Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

14 minutes ago, Boxy said:

 

Samo sto svi nemaju isti stav, jer neki misle da je uzork svega taj sto se on nije vakcinisao.

Vec smo imali nekoliko tenisera koji su to izjavili, sigurno ih ima jos koji tako misle, ali jednostavno cute.

 

Istina je da mi zapravo ne znamo da li Novak zaista ne sme da primi vakcinu ili je prosto zadrt. 

 

Svakako mislim da igraci trebaju da imaju empatiju prema njemu ne zbog vakcine, vec zbog tretmana kojem je izlozen od kada je stigao u Australiju, sa uredno odobrenom vizom.

 

Tako da mislim da nije ovde u pitanju ko sta misli o vakcini. Prvi bi ja napao Novaka da mislim da je ovo o vakcini. Nije. Ovo je o jeftinom cupanju politicara kojima je drasticno pao rejting zbog toga sto su kampanju covid vodili katastrofalno, sto nisu dozvoljavali ni svojim gradjanima povratak kuci, sto su jednostavno maltretirali ljude.

 

Ali nikakav bojkot to nece da promeni. Ono sto je moglo da se uradi je da ATP pruzi podrsku svom igracu. Ili neka unija igraca.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CheshireCat said:

 

Nije Boxy.

Dobio je izuzeće kad je bio anoniman.

Politički je, jer im odgovara za izbore. Postalo je problem kad je prestao biti anoniman.

 

I nije ni antivakser, jer ne propagira ideju, pomaže bolnice i šta je već wwww pričala.

 

I u dilu je sa SNS bagrom. I familija mu je bahata.

I budala je podložna raznim sumnjivim tipovima o čemu je dosta pisano ranije.

 

Objektivan sam.

 

Ne pricam ja o izuzecu, ja pricam o vakcini, jer to izuzece onda ne bi ni bilo potrebno.

A on je sam izasao iz anonimnosti kad je celom svetu saopstio da je dobio izuzece...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Istina je da mi zapravo ne znamo da li Novak zaista ne sme da primi vakcinu ili je prosto zadrt. 

 

Svakako mislim da igraci trebaju da imaju empatiju prema njemu ne zbog vakcine, vec zbog tretmana kojem je izlozen od kada je stigao u Australiju, sa uredno odobrenom vizom.

 

Tako da mislim da nije ovde u pitanju ko sta misli o vakcini. Prvi bi ja napao Novaka da mislim da je ovo o vakcini. Nije. Ovo je o jeftinom cupanju politicara kojima je drasticno pao rejting zbog toga sto su kampanju covid vodili katastrofalno, sto nisu dozvoljavali ni svojim gradjanima povratak kuci, sto su jednostavno maltretirali ljude.

 

Ali nikakav bojkot to nece da promeni. Ono sto je moglo da se uradi je da ATP pruzi podrsku svom igracu. Ili neka unija igraca.

Pa ne bi čekao da se "zarazi" u pet do 12 da ima neku alergiju, ili bilo kakav stvaran medicinski razlog da ne primi vakcinu. Odavno bi imao to izuzeće i niko mu reč ne bi pisnuo.

Edited by Wookie
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Boxy said:

 

Ne pricam ja o izuzecu, ja pricam o vakcini, jer to izuzece onda ne bi ni bilo potrebno.

A on je sam izasao iz anonimnosti kad je celom svetu saopstio da je dobio izuzece...

 

O tome i govorim. Uzrok progona nije što nije vakcinisan. Uzrok je politika.

Prosto ako si objektivna vidiš to, a legitimno je da ne budeš - svi znamo zašto. Poštujem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, wwww said:

 

6.30 - Moguće "solomonsko" rešenje 

Hrabre i reči bivšeg zamenika sekretara australijskog odeljenja za imigraciju Abula Rizvija.

On navodi da bi Novak i uz odluku o deportaciji mogao da odigra turnir, jer bi imao pravo na žalbu.

To bi nateralo vlasti da mu dodele privremenu vizu koja bi mogla da potraje do kraja takmičenja.

