Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

4 minutes ago, Mile1 said:

On tako vec igra 15 godina na bilo kom terenu da igra, mogu da mu pljunu pod prozor

Idemo po goat status

Nisu nikad novinari pozivali na ,pa mogu reći i nasilje

A GOAT status je već upisan:classic_biggrin:

Edited by joshmor
Link to comment
Share on other sites

najnoviji primer tzv. "pobornika nauke" :classic_rolleyes::ajme: i kriticara Novakovih guru "metoda":

Tignor:

"Will he be exposed if there’s an outbreak in Melbourne, and will his presence make one more likely? "

:twak:

da mu posaljemo urosev komentar ili podatke o broju zarazenih u ovom trenutku u Australiji/Melburnu?

 

Novak Djokovic - jedina osoba na kugli zemaljskoj koja je non stop evo vec 24 meseca zarazen i zarazan i odgovoran za sve zaraze u svakoj zemlji na kugli zemaljskoj!

:twak::twak:

idiotizam na kub!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Videćemo kako će izgledati ako u drugim zemljama budu tražili ovo isto. Ukoliko je sve regularno neće imati problema nigde. Problem je što niko "spolja" neće verovati da je sve regularno čak i ako jeste. Zašto nije mogao prosto da se vakciniše i uštedi svima, a najpre sebi, gomilu problema? :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Videćemo kako će izgledati ako u drugim zemljama budu tražili ovo isto. Ukoliko je sve regularno neće imati problema nigde. Problem je što niko "spolja" neće verovati da je sve regularno čak i ako jeste. Zašto nije mogao prosto da se vakciniše i uštedi svima, a najpre sebi, gomilu problema? :classic_sad:

Ponovo se pozivam na okamovu sablju-vakcina mu ugrožava zdravlje...

Da li neko veruje je nevažno

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, joshmor said:

Ponovo se pozivam na okamovu sablju-vakcina mu ugrožava zdravlje...

Da li neko veruje je nevažno

Verujem da on to veruje. A koliko je nevažno šta drugi veruju već vidimo, a videćemo još bolje do kraja januara i kasnije :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

Sve ukazuje da pada La Decima. Nije to Novak da osvoji rekordni 21.trofej ukoliko gotovo svi navijaju za njega pa se rasplace kao tetka jer publika na USO napokon navija za njega. 😄 Najbolje funkcionise u uslovima kada vadi prosecnog Srbendu iz sebe i kada mu deluje da su svi protiv njega. A sada je evidentno da se sprema topli zec. Samo da ostane zdrav do kraja turnira...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, erwin said:

 

Bilo je 26 prijava za izuzeće od obaveze vakcinisanja, a odobreno je nekoliko njih, kaže prvi čovek australijskog tenisa Kreg Tajli.

slusajuci ovo dvoje novinara koji intervjuisu direktora AO i ovo dvoje kommentatora covek bi pomislio da je vakcina neka kazna, a ne spas za Australijance. :classic_blink:

kakve budalastine oni izgovaraju!

zasto bi se sad narod u Australiji osecao kaznjenim time sto se vakcinisao? :classic_blink::twak:

budi bog s nama!

 

i onda se kao oni zalazu za vladavinu nauke i naucnih principa! :twak:

tipican medijski linch! a Novak je laka meta.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Verujem da on to veruje. A koliko je nevažno šta drugi veruju već vidimo, a videćemo još bolje do kraja januara i kasnije :classic_sad:

ne,baš sam mislio kako sam napisao-da ne sme da je primi-potvđeno od strane dva medicinska panela vlade australije,ili kako se već zovu,dakle dva tela jedne države koja striktno drži mere...

 

ne znam zašto je to tako teško poverovati...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, erwin said:

 

jos jedna grupa idiota koji sebi daju za pravo da u konkretno ovom slucaju (jer se radi o Novaku Djokovicu) sumnjaju u odluke medicinskih radnika, plus da ih prozivaju za korupciju (u sopstvenoj zemlji).

i poziv na linc opet.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

 

tipican medijski linch! a Novak je laka meta.

apsolutno-a opet,sećam se one šizofrenije sa USO kad je serena dobila opomenu za koučing,očigledan koučing koji je prikazala njihova televizija, a svi su stali na njenu stranu-žena majka kraljica,šta sve ne...rasizam,mizoginija,fjuuuuuuuuuu šta se sve tu pominjalo...

