Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Dakle najupecatljiviji argument odbrane je bio taj da bi deportacija jos vise mogla da ugrozi javno zdravlje jer bi bilo skupova na kojima bi se prenosio virus.
Nešto sam bio stava da nije dobro da na tome baziraju slučaj (iako mislim da to jeste istina, ne ovo za skupove nego da ovakvo ponašanje Australijske vlade više potpiruje antivax stavove nego ono što je Đoković radio), ali opet ne vidim ni na čemu bi mogli da baziraju slučaj kad ministar ima ovako široko diskreciono pravo. Vrlo težak slučaj za dobiti.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Crni said:

Nadal je bas kurac od ovce ispao. A gotivio sam ga.

 

Nije on ispao ništa što nije bio i pre, samo je tek sad to zasmetalo većini. Blaziran lik koji celu karijeru priča šta mu PR kaže. A s obzirom na to kako reaguje na Novakovu situaciju, nije ni on bez putera na glavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djole said:
11 minutes ago, Profesor said:
Dakle najupecatljiviji argument odbrane je bio taj da bi deportacija jos vise mogla da ugrozi javno zdravlje jer bi bilo skupova na kojima bi se prenosio virus.

Nešto sam bio stava da nije dobro da na tome baziraju slučaj (iako mislim da to jeste istina, ne ovo za skupove nego da ovakvo ponašanje Australijske vlade više potpiruje antivax stavove nego ono što je Đoković radio), ali opet ne vidim ni na čemu bi mogli da baziraju slučaj kad ministar ima ovako široko diskreciono pravo. Vrlo težak slučaj za dobiti.

 

U pravu si. Nije sud taj koji treba da proceni da li je nesto opasno po javno zdravlje. Sud je tu da zastiti ljudska prava pojedinca ako vlast zloupotrebi svoje ingerencije u licnom obracunu, kao sto je sada slucaj. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Profesor said:

Dakle najupecatljiviji argument odbrane je bio taj da bi deportacija jos vise mogla da ugrozi javno zdravlje jer bi bilo skupova na kojima bi se prenosio virus.

Aha. A u Beogradu se ne bi okupio jos veci broj  i potencijalno sirili virus ako bi ga deportovali? Samo sto ih to ne zanima u tom kontekstu. Ali ih zanima sta je radio u Beogradu u periodu kada je bio pozitivan je im je islo u korist.

Link to comment
Share on other sites

Dakle najupecatljiviji argument odbrane je bio taj da bi deportacija jos vise mogla da ugrozi javno zdravlje jer bi bilo skupova na kojima bi se prenosio virus.

Ovaj argument može imati solidnu težinu samo ako tasovi budu u nekom egalu. Verovatno je procena odbrane da se treba osigurati da sudije imaju i tog crva sumnje u glavi o mogućnosti da presuda izazove nerede sred Melburna tokom AO i tako ovu agoniju države, svoje struke i grand slem turnira produže još par dana jer sumnjam da će ikakva okupljanja trajati duže od toga. Ipak je to pravna država. Ispraviće kičmu prvoj skupini koja pretera...pohapse i zarobijaju njih desetak a ostale naduvaju suzavcem...i toeto. Nikad pravnija kengurana.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, djole said:
30 minutes ago, Profesor said:
Dakle najupecatljiviji argument odbrane je bio taj da bi deportacija jos vise mogla da ugrozi javno zdravlje jer bi bilo skupova na kojima bi se prenosio virus.

Nešto sam bio stava da nije dobro da na tome baziraju slučaj (iako mislim da to jeste istina, ne ovo za skupove nego da ovakvo ponašanje Australijske vlade više potpiruje antivax stavove nego ono što je Đoković radio), ali opet ne vidim ni na čemu bi mogli da baziraju slučaj kad ministar ima ovako široko diskreciono pravo. Vrlo težak slučaj za dobiti.

 

Koliko sam ja shvatio, ministar može da deportuje u nedogled, šta god sud da odluči.

Link to comment
Share on other sites

Kazu tenis dosadan sport...

Vala Srbi i klikere kad igraju leti perje na sve strane.

 

Ja vec vidim film u reziji Bjelgrlica-

Stradanje Novakovo...

Podnaslov- Senke nad Rod Lejver arenom...

Dramaticna muzika...

One man, one decision, one desire!

Gl uloga Bikovic u ulozi Novaka, tatka ce da glumi Branislav Lecic, majku Milica Milsa, a zenu neki kaktus ili ikebanica.

 

Pocetak fima mali Nole igra tenis sa Anom Ivanovic u bazenu...

Rat je...

Noc je, iz sna ga budi sirena i eksplozije, umesto da bezbrizno spava, mali Nole se spusta u podrum zgrade zatvara oci...mrak...otvara ih...nalazi se u primitivnoj imigrantskog hotela...

Bez ikakvih komunikativnih sredstava, bez licnog kuvara, prinudjen da jede hranu koja sadrzi gluten, a na koju je netolerantan, novak lezi i zamiljeno gleda u plafon....

Napokon tisinu prekida copavi radnik prljavog i zapustenog hotela..."get ap ju faking imigrant! Muv jor fakin' es"

Novak nemo ustaje i slusa pomahnitalog cicicu.

Ovaj ga usmerava na stepenice, jer lift ne radi. Mracno je ma medjuspratovima, po neka sijalica radi...napokon se spusta na prizemlje hotela, gde ga cekaju, kako bi ga sproveli na sudje je.

Trov bek, Beograd 1999, mali Nole ne govori, sa drustvom iz kraja uz pomoc jednog Kaje uspevaju na betonu da naprave improvizovani teren...

Ponovo je kraj zivahan, ponovo se xuje decja graja...

Trou bek...

Finale US Opena

Federer servira za pobedu...

Djokovic riternira i pravi viner...

Rodzer u cudu, svakako ostalo mu je jos sansi...

Novak uspeva da napravi brejk...pobedjuje Federera i tada postaje enemy no 1 kako Federerovim fanovima, tako i velikim delom sveta...

U medjuvremenu, Novak postaje GOAT.

Kovid je!

Bodovanje na ATP listi odgovara svima, osim najboljem teniseru sveta.

Svi rekordi su tu...sve je tu, a onda...

Dok se punio kosmickom silom, u drustvu Pepea Imaza u raskosnoj piramidi faraona Ramiza treceg u Bosni, Semir Osmanagic ga upoznaje sa cuvenim Dr Branimirom Nestorovicem.

Odusevljen znanjem, mudroscu i elokvenoscu, ovog priznatog strucnjaka, Nole pocinje ucestalije da se vidja i druzi sa njim.

Napokon odbija da se vakcinise i ne samo to  vec pravi i turnir, gde se zaraza brzo prosirila i napravljen je veliki propust...

Kao da sve to nije dovoljno, odlazi na utamicu izmedju KK Crvena zvezde i KK Barselone i iz prvih redova bodri sjajne momke Dejana Radonjica, koji skupo proodase kozu tog kobnog dana.

Novak ne staje, odlazi i slika se sa decom  prima nagradu za najboljeg sportistu planete...

Mrak par sekundi...

Novak u sudnici...

Cekamo sad da vidimo kakav ce da bude kraj.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...