Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

1 minute ago, urosg3 said:

Da ostane zapisano:
Australija broji nepunih 50k danas novozaaraženih da ne ispadne posle da im je Novak lično uneo koronu na kontinent.
Direktno sa Adria Tour pa down under će da iskrmeljaju na kraju.

a posebna prica je sto je Adria tour kriv za sve zive zaraze na svetu (a narocito na napacenom Balkanu - koji im je jedino u tom trenutku pobudio empatiju - pre i posle Adria tura ponovo je Balkan pao u crnu rupu), a Novak samo sipa virus oko sebe gde god da se pojavi: on je jedina osoba na svetu (prema twiter strucnjacima) koja je non-stop zarazna evo pune 2 godine i ko god dodje u kontakt s njim - zarazi se. :twak:

i posle se ti "twiter strucnjaci" kao pozivaju na nauku i spocitavaju Novaku njegove piramide i gurue i lekovite vode (kako vec bese teza za vodu). :ajme:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wwww said:

ja sam corona politiku Australije kritikovala i na corona temi ovde na forumu, sve s neadekvatno osmisljenim hotelima za karantin i ostalim glupostima, tipa nedozvoljavanju sopstvenim drzavljanima da se vrate nazad u zemlju. idiotluk nevidjeni! ali to gradjane Melburna i Viktorije/Australije ni u kom slucaju ne svrstava u deo svetske populacije koja je najvise propatila tokom ove pandemije. ni priblizno. tako da mi njihova kuknjava ide na ganglije.

 

sto rekose kolege gore, mnogi ljudi u svim zemljama sveta su propatili tokom ove pandemije, mnogo vise od Australijanaca (koji su sve s punim stadionima pravili sportske dogadjaje dok je ostatak sveta patio). mnogi su pomrli (sto od corone, sto od nemogucnosti da dodju do tretmana za neku drugu bolest zbog corona pacijenata), mnogi su izgubili najblize, mnogi su posle dugotrajnih boravaka u bolnici na intenzivnoj jos mesecima prolazili kroz terapije da se iole ponovo osposobe za normalno funkcionisanje (ponovo ucili da hodaju itd.), mnogi i danas pate od posledica zaraze, mnogi lekari su nastradali, mnogi su i danas iscrpljeni (fizicki i psihicki), mnogi su izgubili svoje manje firmice/biznise/posao, mnogi su finansijski prilicno unisteni, deca svuda u svetu su prakticno izgubila 2 godine obrazovanja, mnogi su psihicki propatili zbog posledica pandemije (sto zbog zakljucavanja, sto zbog neizvesnosti i sveg ostalog), mnoge zene i deca su trpeli vece nasilje u porodici nego u "normalno" doba a nisu mogli da pobegnu oda nasilnika niti da zatraze pomoc, da se izmeste u sigurne kuce, neki cak i izgubili zivote. itd. itd. 

 

i onda dodje neko iz Melburna i Viktorije i tvrdi da su oni najvise propatili od svih na svetu! ma, mrs more!

 

I da je Nadal na Djokovicevom mestu bili bi jadni i stanovnici Melburna, toliko dugo zatvoreni, odjednom bi i za njih imala razumevanja :default_coffee:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem, meni se ne svidja naziv teme, jer se o tome pise i na temi Novaka. Nebitno je da li je vakcinisan ili ne (cim je uzeo izuzece znaci da nije), to je njegova intima. Mislim da ce da bude necitljivo, jer ce do pocetka turnira da bude 90% postova o vakcinaciji.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

I da je Nadal na Djokovicevom mestu bili bi jadni i stanovnici Melburna, toliko dugo zatvoreni, odjednom bi i za njih imala razumevanja :default_coffee:

otkud ti to? valjda smo dovoljno "misli" razmenili na ovom forumu da znas da ne pravim takve "paralele".

 

a stanovnika Melburna i Viktorije mi ni u jednom trenutku nije bilo nesto posebno zao (vise od bilo kog drugog na kugli zemaljskoj), niti imam razumevanje za budalastine koje pravi njihova Vlada (pocev od neadekvatno napravljenog hotelskog karantina, gde zatvorski cuvari kontrolisu da niko ne napusti sobu (prakticno svako dobija 14 dnaa zatvorsku kaznu u samici :twak: ) , a onda oni iznesu zarazu iz hotela u australijsku populaciju (sve jedan corona soj je stigao i u Australiju uprkos njihovim "dobro osmisljenim merama" :twak::ajme: i "zrtvovanju" nacije) , pa sve do nesposobnosti da se organizuje pracenje kontakata i njihovo izolovanje).