Link to comment
Share on other sites

Ako se razboli, biće toliko likovanja sa svih strana, mogu da zamislim.

 

Inače doslovce se slažem sa @Edward Louis Severson III. Neka iskale bes na vladi, ne na njega. Nije problem što je dobio exemption, pretpostavljam da je validna (Australija ipak nije Srbija). Ne zaboravimo, ima absolutno validnih razloga zašto neko nije mogao da primi vakcinu (alergije, infekcija kovidom itd). Problem je što drugima nije dat takav tretman kakav su dobili teniseri i Novak (ne samo teniseri nego i drugi sportisti). Mnoštvo Australijanaca ne može da se vrati u zemlju zbog suludih pravila koje su i dalje na snazi, čak i ako su vakcinisani (koji će ti karantin kada Omikron žari i pali svuda u lokalu). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, joshmor said:

ne znam zašto je to tako teško poverovati...

Pa zato što je vrlo mali broj slučajeva koji baš ne smeju da prime nijednu vakcinu, a on se izjašnjavao već da ne želi da je primi, i to mu je najveća glupost koju je uradio možda od početka karijere (a konkurencija je poprilična). Da barem nije ništa javno komentarisao u startu, ili da je od početka govorio u globalu pozitivno o vakcini, pa se onda ispostavilo da ne sme da je primi, možda bi bilo dovoljno ubedljivo. Ovako, sam je pripremio teren i sad mu treba poverovati da se eto baš tako sve poklopilo da je on unapred znao, pre godinu i po dana kad još nije postojala ni u primisli, da će baš da mu škodi svaka od mogućih varijanti vakcine protiv kovida i njihovi sastojci...

Možda eto ako je bio zaražen u međuvremenu, to bih razumela, a verovatno su po toj osnovi dobili izuzeće i drugi koji su podneli zahtev. Naravno opet kažem, nisam lekar i ne komentarišem nikad zdravlje tenisera, i volela bih najviše da je sve po propisima. Samo kažem zašto je teško poverovati.

 

Inače ovaj medijski linč se sprema u Australiji već mesecima, otvoreno se govori sve vreme da nema šanse da on može dobiti autentično izuzeće i ako ga dobije da će to biti samo "loophole". Političari su već više puta demantovali da je to moguće, koliko su ih prozivali unapred :classic_biggrin:Šta god rekao i dokazivao, makar i da pokaže svima zdravstveni karton, neće vredeti, rekli bi da je falsifikat. Odlučili su i to je to.  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko said:

Ako se razboli, biće toliko likovanja sa svih strana, mogu da zamislim.

 

Inače doslovce se slažem sa @Edward Louis Severson III. Neka iskale bes na vladi, ne na njega. Nije problem što je dobio exemption, pretpostavljam da je validna (Australija ipak nije Srbija). Ne zaboravimo, ima absolutno validnih razloga zašto neko nije mogao da primi vakcinu (alergije, infekcija kovidom itd). Problem je što drugima nije dat takav tretman kakav su dobili teniseri i Novak (ne samo teniseri nego i drugi sportisti). Mnoštvo Australijanaca ne može da se vrati u zemlju zbog suludih pravila koje su i dalje na snazi, čak i ako su vakcinisani (koji će ti karantin kada Omikron žari i pali svuda u lokalu). 

pa zar ne rekose i predstavnici vlasti i direktor AO da za sve Australijance vazi isto pravilo: oni koji iz zdravstvenih razloga ne mogu da prime vakcinu ili su imali infekciju u poslednjih 6 meseci dobijaju izuzece. nije valjda da teraju ljude koji ne smeju da prime vakcinu da se vakcinisu i kaznjavaju ih (novcano, koliko cujem) ako to ne urade? :classic_blink: ako to rade - to je toalni debilizam i nepostovanje ljudskih prava, plus ugrozavanje zivota i trebalo bi neko posteno da ih tuzi i dobije milionsku odstetu.

 

a posebna je prica idiotluk australijske Vlade koja ne dozvoljava sopstvenim gradjanima da se vrate u svoju zemlju (davanje kvota i ogranicavanje broja povratnika). :twak:

i zabrane prelaska iz jedne drzave u drugu su poseban idiotluk (morali su da definisu jasna pravila kako je ovo izvodivo na bezbedan nacin). mi u EU smo imali samo jedan kratki period prosle godine, na pocetku pandemije, kada su granice manje-vise bile zatvorene. Od tada se ljudi slobodno krecu, uz postovanje odredjenih pravila (ako se dolazi iz zemalja koje su oznacene kao rizicne onda se postuje taj-i-taj protokol, koji ukljucuje testiranje, izolaciju/karantin itd.).

