Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Pletilja said:

Dakle, krenem ja iz Banata, sa rumunske granice, prodjem kroz Pancevo,ceo Bg pa na Novi Bg, izadjem iz busa i onda idem nazad preko mosta, recimo, do Skupstine Srbije gde  je ordinacija u koju odlazim na kontrolu zdravlja. Ima logike? Nema....s obirom na bg saobracaj, trebace mi sati za tamo i ovamo po Bg...mozda je pametnije da idem za Bg poreko Zrenjanina.....?😆

 

Draga Pletilja, shvatam da je vaša poruka uopštene prirode ali Vama lično je najkomforija i najisplativija varijanta voz za koji povratna karta košta 778 (ili tako nešto) dinara i ta motorna kompozicija sasvim pristojno deluje.

Ono što je kod nje praktično za ljude koji treba idu u centar Beograda je što staje ispod Vukovog spomenika i u centru Beograda ste odmah po izlasku iz podzemne stanice.

 

edit: proverio sam tačnu cenu povratne karte

Edited by shonke
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

 

52000 mesečno? 

 

Tako je. S tim da je proslog avgusta cena bila 38.600 i onda iz dva povecanja stigli dovde.

Naravno, nisu svi vrtici ovoliko skupi, ali dal su ovi videli da imaju dosta upita od Rusa i da mogu da deru kozu, boga pitaj...

No, sto je tu je, nakon godinu i nesto dana nema menjanja, jedva se i na ovaj navikao... x)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, shonke said:

 

Draga Pletilja, shvatam da je vaša poruka uopštene prirode ali Vama lično je najkomforija i najisplativija varijanta voz za koji povratna karta košta 778 (ili tako nešto) dinara i ta motorna kompozicija sasvim pristojno deluje.

Ono što je kod nje praktično za ljude koji treba idu u centar Beograda je što staje ispod Vukovog spomenika i u centru Beograda ste odmah po izlasku iz podzemne stanice.

 

edit: proverio sam tačnu cenu povratne karte

Dragi Shonke, u pravu ste, voz je pametnije i skoro duplo jeftinije reshenje od autobusa, koristila sam ga do proletos, dok se nije dogodila ona havarija u tunelu kod stanice Vukov spomenik, plasim se da se to ne ponovi. Ako budem imala srece, autobus ce stati kod glavne poste pa cu biti postedjena ekskurzije do Novog Beograda. Za nas iz provincije, autobuska stanica u Bg je imala poseban znacaj, stignes, pa Balkanskom za 5 minuta si na Terazijama a odaltle, ceo Bg je tvoj. E, sad je Begrad njihov. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ništa čudno kada imamo praktično dva trgovinska lanca plus Lindu. Lepo se dogovore da proizvod košta toliko i toliko, rebnu cenu kao da ga peške dovlače sa Grenlanda i to ti je cela priča.

 

Preleteo forum, pa se prebacio na vesti, kad ono:

 

https://n1info.rs/biznis/dogovarali-cene-komisija-pokrenula-postupak-protiv-trgovinskih-lanaca-delez-merkator-s-dis-i-univereksport/

 

https://n1info.rs/biznis/sastanak-u-restoranu-za-stolom-direktori-iz-merkatora-dis-a-i-dtl-a/

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uvrnuto said:

Oćekujem oštru reakciju vlasti, uzeće polovinu sume koju su trgovci uzeli nama, pa će nama biti lakše, vikaćemo UAAAa trgovci, Svaka čast Vučiću. Još kad ih natera da spuste opet cenu parizera i mesnog nareska.

Hoće li Komisija da upadne nenajavljeno u Telekom, NIS, EPS i još neka državna preduzeća? Neće jer komisija za zaštitu konkurencije nema šta da traži u firmama koje i nemaju konkurenciju.

Nešto drugo mi je čudno, kojom alhemijom je u Srbiji devalvirao Evro odnosno za moju penziju mogu da kupim istu količinu Evra ili dolara kao i pre pet godina, ali duplo manje paprike i čvaraka. KAko na ovako dug period održavaju kurs dinara a da nema crnog kursa, da se po zvaničnom kursu i kupuju i prodaju devize?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

havarija u tunelu kod stanice Vukov spomenik, plasim se da se to ne ponovi

 

Znate li koliko se havarija dnevno događa na pešačkim prelazima? Pijane starlete i drogirani kontroverzni biznismeni samo merkaju sledeću žrtvu...  O razularenim milenijalcima na skuterima i el. trotinetima da i ne govorim. :classic_ninja:

 

Ako tako posmatrate na život onda je bolje uopšte ne izlaziti iz kuće. No tada postoji sve veća mogućnost havarije okliznuća u kupatilu...

