Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

a Hanica?

  Reveal hidden contents

 

 


LEigs99.jpg
 

 

 

 

Imam mladog kolegu, uclanjen u Suvereniste, sinoc su valjda imali zurku u stranci povodom izbora, ja ga pitao ko ce da muva Hanu, a on se nesto naljutio... :] 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

 

To je valjda prosek od prethodnuh izbora. 

 

Kako su se ranije pokazale prognoze sa NSPM?

 

Ovo poslednje, ako je blizu realnosti, ne daje osnovu za apsolutni optimizam. Opozicija ulazi u parlament, konacno postaje vidljiva posle mnogo godina... i to je to za sada.

 

Edited by VladimirB
Link to comment
Share on other sites

Pa ocekivati da Vucko padne na ovim izborima je utopijski imho.

 

Uspeh bi bio osvojiti Beograd, i to je uvertira za ono pravo.

 

Bonus je i da sto vise partija predje cenzus (samo da to ne budu Zavetnici i Radikali).

Link to comment
Share on other sites

Ne znam na čemu se uopšte temeljio optimizam. Meni je sasvim očekivano da SNS pobedi na svim nivoima, sa tim da će im za većinu u Beogradu možda biti potreban SPS (a možda i ne). Izgledno je da će SNS imati manje glasova nego na prethodnim izborima, a opozicija više. Ovi izbori su samo jedan dobar zamah opozicije, koja bi trebalo da uzme pristojne procente i zauzme solidan broj mesta u parlamentu. Ipak, takvoj opoziciji preostaje da bude zaista ujedinjena u naredmom ciklusu i ozbiljan protivnik vlasti, a partner međunarodnim instancama, kako bi imali čemu da se nadaju na sledećim izborima. Zvuči užasno, ali mislim da je to realno. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Na jednom desnicarskom YT kanalu rece jedan voditelj da je kao Hana gej, e sad ne znam dal je to tacno.

Meni je interesantno da ni Djoka Vlah isto nije smeo da da procente za BG. Mislim da ce za BG da bude posle izbora jao sto se prosulo glasova ispod cenzusa, trebala smao jedna ili 2 liste. Isto kao za prosle BG izbore.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ma kakav zamah, mora se braniti Beograd svim silama i dobice. Tu mora da bude jezgro, ako izgubimo Beograd onda nek sve ide u qrac. Ako sns ima preko 40% u Beogradu onda  bolje da nestanemo  sa zemlje. BEOGRAD MORA PASTI!!

 

na proper (fer & poštenim) izborima, svakako. na ovoj muljavini na svim nivoima (od medijske slike do ucena i ghost glasača), nije to stav koji je realan, imho.

 

izbori u beogradu zahtevaju 100% pažnje da se dokaže kako se sve kralo i da se ljudi motivišu da to i ne prihvate. 

inače smo u standardnom loopu, gde se tri dana u godini pretvaramo da su izbori pošteni. 

...

iskreno, mislim da protesti nisu rešenje u 2022oj ali samo mali podsetnik kako ovde nikada nisi mogao da dobiješ ono što si zaslužio 

 

Од половине новембра 1996. године до краја фебруара 1997. широм Србије су одржани грађански и студентски протести против власти Слободана Милошевића. Грађански протести трајали су 88, а студентски више од 117 дана.[1]

Директан повод демонстрацијама јесте крађа на локалним изборима 1996. године, али прави разлози леже у незадовољству народа тешком социо-економском ситуацијом, изолацији земље и жељи људи, пре свега младих, за променама. Демонстрације су започете у Нишу а касније су се врло брзо прошириле на све веће градове у Србији.

 

https://sr.wikipedia.org/wiki/Демонстрације_у_Србији_1996—1997.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To sto ni Vukadinovic ni Ipsos nisu dali procene za BG tumacim tako da ti procenti nisu tako obeshrabrujuci za opoziciju, niti su mogli da se naprave obeshrabrujucim a da brojke ne skliznu u tezak sf. Valjda bude izasao pristojan broj ljudi pa da se ovi makar pomuce da pokradu.

 

Ovo ostalo nema sanse da se dobije, ali opoziciji je potreban kontinuitet. Ne moze ovo preko noci da se zavrsi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VladimirB said:

 

Kako su se ranije pokazale prognoze sa NSPM?

 

Ovo poslednje, ako je blizu realnosti, ne daje osnovu za apsolutni optimizam. Opozicija ulazi u parlament, konacno postaje vidljiva posle mnogo godina... i to je to za sada.

 

 

To i jeste to otprilike, mozda par procenata gore dole.

