Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

@Devil In My Pants kao Australijski Srbin, mogu da kažem da sam baš izneveren u tvoje upise. Znaš dobro da smo ja, Erwin, Eddard i drugi veliki pobornici vakcinacije i šta mislimo o Novakovom stavu o istim. Valjda znaš i šta mislimo o Novakovom činu da objavi da je dobio exemption.

 

I jeste, Australija je mnogo uređenija zemlja od Srbije. Ima mnogo manje korupcije, lepše je za život, multi kulti itd. Ali to ne znači da njihovi političari nisu imuni na populizam. Pošto ne znaš istoriju ponašanja dotičnog Skota (a vala jeste Skot, ne podnosim ga od 2019-e i fijaska sa vatrama) i korišćenje hajka na ilegalne imigrante i one druge sa problemima na granici za političke poene, razumem kako možeš da misliš da je ovo Novakova greška. Ali, činjenice govore nešto drugačije:

 

(1) Dobio je exemption od nezavisne komisije, koja nije ni znala da je u pitanju Đoković. 

(2) Ta komisija je priznata i od strane Viktorijske vlade. Jedan od uslova da uđeš je da si preležao kovid u zadnjih 6 meseci. To je @alcesta po kozna koliko puta već prikazao/la (izvini, ne znam ti pol).

(3) U sredu, sam Morison priznaje da je to proces i da tako radi (ako državna vlada odobri, federalna vlada priznaje). Ceo proces je objasnio i Craig Tillie. A svi su izašli pred kamere jer su mnogi ogorčeni što poznati vaccine sceptic tek tako može da uđe u Australiju, dok njihove porodice ne mogu i gube poslove zbog nevakcinacije. Ovo što možda dosta od vas ne zna, ali mnoštvo celebrities i sportskih zvezda su dobili specijalan tretman pre Đokovića, pa je ogorčenost na vladu već bila velika i pre odobrenja Noleta da može da igra. 

(4) Pritisak na vladu je ogroman. Takođe, Omikron žari i pali, a nestašica je testova. Ljudi čekaju po deset sati da se testiraju a onda i do 7 dana da dobiju rezultat. Novak je politički 'vruć krompir', ni državna ni federalna vlada hoće da izgleda kao da su mu pomogli. 

(5) Odobrenu vizu su mu kancelovali, iako su mu prethodno izdali. Izbori su u maju, treba malo političkih poena da se operu od svoje nesposobnisti. 

 

Skot je majstor za ove stvari, radio je ovo pre Novaka a radiće i posle. Australija jeste mnogo ozbiljnija država od Srbije, ali i ona ima gadne ispade od političara. Ovo je samo jedan u nizu. 

Edited by Darko
  • Like 19
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce se sve svesti na to cime ce Djokovic potvrditi da zadovoljava uslove za exemption na sudu. 

Advokati do sada nisu predali nikakvu medicinsku dokumentaciju, nego samo aplikaciju za vizu i Djokovicevu izjavu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 10:13 PM, Boxy said:

Priznaju kineske vakcine, ne priznaju Sputnik

 

Priznaju one koje je priznala SZO. Sputnjik nije priznat od SZO zato što ne dostavlja dokumentaciju.

 

Quote

Rusija je u utorak priznala da njenu domaću vakcinu protiv korona virusa Sputnjik V još nije odobrila Svetska zdravstvena organizacija jer ruske vlasti nisu pružile dovoljno podataka.
U avgustu prošle godine (članak je s kraja 2021), Sputnjik V je postao prva odobrena vakcina protiv korona virusa u svetu, kada su joj ruske vlasti dale zeleno svetlo za domaću upotrebu uoči velikih kliničkih ispitivanja.
„Još uvek nismo dali određene informacije koje treba da se daju za sertifikaciju jer smo drugačije razumeli koje informacije to moraju da budu i kako ih treba dostaviti“, rekao je novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

https://timesofindia.indiatimes.com/world/europe/russia-admits-who-yet-to-approve-sputnik-jab-over-lack-of-data/articleshow/88279628.cms (prevod: Google Translate)

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cavani said:

Sve ok, a zasto nisi onda reagovao na poslednji supak Evrope i balkanoidi, sa tim se slazes? 