"Ukoliko ministar ukine Đokoviću vizu i on uloži žalbu, opcija koja je otvorena za ministra bi bila da ga pusti iz pritvora uz 'pomoćnu' vizu dok žalba traje. To bi moglo da potraje dovoljno vremena da se Đoković takmiči na Australijan openu", rekao je Rizvi.

To se poklapa sa pričom doktora politikologije iz Australije, Pitera van Onselena.

"Odluka nije binarna i ne znači da Novak može samo ostati ili biti deportovan. Mogu da mu daju uslovnu vizu, koja je ograničavajuća i koja mu daje naznake gde može da se kreće i šta može da radi. Ili može da ostane u administrativnom pritvoru, gde bi imao samo dozvolu da ide na stadion da igra ili trenira. Ima opcija koje nisu samo jednostavno deportovanje ili odustajanje od toga."


Preletio sam temu, ovo je znači realna opcija (?) Čini mi se i najizglednija, cirkus bi onda bio potpun.

 

Predlažem da se na sličan način kao Đoković u Aus ovdje na forumu tretira@Darko 😄 Ipak je ovo napredan i uređen forum.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CheshireCat said:

 

O tome i govorim. Uzrok progona nije što nije vakcinisan. Uzrok je politika.

Prosto ako si objektivna vidiš to, a legitimno je da ne budeš - svi znamo zašto. Poštujem.

 

Uzrok jeste vakcina, jer da se vakcinisao nista od ovog se ne bi desilo.

A posle, kad je vec dobio to izuzece i pohvalio se celom svetu, onda jeste usla politika, tu se skroz slazem.

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

'Rules are rules' say Australians after Djokovic visa cancellation

MELBOURNE, Jan 14 (Reuters) - Australian tennis fans at Melbourne Park said the country's decision to cancel Novak Djokovic's visa for a second time on Friday was the correct move, while an online poll showed that 90% of respondents agreed with the government.

Immigration Minister Alex Hawke used discretionary powers to cancel the visa of Djokovic, who is unvaccinated for COVID-19, after a court quashed an earlier revocation and released him from immigration detention on Monday. read more

"I do agree with what the government has done. Rules are rules. If you break the rules there are a lot of consequences," Lou Ricciardi, a 68-year-old fashion agent from Adelaide who is in Melbourne with his family to watch the Australian Open qualifiers, told Reuters.

"It's unfortunate for the Open but... the Open is bigger than just one man. The other players have got to just put up with what's happened and hope there's no distractions.

"I feel the government did the right thing to keep us healthy and safe."

A News Corp poll that had more than 60,000 respondents was 84% in favour of a second cancellation of Djokovic's visa and a new poll on Friday showed that 90% of respondents thought the right decision had been made.

Jason Martin, a 25-year-old maintenance worker from the Melbourne suburb of Scoresby, said that the decision could have been taken sooner.

"We had a thing like in mid-October where you have to get vaccinated otherwise you weren't able to work at all. It's been a tough time for most workers here in Australia," Martin said.

"So to see him come in without being vaccinated and being allowed to work in Victoria was kind of a kick in the face for all of us workers.

"Finally to see them come to a decision to get rid of him, I'm happy."

https://www.reuters.com/lifestyle/sports/rules-are-rules-say-australians-after-djokovic-visa-cancellation-2022-01-14/?taid=61e1830fb732710001521040&utm_campaign=trueAnthem:+Trending+Content&utm_medium=trueAnthem&utm_source=twitter

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vanjabarsa said:

sutra po njihovom vremenu u 10 i 15 se nastavlja ovaj cirkus ....

 

To je intervju sa imigracionom službom. U principu isto ono što je imao na aerodromu kad je sleteo i kad su ga držali nekoliko sati. 

