Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

22 minutes ago, erwin said:

 

Tako je, taj zakon je iz '58. '89 su pokušali da ukinu diskreciono pravo ministra pa nije prošlo, a otad je još nekoliko puta dopunjavan kako bi ministru bila davana sve šira ovlašćenja.

 

https://theconversation.com/why-one-man-with-god-like-powers-decides-if-novak-djokovic-can-stay-or-go-174773

Onda….sasvim stoji konstatacija da je poslije prvobitnog vracanja vize….ministar naprosto malcice razvlacio i cekao nagomilavanje bijesa javnosti (savrsena meta je broj 1 u tenisu koji dominira turnirom u njihovoj zemlji, ne mozda Novak licno) da bi apsolutno mogao da ima “ledja” (a to ono saopstenje njegovo potvrdjuje, cist populisticki pamflet) za odluku. 

Ipak…zdrav razum nalaze da ima nesto jako uznemirujuce u takvoj postavci da naprosto ne postoji mehanizam kojim mozes osporiti odluku ministra.

 

 

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

Tacno tako, uvek je kukao kako bi on imao novakovu karijeru samo da je pobedio onda, eto sad bi on bio izbacen iz Australije !

3 minutes ago, vanjabarsa said:

e neka je rekao, ionako mu je novak upropastio karijeru :classic_biggrin:

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ciao said:

Moracu da pitam prijatelje francuze kako oni ovo tumace i da li im je jasno sta je hteo da kaze ili je hteo nista da ne kaze

Tipujem na ovo drugo.

 

3 minutes ago, ciao said:

Tacno tako, uvek je kukao kako bi on imao novakovu karijeru samo da je pobedio onda, eto sad bi on bio izbacen iz Australije !

Da te nema trebalo bi te izmisliti :heart:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Gistro Bančo said:

Ipak…zdrav razum nalaze da ima nesto jako uznemirujuce u takvoj postavci da naprosto ne postoji mehanizam kojim mozes osporiti odluku ministra.

 

Pa mislim, ako ih je Tramp hvalio da su gori od njega po pitanju imigracije, svakome je jasno koliko su tu stvari naopako postavljene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto bi rekli nije problem sto su oni potomci robijasa nego sto su potomci zatvorskih strazara. 😁

Zezanje na stranu, gotovo je i ajmo dalje. Ja bih volio da Novak nesto nauci iz ovoga… taj njegov problematican stav o vakcini mi smeta (mada iz vremena kada datira ta izjava moramo uzeti u obzir stav zvanicne nauke prema vakcinaciji i obavezi iste u tom momentu, to se stalno propusta) ali mu naporosto moram odati priznanje na smirenosti pa i principijelnosti jer nikad (da znam, nije bilo revansizma) nije nikog polivao govnima u svojim istupima a njega su (mnogo cesce nezasluzeno) tovarili samo tako. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim, nemam vise smajlica da lajkujem ali evo da napisem - i to RG preko Rafe, da bude tri na svakom itakoto :classic_smile:

 

A ionako su francuski antivakseri najvise napaljeni na Novaka, nacisto ga obozavaju :default_sofa:

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ciao said:

I ja mislim, nemam vise smajlica da lajkujem ali evo da napisem - i to RG preko Rafe, da bude tri na svakom itakoto :classic_smile:

 

A ionako su francuski antivakseri najvise napaljeni na Novaka, nacisto ga obozavaju :default_sofa:

 

Misliš da neće uvesti obaveznu vakcinaciju za RG? Vidim da kao neće, barem to sada tvrde...

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, erwin said:

 

Pa mislim, ako ih je Tramp hvalio da su gori od njega po pitanju imigracije, svakome je jasno koliko su tu stvari naopako postavljene.

 

Mogao bi djokovic stvarno da skrene medijsku paznju na one zatocenike. Plus bi dobio pozitivan pr. 

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Djokovic leaves Australia but debate goes on in vaccine saga

Australia made its decision, but opinion remains divided worldwide on Novak Djokovic and whether he should have been allowed to compete in the Australian Open despite not being vaccinated against COVID-19.

At a tennis center in Phoenix on Sunday, employee Stan Taylor said the lobby was abuzz with just one question as players arrived: “What do you think about Novak Djokovic?"

There was no consensus on whether the No. 1 men's player had tried to game the system in seeking an exemption to Australia's strict vaccination rules or had the right to defend his title at the Open. In the end, the country's immigration minister revoked his visa on public interest grounds, and Djokovic was deported Sunday.

Taylor said he knows Djokovic has favored unconventional approaches all his life, but he wanted to see the tennis star display leadership in the polarizing COVID-19 vaccine debate.

“I love to watch him do battle,” said Taylor, who lives in Phoenix and has closely followed the saga. “I’ve watched him snatch victory from the mouth of defeat. .... So he loves the game, but this thing was not something to get on the soapbox about. He chose the wrong fight, and he lost.”

Djokovic received an exemption to vaccination rules to play in the Australian Open, based on a previous coronavirus infection. But upon arrival, border officials said the exemption was not valid and moved to deport him — sparking a 10-day legal battle and an ongoing political drama.

Djokovic has overwhelming support from his home country of Serbia, whose president said Australia embarrassed itself and urged his countryman to return where he would be welcomed.

