Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Tacno, cak je par tih poraza bilo kada su ga mucile povrede ili kad je bio u krizi.

 

Vise reagujem na sentiment kako on sad iskace u prvi plan jer Novak nije tu. Mislim da nije pokazao nista u prethodnih par godina ovde sto bi ga svrstalo u prvi krug favorita.

 

Ima sanse naravno, ali je autsajder, bar po mom misljenju.

Tja, razlike u terminologiji. Meni je on jedan od favorita svakako, iako nije prvi, a autsajder mi je na primer Kecmanović :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadal deluje stesano, i u licu mu se vidi da je lakši i nekako dry. Ili je samo za toliko stariji. Pripreme su mu bile znatno manjeg intenziteta jer mora da štedi to levo stopalo od pregrejavanja. Ali što se tiče igre i dalje je to genuine Nadal i sa ovom pauzom i upitnom formom i dalje pre bira nameštanje na forhend i tako dodatno troši energiju. Pre će da zapne za svaki poen optrčavanjem oko lopte nego da iole rizikuje bekendom...iako je od početka školovao Kačanova. All in Rafa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Losmi17 said:

Krivo mi zbog Karlitosa, gledao jutros.

Mali puca od energije, ima ozbiljan potencijal. I nije prevarant kao zemljak mu.

Zabrljao je jutros,mora se to napisati..delovalo je da ce kompletno okrenuti mec posle cetvrtog seta.

U redu,znamo da nije lako nadoknaditi -2 i da se igrac koji juri minus vise i trosi,ali posebno nakon kratkog MTO za Beretinija,Alkaraz je bio cvrsto u sedlu. Medjutim,krajem odlucujuceg seta i posebno u tb,malo je izgubio fokus..odigrao par takticki losih poena i izgubio..nema sumnje da je materijal za GS titulu(e),ali je jos uvek isuvise mlad i neiskusan.
Jutros je platio danak tome..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gggggggg said:

it's not about winning it's about sending a message...sometimes :default_coffee:

Samo što je poruka mnogo delotvornija ako uz to i pobediš, niti bi Novak imao priliku da šalje srca niti Meda da utišava publiku da su te mečeve izgubili.

Žao mi kad god Osaka izgubi rano na betonu, manje mi je zanimljivo u završnici.

 

Karacev i Manarino će noćiti na terenu, ovo 3 sata traje a tek počeo 3. set :smiley5:

Vidim li ja ovo dobro da se 4 gema igraju 35 minuta?

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Gledala sam sad reprizu zadnjih par gemova i TB petog seta Beretini Alcaraz. Mnogo mi je zao sto je izgubio mali... Komentator pominje neki MTO za Beretinija posle kog Alcaraz nije mogao da se sastavi. Lupa ili je istina? Jel neko gledao mec? 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Milica said:

Gledala sam sad reprizu zadnjih par gemova i TB petog seta Beretini Alcaraz. Mnogo mi je zao sto je izgubio mali... Komentator pominje neki MTO za Beretinija posle kog Alcaraz nije mogao da se sastavi. Lupa ili je istina? Jel neko gledao mec? 

Pao je, zapela mu noga za podlogu, ništa strašno. Verovatno preventive radi uzeo MTO, a i na iskustvo, malo da odmori, promeni momentum posle 2:2 u setovima.. U suštini, nije baš da nije mogao mali da se sastavi, Beretini je dobro igrao svoje gemove, servis/forhend standard. Dogurao do TB i nekako je tu očekivano bio favorit Italijan

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije bila linija, Nadal ima traume od njih 😂 Za šta je on beše zapeo u Rimu, linija ili neki ekser na liniji? 

Inače možda Mate i Nina mogu daleko u miksu, Mate je najbolji dubl igrač objektivno, a Nina sa Đokovićem nije bila loša na OI

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Milica said:

Zapeo za liniju :lol_2: 

kretao se bocno iza osnovne linije da udari lopticu pa malo zapeo za podlogu (nista specijalno nije bilo tu, daleko od mesta gde su slova) i malo "iskrenuo" zglob, ali je odmah pao, bacio reket, tako da nije bilo nista strasno, ali je mudro proveriti s lekarem (nisam videla da li mu je ovaj zavio zglob).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izlupetao se kreten za sve pare..kao i obicno..Pesikan.

Nije taj pad izgledao bas toliko naivno..posebno ne da bi kreten iz studija u Beogradu davao "strucne" procene da mu nije nista,da nije nista strasno..zapravo,na prvu,Pesikan nije ni registrovao da Beretini blago jeste izvrnuo zglob..

U svakom slucaju - nije Italijan dramio,iako jeste odmah uzeo MTO. Mozda je posle toga momentum meca presao na njegovu stranu,ali to sigurno nije i razlog Alkarazovog poraza. Decko je platio ceh jednoj teniskoj naivnosti i mladosti u tb. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.espn.com/tennis/story/_/id/33113037/australian-open-2022-miomir-kecmanovic-was-play-novak-djokovic-first-round-now-fourth-make-least-237000

 

3 hours ago, Drug Crni said:

Izlupetao se kreten za sve pare..kao i obicno..Pesikan.

Nije taj pad izgledao bas toliko naivno..posebno ne da bi kreten iz studija u Beogradu davao "strucne" procene da mu nije nista,da nije nista strasno..zapravo,na prvu,Pesikan nije ni registrovao da Beretini blago jeste izvrnuo zglob..

U svakom slucaju - nije Italijan dramio,iako jeste odmah uzeo MTO. Mozda je posle toga momentum meca presao na njegovu stranu,ali to sigurno nije i razlog Alkarazovog poraza. Decko je platio ceh jednoj teniskoj naivnosti i mladosti u tb. 

Komentatori na ES u skoro svakom meču, bez obzira ko igra, moraju da izaberu "stranu" za koju navijaju. Pešikan je toliko jaukao na svaku Alkarazovu propuštenu priliku da sam morala da isključim ton. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Australian open ove godine bas onako lep turnir, za razliku od ranijih sezona gde je nekako onako bio bas ruzno pace medju slemovima i deo sezone gde teniseri nisu ni razbudjeni i realno ne igra se neki tenis, losi mecevi... 

 

 elem, da pohvalim uspeh Kecmanovica, nista nisam pogledao ali svaka cast 3 vredne i velike pobede i najveci uspeh u karijeri, ovo moze biti bas bitan trenutak i iskorak u njegovoj karijeri. Protiv Monfisa mislim da nema sanse, gledao sam ga protiv Bublika, kad je zdrav i spreman koliko je on zapravo fizicki mocan igrac i sta sve stize, koristi proklizavanje, i dalje je u stanju da se dobro brani i odrzava reli.. 

 

 Nadala sam ispratio protiv Khachanova, deluje na nekom max beton-rafa izdanju poslednjih par godina...ne verujem da moze do titule, ali vreba svoju sansu.. 

Jos jedan mec koji cu nadam se pogledati je Beretini-Karenjo Busta, bas ima 5S i gomilu preokreta i zanimljivih situacija potencijal... Navija se za Matea naravno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...