Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

40 minutes ago, Molina23 said:

 

Fan fekt, naš vrhovni ima simpatični fetiš da svoje dokazane bludnike nanovo uvalja u sopstvena govna i ismeje ih do kraja. Kačavendu je terao da podrži neke tribine protiv vršnjačkog nasilja pre koju godinu čini mi se. Ne bi čudilo da je i ovu reklamu za Lečića lično on predložio iz čistog zajebavanja. 

 

Vrhovni sa jedne strane nema smisla za humor (tj. ima ali je nikakav), ali sa druge strane ima talenat i nagon za ponižavanje ljudi tako da ovo možda i nije nemoguće.

 

Inače sam sklon mišljenju da su ove koincidencije proizvod generalno esenesovskog načina razmišljanja i iščašenog poimanja dobrog marketinga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2024 at 7:47 PM, Molina23 said:

Isti fazon kao Lepa Lukić i Aca Lukas u reklami za kockarnice, Amidžić-kursadžijski humor za sns publiku.

 

Fan fekt, naš vrhovni ima simpatični fetiš da svoje dokazane bludnike nanovo uvalja u sopstvena govna i ismeje ih do kraja. Kačavendu je terao da podrži neke tribine protiv vršnjačkog nasilja pre koju godinu čini mi se. Ne bi čudilo da je i ovu reklamu za Lečića lično on predložio iz čistog zajebavanja. 

 

Zar nije ta reklama stara bar 10 godina, ako ne i vise, dakle trebalo bi da je snimljena mnogo pre nego sto je izbio skandal sa optuzbama.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Nek se spremi za biro 

Gledao sam samao "isečke" intervjua.

Dva čoveka za stolom.
Jedan gospodin i jedan bahati džiber.

Kad bih morao da biram s kim seo za stolom, da popijemo po pivo i proćaskamo malo. Naravno, izabrao bih ovog bahatog džibera i nakon nekoliko minuta bih mu napunio bulju šimikama. Još bih mu i pivo uzeo....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Constantin said:

bahatog džibera i nakon nekoliko minuta bih mu napunio bulju šimikama. Još bih mu i pivo uzeo....

 

Pretpostavljam da je voditelj taj bahati džiber jer u suprotnom to bi bilo rušenje ustavnog poretka... mislim na to što bi mu pivo uzeo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan je objavljeno istraživanje javnog mnjenja koje je radio Demostat. Ima dosta zanimljivih nalaza, rekao bih, pa ko hoće da bistri, evo:

 

https://demostat.rs/sr/vesti/istrazivanja/vlast-nezadovljstvo-institucije-nepoverenje-zivot-zadovoljstvo/2142

https://demostat.rs/sr/vesti/istrazivanja/vlast-nezadovljstvo--institucije-nepoverenje--zivot-zadovoljstvo--2-deo-istrazivanja/2144

 

U rezultatima se nalazi i odgovor na pitanje zašto se u Srbiji ljudi ne bune.

 

Quote

Narod Srbije je uveren da dobro živi. Čak 66% iskazuje zadovoljstvo životom u celini, a 11% je nezadovoljno; nadpolovičan broj naroda (54%) izjavljuje da dobro živi a 11% kaže da loše živi; čak 70% ispitanika kaže da je zadovoljno ukupnim kvalitetom svog života i života svoje porodice, a 8% kaže da je nezadovoljno.

 

Quote

Prvi nalaz se odnosi na gotovo isključenje politike iz relevantnih činilaca životnog zadovoljstva jer je gotovo nevažna statistička povezanost sa životnim zadovoljstvom, a onda i sami ispitanici procenjuju da od 10 korelata ova dva koja su iz sfere politike, veoma malo utiču na životno zadovoljstvo (to ne znači da su oni sami po sebi beznačajni, već samo to da u kontekstu životnog zadovoljstva malo znače). 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Smrtokapa said:

Pre neki dan je objavljeno istraživanje javnog mnjenja koje je radio Demostat.

