Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

A negde u bespucima multiverzuma...

Novaku Djokovicu dozvoljeno ucesce na AO bez obzira na neprelezane boginje.

Bogdan Obradovic, Novakov trener objasnjava njihov ritual gde pre svakog vaznijeg meca uzivaju u kvalitetnoj jagnjetini.

Otac Novaka Djokovica, Srdjan dr. Djokovic odbio da komentarise. Poslednje obracanje javnosti pre tacno deset godina.

Jelena Djokovic lobira za Rio Tinto.

 

Pepe Imaz i Marko zajedno u lovu, ubijena prva divlja svinja.

Pepe Imaz kreator paleolitskog pokreta i zastupnik paleolitske dijete izjavio da se covek mora vratiti primarnim instiktima.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Wookie said:

Pa vidiš da piše da nije imao vizu za ulazak bez karantina, nego neki drugi papir? Da se ti pojaviš tamo sa pogrešnim obrascem, šta misliš da li bi te pustili da uđeš u zemlju?

 

Daj bre, čitaj šta pišu ljudi (pa i ja). Ne postoji karantin za nevakcinisane. TAČKA.

 

Nevakcinisani u AUS mogu da uđu samo ako imaju medicinsko izuzeće odnosno medicinski opravdan razlog zašto nisu primili vakcinu. Jedan je zdravtveno stanje za koje je vakcina ili neki njen sastojak kontraindikovan.

Drugo je preležana infekcija u prethodnih 6 meseci.

Karantin NIJE predviđen uopšte za nevakcinisane.

Ovo sve piše u zvaničnim aktima AUS države i može ga videti svaki od 8 mlrd stanovnika planete.

 

Obrazac i njegov sadržaj nije razmatrao ni policajac na aerodromu ni tužilac ni sudija.

 

E, da. Ako planiraš da troluješ i dalje, lepo kaži.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sudija koji ce da odlucuje.

 

 

The Hon David John O'Callaghan

Judge, Federal Court of Australia: 1.02.2017
Location: Melbourne

Justice O’Callaghan was educated at the University of Melbourne and Yale University.

Between 1982 and 1983, he was Associate to the Hon.  Justice Keely of the Federal Court of Australia, before moving to the United States to practise at Sullivan & Cromwell in New York (1985) and Wiggin & Dana in Connecticut (1998-2000).

He signed the Roll of the Victorian Bar in 1986 and was appointed Senior Counsel in 2003. While at the Bar, he practised widely in federal and state jurisdictions, appearing in trial and appellate matters involving corporations law, trade practices law, revenue law, franchising law, equity, mining, energy and resources law and constitutional law. He was the Senior Vice-President of the Victorian Bar Council (2015-2016), Chair of the Victorian Bar Education and Professional Development Committee (2013-2016), Member and Chair of the Readers’ Course Sub-Committee (2010-2016) and a director of Barristers’ Chambers Limited (2013-2015).

Between 1996 and 1998 he was a Senior Research Affiliate and Visiting Lecturer at Yale Law School and he is currently a Senior Fellow at Melbourne Law School.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sreta-steta said:

 

Svidja mi se ideja... samo i dalje mislim da je to waste prostora: koji djavo ja cuvam te sertifikate, to treba korisniku i to on demand. Sad bas pogledah, jedan PDF = 1.2MB. Imas potencijalno 6M ljudi, bice ~10TB prostora samo za cuvanje tih sertifikata. 

Mozemo da napravimo neki epic od ovoga, pa da vidimo da napravimo? Ko je scrum master? 

Skladistenje PDF fajlova ima smisla samo ako se radi o skeniranim stranicama nekog dokumenta, knjige..... gde je potrebno da se procita i vidi izgled originalnog dokumenta. U slucaju izdavanja sertifikata- dovoljna je baza podataka i generisanje dokumenata na upit i njihovo cuvanje dok se ne napusti stranica na kojoj se generisu. Tako radi slanje racuna, izvoda banke i, uopste, slanje dokumenata na e-mail umesto papirne verzije postom.

Ocekujes li da ti i obavestenje o banu stigne u papirnoj formi na kucnu adresu ili ga dobijes u spam folderu? :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, sreta-steta said:

 

Svidja mi se ideja... samo i dalje mislim da je to waste prostora: koji djavo ja cuvam te sertifikate, to treba korisniku i to on demand. Sad bas pogledah, jedan PDF = 1.2MB. Imas potencijalno 6M ljudi, bice ~10TB prostora samo za cuvanje tih sertifikata. 

