmica se ne prekida kod vređanja Oskara. Stručni konsultant Dragan Jakovljević ovo žestoko osuđuje jer je politički autoritet u pitanju, mnogo je dao košarci i nije zaslužio. Direktor ovog smeća od lige je ovo žestoko osudio jer nije učesnik događaja a toliko je dao i jednima i drugima i generalno učinio za srbsku košarku.

Utakmica se prekida kod pogrdnog skandiranja Vesni Čović. Stručni konsultant Dragan Jakovljević ovo osuđuje jer nisu u pitanju akteri utakmice.

 

Drugi stručni konsultant se pita kakvu će sliku ova skandiranja i prekidi da pošalju đeci u Leposaviću koji ponosno drže srbske zastave tamo gde je to izrazito teško. I kako će sutra u školi da budu uskraćeni priče sa drugarima o utakmici.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Naravno da je Covic najvece zlo srpske kosarke, samo su zvezdasi dovoljno realni da to i priznaju. To doslovno 90 posto Zvezdine teme misli. Naravno da on najvise seje, truje i da od svega ovog pravi apsolutno najvecu svinjariju. Meni je aprijatno kad vidim one njegove razgovore sa kamerom, saopstenja i ostalo, a potpisujem da 90 posto zvezdasa to i misli, makar onih koji pisu ovde. 

 

Ali reci da Zeljko Obradovic nije problem sa svojim licemerjem, dvostrukim arsinima i ostalih spinovanjima (jedan dan sam francuska sobarica koja nista ne vidi, a drugi dan sam ujedinitelj i revolucionar srpske kosarke), je smesno i zato se to i toliko naglasava, jer vi, navijaci Partizana to ili necete ili ne zelite da skapirate. Jebiga, zaslepljeni ste trenerskim uspesima coveka i to je okej, ali to ne znaci da cemo mi ostali da se pravimo ludi.

Edited by Markoss
  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ja pročitao da je zvanična odluka da se igra sutra. I kako su sad promenili zvaničnu odluku? Ovo kao rezultati Cesida... jebiga, predomislili smo se.

 

Verovatno si do sada procitao vest, ali zvanična odluka je bila da se sačeka da se isprazni tribina, te potom nastavi meč.  Zbog cega je "zvanični spiker" objavio to sto je objavio, je pitanje za KKP.

 

57 minutes ago, ScepanScekicSto said:

 

Sta je neprevazidjeno? To što se, po naredbi sipke,  niste pojavili kada je trebalo da se nastavi meč?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Markoss said:

Naravno da je Covic najvece zlo srpske kosarke, samo su zvezdasi dovoljno realni da to i priznaju. To doslovno 90 posto Zvezdine teme misli. Naravno da on najvise seje, truje i da od svega ovog pravi apsolutno najvecu svinjariju. Meni je aprijatno kad vidim one njegove razgovore sa kamerom, saopstenja i ostalo, a potpisujem da 90 posto zvezdasa to i misli, makar onih koji pisu ovde. 

 

Ali reci da Zeljko Obradovic nije problem sa svojim licemerjem, dvostrukim arsinima i ostalih spinovanjima (jedan dan sam francuska sobarica koja nista ne vidi, a drugi dan sam ujedinitelj i revolucionar srpske kosarke), je smesno i zato se to i toliko naglasava, jer vi, navijaci Partizana to ili necete ili ne zelite da skapirate. Jebiga, zaslepljeni ste trenerskim uspesima coveka i to je okej, ali to ne znaci da cemo mi ostali da se pravimo ludi.

 

“Nothing someone says before the word 'but' really counts.”

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Fat Zadd said:

To što se, po naredbi sipke,  niste pojavili kada je trebalo da se nastavi meč?

Znači, usvojeno je kao istina da je šipka naredila i ovi bespogovorno poslušali? Ok, to je jedan od scenarija, ali zanima me kako to da prihvaćen kao zvanična istina?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...