 

Quote

Narod Srbije je uveren da dobro živi. Čak 66% iskazuje zadovoljstvo životom u celini, a 11% je nezadovoljno; nadpolovičan broj naroda (54%) izjavljuje da dobro živi a 11% kaže da loše živi; čak 70% ispitanika kaže da je zadovoljno ukupnim kvalitetom svog života i života svoje porodice, a 8% kaže da je nezadovoljno.

odgovor možda leži u:

spacer.png

 

Kad se sve uzme u obzir, a pogotovu gde se, u kom regionu najbolje živi i sagleda veličina tog regiona, onda je i normalno što procenad zadovoljnih toliko visok.

 

 

...i za ove, što pošu po forumu, kako je samo njih 10% "normalnih" koji žele u EU i protežiraju "evropskle vrednosti" dijagram koji ih demantuje:

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Kad se sve uzme u obzir, a pogotovu gde se, u kom regionu najbolje živi i sagleda veličina tog regiona, onda je i normalno što procenad zadovoljnih toliko visok.

 

Postoji istraživanje rađeno na teritoriji Beograda, doduše staro je dve godine i predizborno je, ali takođe sadrži pitanja o percepciji kvaliteta života.

 

https://demostat.rs/upload/Prezentacija Demostat za 27122022 cela .pdf

 

Kad uskrstiš podatke, videćeš da ovaj region doprinosi ukupnoj percepciji zadovoljstva nešto manje nego ostatak.

Znači, malo je i do vas. Malo više.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Postoji istraživanje rađeno na teritoriji Beograda, doduše staro je dve godine i predizborno je, ali takođe sadrži pitanja o percepciji kvaliteta života.

 

https://demostat.rs/upload/Prezentacija Demostat za 27122022 cela .pdf

 

Kad uskrstiš podatke, videćeš da ovaj region doprinosi ukupnoj percepciji zadovoljstva nešto manje nego ostatak.

Znači, malo je i do vas. Malo više.

 

Misliš na ovo :61:

 

spacer.png

Baš mi svidja ovaj prestonički optimizam...još kad dodje EXPO....:smiley58:

Link to comment
Share on other sites

Može i to, mada sam gledao onaj grafik ispod (poglavlje 1.3), gde je zbir zadovoljnih, delimično zadovoljnih i đene-đene 85%, dok je u ovom drugom istraživanju na teritoriji cele Srbije taj zbir 89%. Dakle građani van Beograda su još zadovoljniji, pošto se sa njima podiže procenat. :classic_smile:

 

Ali ajde da kažemo da smo tu negde, slični su to procenti. Svakako vanprestonički optimizam uopšte ne zaostaje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Može i to, mada sam gledao onaj grafik ispod (poglavlje 1.3), gde je zbir zadovoljnih, delimično zadovoljnih i đene-đene 85%, dok je u ovom drugom istraživanju na teritoriji cele Srbije taj zbir 89%. Dakle građani van Beograda su još zadovoljniji, pošto se sa njima podiže procenat. :classic_smile:

 

Ali ajde da kažemo da smo tu negde, slični su to procenti. Svakako vanprestonički optimizam uopšte ne zaostaje.

