Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

8 minutes ago, wwww said:

 

ono kad bivsa teniserka ima misljenje o medicini, pa zna bolje od dva panela nezavisnih medicinskih strucnjaka...

 

(bese njen pokojni muz radio prijemni za fakultet umesto Trampa :classic_dry: )

Kaze Pem suvise lako je dobiti medicinsko izuzece u skolama i sportu…pa misa mu poljubim komentarise a upravo gleda kako to ne polazi za rukom trenutno najboljem teniseru svijeta. Bistra..nema sta…😂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Losmi17 said:

Moj post nije bio afirmativan ka nasoj vlasti, vec samo pokazuje kakva bagra vodi australiju.

 

Razumem, samo kazem. Zavidim Australijancima utoliko sto mogu neometano da kazne gluposti svojih politicara, ako tako odluce. ako je ista obelezje demokratije, to je odgovornost i smenjivost vlasti. Nije Australija tu idealna, ali...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dropkick Murphys said:

draža mi je srpska diktatura nego australijska "ministru ne trebaju dokazi" demokratija

cini mi se da je to prilicno pojednostavljen pogled na ovo sto se izdesavalo

kako sam ja razumeo, ministar ima diskreciono pravo da ne dozvoli ulazak u zemlju

ima nekoliko osnova za to, od kojih je jedan ovaj koji je i izabrao, i koji verovatno ima najsiru definiciju(zato ga je i izabrao)

dakle oni tvrde da novakovo prisustvo u zemlji podstice antivaxerstvo i time ugrozava bezbednost zemlje

e sada twist - proces koji se vodio nije imao kao cilj da utvrdi da li je to u potpunosti tacno ili ne, vec da li je to van razuma i tog protokola i diskrecionog prava koje je dodeljeno ministru

odluka suda je da nije

ta odluka ne znaci da sud misli da je ovaj u pravu sto je tako odlucio, vec samo da ima prava da odluci po svom nahodjenju na konto tih nekoliko osnova, i da on nije istupio van tog okvira

dakle, tu se cini da je sve legalno

 

sto se legitimnosti odluke tice, tu je vec neka druga prica

i jasno je da je ovo populisticka odluka

da li je za njihovu zemlju i demokratiju tamo dobra ili losa stvar sto se to diskreciono pravo u ovom trenutku i na ovaj nacin primenjuje

kratkorocno mozda da, posto je svakako stav vecine tamo da mu nije trebalo dozvoliti ulazak u zemlju

dugorocno...videcemo, ali stoje i one price da se sada napravio opasan presedan, koji se lako moze zloupotrebljavati u buducnosti

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

cini mi se da je to prilicno pojednostavljen pogled na ovo sto se izdesavalo

kako sam ja razumeo, ministar ima diskreciono pravo da ne dozvoli ulazak u zemlju

ima nekoliko osnova za to, od kojih je jedan ovaj koji je i izabrao, i koji verovatno ima najsiru definiciju(zato ga je i izabrao)

dakle oni tvrde da novakovo prisustvo u zemlji podstice antivaxerstvo i time ugrozava bezbednost zemlje

e sada twist - proces koji se vodio nije imao kao cilj da utvrdi da li je to u potpunosti tacno ili ne, vec da li je to van razuma i tog protokola i diskrecionog prava koje je dodeljeno ministru

odluka suda je da nije

ta odluka ne znaci da sud misli da je ovaj u pravu sto je tako odlucio, vec samo da ima prava da odluci po svom nahodjenju na osnovu tih nekoliko osnova, i da on nije istupio van tog okvira

dakle, tu se cini da je sve legalno

 

sto se legitimnosti odluke tice, tu je vec neka druga prica

i jasno je da je ovo populisticka odluka

da li je za njihovu zemlju i demokratiju tamo dobra ili losa stvar sto se to diskreciono pravo u ovom trenutku i na ovaj nacin primenjuje

kratkorocno mozda da, posto je svakako stav vecine tamo da mu nije trebalo dozvoliti ulazak u zemlju

dugorocno...videcemo, ali stoje i one price da se sada napravio opasan presedan, koji se lako moze zloupotrebljavati u buducnosti

nije postojala mogucnost zalbe na samu odluku Ministra (ta opcija ne postoji), samo su mogli ovako da "napadnu" odluku.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

