Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

25 minutes ago, ciao said:

Prilicno sam sigurna da on prelomiti nece. Cak mislim da ako nece da ga puste da igra nevakcinisan ce naci i nesto da ga ne puste da igra cak i ako se vakcinise; isto kao sto nije mogao da igra na AO sa trazenim dobijenim papirima. Diskreciono pravo se uvek moze izvuci iz rukava za bilo sta.

Edit : mislim da je svima jasno da bar za RG i W veze sa zdravljem i opstom dobrobiti nema Novakovo eventualno vakcinisanje

Da ne pricamo o tome da bi samo eventualno vakcinisanje trebalo da se odradi na TV u recimo parizu sa ne znam koliko zivih svedoka itd itd a i onda bi se nasao neko (isto kao i ovde na forumu) koji bi stavio sumnju jer ... i novinari koji bi te sumnje preneli itd itd

 

Hoćeš da kažeš da misliš da ga ne bi pustili da igra čak iako se vakciniše? Zašto? To bi već bilo, ne znam kako to da nazovem.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Da, to mislim; isto kao sto ga nisu pustili da igra AO i ako je imao sve trazene papire u redu. Ne znam zasto ali tako je.

4 minutes ago, implant said:

 

Hoćeš da kažeš da misliš da ga ne bi pustili da igra čak iako se vakciniše? Zašto?

 

A ne iskljucujem da ce ga pustiti da igra nevakcinisanog, jednostavno mislim da ce odluka biti politicka pustiti ga ili ne a nezavisno od vakcinisanja to mislim. U sta ce to da se uvije u oba slucaja to je druga prica

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ciao said:

Da, to mislim; isto kao sto ga nisu pustili da igra AO i ako je imao sve trazene papire u redu. Ne znam zasto ali tako je.

 

 

Mislim da malo iz tebe govori bes zbog ove situacije... nemoguće je da se tako nešto desi, u tom slučaju bi mogao da ih odere bukvalno za 100tine miliona dolara odštete u Strazburu, ili gde već.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ste se raspisali, ne mogu da postignem...

4 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Iz nekog razloga je Kirgios uvek imao harsh treatment ovde, stalno se pljuvalo po njemu, dok je Medvedev samo "iskren i direktan" i ne vole ga jer je Rus.

Apsolutno su neuporedivi Kirgios i Medvedev, i po stepenu džiberštine na terenu (Medvedev reaguje na provokaciju ili ono što tako protumači a Kirgios to rutinski izvodi kao deo "nastupa"), a najviše po tome što Medvedev nikog ne napada van terena i , a ovaj sedi kod kuće po pola sezone i duže i pljuje izdaleka po kolegama koji rade posao koji njega mrzi da radi. 

 

3 hours ago, wwww said:

Bitno je da Rafica pohvali publiku kako su bili mnogo fini prema njemu. :wink2: I izbegne da prokomentarise izjavu Medvedeva o publici (kad ga pitaju da je prokomentarise). :classic_dry:

Ovo nije samo Rafa. Kad je podrška u pitanju, skoro da nema tenisera ili teniserke, koliko god inače bili korektni i fer, koji hoće da primete nekorektnost prema protivniku/ci ako je publika većinom uz njih. Po pravilu idu hvalospevi sjajnoj atmosferi, a nekako se u buci prečuje ili isfiltrira šta je išlo na drugu adresu. Neki su me prilično neprijatno tu iznenadili, kao recimo Simona posle jednog meča Fed kupa u Rumuniji, zaboravila sam protiv koga. Ili Kristina Mladenović onomad na RG protiv Muguruze, koja je tada branila titulu i malo je reći da nije dobila od publike trunku poštovanja (ali Kristina nikad i nije bila neka cvećka da me posebno razočara). Tako da ne treba ništa očekivati u tom pogledu.

3 hours ago, Boxy said:

@DameTime

Ima i ono kad je bacao novcice na Wimbledonu sudiji, a koliko se ja secam, to nije radio zato sto ga je publika iznervirala, nego zato sto je smatrao da on ne sudi kako treba, da je bio ostecen.

Meni se čini da je to bio neki američki turnir, zaklela bih se da je peklo neko sunce i da je bila betonska podloga, ali možda sam pomešala...

 

32 minutes ago, wwww said:

doduse, ovo je majica spremljena za RG 2021...

Pa šteta da se baci, stavio Steva na drugu temu :classic_biggrin:

 

Kako je krenulo, opet ću biti po nekoliko strana u zaostatku...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, implant said:

 

Mislim da malo iz tebe govori bes zbog ove situacije... nemoguće je da se tako nešto desi, u tom slučaju bi mogao da ih odere bukvalno za 100tine miliona dolara odštete u Strazburu, ili gde već.