To je normalno. Naviknuti na privilegije u punjenje goozotze parama, postoje neki limiti, pa je realno očekivati da u sledećem periodu neće biti zadovoljni. Krivulja zadovoljsta ne može beskonačno da raste...mada, možda Vodja izmisli perpetuum mobile. Samo da znaš...kad krenu leteći automobili, ja ič neću dolazim u prestonicu. Ja sam baksuz, imao bi da me zgazi leteći aumobil...mi u provinciju će si idemo po zemlju. Što je sigurno-sigurno :smiley2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da su mene devedesetih pitali kako sam zadovoljna svojim zivotom verovatno bih se svarstala u neki prosek i rekla da sam prilicno zadovoljna. Posebno kad se u pitanje ukljuci i porodica, kako da kazes da si nezadovoljan dok se oko tebe sve rusi, ljudi ginu, kopaju po kontejnerima… Kad u toj situaciji imas zdravu i pravu decu, kakav takav posao i krov nad glavom i nisi gladan, onda se osecas nezahvalan (prema zivotu, bogu…) ako kazes da nisi zadovoljan. Da su me isto pitali neposredno nakon bombardovanja, rekla bih da sam prezadovoljna. I sta to onda znaci? Pa znaci da oko sebe vidim toliko bede i nevolje da visoko cenim to malo sto imam i sto me nije pogodilo sve sto je moglo i sto pogadja ljude oko mene. I svetski kontekst tu nije nebitan. Kad znas da se upravo vode dva krvava rata, plus nijedan nije u tvom dvoristu, a ti znas sta rat znaci, onda kazes da si zadovoljan, prosto ne mozes drugacije. Posebno ako imas decu, onda tu i sujeverje, ”da ne cuje zlo”, odigra ulogu i dobijes ovakve odgovore o generalnom zadovoljstvu zivotom.

Kad posle gledas odgovore na pojedinacna pitanja, pitas se cime su pobogu ti ljudi zadovoljni?!? Ocito necim sto nije sadrzano u pitanjima. I tu oni koji su sproveli istrazivanje stvarno treba da se zapitaju sta su to uradili, valja li im taj posao ili ne. Ja bih ih pitala i zasto su to uradili. 
Koliko se ja razumem u istrazivanja, to koliko je opste zadovoljstvo gradjana, trebalo je da bude zakljucak istrazivaca, na osnovu odgovora na pojedinacna pitanja. Ovako kako su uradili, s pitanjima od opsteg prema pojedinacnim, ja jedino mogu da zakljucim da ljudi u Srbiji imaju jako niska ocekivanja od zivota. Nista oko mene ne valja, nicim nisam zadovoljan, a na kraju ipak jesam. Zato sto znam da moze i mnogo gore i da je samo pitanje trenutka kad ce i to malo sto imam da se urusi. Takav stav nije ni malo inspirativan ili motivisuci, i nad tim treba svi da se zabrinu. Umesto toga, vlast likuje, a opozicija se ljuti na glupe i nepismene gradjane, jer odakle im pravo da budu zadovoljni zivotom. Pa odatle sto znaju da imaju samo taj jedan i da ce pre ostariti i umreti nego sto ce ih neka vlast usreciti. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Upravo to, @vilhelmina, niska očekivanja od života. Sužen vidik. Njima je doabar život ako nisi gladan, nisi pocepan i imaš decu. Što u suštini i jeste dobar život, recimo s početka 19. veka.

Danas dobar život podrazumeva i razne druge benefite civilizacije. Dobro školstvo, dobro zdravstvo, pravnu državu... kod nas mnogi kao da nemaju sposobnost da vide kolika je trulež oko njih. Šokirani su kada se desi njima da nema ko da ih u sudstvu zaštiti od, recimo, onih bahatih investitora u građevini. 

Ali onda je kasno. Tako da ta anketa, da prostitie, za k ne vredi. Moraš prvo da definišeš dobar život, onima koje anketiraš. Ili, alternativno, da ih pitaš pojedinačna pitanja iz kojih onda, po nekim kriterijumima, izvlačiš da li je to dobar život ili ne.

 

Ja imam i posao i suprugu i dete, i živim u svojoj kući. Da me neko pita jesam li zadovoljan životom rekao bih RELATIVNO da, jer mi je život dobar za ono što vidim oko sebe, ali u suštini ne jer vidim šta u svakom trenutku može i mene da zadesi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:

...ljudi u Srbiji imaju jako niska ocekivanja od zivota. Nista oko mene ne valja, nicim nisam zadovoljan, a na kraju ipak jesam. Zato sto znam da moze i mnogo gore i da je samo pitanje trenutka kad ce i to malo sto imam da se urusi. Takav stav nije ni malo inspirativan ili motivisuci...