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alcesta said:

Pa zato što je vrlo mali broj slučajeva koji baš ne smeju da prime nijednu vakcinu, a on se izjašnjavao već da ne želi da je primi, i to mu je najveća glupost koju je uradio možda od početka karijere (a konkurencija je poprilična). Da barem nije ništa javno komentarisao u startu, ili da je od početka govorio u globalu pozitivno o vakcini, pa se onda ispostavilo da ne sme da je primi, možda bi bilo dovoljno ubedljivo. Ovako, sam je pripremio teren i sad mu treba poverovati da se eto baš tako sve poklopilo da je on unapred znao, pre godinu i po dana kad još nije postojala ni u primisli, da će baš da mu škodi svaka od mogućih varijanti vakcine protiv kovida i njihovi sastojci...

Možda eto ako je bio zaražen u međuvremenu, to bih razumela, a verovatno su po toj osnovi dobili izuzeće i drugi koji su podneli zahtev. Naravno opet kažem, nisam lekar i ne komentarišem nikad zdravlje tenisera, i volela bih najviše da je sve po propisima. Samo kažem zašto je teško poverovati.

 

Inače ovaj medijski linč se sprema u Australiji već mesecima, otvoreno se govori sve vreme da nema šanse da on može dobiti autentično izuzeće i ako ga dobije da će to biti samo "loophole". Političari su već više puta demantovali da je to moguće, koliko su ih prozivali unapred :classic_biggrin:Šta god rekao i dokazivao, makar i da pokaže svima zdravstveni karton, neće vredeti, rekli bi da je falsifikat. Odlučili su i to je to.  

pa eto,on spada u taj mali slučajeva,potvrdila australija....ne treba on ništa da dokazuje...

kako niko nije primetio ono što je WWWW pisala o nadalu?

šta se dešava sa peng šui?

jel zverev nasilnik il nije?

 

ovde se čeka krv...

 

samo da se sve dobro završi!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, wwww said:

pa zar ne rekose i predstavnici vlasti i direktor AO da za sve Australijance vazi isto pravilo: oni koji iz zdravstvenih razloga ne mogu da prime vakcinu ili su imali infekciju u poslednjih 6 meseci dobijaju izuzece. nije valjda da teraju ljude koji ne smeju da prime vakcinu da se vakcinisu i kaznjavaju ih (novcano, koliko cujem) ako to ne urade? :classic_blink: ako to rade - to je toalni debilizam i nepostovanje ljudskih prava, plus ugrozavanje zivota i trebalo bi neko posteno da ih tuzi i dobije milionsku odstetu.

Ja sam vakcinisan tako ne znam šta je potrebno za exemption. Ali imam veliku sumnju da je tretman isti, bar što se tiče brzine odlučivanja. Trenutno imamo mnoštvo Catch 22 situacija:

(1) Do prvog Januara, da uđeš u Queensland bio je potreban negativan PCR test u roku od 72 sata. Problem: mnoštvo rezultata se čekalo duže od toga (meni 5 dana, verenici 6, drugu 4, itd itd). Znači ne možeš da uđeš u Queensland čak iako si vakcinisan. Na mog druga su se smilovali na granici. 

(2) Da dobiješ finansijsku pomoć i u nekim slučajevima za sick leave, treba ti PCR test. A sada je toliko busy da ljude vraćaju kući sa punktova jer nema mesta 😞 A da bude gore, ni rapid antigen testova nema tako da gomila ljudi je ostavljena na cedilu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

Pa zato što je vrlo mali broj slučajeva koji baš ne smeju da prime nijednu vakcinu, a on se izjašnjavao već da ne želi da je primi, i to mu je najveća glupost koju je uradio možda od početka karijere (a konkurencija je poprilična). Da barem nije ništa javno komentarisao u startu, ili da je od početka govorio u globalu pozitivno o vakcini, pa se onda ispostavilo da ne sme da je primi, možda bi bilo dovoljno ubedljivo. Ovako, sam je pripremio teren i sad mu treba poverovati da se eto baš tako sve poklopilo da je on unapred znao, pre godinu i po dana kad još nije postojala ni u primisli, da će baš da mu škodi svaka od mogućih varijanti vakcine protiv kovida i njihovi sastojci...