Link to comment
Share on other sites

Pa da ste vi morali da sedite zatvoreni u kući veći deo pandemije, a onda uvedu i obaveznu vakcinaciju, da bi na kraju nekog sportistu milionera iz pizde materine pustili da ušeta u državu bez karantina i vakcine, verovatno bi isto mislilli da treba da ga deportuju, čisto da ne ispadne da ste džaba prošli sve to. Inače bih očekivao da sasvim opravdano izbiju ulični neredi tamo i paljenje vladinih zgrada. Pa tamo je vojska pre par meseci patrolirala i kontrolisala policijski čas. Koliko se sećam oni su tamo neku trudnicu osudili na godinu dana zatvora jer je prekršila pravila karantina i otputovala iz jedne države u drugu. Čisto da shvatimo kako ljudi tamo gledaju na ono što je Novak kršio izolaciju. Za njih je to nemerljivo veći prestup, nego za nas, gde se ponaša kako ko hoće i zaraženi ljudi se slobodno šetaju po gradovima.

Edited by Wookie
Link to comment
Share on other sites

govna globalisticka raspala.

 

ko sto sam kazao i ranije, nije bio cilj da se odma kaze da vakcinisani ne mogu, vec je cilj bio da se novak dovuce tamo i pod svim svetlima sveta javno "obesi".

 

ali mrtvi australian open, koji zbog prve miskominukacije pravi jednu od najvecih svinjarija ikada u sportu, pa onda nakon 5 dana, pravi jos vecu..

istovremeno i razumem a onda opet iz ugla neke normalnosti ni ne mogu da razumem, al opet se vracamo na pocetak price, gde kad globalisti nesto imaju za cilj ne biraju sredstva, pa tako onda imamo ovu situaciju gde posmatrano iz ugla objektivnosti i australija ispada cirkus drzava, australian open ispada cirkus(zasluzio su da im se oduzme organizicaija turnira), al kao sto vidimo svi su oni pijuni i dokaz koliko su u stvari mali, i ko zapravo vuce konce.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Istina je da mi zapravo ne znamo da li Novak zaista ne sme da primi vakcinu ili je prosto zadrt. 

 

Svakako mislim da igraci trebaju da imaju empatiju prema njemu ne zbog vakcine, vec zbog tretmana kojem je izlozen od kada je stigao u Australiju, sa uredno odobrenom vizom.

 

Tako da mislim da nije ovde u pitanju ko sta misli o vakcini. Prvi bi ja napao Novaka da mislim da je ovo o vakcini. Nije. Ovo je o jeftinom cupanju politicara kojima je drasticno pao rejting zbog toga sto su kampanju covid vodili katastrofalno, sto nisu dozvoljavali ni svojim gradjanima povratak kuci, sto su jednostavno maltretirali ljude.

 

Ali nikakav bojkot to nece da promeni. Ono sto je moglo da se uradi je da ATP pruzi podrsku svom igracu. Ili neka unija igraca.

za ostalo se slazem, ali kod boldovanog dela je prilicno jasno

Link to comment
Share on other sites

Oni mu dali vizu, kao i ovim drugima koje su sad deportovali i verovatno su očekivali da on neće otvoreno da skreće pažnju na sebe. Ali kad se on pohvalio, pa običan svet popizdio što njih maltretiraju, a bogati sportisti mogu da zaobiđu te propise, onda se sad prave lex specijalisi u stilu našeg precednika i spašava se rejting kod glasača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, CheshireCat said:

I nije ni antivakser, jer ne propagira ideju, pomaže bolnice i šta je već wwww pričala.


Ovo je već nekoliko puta prežvakana priča ali to što je pomagao bolnice, što je donirao novac za lečenje od korone, što je olakšao vakcinisanje tenisera u Beogradu ne znači da nije antivasker već da ne negira koronu (barem se nadam da je ni privatno ne negira). Da nema istorije i da nisu poznate neke aktivnosti bračnog para Djoković, posebno Jelene, od ranije rekao bih samo da se Novak žestoko bori za pravo na privatnost svog medicinskog stanja i za pravo na izbor. 
No, nažalost to su samo izgovori iza kojih on pokušava da se sakrije tj pokušava da zvanično i javno ne bude ni tamo ni 'vamo, niti da je ikada igde promovisao vakcinaciju ali ni da je ikad negde jasno rekao Ja sam protiv vakcinacije ili Ljudi nemojte da se vakcinišete. On se grčevito bori da takva, neopredeljena, slika o njemu ostane. Otuda i onaj instagram post o medicinskom izuzeću, jer nikako nije želeo da ostavi mogućnost da se tumači da se vakcinisao. A zašto bi mu toliko smetalo ako se tako pomisli? 