Zapravo je ovo definicija poraženih ljudi.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dr. Blockhead said:

Zapravo je ovo definicija poraženih ljudi.

Narod, gde su na vlasti SPS 35 godina i SNS 12 godina, svakako mora da se oseća poraženim, nikako drugačije. Narod,koji ne skine sa vlasti vladajući režim, koji i kad može, zbog sitnih, sopstvenih interesa, to ne uradi, svakako je poražen. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko je danas zadovoljan...

Deo govnarove biracke masinerije sa najbednijim primanjima je on uspeo da ubedi da ni tu bednu penziju ne bi dobili da nije njega. To su oni kojima je bukvalno dovoljan samo hleb, igara ako bude, onda još bolje. Tašta je bila u banji na lecenju baš lad je bila ona parizer priča. Iako je hrana bila odlučna, neka bana je digla veliku galamu jer na meniju nema parizera! E, to je taj jedan sloj zadovoljnih.

Drugi sloj su oni koji su na drzavnin jaslima. Siguran posao, plate solidne i redovne. Samo ne znaju da to nece moci jos dugo, da govnar vise nece moci da se zaduzuje i da ce doci trenutak da se sve to raspadne i da nece moci da isplacuje ni plate, ni penzije. Nece doveka moci privatnike da satire. Mislim, moze, recimo da doprinose uveca na 100 posto od plate, ali sve to vodi u propast.

Treci sloj cini novokomponovani ološ koji se obogatio mutni radnjama. Svako od nas zna takveSa mojim detetom u skolu ide stari niski diler. Posle lik legalizovao nekakve gradjevinske poslove. Nova elita, krem drustva.

Kada se jos uzme u obzir da smo danonocno bombardovani glamurom iz pinkove ergele prostitucije i da masa buljeci u sve to uobrazi da i sama zivi u tome i tako, onda ima toliko zadovoljnih.

Ogroman broj ljudi nikada nije izasao iz svojih naselja, a taman posla iz drzave. Te nebuloze da je ovde najbolje, da u drugim drzavama svako placa svoje pice, da jedu odvratnu hranu, da se samo opijaju vikendom... Sve to utice da masa bude prezadovoljna ovom bedom ovde.

Za sve slojeve je zajednicka jedna stvar, a to je Vučić. Stvorio, obradio, oblikovao, prilagodio svojim potrebama...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Tusk pumpa ego Vucica na maks, hoce da eksplodira.

 

....pa da mora da ima bar neku satisfakciju jer 

„Tusk je kriv što nisam na samitu BRIKS u Kazanju“: Vučić nakon sastanka sa poljskim premijerom :lol_2:

 

 

1 hour ago, berti said:

Ko je danas zadovoljan...

Deo govnarove biracke masinerije sa najbednijim primanjima je on uspeo da ubedi da ni tu bednu penziju ne bi dobili da nije njega

 

Ne znam kako to ide sa ubedjivanjem u praksi i koliko se od Vucica pravi natcovek.....ali u teoriji ako ne zelis da budes ubedjen, cak ni Visoki Vucic te nece ubediti...

 

Inace kao sto je poznato - Natcovek po Niceu je ideal viseg coveka.

Ok sada cete reci da je Vucic bas visok i time biti u pravu.

 

Zasmetalo mi je to da vucic uspeva da ubedi ljude jer sta to on ima sto drugi nemaju. Npr. Djindjic nikada nikog nije uspeo da ubedi ni u sta. Sta mislis zasto?

 

Pa zato sto nisu zeleli da budu ubedjeni u ono sto Djindjic promovise. E, zato nema Djindjica a ima ovih koji su tako ubedljivi poput Vucica. To bila tajna?

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...