 

Posto sam ja napisao i taj izraz Balkanoidi i da mi svi zivimo ovdje u drzavama koje su supak Europe red je da se i izjasnim. Apsolutno stojim iza toga. To je cinjenica i nikakav autosovinizam. Puni smo neke kurcevitosti kao da smo svi redom doktori nauka, a bar polovina stanovnika je brat bratu polupismeno. Prvi smo da se narugamo i Nijemcima i Englezima i  Amerima i Australcima, kao mi smo imali drzave dok su se oni tukli toljagama, a nama ovdje svima zivotima upravljaju debili kojima je mjesto u umobolnicama. To su sve na moju veliku zalost cinjenice. Koljemo se oko najbanalnijih mogucih stvari, nadjebavamo se ko je od koga nastao i onda opet uzimamo sebi za pravo da bukvalno fašistički pljujemo po zemljama koje su svjetlosnim godinama ispred ove rupcage zvane bivsa Jugoslavija iliti Region. To, opet ponavljam, nije nikakav autosovinizam jer ja prvi mnogo volim svoju zemlju, a vjerujem da je to slucaj i kod tebe i kod ljudi koje optuzujes da su autosovinisti. Nama je samo pun kurac price o fasistima Nijemcima ili Australcima, glupim Amerima, incestoidnim Englezima itd dok je vecina ljudi upravo polupismena, sanja platu od 500 eura mjesecno i trpi razne degenerike. Eh to je Balkanoid. Debil koji ce prvi skocit sa pljune svakog drugog, a u svom zivotu ne vidi ogromne rupe i nedostatke jer jebi ga bolje je jebat komsiji cetnicku/balijsku/ustasku/siptarsku mater nego sjest malo i razmislit da upravo takvim poimanjem zivota biva imbecilcina prve klase. Ne smatram da si bilo ti bilo neki drugi forumas u ovoj grupi Balkanoida i nemam namjeru da vrijedjam bilo koga nego samo da ukazem koliko je apsurdno nazivanje neke drzave koja je mnogo ispred nas potomcima najveceg svjetskog olosa. Zivio. 

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Francuzi su malo poceli da menjaju pricu - prva verzija je bila otprilike ha, Novak nevakcinisan hteo da udje u Australiju a pravila lepo kazu da ne moze a on mislio on sve moze i sl, medjutim od kad je Novak njih tuzio i advokati uspeli da pomere deportaciju do ponedeljka odjednom su se kao otreznili, kao izgleda ima tu i neceg mutnog, izgleda da je imao papire i vizu itd tako da dobro je sto je to uradio koliko god je neprijatno blago receno sta mu se trenutno desava ali prvobitni australijski scenario da ga momentalno stave u avion nazad bi bio katastrofalan ustvari jer bi onda bila prica da je Novak dosao bez vakcine mislio on sve moze a australijanci ga samo spakovali nazad jer su rekli da mora vakcina. Sad vise nije ta prica

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, implant said:

@alcesta @erwin

 

Hvala za ove snimke, nadam se da će konačno prestati trolovanje ove teme izmišljotinama o doslednoj politici australijske vlade.

 

Ne znam ko je pisao o doslednoj politici njihove vlade?

 

Upravo suprotno, ne moze da bude doslednosti u zemlji u kojoj je bilo interesa i da Djokovic bude i da ne bude na turniru.

 

Ja se samo ne slazem sa sveopstim narativom (koji svi usvajaju jer im tako odgovara) o nekakvim reakcijama besne rulje nakon cega je Pilat, ovaj, Scott Morrison slegao ramenima i rekao - sta ja tu mogu, ipak ne moze da udje.

 

Cak i da nije bilo nikakve reakcije na tviter nalozima politicari bi znali da gradjani to ne opravdavaju, na kraju krajeva, posao politicara je da to znaju. Nije nego im je tviter otvorio oci, nisu oni znali sta misle stanovnici tamo. Pa cak i ja koji nisam zagrizeni pobornik vakcinacije i navijac sam Novaka Djokovica nisam bio za ta iznenadna izuzeca - to je trebalo da se resava mnogo pre, a ne da izgleda kao da smisljaju do poslednjeg trenutka kako da nevakcinisanog tenisera puste u land of lockdowns.