The tennis player has also been held up as a hero by some in the anti-vaccine movement. One protester raised a poster in support of the tennis star at a rally in the Netherlands on Sunday.

Others were quick to criticize. One of Italy’s greatest tennis players, Adriano Panatta, called Djokovic's expulsion from Australia “the most natural epilogue of this affair.”

“I don’t see how Australia could have granted the visa. He committed big errors, he created an international case when he could have done without that,” Panatta said to the Italian news agency LaPresse.

French tennis player Alize Cornet, meanwhile, expressed sympathy while reserving judgment.

“I know too little to judge the situation,” she posted on Twitter. “What I know is that Novak is always the first one to stand up for the players. But none of us stood for him. Be strong.”

British player Andy Murray said he hoped that such a situation wouldn't be repeated at the next tournament.

At this stage, Djokovic could still play in the next Grand Slam tournament, the French Open in May-June — if virus rules don't change before then. Sports Minister Roxana Maracineanu confirmed earlier this month that Djokovic would qualify for a “health bubble” that allows unvaccinated players to train and play.

The same could be true for Wimbledon. England has allowed exemptions from various coronavirus regulations for visiting athletes, if they remain at their accommodation when not competing or training. The U.S. Tennis Association, which runs the U.S. Open, has said it will follow whatever rules are set out by the federal, state and local governments when it comes to vaccination status.

A Djokovic appearance at those tournaments certainly would attract those who want to see great players in action, said Dillon McNamara, who runs a tennis academy in Las Vegas.

"I’m not a Novak Djokovic fan at all ... but I would have really liked to see him play,” he said, arguing the Australian Open could have put measures in place to keep the tournament safe beyond barring the unvaccinated.

Perhaps there is only one thing everyone can agree on. As Murray put it: “The situation has not been good all round for anyone.”

https://www.miamiherald.com/news/article257388782.html

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Misliš da neće uvesti obaveznu vakcinaciju za RG? Vidim da kao neće, barem to sada tvrde...

Za sada kazu da nece, to uopste ne pominju kao ideju, tu je vakcinalni pasos, obavezan za zatvorene prostore itd ali uglavnom za "razonodu" . Videcemo sta ce biti do maja ali za sada  bas eksplicitno kazu da nece biti problema za RG  i nevakcinisanog Novaka. Ovde je najpopularniji sportista godine izabran ove godine Pierre-Huhues Herbert koji je teniser i u dublu osvojio zlatnu medalju na OI koji otvoreno prica da nece da se vakcinise a nije hteo ni da ide na AO zbog toga, sad kad se setim napisao je eksplicitno d anije hteo ni d apokusa jer ocekuje da bi u svakom slucaju imao probleme tamo cak i ako ga puste - elem mislim da i zbog njega nece d auvedu obaveznu vakcinaciju, njega bas vole a on ne ostavlja ni trunku sumnje da li ce se vakcinisati - nece.

Sem toga prilicno je jak pokret protiv vakcinalnih pasosa ovde, oni ne kazu da su protiv vakcine nego protiv pasosa, vise u smislu kao sto Novak kaze, smatraju da svako treba da ima pravo izbora, mislim da francuzi misle da ce taj pokret dobiti krila ako pocnu vise da zatezu. Ali videcemo sta ce biti do maja. Mi imamo i izbore u aprilu

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A vala, ako će da se trese pred svaki turnir da li će moći mada igra ili ne, onda jbg. Trebalo bi da se bocne makar Kinezom (ne samo da bi mogao da igra, naravno) i da skine to više sa vrata...ako mu je baš stalo da se ne sazna da je vakcinisan neka ćuti o tome, prisustvo na turnirima bi valjda svima bio dovoljan znak šta je i kako je. Na konferencijama za štampu bi mogao da se vadi da ne želi da priča o tome obzirom na iskustvo iz AUS i ćao đaci...jbt., ne mogu da verujem šta je čovek napravio, kako se usosio i kakve egzibicije sada treba da pravi oko obične vakcinacije.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ili ako se pojavi neki novi soj a sigurno hoce, da bude jos blazi 

Kako ti uvek gledaš pozitivno :heart: meni ta mogućnost nije ni pala na pamet...

 

Quote

ne mogu da verujem šta je čovek napravio, kako se usosio i kakve egzibicije sada treba da pravi oko obične vakcinacije.

Pa naravno da ne možeš, kao ni ja. Mi nemamo predstavu kakva je njemu očigledno frka da primi vakcinu, ja nisam verovala kad sam slušala Jelenu kako priča kolika je to drama bila kad je trebalo da se operiše i koliko mu je trebalo vremena da pređe preko toga što je izneverio svoje principe :ajme: nemoguće je racionalizovati, mi to prosto ne možemo da pojmimo.

Edited by alcesta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vanjabarsa said:

otisao je sa osmehom, verujem da nece ovo da ga slomi bas toliko mentalno. forma ima da se sredi do sledeceg gs i uzima titulu ....

 

 

FJOl1dFXwAYqXid?format=jpg&name=900x900

 

Podseća me na Hanibal Lecter-a na ovoj slici. Znači poješće ih sve (na teniskom terenu naravno) :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...