Mozemo da napravimo neki epic od ovoga, pa da vidimo da napravimo? Ko je scrum master? 

 

Mislim da moras (da nema eUprave morao bi da cuvas papirnu kopiju) bar neko vreme, to su zvanicna dokumenta

Malo sam razmislio, i mozda flow chart ide ovako: emajl da su rezultati dostupni sadrzi JMBG (ili broj pasosa za strance) i ID testa i pristup kontent serveru. Ako za ove podatke nema ID sertifikata pristupa se DB (kreira report), na zahtev (za download) se kreira pdf (sa ID sertifikata koji je sada zvanicni dokument). Ako postoji ID sertifikata (svaki upit nakon kreiranja) vodi na sertifikat

 

Mozete da pravite sta hocete, ja em sam mator em nisam iz te branse

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, shonke said:

 

axaxaxaxaxa

 

 

nisam ni očekivao...

Vidis, primio sam dve doze kineske. Sto se tice trece, par lekara prijatelja me je savetovalo da samo kineska bude treca doza. Nekoliko njih mi je reklo da nikako ne primam sinofarm, vec treca doza samo fajzer. 

To jeste vrlo cudno.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, berti said:

Ako utice na nekog da ne primi vakcinu, utice li na njih da jedu samo trave, semenke, sirove plodove, a da se odreknu mesa. Mislim, moguce je...

Da je uspeo da nas ubedi u ovo mozda bi imali bolji imunitet pa do epidemije ne bi ni doslo, a ni vakcine nam ne bi trebale. 

4 hours ago, L' Imperatore said:

 

Ne uspevam da izbrisem ovaj pogresan citat. 

4 hours ago, attolini said:

 

Kad sam se vratio na forum pre par meseci,..gore sam bio docekan na noz, jer sam stava da je hard waxx opcija samo druga strana medalje antivaxx opcije, i citajuci ovih poslednjih xy stranica i dalje tako mislim..to je postalo kao religija, panacea za sve probleme na svetu, tacka od koje sve krece i na kojoj se sve zavrsava...

 

U potpunosti se slazem sa tobom. 

Vise mi je muka od pitanja da li sam vakcinisana (jesam) i reakcije koja sledi, srdacan osmeh od vakcinisane osobe u fazonu Jupi nasa si! :high_five: Ili kiseo osmeh od nevakcinana osobe uz poruku: Izdajice roda svoga! :wicked:

Kamo srece da svi vodimo racuna o ishrani i zdravlju kao Novak, ne bi bilo ovoliko gojaznih za koje se jos i brinemo jako jer su eto rizicna grupa.

Za Novaka koji nije vakcinisan moze da se napise da je kreten, magarac, sebican, nekulturan, neobrazovan, dileja, a gojazan covek je sve suprotno? Koliko oni kostaju zdravstveni sistem svake zemlje? Kakvih sve zdravstvenih problema imaju zbog viska kilograma, a po pravilu u familiji gojazne osobe vremenom svi postaju takvi, znaci da je na neki nacin i zarazno. Imam u komsiluku zenu sa cetvoro dece koji se kao krofne kotrljaju po ulici i to nikom ne smeta, a nevakcinisani Novak trn u oku celom svetu. 

 

1 hour ago, berti said:

Neka uvedu pravilo da mora svakog meseca vakcina i ko se ne uklapa nema da udje u zemlju. Sve ok, ali ZAŠTO su Novaku dali vizu, zasto u startu nisu rekli da ne moze bez vakcine i tačka. Nema odgovora na to pitanje.

Pa dali su mu je u novembru, mislili su da ce ipak uspeti da ga ubede da se vakcinise... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kronostime said:

Skladistenje PDF fajlova ima smisla samo ako se radi o skeniranim stranicama nekog dokumenta, knjige..... gde je potrebno da se procita i vidi izgled originalnog dokumenta. U slucaju izdavanja sertifikata- dovoljna je baza podataka i generisanje dokumenata na upit i njihovo cuvanje dok se ne napusti stranica na kojoj se generisu. Tako radi slanje racuna, izvoda banke i, uopste, slanje dokumenata na e-mail umesto papirne verzije postom.