 

Život je opasna i ultimativno smrtonosna pojava.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tačno kažu Tomas i Fancy, a ako ćemo o bezbednosti, skoro svake nedelje čitamo o sudarima autobusa, o tome kako su se zapalili, kako im otpadaju točkovi, prikolice i tome slično.

 

Ako je autobuski prevoz ipak poželjan, da li i dalje funkcioniše linija koja staje kod stanice Dunav? Znam da sam nekada tamo viđao autobuse iz Pančeva, ali ne obraćam pažnju u poslednje vreme i retko tamo prolazim da bih dao tačnu informaciju.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, 40Wins said:

 

Tako je. S tim da je proslog avgusta cena bila 38.600 i onda iz dva povecanja stigli dovde.

Naravno, nisu svi vrtici ovoliko skupi, ali dal su ovi videli da imaju dosta upita od Rusa i da mogu da deru kozu, boga pitaj...

No, sto je tu je, nakon godinu i nesto dana nema menjanja, jedva se i na ovaj navikao... x)

širooookoo bajo moj

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Tačno kažu Tomas i Fancy, a ako ćemo o bezbednosti, skoro svake nedelje čitamo o sudarima autobusa, o tome kako su se zapalili, kako im otpadaju točkovi, prikolice i tome slično.

 

Ako je autobuski prevoz ipak poželjan, da li i dalje funkcioniše linija koja staje kod stanice Dunav? Znam da sam nekada tamo viđao autobuse iz Pančeva, ali ne obraćam pažnju u poslednje vreme i retko tamo prolazim da bih dao tačnu informaciju.

Jedan broj autobusa iz Pančeva staje na dunav stanici, odatle kreću linije 33,37,48

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, 40Wins said:

 

Tako je. S tim da je proslog avgusta cena bila 38.600 i onda iz dva povecanja stigli dovde.

Naravno, nisu svi vrtici ovoliko skupi, ali dal su ovi videli da imaju dosta upita od Rusa i da mogu da deru kozu, boga pitaj...

No, sto je tu je, nakon godinu i nesto dana nema menjanja, jedva se i na ovaj navikao... x)

 

2 hours ago, deez nuts. said:

Nama je vrtic 4k. (drzavni)

 

Brate @40Wins, u kakav ti to vrtić šalješ dete, neki napredni 😁? Naspram toga, mojih 700e mesečno ovde ne izgleda toliko strašno. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fancy said:

 

Znate li koliko se havarija dnevno događa na pešačkim prelazima? Pijane starlete i drogirani kontroverzni biznismeni samo merkaju sledeću žrtvu...  O razularenim milenijalcima na skuterima i el. trotinetima da i ne govorim. :classic_ninja:

 

Ako tako posmatrate na život onda je bolje uopšte ne izlaziti iz kuće. No tada postoji sve veća mogućnost havarije okliznuća u kupatilu...

 

Život je opasna i ultimativno smrtonosna pojava.

O cemu vi to pricate? Ako sam vam slucajno stala na nogu a vi ste ljubitelj zeleznickih havarija u pozdemnom tunelu negde ispod Dunava sa sve mrakom, pozarom, sorry, ne delim vase simpatije. 

Dok me nije strefio alchajmer, prisecam se  da postoji nesto kao nauka o planiranju saobracaja, saobracajnica i tako to...ne pada mi na pamet da se nadgornjavam sa svima vama o tome koja je vrsta prevoza sigrnija/ opasnija, jednostavno, hocu da od tacke A do tacke B stignem ziva uz maksimalno postovanje mog vremena, novca i zdravog razuma. OVDE nista nije normalno pa ni to da ova drzava nema ni zeleznicku ni autobusku stanicu u prestonici a gradjani se nadmudruju u kojem prevoznom sredstvu imaju najvise sansi da prezive. Ima normalnih ovde?, Nedavno sam bila u CH, u svakoj selendri su zeleznicka i autobuska stanica na korak jedna od druge a tu je i aerodrom ako treba, lepo prosetas iz jednog prevoza u drugi i osecas se kao covek a ne kao pokretna meta nekih ludaka kako onih za upravljacima raznih vrsta, tako i onih koji "planiraju" saobracajne mreze.