Nažalost ali realno Novak je iza kamera i svetla javnosti protivnik vakcine (da ne kažem baš antivakser ako će tako biti lakše).

 


Što opet sve ne bi smelo da ima veze kako se Australija odnosila prema njemu ovih 10ak dana

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ridji said:

 ali ni da je ikad negde jasno rekao Ja sam protiv vakcinacije



Objasnio je i mišljenje o vakcinaciji.

- Ja prvi nisam za vakcine, neću da se vakcinišem. Ako to bude obavezno moraću da razmislim. Sada stojim iza toga, ali da li će se to promeniti, ako znači da li ću da putujem. Nisu velike šanse da se tenis nastavi avgusta ili septembra, za šta su male šanse. Koja će to biti vakcina kada je još nema. Iskreno ne znam, ali će se koncept tenisa promeniti. Zvanično će sezona krenuti kada svi budu sigurno sto posto da ljudi mogu da dozvole, kada budu ljudi bezbedni, a to će potrajati. Biće regionalnih "prajz mani" turnira, a mislim da će tako biti u tenisu - rekao je Đoković.

izvor: https://sport.blic.rs/tenis/novak-djokovic-live-stream-fb-uskrs-prenos-teniseri-sportisti/ktsy9x9

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wookie said:

Oni mu dali vizu, kao i ovim drugima koje su sad deportovali i verovatno su očekivali da on neće otvoreno da skreće pažnju na sebe. Ali kad se on pohvalio, pa običan svet popizdio što njih maltretiraju, a bogati sportisti mogu da zaobiđu te propise, onda se sad prave lex specijalisi u stilu našeg precednika i spašava se rejting kod glasača.

Aha. A zato je sud presudio u njegovu korist.

Pa vizu vise ne pominje ni vlada njihova, vec je sad fokus na threat on public health.

Sto je naravno besmislica.

Ponovicu isto sto i pre prvog sudjenja, ako je sud nezavisan kao Keli, Novak ce dobiti i ovo.

Bode oci sto je Keli prepustio fed sudu, i to je uradio jer nije smeo drugi put da bude protiv svoje drzave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Samo sto svi nemaju isti stav, jer neki misle da je uzork svega taj sto se on nije vakcinisao.
Vec smo imali nekoliko tenisera koji su to izjavili, sigurno ih ima jos koji tako misle, ali jednostavno cute.
Pa u srži to i jeste razlog. I bilo bi super da ga samo zbog toga drndaju, hapse i sta god. Međutim, potezi vlasti tamo dole su uslovljeni isključivo političkom dobiti jer realna opasnost po javno zdravlje, red i mir i sta sve još, ne postoji od boravka đokovića u AUS i igranja na turniru.
Dakle, on ima "uredne papire" za ulazak. To je potvrdio i sud te države, to čak (za sada) ne osporava ni država.

A sta bih ja želeo da se pokrene protiv đokovića (nekog od njih jer nisam siguran da je baš nolo uključen u sve)...
Za početak da firma koju kontroliše neko od njih (nolo, srlo, goran, whoever) plati naknadu za to zemljište ispod kalisa, za šta deceniju duguju preko 5 miliona dinara.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Losmi17 said:

Aha. A zato je sud presudio u njegovu korist.

Pa vizu vise ne pominje ni vlada njihova, vec je sad fokus na threat on public health.

Sto je naravno besmislica.

Ponovicu isto sto i pre prvog sudjenja, ako je sud nezavisan kao Keli, Novak ce dobiti i ovo.

Bode oci sto je Keli prepustio fed sudu, i to je uradio jer nije smeo drugi put da bude protiv svoje drzave.

Nije.

 

Sudija je rekao da bi se svejedno išlo na federalni sud.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...