Mogao bi on da odere i AO po toj logici. On jeste imao sve papire. Besna jesam naravno; Da nije otisao tamo sa urednim papirima i nagovoru Tajlija preskocio bi samo ovu godinu, ovako ce morati da preskoci tri godine.

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ciao said:

Mogao bi on da odere i AO po toj logici. On jeste imao sve papire. Besna jesam naravno; Da nije otisao tamo sa urednim papirima i nagovoru Tajlija preskocio bi samo ovu godinu, ovako ce morati da preskoci tri godine.

 

Možda će ih i odrati, videćemo :s_d:. A to za tri godine, možda on neće više ni ići tamo čak i da skinu zabranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, implant said:

 

Možda će ih i odrati, videćemo :s_d:. A to za tri godine, možda on neće više ni ići tamo čak i da skinu zabranu.

Za boldovano nazalost mislim da i ne moze jer postoji kod njih to idiotsko diskreciono pravo koje daje pravo nekom da donese odluke po osecaju za feeling i protiv svih pravila i zahteva, nazalost. Ne znam koga bi Novak mogao da tuzi, mozda Tajlija koji mu nije stavio do znanja da i ta mogucnost postoji mada mislim da je Novak to i znao ili je trebalo da zna. Licno mislim da Tajli ima tu neku odgovornost u smislu da je on sve vreme iz sve snage navijao i sve radio da Novak dodje i da se nadje nacin da on dodje jer jer izgledalo sigurno da Rafa nece da dodje jer nema jedno stopalo, oko Fekija nije ni bilo dileme i onda je Novak bio vrlo pozeljan. Medjutim pojavilo se Rafino rezervno stopalo takoreci pred sam turnir i od tog momenta Novak nije vise bio pozeljan uopste, bio je nepotrebni visak. Mislim da ga je tu Tajli pustio niz vodu sto ne bi uradio da Rafa nije dosao.

To je moja interpretacija ovako sa male distance kada vratim film  dva-tri meseca unazad otprilike. Mozda Tajli (uz ATP) u svakom slucaju ne bi mogao nista da uradi, mozda je stvarno Skot Morison tako odlucio nezavisno od svega, ali malo su mi i Tajli i ATP ostavili gorak ukus svojim nemesanjem kada je "problem" zapoceo. Ipak je u pitanju svetski broj 1 koji dolazi tamo na eksplicitan poziv sa papirima koji su trazeni :wicked:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Koliko ste se raspisali, ne mogu da postignem...

Apsolutno su neuporedivi Kirgios i Medvedev, i po stepenu džiberštine na terenu (Medvedev reaguje na provokaciju ili ono što tako protumači a Kirgios to rutinski izvodi kao deo "nastupa"), a najviše po tome što Medvedev nikog ne napada van terena i , a ovaj sedi kod kuće po pola sezone i duže i pljuje izdaleka po kolegama koji rade posao koji njega mrzi da radi. 

 

Bravo, odlično si ovo artikulisala. Stvarno je bezveze porediti Daniila sa Kirjosem, koji ima podjednako ispada i na terenu i van njega. 

Meda je jedna temperamentna Vodolija koja bi da se bori sa vetrenjačama i isteruje pravdu 😄 ❤️

 

51 minutes ago, Miki28 said:

Jos traje kuknjava? Nevjerovatno👍

 

 

Zamisli, Nadal nam uopšte nije tema.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

@ciao, a što nisi besna na Novaka Đokovića, oženjenog, dva deteta, zarađenih, projektujem da je mnogo preko 200+M šuškica, osvajača 20 slemova, ako se uzmu u obzir svi teniski turniri (a ne samo "moderni" slemovi sa tajbrejkom u svakom 13. gemu seta ili 25. gemu petog seta na travi zbog razmaženih TV gledalaca) jednog od najboljih igrača tenisa svih vremena (ne samo Open ere), predsednika PTPA, organizacije direktno suprotstavljene ATPu... (mogu još da nabrajam, samo da bi bilo jasno da je nemoguće da to i dalje nije tzv "zreo" čovek i da nije svestan svojih životnih okolnosti, mada ja volim da mu tepam da je budalica)?

 

Mislim, naivno je vrlo, ako ga je Tajli nasankao sa sve OK, mož' da dođeš. Morao je, morao da bude, aj ne pametniji već promišljeniji, ako ne on, onda da pita svoje trenere, za šta ih uopšte plaća (PR službu dokazano nema)?