Meni su svetao primer hendlovanja ove pandemije Japanci i Izraelci (kako epidemiolozi i strucnjaci koji su propisali i sproveli mere, tako i narod koji te mere postuje, pa se sacuvao).

 

Kad vec pominjes Nadala, da jos jednom napomenem da je Nadal objavio 20.12. da je testiran pozitivno (nije rekao da li je bio omicron, ali za pretpostaviti je da je to bio omicron jer je bio vakcinisan, a omicron probija zastitu vakcina), a onda se 31.12. slikao u RL areni u Australiji, sto znaci da je najkasnije 30.12. izasao iz karantina. Ne znam koja su pravila u Spaniji za iazlazak iz karantina, ali u Nemackoj su s pojavom omicrona ekspresno bila promenjena pravila: 14 dana karantina za inficirane i kontakte bez obzira na vakcinisanost (sto ce se sad promeniti, u svetlu nove situacije). A za odlazak u Australiju mu je valjda trebao negativan PCR test do 72h pre leta. Sto znaci da je on negde 27.-28.12. odradio pcr test koji mu je obezbedio ulazak na (planirani) let za Australiju. Eto malo prostora za spekulacije o tome kako je on to uspeo da izadje iz karantina i ukrca se na let za Australiju. :classic_tongue: I kako sad ugrozava sirote gradjane Melburna i Viktorije/Australije koji su se toliko napatili i zrtvovali u protekle 2 godine. :classic_rolleyes: - donosi im omicron da ih zarazi i da svi pomru!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, wwww said:

Kad vec pominjes Nadala, da jos jednom napomenem da je Nadal objavio 20.12. da je testiran pozitivno (nije rekao da li je bio omicron, ali za pretpostaviti je da je to bio omicron jer je bio vakcinisan, a omicron probija zastitu vakcina), a onda se 31.12. slikao u RL areni u Australiji, sto znaci da je najkasnije 30.12. izasao iz karantina. Ne znam koja su pravila u Spaniji za iazlazak iz karantina, ali u Nemackoj su s pojavom omicrona ekspresno bila promenjena pravila: 14 dana karantina za inficirane i kontakte bez obzira na vakcinisanost (sto ce se sad promeniti, u svetlu nove situacije). A za odlazak u Australiju mu je valjda trebao negativan PCR test do 72h pre leta. Sto znaci da je on negde 27.-28.12. odradio pcr test koji mu je obezbedio ulazak na (planirani) let za Australiju. Eto malo prostora za spekulacije o tome kako je on to uspeo da izadje iz karantina i ukrca se na let za Australiju. :classic_tongue: I kako sad ugrozava sirote gradjane Melburna i Viktorije/Australije koji su se toliko napatili i zrtvovali u protekle 2 godine. :classic_rolleyes: - donosi im omicron da ih zarazi i da svi pomru!

Pa evo Šapovalov u roku od 7 dana od pozitivnog testa učestvuje na ATP kupu, sve gore od goreg. Očigledno će sve više da skraćuju karantin, i kod nas se već o tome govori. Ja mislim da to uopšte nije dobro, jedino ako je neki esencijalni posao u pitanju, pa da nema izbora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

 

I to samo sto je Noksa dobio specijalno izuzece, da je slucajno dobio Nadal ili zli Federer, onda bi bili jadni stanovnici Melburna, smrc, smrc 

samo jos jedan komentarcic :wicked:

 

za Nadala znamo da je rodjen povredjen (niko nikada nije pobedio zdravog Nadala) i da sve vreme igra na jednoj nozi jer mu je druga tako povredjena da ne moze da se krece, a kamo li da trci i igra tenis (mada moze golf :smiley24:) . :classic_rolleyes::wicked: e sad, povreda stopala i kolena nije navedena ni u jednoj zemlji kao moguci medicinski razlog za nevakcinisanje.