Ocekujes li da ti i obavestenje o banu stigne u papirnoj formi na kucnu adresu ili ga dobijes u spam folderu? :lol_2:

 

Postoji li mogucnost da kada neko (recimo sad iz Australije) prilikom skeniranja koda dobije nesto drugaciji prikaz nego "original", a to ne bi smelo da se dogadja sa zvanicnim dokumentima, a da za pdf to nije slucaj

Pitam jer moj upit za majcin racun u Srbiji je drugaciji, ne puno ali drugaciji, nego "stampano" izdanje

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Ako je antivax stav to što on samo za sebe kaže da se neće vakcinisati i da svako drugi uradi onako kako misli da treba...onda ga imaju, ali je to mlako iskreno. 

pa nije samo to jbg

ima tu i neko organizovanje turnira u jeku pandemije i zurke po gradu...gde je epilog svega masovno zarazavanje ucesnika

pa onda i ovo setkanje po gradu i fotkanje dok je zarazen...bez da obavestis druge

 

hteo to novak ili ne, on je danas anti-vax ikona

1 hour ago, sreta-steta said:

 

Svidja mi se ideja... samo i dalje mislim da je to waste prostora: koji djavo ja cuvam te sertifikate, to treba korisniku i to on demand. Sad bas pogledah, jedan PDF = 1.2MB. Imas potencijalno 6M ljudi, bice ~10TB prostora samo za cuvanje tih sertifikata. 

Mozemo da napravimo neki epic od ovoga, pa da vidimo da napravimo? Ko je scrum master? 

10tb?

pa toliko neki ljudi danas imaju kao kucni storage:)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nssa said:

 

Mislim da moras (da nema eUprave morao bi da cuvas papirnu kopiju) bar neko vreme, to su zvanicna dokumenta

Malo sam razmislio, i mozda flow chart ide ovako: emajl da su rezultati dostupni sadrzi JMBG (ili broj pasosa za strance) i ID testa i pristup kontent serveru. Ako za ove podatke nema ID sertifikata pristupa se DB (kreira report), na zahtev (za download) se kreira pdf (sa ID sertifikata koji je sada zvanicni dokument). Ako postoji ID sertifikata (svaki upit nakon kreiranja) vodi na sertifikat

 

Mozete da pravite sta hocete, ja em sam mator em nisam iz te branse

Cisto sa profesionalne strane:

U prvoj tabeli je primary key JMBG, ime, ime_roditelja, prezime.... eventualno LBO.

U drugoj tabeli je primary key isto JBMG, ali su ostala polja ID_testa, datum_testa, lokacija_testa_ID, rezultat_testa

U trecoj tabeli je primary key isto JBMG, ali su ostala polja ID_vakcinacije, datum_vakcinacije, lokacija_vakcije, sifra_vakcine_ID

U cetvrtoj tabeli je primary key sifra_vakcine_ID, vrsta_vakcine

U petoj tabeli je primary key lokacija_testa_ID, a ostalo polje je Naziv_lokacije.

Kroz SQL upite mozes iz ovih tabela i povezivanja podataka iz njih preko primarnih kljuceva ili indexa da izvuces podatke koje zelis i generises izvestaj u obliku koji zelis.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Razocarao me Vucko, umesto javne depese iz kabineta australijskoj vladi, sa propratnom pretnjom i drzanjem kengura iz zoo vrta kao taoce, on se slika u parku i osudjuje na srpskom jeziku, sa ciljnom grupom koja doseze do citaoca Kurira. E, moj Alek... 😄

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Cisto sa profesionalne strane:

U prvoj tabeli je primary key JMBG, ime, ime_roditelja, prezime.... eventualno LBO.

U drugoj tabeli je primary key isto JBMG, ali su ostala polja ID_testa, datum_testa, lokacija_testa_ID, rezultat_testa

U trecoj tabeli je primary key isto JBMG, ali su ostala polja ID_vakcinacije, datum_vakcinacije, lokacija_vakcije, sifra_vakcine_ID

U cetvrtoj tabeli je primary key sifra_vakcine_ID, vrsta_vakcine

U petoj tabeli je primary key lokacija_testa_ID, a ostalo polje je Naziv_lokacije.

Kroz SQL upite mozes iz ovih tabela i povezivanja podataka iz njih preko primarnih kljuceva ili indexa da izvuces podatke koje zelis i generises izvestaj u obliku koji zelis.