 

Prethodna dva pasusa i pitanja ne dovode u pitanje neverovatno, potpuno iracionalno, vanserijsko, istorijsko brukanje AOa.

----

Mislim, mene je štrecnulo kada je @vanjabarsaotkucala da je on prevashodno, biću malo blaži, vakseroskeptik i da je moguće da mu je to jača crta i od adikcije na teniske trofeje i No1 nedelje i godine (i od patriotskog budalisanja (zbog koga je sebi smanjio šanse da osvoji GS)).

Nemam apsolutno nikakvu toleranciju, ma koliko da je zdrav (a jeste najzdraviji na svetu), na omnipotentnost (kroz koju smo svi mi prošli) sa 34 godine i dva deteta, na ja sam totalno drugčiji od drugih stav i nebitno mi je što su se svi drugi (čak i kao, jaki) vakcinisali (i samo jednom je bilo nešto). Možda on u glavi (a i treba da) misli da svi oni (ostali teniseri) nisu njegov nivo (a i nisu :), ali taj majndset koji je doveo do 20 osvojenih slemova i svega što sam nabrojao u prvom pasusu, sada ga je doveo do toga da ne može (i neće moći) digra na turniru koji je osvajao najviše puta otkad postoji taj turnir + sada treba da kalkuliše i tempira formu prema neizvesnom teniskog kalendaru (gde će da gapuste digra, a gde neće).

----

Mislim, ja sam prezadovoljan svim neskriptovanim trenucima of pure happines koje mi je priredio svojim pobedama (izdvajam USO 2015 u 5 ujutru), ali imam pravo da budem duboko razočaran ako ne prelomi (da li on, da l' korona) i imam pravo da se nadam da će da prelomi (s hebenim nedelotvornom Sinofarm šećernom vodicom i ispuni sada već, običnu papirološku stavku, politički uslovljenu dvogodišnjim svetskim dešavanjima).

 

Kao što je prelomio pa se ipak operisao 2018. (što ja projektujem da mu je isti nivo gaženja sopstvenih životnih stavova ko i vakcinacija).

 

Videćemo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Mislim, mene je štrecnulo kada je @vanjabarsaotkucala da je on prevashodno, biću malo blaži, vakseroskeptik

 

no, no , on je antivakser bez glasnogovornistva ..... nema tu skeptik , trc, prc . po medicinskim kriterijumima .

druga stvar je sto on ima pravo na licni izbor, on je gospodar svog tela ..... 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vanjabarsa said:

 

no, no , on je antivakser bez glasnogovornistva ..... nema tu skeptik , trc, prc . po medicinskim kriterijumima .

 

Dobro, slažem se, zavisi od kriterijuma. Ja imam koleginice koje nikako neće da se vakcinišu osim ako im posao i plata ne dođu u pitanje. Mislim, neke to kažu naglas, neke jok. One bi bile...dokbašnezagustiantivakseri.

Projektujem da ako RG i Wim i USO kažu no vax no play, to mu dođe ista situacija, ima Noksa para dovoljno (za razliku od mojih kolega) ali nema više drogiranja osećajem kada osvojiš slem.

Link to comment
Share on other sites

Druga slika je nastala posle 3-0, drugi i treći set su bili plitak potok, Meda nije ima za čim za žali jer je bio nadigran.

 

Prva slika je nastala posle meča u kome je ima 2-0, 3-2 i tri vezane brejk lopte, tj imao je Nadala na konopcima ringa. Kako on to nije dobio, to bi mogao da se zapita, procesuira, izvuče zaključke, poradi na i doradi svoju igru, fitnes itd, a ne da kuka na presu kako je dete u njemu umrElo. Jbg, mnogo lako da se igra kad you got nothing to lose pa serviraš stalno prve servise, sad malo neka se nauči kako se igra kad si favorit i kad imaš dobijen meč.

 

Mislim, uopšte mi ga nije žao, sam je kriv, imao je jedinstvenu priliku da odere oba GOATa zaredom, sa publikom protiv sebe, to bi bilo baš, baš legendarno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DameTime said:

 

Bravo, odlično si ovo artikulisala. Stvarno je bezveze porediti Daniila sa Kirjosem, koji ima podjednako ispada i na terenu i van njega. 

Meda je jedna temperamentna Vodolija koja bi da se bori sa vetrenjačama i isteruje pravdu 😄 ❤️

 

Odlično sam artikulisala a sad tek vidim da mi je deo posta ispao negde :lol_2: nema veze, nebitno.

