Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Just now, panda_bg said:

Bold 1: Recimo na osnovu svoje potvrde od letos, koja je generisana pre neki dan sa istim brojem koji je imala i letos. Dakle, to je ID koji je nepromenljiv. Ako bi se menjali tek tako, ode integritet baze u pm. 

 

Bold 2: Tebi je to logicno, meni nije. Ovakvi dokumenti se iz prakticnih razloga generisu on demand (iliti na zahtev). Znaci, imas podatke u bazi, samo na zahtev dobijes pdf, a taj pdf nikada nije fizicki sacuvan na serveru. 

b1: i dalje to moze biti broj PDF-a od letos, pod uslovom da se cuva na nacin koji sam opisao

b2: ja nigde nisam rekao da je to logicno ili najbolji nacin da se ovo izvede, vec da je moguc. i svakako sam ga vidjao i u praksi. na kraju dana, pricamo o drzavnoj IT sluzbi, best practice nije nesto na sta bih mnogo polagao u tom slucaju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jurgen said:

Шта се дешава, нисам стигао од посла ништа да прочитам од јутрос када су објавили да му је поново укинута виза. Да ли су коначно успели да га сместе на авион?

Biće, bez brige.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jurgen said:

Шта се дешава, нисам стигао од посла ништа да прочитам од јутрос када су објавили да му је поново укинута виза. Да ли су коначно успели да га сместе на авион?

Kao sto rekoh, ozbiljna mrznja.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

b1: i dalje to moze biti broj PDF-a od letos, pod uslovom da se cuva na nacin koji sam opisao

b2: ja nigde nisam rekao da je to logicno ili najbolji nacin da se ovo izvede, vec da je moguc. i svakako sam ga vidjao i u praksi. na kraju dana, pricamo o drzavnoj IT sluzbi, best practice nije nesto na sta bih mnogo polagao u tom slucaju

Da je ovo slucaj, timestamp u QR kodu bi uvek bio isti. A bar na mojim dokumentima taj timestamp odgovara onom momentu kada sam zahtevala pdf. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, erwin said:

Ako ne propusti taj i pobedi, poništiće mu vizu verovatno opet sve dok na kraju ne propusti meč zbog pritvora ili ne izgubi zbog iscrpljivanja. Praktično nema teorije da osvoji AO pod tim uslovima.

S tim što ja moram da kažem da sada totalno to nije važno. I da su regularni uslovi, pitanje je da li bi mogao da osvoji turnir, sada posle sve ove, kako da je nazovem....tragedije sa više čina, osnovno pitanje je da li će se on ispoštovati kao ljudsko biće. Još veći problem je što je Đoković opet privilegovan. Čisto sumnjam da bi sudija zakazao noćno suđenje za nekog nesrećnika iz Sirije recimo, kome to možda zaista jeste od životne važnosti.

Ne znam, Australija i njihovi političari su totalno izgubili neki kredibilitet (ako su ga ikada imali) i zaista su ljudi u pravu koji su godinama Skota targetirali kao malog Trampa. 

Sa druge strane, Australija se i pored toga pokazuje kao demokratska zemlja, pošto sud neće da ustupi pred političarima, što je recimo u Srbiji ili nemoguće ili malo moguće.

Edited by Don Juan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je toliki protisak bio na Kelija bio da je covek rekao jebite se, odoh kuci, ocu slobodan vikend, plus su ga verovatno neformalnim kanalima umolili ako vec ne moze da presudi u korist vlade da prebaci na drugi sud koji ce verovatno imati drugacije stanoviste. Plus mogu da zamislim rekaciju lokalnog stanovnista prema njemu da 2.put presudi protiv drzave.

 

U skladu sa nasim referendumom ko bira sudije u tom federalnom sudu gde je prebacen Novak :s_d:

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, attolini said:

Drugi kolega veoma gresi😉...naravno da nemam nista protiv tebe, zalagati se za obaveznu vakcinaciju je normalno...lov na vestice, i ne sagledavanje krajnih dometa vakcine je sasvim nesto drugo, i tebe tu nikako ne vidim...

 

Za ovo ostalo se slazemo, kao i obicno...sam advokat tvrdi da stav ministra potpuno iracionalan i zasnovan na samo dve izjave...

ma razumemo se, nego se zezam na racun drugog kolege. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panda_bg said:

Da je ovo slucaj, timestamp u QR kodu bi uvek bio isti. A bar na mojim dokumentima taj timestamp odgovara onom momentu kada sam zahtevala pdf. 

jesi li i letos stampala taj pdf? pa imas 2 razlicita timestamp-a za QR kod u zavisnosti kad si skidala pdf s servera.

mozda se kod prvog skidanja pdf-a dodeljuje taj ID i onda on ostaje, a timestamp u kodu se menja u zavisnosti od toga kad tacno skidas pdf.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdinho said:

 

A neposredno pred ulazak na teren:s_d:

 

Da, ovo verovatno moze da se natempira. Igraci su verovatno obavezni da se pojave na terenu u odredjeno vreme, a ne u svlacionici. Ne znam, nagadjam. Ne znam kakava su pravila za zagrevanje, da li je obavezno i koliko traje. Tako da Kecmanovic bukvalno neposredno pred izlazak na teren moze da kaze da se povlaci i da nema vremena da se ukljuci Lucky Looser. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...