Možda eto ako je bio zaražen u međuvremenu, to bih razumela, a verovatno su po toj osnovi dobili izuzeće i drugi koji su podneli zahtev. Naravno opet kažem, nisam lekar i ne komentarišem nikad zdravlje tenisera, i volela bih najviše da je sve po propisima. Samo kažem zašto je teško poverovati.

 

Inače ovaj medijski linč se sprema u Australiji već mesecima, otvoreno se govori sve vreme da nema šanse da on može dobiti autentično izuzeće i ako ga dobije da će to biti samo "loophole". Političari su već više puta demantovali da je to moguće, koliko su ih prozivali unapred :classic_biggrin:Šta god rekao i dokazivao, makar i da pokaže svima zdravstveni karton, neće vredeti, rekli bi da je falsifikat. Odlučili su i to je to.  

 

Da su politicari ili direktor AO odlucivali o izuzecu, pa da onda i sumnjamo. Ali organizovana su dva nezavisna panela medicinskih stucnjaka, i to od strane Vlade (onih koji su izricito rekli da nece biti ustupaka razmazenim teniskim zvezdama). Hocemo li da sumnjamo u te medicinske strucnjake i lekare? Pogotovu sto je vec unapred stvorena negativna atmosfera oko Novaka u Australiji tako da ako su ti strucnjaci ikako bili pristrasni to su mogli da budu na stetu Novaka (sreca pa je aplikacija bila anonimna).

 

Sta ako je tokom prethodne infekcije imao nekih zdravstvenih problemcica, ostecenje srcanog misica npr., ma koliko minorno bilo, ili neki poremecaj zgrusavanja krvi koji sad drzi pod kontrolom odredjenim medikamentima. A znamo da sve priznate vakcine (osim Sinofarma, za koji nemamo informacije) izazivaju u odredjenom stepenu (neke manje, neke vise) ovakve reakcije organizma kod nekih. Nije samo ona tromboza nadjena kod AZ i J&J, vec se (u manjem stepenu) pojavljuje i kod Fajzerove vakcine i Moderne (ima u izvestaju o ovim vakcinama, plus mi je ovo potvrdio lekar u razgovoru pred vakcinaciju), a takodje se i mio/peikarditis pominje i kod Fajzerove vakcine, ne samo kod Moderne. Mozda je on dostavio tim lekarima dokumentaciju o prethodnim problemima uz procenu da bi na to dodata vakcinacija dalje mogla da pogorsa situaciju, narocito u uslovima pojacanih napora kojima su profesionalni teniseri izlozeni (narocito po australijskoj vrucini i tome da se ne vodi racuna u kojim uslovima igraci igraju). Sad podsecanje na reakcije koju je imao Chardy.

Setimo se takodje onog oficijelnog AO lekara koji je komentarisao da teniseri ima da cute i trpe nenormalne uslove za igru: kako su nasi preci po najvecoj vrucini jurili za antilopama po Africi. :ajme::twak: A ovamo se Azarenka tetura po terenu, neka kinseka teniserka (mozda cak i Peng) se srusila, pa su je izvozili u kolicima, neki su imali halucinacije, Sharapova se cedila na terenu tokom meca. Svi koji pratimo tenis duze vreme se secamo standardnih slika s AO. :furious:

 

 

Ja se u onom prethodnom postu nasalih na racun boljki big3. Ali svi dobro znamo da nekih elemenata za eventualno medicinsko izuzece mozda i ima u Novakovom slucaju (dobro dokumentovana istorija alergija/intolerancije i svaceg jos). Mene posebno plasi ono oko (bese desno?) koje je napola spusteno i nikako da se vrati u normalu. Mozda je to neka propratna manifestacija neke "boljke" koju je imao pre neke 3 godina.

 

Inace, poprilicno nezapazeno je prosla vest da su i Serena i Venus odusale od AO. Venus ima autoimunu bolest, Serena je imala nekih problema s trombozom. Ne znam da li su vakcinisane, ali moze biti da nisu (jer im vera ne dozvoljava: Jehovini svedoci su, a oni kao odbijaju i transfuziju krvi - ne znam kako stoji stvar s vakcinama).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Darko said:

Ja sam vakcinisan tako ne znam šta je potrebno za exemption. Ali imam veliku sumnju da je tretman isti, bar što se tiče brzine odlučivanja. Trenutno imamo mnoštvo Catch 22 situacija:

(1) Do prvog Januara, da uđeš u Queensland bio je potreban negativan PCR test u roku od 72 sata. Problem: mnoštvo rezultata se čekalo duže od toga (meni 5 dana, verenici 6, drugu 4, itd itd). Znači ne možeš da uđeš u Queensland čak iako si vakcinisan. Na mog druga su se smilovali na granici. 