 

Dakle, da zavrsavamo polako - ta teorija koja se prepisuje ovde i stalno citira o neobavestenim politicarima kojima je tviter otvorio oci mi ne pije vodu i najvise sam protiv toga. Mnogo vise mi "pije vodu" teorija da su neki politicari od pocetka bili reseni da ne puste Djokovica i da imaju razloge zasto bas na Djokovicu da treniraju strogocu inace bi samo mogli da kazu - Novak Djokovic, Ernesto Escobedo, Egor Gerasimov, Magdalena Frech i Kaja Juvan (ova cetiri imena uz Novaka sam lupio, pretpostavimo da su to teniseri koji su dobili izuzece) ne mogu da udju u zemlju jer nemaju ispravnu dokumentaciju.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, wwww said:

FIblSCUVEAo_Mje?format=jpg&name=large

 

Sta je Novaku trebalo da se petlja u Rio Tinto pricu to vec ne znam mene to nervira naprimer, to nek radi kada prestane sa tenisom dok je u tenisu ok je da se bavi teniserima i svime vezano za tenis posto on ocigledno nece da bude samo igrac tj prebacivac loptice, ali van tenisa bi mogao da smanji dozivljaje. Ima vremena za ostalo kada zavrsi karijeru a on nasao da opljune po Rio Tinto u momentu kada treba da ide na turnir u Australiju a zna da mu treba izuzece - i sa vakcinom bi mu nesto nasli a ne bez

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Fakata da premijer Australije nije znao kakva bi reakcija javnog mnenja bila pa javio kada je video gnev na tviteru: "Brzo ga saljite kuci!"? Tih fakata?

 

Ta teorija je toliko bizarna i neverovatna da svi ti "fakti" koji je podrzavaju samo ukazuju na ogroman pozitivni bias onih koji veruju u tu teoriju.

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ciao said:

Francuzi su malo poceli da menjaju pricu - prva verzija je bila otprilike ha, Novak nevakcinisan hteo da udje u Australiju a pravila lepo kazu da ne moze a on mislio on sve moze i sl, medjutim od kad je Novak njih tuzio i advokati uspeli da pomere deportaciju do ponedeljka odjednom su se kao otreznili, kao izgleda ima tu i neceg mutnog, izgleda da je imao papire i vizu itd tako da dobro je sto je to uradio koliko god je neprijatno blago receno sta mu se trenutno desava ali prvobitni australijski scenario da ga momentalno stave u avion nazad bi bio katastrofalan ustvari jer bi onda bila prica da je Novak dosao bez vakcine mislio on sve moze a australijanci ga samo spakovali nazad jer su rekli da mora vakcina. Sad vise nije ta prica

ne znam da li si ispratila danasnji dijalog Carole Bouchard s nekim Francuzima (ja koristila google za prevod) gde ona bukvalno kaze da je procedura da TA aplicira za igrace kod australijskih vlasti za prakticno radnu dozvolu igraca. ne rade te prijave svaki igrac za sebe pojedinacno (pa da oni onda grese), vec to sve ide preko TA, narocito u poslednje 2 godine. i da je nemoguce da nije postojala koordinacija izmedju TA, vlasti Viktorije i saveznih vlasti, prosto im je birokratija takva da nema sanse da su TA nesto na svoju ruku sami izmisljali i nikoga nisu konsultovali. imala je jos nekoliko zanimljivih observacija na temu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Usmeni protest ambasadoru Australije zbog postupanja prema Novaku Đokoviću

06. jan 2022.

Ambasadoru Australije u Srbiji Danijelu Emeriju danas je u Ministarstvu spoljnih poslova Srbije iskazan usmeni protest zbog nedoličnog tretmana kojem je u Melburnu izložen najbolji teniser sveta i državljanin Srbije Novak Đoković.
Državni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Srbije Nemanja Starović izrazio je očekivanje da će ambasador Emeri uložiti lične napore kako bi Đokoviću bilo omogućeno da u smeštaju koji je adekvatan za sportistu njegovog ranga sačeka donošenja sudske odluke o tome da li može da boravi na tlu Australije.