 

10 hours ago, vanjabarsa said:

 

no, no , on je antivakser bez glasnogovornistva ..... nema tu skeptik , trc, prc . po medicinskim kriterijumima .

druga stvar je sto on ima pravo na licni izbor, on je gospodar svog tela ..... 

Negde sam na netu pročitala da su mu deca vakcinisana standardnim vakcinama i da tu nema problem. E sad pitanje je kako neko tamo može da zna jesu li deca NĐ primila vakcine i koje, svakako nije pouzdana informacija.

Mislim da ovi postovi nisu za AO temu, bolje da se prebace na njegovu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stray_cat said:

Druga slika je nastala posle 3-0, drugi i treći set su bili plitak potok, Meda nije ima za čim za žali jer je bio nadigran.

 

Prva slika je nastala posle meča u kome je ima 2-0, 3-2 i tri vezane brejk lopte, tj imao je Nadala na konopcima ringa. Kako on to nije dobio, to bi mogao da se zapita, procesuira, izvuče zaključke, poradi na i doradi svoju igru, fitnes itd, a ne da kuka na presu kako je dete u njemu umrElo. Jbg, mnogo lako da se igra kad you got nothing to lose pa serviraš stalno prve servise, sad malo neka se nauči kako se igra kad si favorit i kad imaš dobijen meč.

 

Mislim, uopšte mi ga nije žao, sam je kriv, imao je jedinstvenu priliku da odere oba GOATa zaredom, sa publikom protiv sebe, to bi bilo baš, baš legendarno.


Ni meni ga nije žao iako sam baš navijao za njega. Nakon svega viđenog u meču bilo bi nezasluženo da je dobio.

 

Bold je glavni razlog zašto me uopće nije “dotakao” njegov monolog (kojega nisam doduše ni slušao nego shvatio o čemu je riječ na osnovu pisanja ovdje), možda u nekoj drugoj situaciji i bi.

Edited by kriv i dužan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Odlično sam artikulisala a sad tek vidim da mi je deo posta ispao negde :lol_2: nema veze, nebitno.

 

Negde sam na netu pročitala da su mu deca vakcinisana standardnim vakcinama i da tu nema problem. E sad pitanje je kako neko tamo može da zna jesu li deca NĐ primila vakcine i koje, svakako nije pouzdana informacija.

Mislim da ovi postovi nisu za AO temu, bolje da se prebace na njegovu.

 

Ja sam kvotovala samo deo tvog upisa na koji sam htela da odgovorim, ako na to misliš 😄 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, vanjabarsa said:

 

no, no , on je antivakser bez glasnogovornistva ..... nema tu skeptik , trc, prc . po medicinskim kriterijumima .

druga stvar je sto on ima pravo na licni izbor, on je gospodar svog tela ..... 

 

Antivakseri aktivno propagiraju izbacivanje vakcinacije iz medicinske struke. Novak to nikada nije radio, niti je javno govorio o stetnosti vakcina koje bi ljude nateralo da se ne vakcinisu. S obzirom da bi i njegova odluka o nevakcinaciji ponela odredjeni broj ljudi da urade isto (sto bi Alex Hawke rekao - raw model), iz tog razloga je odlucio da se javno ne deklarise da li jeste ili nije se vakcinisao... odlucio je da ne bude raw model ni za jedne ni za druge. Ali vakseri su toliko agresivni pa da furaju mantru - ako nisi sa nama, protiv nas si. I eto oni ga proglasise antivakserom iako nidje nema veze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Antivakseri aktivno propagiraju izbacivanje vakcinacije iz medicinske struke. Novak to nikada nije radio, niti je javno govorio o stetnosti vakcina koje bi ljude nateralo da se ne vakcinisu. S obzirom da bi i njegova odluka o nevakcinaciji ponela odredjeni broj ljudi da urade isto (sto bi Alex Hawke rekao - raw model), iz tog razloga je odlucio da se javno ne deklarise da li jeste ili nije se vakcinisao...li vakseri su toliko agresivni pa da furaju mantru - ako nisi sa nama, protiv nas si. I eto oni ga proglasise antivakserom iako nidje nema veze. 

 

imas pravpo na svoje misljenje kao i ja .

 htela sam jos mnogo toga , ali sad bas nemam vreme za razglabanje oko njegovih stavova, ispricano na stotine stranica ranije.

neka bude da je najzdraviji covek na svetu i da mu nista i niko ne moza nauditi.

i da, za mene je antivakser a nisam ni agresivni vakser niti antivakser. lepo sam rekla da je gospodar svog tela i da sa njim moze da radi sta i koliko hoce.

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...