@paulsakkal

·

19mNovak Djokovic will be leaving Australia tonight, 11 days after he arrived He'll fly out on the 10.30pm Emirates flight to Dubai, just over two hours from now Novak Djokovic visa saga LIVE: Djokovic to miss 2022 Australian Open after losing case https://theage.com.au/sport/tennis/novak-djokovic-visa-saga-live-tennis-star-back-before-court-ahead-of-2022-australian-open-20220116-p59oje.html…

@theage

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

cini mi se da je to prilicno pojednostavljen pogled na ovo sto se izdesavalo

kako sam ja razumeo, ministar ima diskreciono pravo da ne dozvoli ulazak u zemlju

ima nekoliko osnova za to, od kojih je jedan ovaj koji je i izabrao, i koji verovatno ima najsiru definiciju(zato ga je i izabrao)

dakle oni tvrde da novakovo prisustvo u zemlji podstice antivaxerstvo i time ugrozava bezbednost zemlje

e sada twist - proces koji se vodio nije imao kao cilj da utvrdi da li je to u potpunosti tacno ili ne, vec da li je to van razuma i tog protokola i diskrecionog prava koje je dodeljeno ministru

odluka suda je da nije

ta odluka ne znaci da sud misli da je ovaj u pravu sto je tako odlucio, vec samo da ima prava da odluci po svom nahodjenju na osnovu tih nekoliko osnova, i da on nije istupio van tog okvira

dakle, tu se cini da je sve legalno

 

sto se legitimnosti odluke tice, tu je vec neka druga prica

i jasno je da je ovo populisticka odluka

da li je za njihovu zemlju i demokratiju tamo dobra ili losa stvar sto se to diskreciono pravo u ovom trenutku i na ovaj nacin primenjuje

kratkorocno mozda da, posto je svakako stav vecine tamo da mu nije trebalo dozvoliti ulazak u zemlju

dugorocno...videcemo, ali stoje i one price da se sada napravio opasan presedan, koji se lako moze zloupotrebljavati u buducnosti

 

Upisan si na spisak drugosrbijanaca i autosovinista, samo da znas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Politika, a ne sport.
I kada promene vlast ostace im odluka da su najuspesnijem igracu u istoriji turnira i verovatno najboljem igracu ikada uskratili pravo da igra, ali i tretman koji su mu pruzili kao da je kriminalac koji je dosao da se prosvercuje u zemlju da ne za prebacuje lopticu preko mreze.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Saopstenje Novaka je sasvim ok. Od njega ne bih ni ocekivao neke teske rijeci (navedite mi kad je ikome uzvratio za uvrede koje su mu upucivane bez osnova…a ne da tako reaguje na sudsku odluku). Postuje odluku suda i to je to.  
Licno mi je prilicno bljutavo da skoro po svom nahodjenju ministar moze otkazati vizu bilo kome. Ostalo nema svrhe pricati..tako je kako je. 
 

Link to comment
Share on other sites

Uzasan rasplet. 
Najgori aspekat je osecaj Srba kao da su bombardivani, 

te ce nas ovo vratiti jos 20 godina unazad

u novi krug proklinjanja zapadnih demonkratija. 