Srbija, prema njegovim rečima, ne želi ni na koji način da utiče na predstojeću odluku australijske sudske vlasti, ali da očekuje da izvršne vlasti te zemlje, u duhu dobrih bilateralnih odnosa Australije i Srbije, a u skladu sa svojim nadležnostima, dozvole Đokoviću da Božić provede u boljem smeštaju.

Starović je naglasio da u srpskoj javnosti postoji snažan utisak da je Đoković protiv svoje volje žrtva političke igre i da je namamljen da doputuje u Australiju kako bi potom bio ponižen.  

Državni sekretar Starović je istakao da Novak Đoković nije kriminalac, terorista ili ilegalni migrant, ali da je tako tretiran od strane australijskih vlasti, što izaziva razumljivo ogorčenje njegovih navijača i građana Srbije.

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije juče je ovim povodom uputilo protestnu notu Ambasadi Australije u Beogradu, a Ministarstvu inostranih poslova i trgovine Australije upućena je protestna nota naše ambasade u Kanberi.

https://www.mfa.gov.rs/lat/mediji/saopstenja/usmeni-protest-ambasadoru-australije-zbog-postupanja-prema-novaku-djokovicu

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Former deputy secretary of the Department of Immigration Abul Rizvi:

Quote

“Having been granted a visa, Djokovic had every right to think he would be allowed to enter Australia. Indeed, he did have a legal right. He would have used that visa to board a plane to Australia. At all major overseas airports with direct flights to Australia, there are Australian Border Force officers who assist airline staff to decide who can board a plane to Australia. Why didn’t the relevant Border Force official advise airline staff to prevent Djokovic from boarding, given the uncertainties about his vaccination status and his eligibility for an exemption?”

https://www.theage.com.au/politics/federal/the-blame-game-who-said-what-about-djokovic-s-cancelled-visa-20220106-p59mec.html

 

Uvodnik melburnskog dnevnika Ejdž:

Quote

It is hard to know exactly what happened, but it is clear that Djokovic’s case could have been handled better. His anti-vax views were well known to senior bureaucrats and politicians. It beggars belief that they did not take special care to scrutinise his application before he was allowed to board a flight. One possible explanation is the political one: that the federal government was ready to let Djokovic in with no questions asked until it encountered the enormous public backlash. On this theory, it seized the chance to claim the moral high ground, while at the same time diverting attention from its problems over the lack of rapid antigen tests and vaccine boosters.

One thing is clear – issuing visas is a federal government responsibility, and it has badly mishandled this case. No matter what passed between them, Tennis Australia and the Victorian government, it should have never come to this where Australia’s fractured bureaucracy is front-page news all over the world and the Serbian President is publicly condemning us.

If the confusion over Djokovic was the result of a mix-up, it is incompetence by all those involved. If on the other hand the federal government only flip-flopped for political reasons to defuse public outrage, it owes Djokovic an apology.

https://www.theage.com.au/sport/tennis/twists-and-finger-pointing-over-question-of-djokovic-s-eligibility-20220106-p59mft.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nemacka tv WDR (lokalna tv u Severnoj Rajni Vestfaliji) imala prilog o Novaku i situaciji, pri cemu su prezentirali mnogo netacnih "informacijia":

 

na stranu to sto voditeljka izjavljuje da AO pocinje sad u ponedeljak, glavna vest je da Novak kao vakcine-skeprik hoce (mimo volje australijskih vlasti) da upadne u zemlju i igra turnir :twak: , na sta australijske vlasti kazu: NE. i onda krece prica o diplomatskim tenzijama izmedju Srbije i Australije, ide izjava Vicica, posle koje se ubacuje komentar nemackog novinara srpskog porekla Borisa Gajica koji obasnjava tip vladavine AV, koji onda izjavljuje: da Srbija i Australije imaju zajednicku granicu ne bi on iskljucio ni rat izmedju njih! :twak:  (ko se na ovom forumu od forumasa koji su se poslednjih dana prvi put pojavili na Novakovoj temi odaziva na ime Boris Gajic? :classic_biggrin: ) .