 

I svaki put kad kad se zahteva generisanje PDF izveštaja, SQL upit u bazu?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

 

Samo cu ovo da citiram, nadam se da mi neces zameriti.

 

Upravo zbog bolda je potpuno i logicno da se proglasi za antivaksera.

 

Jer je realno epski glupo da u trenutku kada jos nemamo vakcinum ne znamo njenu efikasnost, ne znamo njenu dugotrajnost, ne znamo njenu sigurnost, ti kazes da se ne bi vakcinisao.

 

To je najklasicniji moguci prikriveni antivaks "slobodoumni" stav - odakle njima vakcina tako brzo, a ko mi garantuje sigurnost, necu da se vakcina testira na meni i slicne trice i kucine.

 

U 2022. godini i dalje postoje ljudi koji drve o neispitanosti vakcina i njihovim posledicama posle preko 10 MILIJARDI datih doza. Apsolutno u istoriji covecanstva ne postoje vakcine koje su bolje "istestirane" od ovih protiv kovida.

 

Stoga, uopste ne treba imati razumevanje za ovakve i slicne price, ni u 2020. ni u 2022. godini.

namerno sam dodala malo price koja je bila neposredno pred "kljucnu" izjavu jer mislim da je bitan i kontekst (pored toga da on ne zelli da u svoje telo unosi vakcinu, mada se ogradjuje da ce mozda promeniti misljenje nekada u buducnosti).

 

dobro si naglasio i ovaj deo:

"u trenutku kada jos nemamo vakcinu, ne znamo njenu efikasnost, ne znamo njenu dugotrajnost, ne znamo njenu sigurnost"

samo sto cu sad da malo okrenem stvar :classic_biggrin: pa da kazem:

ti kazes da ces da uvodis obaveznu vakcinaciju da bi igranje tenisa (koje podrazumeva i putovanje) moglo da se nastavi.

:classic_biggrin:

stvar posmatrana iz druge perspektive.

 

sta mislis sta se desava s onima koji su skepticni, nesigurni u nesto, pa ih onda primoras da to odrade? neki ce popustiti, ali ce ostali da se jos jace ukopaju u svoj jarak. sto nam nije cilj. mislim da je pametnije (ono sto i WHO predlaze) krenuti s objasnjavanjem i edukovanjem ljudi/tenisera (ali ne po sistemu: cekic u glavu, vec ljudima prici na malo ... suptilniji nacin). Onda ne bismo sad imali da su se mnogi vakcinisali samo zato sto su bili primorani da bi nastavili svoj posao, vec bi razumeli koja je sustina i svrha svega toga. i uradili bi to dobrovoljno.

 

bas sam juce iskucala jedna carsaf na corona temi gde sam pokusala da uprosceno sumiram situaciju sto se tice imuniteta na coronu, rizika, vakcina, prirodnog imuniteta itd. jer sam videla da jos uvek ima nekih forumasa koji ne razumeju tacno o cemu se radi. nisu svi u stanju da shvate erwinove dijagrame, tabele i clanke koje postavlja. a i nema bas mnogo tekstova (ili twiter postova) koji daju nekakav totalni nadgled situacije, uvek fali neki aspekt kad poredimo krive, dijagrame, podatke, drzave... nadam se da je nekom pomoglo da shvati o cemu se radi te da se odluci za vakcinaciju i time bolju opciju za sebe i svoje okruzenje.

No, ovo nije moj posao, ja to odradih dobrovoljno (sto bi rekli: da dam svoj doprinos :classic_biggrin: ) , ali koliko znam takav neki pristup tesko da je iko odradio u Srbiji (dok se nije pojavio Sekler, a i on covek ne moze sve da postigne). Eventualno je bilo par reklama gde se neka poznata licnost kao vakcinise, pa bi to kao trebalo nekog u nesto da ubedi, ali koliko ja znam nista vise. Nije bas bilo nekih kampanja da se odgovori ljudima na neka pitanja o stvarima koje ih plase (serilitet, trombovi, upale srcanog misica, alergije, interakcije s nekim lekovima, sta se desava s ovim ili onim hronicnim bolesnicima...). Ovde na forimu imamo ljude koji dodju na corona temu da vide sta je erwin preneo, sta suncica kaze, sta bi eddard preporucio, umesto da su takve stvari dostupne svim ljudima u Srbiji na nekom drugom, strucnom mestu.