Opet ce biti to iracionalno stanje uma koje nam je tako blisko. 
 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo sve skupa je dokaz da je najpametnije bilo da zalegne i provuče se ispod radara. Ovako je postao alat za skupljanje političkih poena u predizbornoj kampanji. S jedne strane vlada Australije oštri patku na njemu i pokazuje kako je njihova borba protiv epidemije beskompromisna, a sa druge strane Vučić mu daje podršku i skuplja glasove Novakovih navijača. Na kraju mislim da je i vlada Australije i vlada Srbije zadovoljna ishodom, samo je Đoković izvukao deblji kraj štapa u svemu tome.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wookie said:

Ovo sve skupa je dokaz da je najpametnije bilo da zalegne i provuče se ispod radara. Ovako je postao alat za skupljanje političkih poena u predizbornoj kampanji. S jedne strane vlada Australije oštri patku na njemu i pokazuje kako je njihova borba protiv epidemije beskompromisna, a sa druge strane Vučić mu daje podršku i skuplja glasove Novakovih navijača. Na kraju mislim da je i vlada Australije i vlada Srbije zadovoljna ishodom, samo je Đoković izvukao deblji kraj štapa u svemu tome.

nije imalo sanse da "ispod radara" udje u zemlju jer se unazad nekoliko meseci vodjena negativna medijska kampanja (zbog teniske politike), a politicari su sad samo iskoristili priliku da uberu politicke poene.

pored toga sto ovo uopste nije dobro za demokratije sirom sveta, kao i one zemlje koje pokusavaju da se demokratizuju, generalno za ljudska prava itd., ovo uopte nije dobro ni za kolektivno stanje "duha/uma/cega god" u Srbiji, jer AV sad ima direktan dokaz da Zapad radi protiv Srbije.

Sa srecom... :classic_sad:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

nije imalo sanse da "ispod radara" udje u zemlju jer se unazad nekoliko meseci vodjena negativna medijska kampanja (zbog teniske politike), a politicari su sad samo iskoristili priliku da uberu politicke poene.

pored toga sto ovo uopste nije dobro za demokratije sirom sveta, kao i one zemlje koje pokusavaju da se demokratizuju, generalno za ljudska prava itd., ovo uopte nije dobro ni za kolektivno stanje "duha/uma/cega god" u Srbiji, jer AV sad ima direktan dokaz da Zapad radi protiv Srbije.

Sa srecom... :classic_sad:

Mogao je da prećuti da je protiv vakcina, da ne priča da neće igrati na turnirima, ako uslov za putovanje bude vakcinacija, da se ne pohvali javno da je dobio izuzeće... Da je jednostavno ćutao tokom epidemije o bilo čemu osim o tenisu, ovo mu se ne bi desilo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

https://www.atptour.com/en/news/atp-statement-on-novak-djokovic-visa-appeal-decision

Quote

ATP Statement

Today's decision to uphold Novak Djokovic’s Australian visa cancellation marks the end of a deeply regrettable series of events. Ultimately, decisions of legal authorities regarding matters of public health must be respected. More time is required to take stock of the facts and to take the learnings from this situation.

Irrespective of how this point has been reached, Novak is one of our sport’s greatest champions and his absence from the Australian Open is a loss for the game. We know how turbulent the recent days have been for Novak and how much he wanted to defend his title in Melbourne. We wish him well and look forward to seeing him back on court soon.

ATP continues to strongly recommend vaccination to all players.

 

Link to comment
Share on other sites

Dakle, sve baljezgarije oko muljanja, falsifikovanja i losih papira su pale u vodu. Novak je opasan po drzavu i njenu bezbednost. Čovek koji je dosao samo da igra tenis i covek zahvaljujuci kome su silna sredstva otisla bas za borbu protiv kovida je opasnost. Pa svaka cast.

Novak u ulozi crnca na montiranom procesu, stepenica ka vešalima kao stepenice ka avionu, rulja koja je odavno krenula da se pali i žari... Iza prozora tornja, tj nekog saluna, presudilac posmatra egzekuciju...  A gde je zapaljeni krst? Pa na ukazu u Rod Lejver geto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

U medjuvremenu,zarazeni igrac igra mec u Australiji i gubi tako sto odustaje zbog simpotma korone.

 

Kakav krah nauke.Ne ovo nije problem koji je izazvala politika ovo je problem koji je diretno izazvala nauka ili "nauke" poput epidemiologije i virusologije zbog cijih takozvanih mera se pune groblja.Zdravi ljudi bez dokumenata ugrozavaju zdravlje a bolseni sa istim su "odgovorni ljudi"

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...