pa onda slede slike s Srdjanovog "mitinga" na ulicama BG, plus jedna recenica iz njegove izjave s KZS (oni drze naseg Novaka u zatvoru, nas ponos, Novak je Srbija -Srbija je Novak, oni sutiraju Novaka i time celu Srbiju i srpski narod). uz to tvrde da Novak sedi u karantinu (ostavlja se utisak da on to hoce da izadje iz karantina i ide da igra tenis i time ugrozava Australijance) umesto u pritvoru pred deportaciju (narator objasnjava kako mitingasi pogresno protestvuju protiv pritvora a on je samo u karantinu). onda ide izjava australijskog premijera kako su ljudi dobrodosli u Australiju, ali moraju da budu vakcinisani ili da su gradjani Australije.  Dalje slede dve izjave Australijanaca gde jedan kaze da niko ne sme biti drugcije tretiran od ostalih (insinuacija da Novak dobija privilegovani tretman), dok drugi izjavljuje da se vecini u Australiji ne bi svidelo kad bi tu na AO igrao neko ko bi mogao da predstvalja opasnost za narod. onda iznenada ide prica kako mu je izuzece koje je prilozio na ulasku u zemlju proglaseno nevazecim (nema nigde price o tome od kud on to u Australiji i ko mu je dao to izuzece). onda ukljucuju nekog sportskog novinara koji kaze da se zna za jos 5 tenisera koji imaju izuzeca (sta bi s izjavom australijskog premijera da samo vakcinisani mogu da udju?), pri cemu on kaze da je najverovatnije da su ti dobili izuzece jer su prelezali coronu u poslednjih 6 meseci (ova spekulacija ne vazi u Novakovom slucaju), ostavlja se utisak da tih 5 ima pravo i ispravno izuzece, te se stoga legalnost njihovog prisustva u Australiji ne dovodi u pitanje, dok Novak, kao bogati razmazeni teniser (da, pomenuli su da je bogat, ali nista o tome da nije rodjen s zlatonom kasikom u ustima, ma sta Srdjan tvrdio :classic_rolleyes: ) , tu namerava da ugrozava Australijance svojim prisustvom. prilog se zavrsava konstatacijom da Novak ostaje u karantin hotelu do ponedeljka, kad ce se njegovim slucajem pozabaviti sud.

 

eto, ovako se pripremaju tendenciozne vesti: malo izmiksas cinjenice, malo zacinis, pravilno rasporedis priloge, zanemaris neke stvari i - voila! gledaoci NRW su lepo pripremljeni sta i kako da misle o slicaju Novak (a nije da su i do sada tokom sportskih izvestavanaj imali pozitivan prikaz "lika i dela" NDj.  plus je zgodno i to sto je ovim konncno neko udario po vakcina-skepricima (to je izraz koji se u Nemackoj koristi umesto antivaxer kad se prica o onima koji se nisu vakcinisali), a sve u funkciji da se privole makar neki od ovih nevakcinisanih da se vakcinisu (dok jos uvek traje rasprava o generalnog obavezi vakcinisanja).

 

ako  @Eddard ne veruje meni (kao poznatom nacionalisti) nek ode na sajt WDR, pa pogleda "Aktuelle Stunde" od 6- 1. u  18:45, negde od 13min.

https://www.ardmediathek.de/video/aktuelle-stunde-oder-aktuelle-stunde-oder-06-01-2022/wdr/Y3JpZDovL3dkci5kZS9CZWl0cmFnLTRmN2I1NWZmLTI5NmUtNGMzNi04MWU1LWE3ZTNmYWU4MmZmZg/

 

 

Edited by wwww
  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

jos jedan kratki komentarcic povodom priloga s WDR-a: uprkos celoj prici oko pokusaja  ulaska u Australiju gde mu nije priznato izuzece od vakcinacije, narator priloga objasnjava kako Novak i dalje cuti o svom vakcinalnom statusu (da se naglasi i podvuce njegova "podmuklost", perfidnost, sta li). :classic_blink:  Mislim, koliki Teletabis moras da budes, pa da zakljucis da nije vakcinisan (zbog toga mu i ne daju da udje u zemlju)?

toliko o tome da bi Novak izbegao sve ovo, kao i medijski linc, samo da je cutao da je dobio izuzece.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...