Fed nije rodjen "povredjen", kao njegov dobar prijatelj, a ni problemi s  ledjima, preponama i operisano koleno takodje nisu razlog za izbegavanje vakcina. Doduse, mononukleoza mozda moze da bude validan razlog  :smiley33: (ako se dobro argumentuje :writing: ). No, sve mu to kvari dobro dokumentovana istorija nepredavanja meceva :smiley33: :classic_dry::77: - posto je on uvek zdrav i prav ako izadje na teren (i sam je rekao da ako je neko izasao na teren on je onda zdrav).

 

S druge strane opste je poznato da je Novak imao problema s alergijama i disanjem, vrucinom 🚑 , a to se makar u nekoj drugoj ili trecoj iteraciji pominje kao eventualni moguci razlog za nevakcinisanje. Cak je i Rodik vidovito davne 2008-9-te rekao da Novak ima SARS (onaj originalni), pticiji grip, antraks... i ostalih 16 bolesti. Plus ima, takodje veoma dobro "dokumentovanu" (zahvaljujuci "revnosnim" teniskim "novinarima") istoriju predaja meceva tokom samog meca, i to bas zbog problema s disanjem/vrucinom/alergijama/grloboljom. Njegovo izuzece od vakcinisanja je najmanje sumnjivo.

 

:classic_tongue:

 

:classic_biggrin:

 

 

 

11 minutes ago, alcesta said:

Pa evo Šapovalov u roku od 7 dana od pozitivnog testa učestvuje na ATP kupu, sve gore od goreg. Očigledno će sve više da skraćuju karantin, i kod nas se već o tome govori. Ja mislim da to uopšte nije dobro, jedino ako je neki esencijalni posao u pitanju, pa da nema izbora.

upravo. mere (a kojima je cilj da "bezobrazni i razmazeni teniseri" ne prenesu zarazu na stanovnistvo Australije) su im totalno nelogicne, narocito ovo s dobrovoljnim testiranjem igaca i slobodnim setkanjem igraca gradom (Per odusevljen - kad izadje iz jos jednog karantina :classic_tongue: )

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Pa evo Šapovalov u roku od 7 dana od pozitivnog testa učestvuje na ATP kupu, sve gore od goreg. Očigledno će sve više da skraćuju karantin, i kod nas se već o tome govori. Ja mislim da to uopšte nije dobro, jedino ako je neki esencijalni posao u pitanju, pa da nema izbora.

Moja sestra, tri puta primila vakcinu (ja takodje ) pre dvadesetak dana je proveravala antitela. Danas pozitivna na koronu, ocigledno ovu omikron varijantu. Imam takvih primera u okruzenju pregrst. I sam sam kritikovao tvrdoglavog Novaka antivaksera X puta (ne bi mi ga bilo zao da je dobio zabranu, mislim da bi to bio pravedan scenario,ali ocigledno mu je karma vratila za neke nepravde iz proslosti), ali bukvalno skoro svaki vakcinisani teniser je izgleda podlozan ovom sranju, sto ce se i videti jer ce sigurno biti bar nekoliko pozitivnih slucajeva u toku turnira. I sam je delimicno kriv sto ce ga mediji cereciti, ali ocekujte ozbiljnu histeriju kao i obicno. A Boxy kritikuje nolovce za neobjektivnost zato sto ga brane ili govore i o drugoj strani medalje, a istovremeno bi branila Rodzera i da predje ulicu na crveno svetlo, sto smo videli bar stotinu puta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne stizem da svratim na ovaj pdf, al posto vjdeh izjavu tonija nadala moram nesto napisati.

Nisi ti druze zabrinut ni za cije zdravlje, nego si napunio gace zbog goat trke.

 

Znam da ste kao porodica svi redom klosari i prevaranti, ali da ste toliko oklosarili nadalovci, to je neverovatno.

Ozbiljan gad i smrad, toni nadal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, wwww said:

samo jos jedan komentarcic :wicked:

 

za Nadala znamo da je rodjen povredjen (niko nikada nije pobedio zdravog Nadala) i da sve vreme igra na jednoj nozi jer mu je druga tako povredjena da ne moze da se krece, a kamo li da trci i igra tenis (mada moze golf :smiley24:) . :classic_rolleyes::wicked: e sad, povreda stopala i kolena nije navedena ni u jednoj zemlji kao moguci medicinski razlog za nevakcinisanje.