 

no, da se vratimo tenisu. ja nesto nisam stekla utisak da su se WTA i ATP potrudili da svojim "clanovima" obezbede ovakve strucne informacije. posebno npr. teniserkama koje su sigurno cule price o uticaju vakcina na sterilitet i mutacije kod beba, kad ih nekad u buducnosti budu dobijale. ili recimo teniserima u vezi peri/miokarditisa, pa i steriliteta (bilo je i te price). vec se desava da agresivni novinari s agendom, Benovog tipa, propituju tenisere (za koje smo svi vec zakljucili da u najmanju ruku imaju rupe u obrazovanju) o vakcinama, pa kad ovi ne odgovore onako "kako Bog zapoveda", pa jos na, za vecinu, stranom (engleskom) jeziku, krene cerecenje po novinama (setimo se i Sabalenke i Tsitsipasa i Schwartzmana, a bilo ih je jos). Je li to prava taktika da se poveca % vakcinisanih na turu? Naterti ih, nametnuti im da se vakcinisu stavljanjem pred svrsen cin: ako nisi vakcinisan ne mozes da igras GS. A na stranu to sto se slucajevi tenisera/ki koji su imali nezeljene reakcije posle vakcinacije (Chardy, Hubert, Kenin) guraju pod tepih sto se tice javnosti (samo sto teniseri za njih znaju, svi su zajedno u svlacionici - mogu da se kladim da se PHH nije vakcinisao zbog onog sto se desilo Zeromu :classic_biggrin:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Cisto sa profesionalne strane:

U prvoj tabeli je primary key JMBG, ime, ime_roditelja, prezime.... eventualno LBO.

U drugoj tabeli je primary key isto JBMG, ali su ostala polja ID_testa, datum_testa, lokacija_testa_ID, rezultat_testa

U trecoj tabeli je primary key isto JBMG, ali su ostala polja ID_vakcinacije, datum_vakcinacije, lokacija_vakcije, sifra_vakcine_ID

U cetvrtoj tabeli je primary key sifra_vakcine_ID, vrsta_vakcine

U petoj tabeli je primary key lokacija_testa_ID, a ostalo polje je Naziv_lokacije.

Kroz SQL upite mozes iz ovih tabela i povezivanja podataka iz njih preko primarnih kljuceva ili indexa da izvuces podatke koje zelis i generises izvestaj u obliku koji zelis.

sto opet ne iskljucuje opciju da kreiran pdf moze negde i da se sacuva i da se njegov ID i path upisu u 3. tabelu

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sto opet ne iskljucuje opciju da kreiran pdf moze negde i da se sacuva i da se njegov ID i path upisu u 3. tabelu

Zasto bi cuvao kreiran pdf kada mozes da ga generises ponovo na osnovu istih podataka i da ga posaljes nekome?

Cuvanje pdf fajlova se koristi za dokumente na kojima se nesto rucno menja tipa: svojerucni potpis/i, zavodni pecat... zbog cega dokument mora da se skenira i ubaci u neki Document Managment System. Nekad su se dokumenti slikali i cuvali na mikrofilmovima, samo je tehnika uznapredovala od tada.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Zasto bi cuvao kreiran pdf kada mozes da ga generises ponovo na osnovu istih podataka i da ga posaljes nekome?

zato sto za kreiranje pdf-a opet mora da se pokrene neka funkcija koja ce da ode do baze, pokupi sve neophodne podatke, kreira pdf, drzi ga u baferu dok se ne posalje i potom obrise...dakle trosis neke (ogranicene) serverske resurse

vs. po ID-u gadjas vec kreiran i sacuvan dokument na serveru

 

i jedna i druga opcija imaju smisla u zavisnosti od scenarija i dizajna samog okruzenja

i da se ogradim, ja ne tvrdim da je moja opcija bolja u ovom konkretnom slucaju, vec da je moguca

sta bi bilo najbolje/najbrze/najelegantnije resenje ovde ne mogu da cenim na osnovu ovo malo informacija sto imam

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kad su već zapeli da ga izbace zašto se nisu prosto uhvatili za pogrešno popunjen formular, zar im nije to bilo najjednostavnije? On može da kaže da je pogrešio slučajno, oni to ne prihvate, i gotovo. Čemu sav ovaj cirkus nedelju dana?