(2) Da dobiješ finansijsku pomoć i u nekim slučajevima za sick leave, treba ti PCR test. A sada je toliko busy da ljude vraćaju kući sa punktova jer nema mesta 😞 A da bude gore, ni rapid antigen testova nema tako da gomila ljudi je ostavljena na cedilu. 

 

eto, jos jedan primer totalne nekompetencije i borokratskih zackoljica koje samo otezavaju ljudima zivot. :twak:

oni kao uveli neke mere pa se zove da su odradili svoj posao, a ovamo stvari ne funkcionisu kako treba u praksi.

 

Spoiler

mislim da sam pisala na corona temi o budalastini koje su moji lokalni politicari napravili.

svi vec dobro znamo (godinu i po dana bar) da se corona prenosi vazduhom aerozolima i da je bitno da bude dobra ventilacija prostorije. elem, moja pokrajinska vlada kao izdvojila silne pare za kupovinu preciscivaca vazduha za ucionice po skolama, da bi nastava mogla s sto manje rizika da se dalje odvija regularno. i sta se desava? mamlazi su postavili sulude birokratske zackoljice te je samo nekih 10-20% novca i preuzeto za kupovinu uredjaja, ali ne zbog toga sto skole nece da uzmu novac i kupe ih, vec zato sto je Vlada propisala da se za te uredjaje moze aplicirati samo za prostorije bez prozora (plus jos par uslova), one prostorije koje imaju prozore ne upadaju u ovu kategoriju jer, zaboga, mogu da se otvore prozori i da se luftira regularno, pri cemu ce deca da se smrzavaju. :twak:

o ministarki prosvete da i ne govorim. biserka je u oktobru zakljucila da nema toliko slucajeva zarazavanja po skolama, te moze da se ukine obavezno nosenje maski u ucionicama. :twak:  i sta se desilo par sedmica posle ukidanja obaveznih maski? nikada necete pogoditi! :classic_dry: incidenca medju djacima je naglo skocila! kakvo iznenadjenje! :classic_ohmy: ko bi to ocekivao? :smiley24:

bre, tacno da je sretnem na ulici osamarila bih je!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, wwww said:

 

eto, jos jedan primer totalne nekompetencije i borokratskih zackoljica koje samo otezavaju ljudima zivot. :twak:

oni kao uveli neke mere pa se zove da su odradili svoj posao, a ovamo stvari ne funkcionisu kako treba u praksi.

 

  Reveal hidden contents

mislim da sam pisala na corona temi o budalastini koje su moji lokalni politicari napravili.

svi vec dobro znamo (godinu i po dana bar) da se corona prenosi vazduhom aerozolima i da je bitno da bude dobra ventilacija prostorije. elem, moja pokrajinska vlada kao izdvojila silne pare za kupovinu preciscivaca vazduha za ucionice po skolama, da bi nastava mogla s sto manje rizika da se dalje odvija regularno. i sta se desava? mamlazi su postavili sulude birokratske zackoljice te je samo nekih 10-20% novca i preuzeto za kupovinu uredjaja, ali ne zbog toga sto skole nece da uzmu novac i kupe ih, vec zato sto je Vlada propisala da se za te uredjaje moze aplicirati samo za prostorije bez prozora (plus jos par uslova), one prostorije koje imaju prozore ne upadaju u ovu kategoriju jer, zaboga, mogu da se otvore prozori i da se luftira regularno, pri cemu ce deca da se smrzavaju. :twak:

o ministarki prosvete da i ne govorim. biserka je u oktobru zakljucila da nema toliko slucajeva zarazavanja po skolama, te moze da se ukine obavezno nosenje maski u ucionicama. :twak:  i sta se desilo par sedmica posle ukidanja obaveznih maski? nikada necete pogoditi! :classic_dry: incidenca medju djacima je naglo skocila! kakvo iznenadjenje! :classic_ohmy: ko bi to ocekivao? :smiley24:

bre, tacno da je sretnem na ulici osamarila bih je!

 

 

To je to. "Vidi nas, radimo nešto", čist marketing - a u stvari prc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...