Edited by Pletilja
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

O cemu vi to pricate? Ako sam vam slucajno stala na nogu a vi ste ljubitelj zeleznickih havarija u pozdemnom tunelu negde ispod Dunava sa sve mrakom, pozarom, sorry, ne delim vase simpatije. 

Dok me nije strefio alchajmer, prisecam se  da postoji nesto kao nauka o planiranju saobracaja, saobracajnica i tako to...ne pada mi na pamet da se nadgornjavam sa svima vama o tome koja je vrsta prevoza sigrnija/ opasnija, jednostavno, hocu da od tacke A do tacke B stignem ziva uz maksimalno postovanje mog vremena, novca i zdravog razuma. OVDE nista nije normalno pa ni to da ova drzava nema ni zeleznicku ni autobusku stanicu u prestonici a gradjani se nadmudruju u kojem prevoznom sredstvu imaju najvise sansi da prezive. Ima normalnih ovde?, Nedavno sam bila u CH, u svakoj selendri su zeleznicka i autobuska stanica na korak jedna od druge a tu je i aerodrom ako treba, lepo prosetas iz jednog prevoza u drugi i osecas se kao covek a ne kao pokretna meta nekih ludaka kako onih za upravljacima raznih vrsta, tako i onih koji "planiraju" saobracajne mreze.

 

Beograd nikada nije imao dobar javni prevoz, jos od kad sam bio klinac bilo je konfuzno, neorganizovano i nelogicno, sada ide progresivno ka gore.

 

Svaka cast starosedeocima koji su se navikli i snalaze se, ali citajuci ovu raspravu i meni se cini da ne znaju sta je dobar gradski prevoz. U svakom drugom vecem gradu u Srbiji (za Nis nisam siguran, jer nisam bio 15 i kusur godina tamo), javni prevoz je dobro organizovan, logican i lak za koriscenje, ne pale se autobusi, ne pravi se zakrcenje saobracaja zbog njih i nema velikih problema oko naplate, sukoba u istima kao u Beogradu itd.

 

Beograd jeste ubedljivo najveci grad u Srbiji, pa je samim tim organizovanje gradskog prevoza i najveci izazov, ali oni nisu uspeli da minimum kvaliteta isporuce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, DameTime said:

Ali pitanje dispečera, zašto nije u NS.....

 

Možda pitanje i nije toliko glupo, a evo i objašnjenjakoje daje Yettel:


 

Quote

 

U slučaju nepredviđenih događaja Yettel postpejd i pripejd korisnici mogu besplatno pozvati brojeve određenih službi:

policija 192

vatrogasci 193

hitna pomoć 194

Korisnicima stranih mreža (inbound roameri) pozivi ka hitnim brojevima se neće tarifirati ukoliko su pozvani bez prefiksa mreže. U ostalim slučajevima će se tarifirati prema vežećem cenovniku roaming usluga.

 

Pojedini modeli mobilnih telefona zahtevaju da ove pozive birate sa pozivnim brojem, na primer 011 192.

 

 

Ne znam da li su operateri mobilne telefonije počeli da hitne pozive preusmeravaju na osnovu predajnika, ali ovaj problem se jeste javljao u nekim područjima sa istim pozivnim brojem. Na primer, 032 je pozivni broj za Čačak, Gornji Milanovac, Lučane i Ivanjicu, a dešavalo se da pozovieš hitnu službu iz npr. Ivanjice, pa se javi čačanska, što je oko 50 km dalje.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Koca Popovic said:

Gdje nabavise onoliko platno? Pa jos crveno u sred Beograda. Kako je ovo moglo da prodje pored Sapica.

 

Bavi se rušenjem mosta koji su sagradili nacisti pa ne primećuje najezdu Osmanlija.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

/early morning nitpicking on

 

To je zastava otomanske mornarice. Državna zastava je imala petokraku zvezdu i nije menjana 1923. godine, tako da je fora validna. (Bila bi validna i inače, jer su sve to kolokvijalno turske zastave, doduše možda bi Karađorđe bio malo zbunjen jer je zastava usvojena 1844. godine. A možda baš zbog toga pita "šta je ovo?").

 

Izvor: https://flagmakers.co.uk/buy-flags/turkey/

 

/early morning nitpicking off

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2024 at 2:56 PM, Pletilja said:

O cemu vi to pricate? Ako sam vam slucajno stala na nogu a vi ste ljubitelj zeleznickih havarija u pozdemnom tunelu negde ispod Dunava sa sve mrakom, pozarom, sorry, ne delim vase simpatije. 