1 hour ago, wwww said:

(ovde je fascinantno de je negde neko njemu i kome jos rekao da ce se vec u avgustu 2020 uvesti obavezna vakcinacija vakcinom koja jos ne postoji, sto Novak onda i pominje napomena: Novak je u to vreme bio na celu PC i imao je pristup nekakvim unutar ATP informacijama i diskusijama)

itd. itd.

 

eto... :classic_biggrin:  posle ovoga je proglasen antivakserom.

Meni se čini da je neposredno pre toga bila neka izjava iz Francuske, ne sećan se Bartoli ili Morezmo, @ciaoće verovatno znati bolje, sa spekulacijama kako tenis ne bi trebalo da se nastavlja dok se ne nađe vakcina i ako svi igrači ne budu vakcinisani. Baš tada, kad nije bila ni na vidiku. I ovo je bila Novakova reakcija na to.

 

1 hour ago, McLeod said:

 

U 2022. godini i dalje postoje ljudi koji drve o neispitanosti vakcina i njihovim posledicama posle preko 10 MILIJARDI datih doza. Apsolutno u istoriji covecanstva ne postoje vakcine koje su bolje "istestirane" od ovih protiv kovida.

 

Stoga, uopste ne treba imati razumevanje za ovakve i slicne price, ni u 2020. ni u 2022. godini.

To su oni koji čekaju da prođe još 10-20 godina da se vide dugoročne posledice vakcina, pa će onda da "razmisle". Broj ljudi koji je dosad vakcinisan ne utiče nimalo, jer "nije prošlo dovoljno vremena, a svi znamo da se vakcine ispituju po 2-3 decenije". Dakle, ima da se radi po starom ili nikako. Takvi i ne moraju da budu antivakseri. To je ono "ja verujem samo našem Torlaku, e kakve su se vakcine nekad tamo pravile", i takve je isto strašno teško razuveriti.

 

1 hour ago, Losmi17 said:

Pa da, taj lik je problem, a ne ova dva blavora.

To kao kod nas kad ispliva snimak neke afere i onda svi u hajku da se nađe ko se usudio da snima, a šta je na snimku nema veze.

 

59 minutes ago, erwin said:

Šta bre priča ovaj, kako ne može da se kazni što je išao okolo zaražen? Znači svaki građanin Srbije može da se slobodno šeta sa koronom i nema veze? Mislim znam da u praksi nema veze, ali valjda nešto na papiru postoji majku mu, a ne član kriznog štaba da javno abolira ovakvo ponašanje :ajme:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Јбт у какву дубиозу оде све ово и о чему се све дискутује...

Аустралија је могла да одмах не изда визу Ђоковићу, односно да му не изда медицинско изузеће. Уосталом да све није намјерно исполитизовано то би требала бити и обавеза према рекордеру АО и једном од најбољих и најпознатијих спортиста на земаљској кугли, није у питању неки анонимус са твитера и форума. Вихљантсевој, руској тенисерки која је била вакцинисана али Спутњиком, није издата виза и образложено је да не признају Спутњик. Блесаво али образложено као правило и тачка.

Ја лично као вакцинисан (2х) сам заглавио у септембру болницу и доктори су ми рекли да ме вакцина спасила баш тешке клиничке слике. Међутим не могу да се прикључим овој хајци на Новака јер су ствари као што претходно написах врло једноставне ко хоће да види, или ко још увијек има у себи вирус слободе и правде...

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

zato sto za kreiranje pdf-a opet mora da se pokrene neka funkcija koja ce da ode do baze, pokupi sve neophodne podatke, kreira pdf, drzi ga u baferu dok se ne posalje i potom obrise...dakle trosis neke (ogranicene) serverske resurse

vs. po ID-u gadjas vec kreiran i sacuvan dokument na serveru

 

i jedna i druga opcija imaju smisla u zavisnosti od scenarija i dizajna samog okruzenja

i da se ogradim, ja ne tvrdim da je moja opcija bolja u ovom konkretnom slucaju, vec da je moguca

sta bi bilo najbolje/najbrze/najelegantnije resenje ovde ne mogu da cenim na osnovu ovo malo informacija sto imam

Pa bolje je da arčiš resurse nekim upitom koji ide po primarnim ključevima i indexima, i koji 97% korisnika neće inicirati nakon inicijalnog preuzimanja testa, nego da za 100% korisnika fizički čuvaš PDF fajl. :)

 

EDIT: A i to generisanje se najčešće odvija na klijentskoj strani, server "samo" proslijedi stream podataka.

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...