Fed nije rodjen "povredjen", kao njegov dobar prijatelj, a ni problemi s  ledjima, preponama i operisano koleno takodje nisu razlog za izbegavanje vakcina. Doduse, mononukleoza mozda moze da bude validan razlog  :smiley33: (ako se dobro argumentuje :writing: ). No, sve mu to kvari dobro dokumentovana istorija nepredavanja meceva :smiley33: :classic_dry::77: - posto je on uvek zdrav i prav ako izadje na teren (i sam je rekao da ako je neko izasao na teren on je onda zdrav).

 

S druge strane opste je poznato da je Novak imao problema s alergijama i disanjem, vrucinom 🚑 , a to se makar u nekoj drugoj ili trecoj iteraciji pominje kao eventualni moguci razlog za nevakcinisanje. Cak je i Rodik vidovito davne 2008-9-te rekao da Novak ima SARS (onaj originalni), pticiji grip, antraks... i ostalih 16 bolesti. Plus ima, takodje veoma dobro "dokumentovanu" (zahvaljujuci "revnosnim" teniskim "novinarima") istoriju predaja meceva tokom samog meca, i to bas zbog problema s disanjem/vrucinom/alergijama/grloboljom. Njegovo izuzece od vakcinisanja je najmanje sumnjivo.

 

:classic_tongue:

 

:classic_biggrin:

 

 

 

upravo. mere (a kojima je cilj da "bezobrazni i razmazeni teniseri" ne prenesu zarazu na stanovnistvo Australije) su im totalno nelogicne, narocito ovo s dobrovoljnim testiranjem igaca i slobodnim setkanjem igraca gradom (Per odusevljen - kad izadje iz jos jednog karantina :classic_tongue: )

 

Nije mi jasan ovaj post, kakve veze imaju Nadalove povrede i "povrede" i Fedov problem sa ledjima, kolenima itd. sa vakcinom i koronom.

I Nadal i Federer su rekli da su vakcinisani

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, wwww said:

za Nadala znamo da je rodjen povredjen (niko nikada nije pobedio zdravog Nadala) i da sve vreme igra na jednoj nozi jer mu je druga tako povredjena da ne moze da se krece, a kamo li da trci i igra tenis (mada moze golf :smiley24:) . :classic_rolleyes::wicked: e sad, povreda stopala i kolena nije navedena ni u jednoj zemlji kao moguci medicinski razlog za nevakcinisanje.

Nadal ima Miler-Vajsov sindrom, koji s vakcinama nema veze, pa ne vidim potrebu da se proziva na ovakav način. Ovde se ionako pominju neke egzotične bolesti zbog kojih je možda Novak dobio izuzeće, pa onda može i Rafi da se da benefit of the doubt za bolest koja je dobro dokumentovana godinama, biće vremena za prozivke sledeći put kad izgubi kao i obično :classic_rolleyes:

 

A Tonija treba razumeti, srušili mu sneška taman kad je počeo da pravi planove za napad na dupli CYGS i 21. titulu, nije to lako progutati :classic_tongue:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa smajliji pokazuju da se zezam, i to ne na racun doticne dvojice tenisera, vec ovih sto bi da znaju detaljni medicinski karton Novaka Djokovica, a jos pre uvida u doticni karton decidirano tvrde da nema razloga za njegovo medicinsko izuzece sto se tice vakcinacije. plus komentar Boxy oko eventualnog izuzeca za Fedal (posto se radi o medicinskom izuzecu onda sam komentarisala njihovu medicinsku istoriju koja je poznata siroj javnosti).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Crni Bombarder said:

Koliko je postova potrebno da se obori rekord sa onog RG? 


Ne znam tacan broj ali bih rekao da put do finala uz pokidan jos neki misic a onda u finalu izbacivanje jer je u medjuvremenu stigao pozitivan rezultat testa gotovo da garantuje rekord.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:


Ne znam tacan broj ali bih rekao da put do finala uz pokidan jos neki misic a onda u finalu izbacivanje jer je u medjuvremenu stigao pozitivan rezultat testa gotovo da garantuje rekord.

Razvodnjava se priča preko više topika. 

Inače bi postojao potencijal da se rekord ugrozi. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...