Dok me nije strefio alchajmer, prisecam se  da postoji nesto kao nauka o planiranju saobracaja, saobracajnica i tako to...ne pada mi na pamet da se nadgornjavam sa svima vama o tome koja je vrsta prevoza sigrnija/ opasnija, jednostavno, hocu da od tacke A do tacke B stignem ziva uz maksimalno postovanje mog vremena, novca i zdravog razuma. OVDE nista nije normalno pa ni to da ova drzava nema ni zeleznicku ni autobusku stanicu u prestonici a gradjani se nadmudruju u kojem prevoznom sredstvu imaju najvise sansi da prezive. Ima normalnih ovde?, Nedavno sam bila u CH, u svakoj selendri su zeleznicka i autobuska stanica na korak jedna od druge a tu je i aerodrom ako treba, lepo prosetas iz jednog prevoza u drugi i osecas se kao covek a ne kao pokretna meta nekih ludaka kako onih za upravljacima raznih vrsta, tako i onih koji "planiraju" saobracajne mreze.

 

Razumem strah od događaja u tunelu ali ipak je to statistički najbezbednija varijanta za dolazak za koji vi imate potrebu. Autobus putuje regionalnim putem od VŠ koji jeste solidan ali ipak je tu puno šanse za neki udes itd. Veći je komoditet u tom vozu (znate i sami) i mnogo je bliže skupštini vukov spomenik od dunav stanice, pančevačkog mosta itd. Naročito što je to ravna deonica.

 

U neku ruku slazem se sa @fancy: opasno je i ovako i onako, strah nas samo parališe da ne rasudjujemo racionalno.

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2024 at 11:17 AM, MrTripleDouble said:

širooookoo bajo moj

 

Prvi item Midas, da bi moglo da se zivi u BGu. 😄

 

On 10/12/2024 at 2:02 PM, Eddard said:

 

 

Brate @40Wins, u kakav ti to vrtić šalješ dete, neki napredni 😁? Naspram toga, mojih 700e mesečno ovde ne izgleda toliko strašno. 

 

Vrtic jeste fenserica, nema sta, u kupatilu su skuplje plocice i baterije nego kad sam ja renovirao stan 😄 , imaju svoju aplikaciju gde te smaraju, imas folder sa tvojim klincem gde ubacuju slike, imaju dobar mobilijar i slanu sobu u koju idu svaki dan preko jeseni i zime, grupice su manje nego u drzavnom, ali osnovni razlog zbog kog smo se odlucili za njega je sto mogu peske da skoknem. 

Konkurisali smo u 3 drzavna vrtica, ali bez debele veze, ne mozes ni da mu pridjes, u drzavnom vrticu kod mene u bloku primljeno je 8 Kinezica, ali za mog malog nije bilo mesta. Nemam nista protiv njih, niti protiv druge dece, ali koliko je roditelja koji imaju vise od minimalca a prijavljeni su na pun iznos zarade, da ne mogu da dobiju pristupacan vrtic , zbog ljudi koji idu preko veze, a imaju odlicna primanja ili ovih preko kineskog lobija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 40Wins said:

 

Prvi item Midas, da bi moglo da se zivi u BGu. 😄

 

 

Vrtic jeste fenserica, nema sta, u kupatilu su skuplje plocice i baterije nego kad sam ja renovirao stan 😄 , imaju svoju aplikaciju gde te smaraju, imas folder sa tvojim klincem gde ubacuju slike, imaju dobar mobilijar i slanu sobu u koju idu svaki dan preko jeseni i zime, grupice su manje nego u drzavnom, ali osnovni razlog zbog kog smo se odlucili za njega je sto mogu peske da skoknem. 

Konkurisali smo u 3 drzavna vrtica, ali bez debele veze, ne mozes ni da mu pridjes, u drzavnom vrticu kod mene u bloku primljeno je 8 Kinezica, ali za mog malog nije bilo mesta. Nemam nista protiv njih, niti protiv druge dece, ali koliko je roditelja koji imaju vise od minimalca a prijavljeni su na pun iznos zarade, da ne mogu da dobiju pristupacan vrtic , zbog ljudi koji idu preko veze, a imaju odlicna primanja ili ovih preko kineskog lobija. 

Alchemist midas + bf, jungle farmanje 15 min 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...