 

Da nismo u Evropi, psiho bi dobijao 90% od 105% izaslih, kao u Turkmenistanu. U autokratiju nema slobodnih izbora, da ih iole ima, sns se ne bi kandidovao.

E sad kad bi izgubili i priznali poraz nekim cudom, stranka bi u roku mesec dana spala sa 700k na 3k clanova. Sad da hoce imali bi i preko milion clanova, nego nemaju gde sve da ih zaposle.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, freethrow said:

Da se uključim u priču o (opravdanoj) paranoji. Ukoliko bih morao da se kladim na jednog političara opozicije da je ubačeni element, to bi morao biti korpulentni pulmolog.

 

Just sayin'...

Zujovic ili Nestor?

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Milenko Puzigaca said:

A zašto je ovde nema koalicija Albanaca doline kao prava opozicija? Pa i to je lista ravnopravnih građana ove zemlje. Zašto neko ko nije Albanac i nema veze sa dolinom ne bi glasao za njih? Isto, samo kažem, kao i prethodnih par puta u vezi te liste. Svakako taj glas ne bi bio bačen :classic_biggrin:

 

Zaista.

Nisam videla nista ni od zajedno za vojv. ni od albanaca...zasto ih nigde nije bilo?

Sta znaci da su to autsajderi ili vucicevi ? Pa bas zbog toga je onda trebalo da ih bude na svakom televizoru a ne da izgleda kao da ne postoje.

 

Inace tek sada vidim kako se dozivljava ko je prava a ko lazna opoziicja,

jer sam do sada uvek mislila da je opozicija onaj ko misli drugacije od vlasti i ko nudi brza i jasna resenja, jasna opredeljenja

kao i demontazu sistema i svakako to nisu klovnovi kao onda onaj na belom konju ili boskic ili radulovic ili avetnici i slicni njima ma koliko mlatili svojom tzv.razlicitosti. Dok su u toj razlicitosti najslicniji dacicu i vucicu.

 

Takodje cujem cesto da nije pol.korektno reci da su svi isti.

Medjutim nema niko, ovo mislim na javne licnosti, da objasni ovaj fenomen `svih istih` koji zapravo znaci da se postaje isti TEK posle stupanja na vlast a pre toga mogu da izgledaju razliciti. Nekad se cak i ne trude da potcrtaju te razlike.

 

Znam da je tesko i opasno demontirati sistem kao i sto je tesko i opasno biti razlicit. Jedino je lako, zbog ogromne podrske koja se daje onima koji ne talasaju mnogo i koji su nalik jedan drugome - doziveti Djindjicevu sudbinu.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da je Đoka dobro to odradio. Nije on pogađao ni pre ali je vrlo malo grešio, Ja bi na te njegove rezultate dodao možda još +-2 posto greške za ove veće liste. Tako je do sada bilo sa njegovim istraživanjima. Jedino što mi se tu ne sviđa je da ujedinjena opozicija bude ispod 20%. Mislim da je jako važno da na ovim izborim pređu tu cifru jer će na zapadu biti ozbiljinije doživljavani. Videli smo kako ih trenutno ingorišu na zadnjim pregovorima. Tu dolazi do izražaja razjedinjenost opozicije. Da su i Moramo na toj listi imali bi listu koja bi vijala 30% a takvu listu svi moraju da primaju i shvataju ozbiljno u svetu.

 

BG ? Ja sam pisao još kad smo saznali da opozicija ide rascepkana da će to jako teško ići. Ovo sa izmišljenim glasačima mi samo pojačava taj osećaj jer Vučić bi sada lakše podneo da izgubi republičke nego beogradske 🙂 . Baš zato što se opozicija nada pobedi u BG on ne sme to da im dozvoli po svaku cenu. Isti scenario kao u Šapcu pre dve godine će biti.

 

Jedino ako opozicija odradi vrhunsku kontrolu izbora pa da to na neki način amortizuje njegov lopovluk i da im pobedu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Jesi li ga pitao sta tacno nije u redu s njim?

 

U vezi sto ne muva Hanu ili u vezi toga sto je u Suverenistima? 😄

 

Kod Radulovica je jer je mlad i budala, a inace nije glup, ukapirace kad malo poraste. Ionako hoce da ide u Ameriku da zivi i radi. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AgroLaki said:

 

U vezi sto ne muva Hanu ili u vezi toga sto je u Suverenistima? 😄

 

Kod Radulovica je jer je mlad i budala, a inace nije glup, ukapirace kad malo poraste. Ionako hoce da ide u Ameriku da zivi i radi. 

 

Znaci hoce kao Radule da nabije poreski dug u USA milion doloresa i da se posle vrne u Srbistan :s_d:

Edited by Zvezdinho
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...