Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

9 hours ago, DameTime said:

 

Prvo, velika je razlika između "ne sviđa mi se" i "mrzim".

Drugo, treba definisati to nesviđanje, vidimo iz odgovora ispitanika da su oni motivisani na različite načine. Neko ne podnosi zbog istorije, politike, ljudi, same kulture... Dakle, pitanje je kako su oni razumeli taj termin država i sa čime ga izjednačavaju. 

 

Za mene je recimo država= njena politika tj. spoljašnja politika i položaj u svetskoj politici. Tako da bi kod mene odgovor bile sve države koje su imperijalističke u svom nastupu ili to pretenduju da budu.

 

Međutim, taj moj dislike nema nikakve veze sa ljudima koji žive u tim državama, njihovom kulturom, jezikom, religijom itd.

Većina onih u Srbiji koji mrze, Ameriku, "Englesku", Nemačku itd. mrzi sve u vezi njih i nije u stanju ni da napravi razliku između  vlada, stanovništva i kulture, običaja i društvenih vrednosti. A među ostatkom "mrzitelja" dobar deo nema problem samo sa konkretnim akcijama i politikom vlada tih država već, pre svega, generalno mrzi sve one ideje i društvene vrednosti koje zastupaju. Po mnogim društvenim pitanjima (kao što su istopolni brakovi, prava manjina, prava žena, prava lgbt populacije, ...) prosečan stanovnik Srbije ima stavove koji su bliži stavovima prosečnog pripadnika HAMAS-a, nego prosečnog Britanca. 

 

Mene inače posebno fascinira konkretan "animozitet" građana Srbije prema "Engleskoj". Od pijanaca ispred prodavnice do "uglednih političkih analitičara na Happy TV", svima je primer najvećeg zla uvek i "Engleska". Deluje kao da je top 10 lista najomrazenijih sledeća:

 

1. "Engleska"

2. ....<prazno>

3. ....<prazno>

4. ....<prazno>

5. SAD

6. Nemačka

7. Izrael 

8. Poljska i Baltičke države (ko je protiv Rusa taj je i protiv nas!)

9. Svi drugi u NATO osim Španije, Grčke, Mađarske i Rumunije

10. Australija i Kanada 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Većina onih u Srbiji koji mrze, Ameriku, "Englesku", Nemačku itd. mrzi sve u vezi njih i nije u stanju ni da napravi razliku između  vlada, stanovništva i kulture, običaja i društvenih vrednosti. A među ostatkom "mrzitelja" dobar deo nema problem samo sa konkretnim akcijama i politikom vlada tih država već, pre svega, generalno mrzi sve one ideje i društvene vrednosti koje zastupaju. Po mnogim društvenim pitanjima (kao što su istopolni brakovi, prava manjina, prava žena, prava lgbt populacije, ...) prosečan stanovnik Srbije ima stavove koji su bliži stavovima prosečnog pripadnika HAMAS-a, nego prosečnog Britanca. 

 

Ja govorim o vrlo konkretnom videu i tome koliko je problematično da se na osnovu njega izvode nekakvi zaključci. Poslednja rečenica teško da ima neko uporište u realnosti.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutna je besmislica da prosecan stanovnik Srbije ima identican stav sustinskom stavu Hamasa, a to je unistenje Izraela. Problem je u tome sto se bilo kakva empatija za stradale Palestince odmah pretvara u podrsku Hamasu, terorizmu...  

A animozitet prosecnog coveka odavde prema nekim zemljama... Ne znam, ali znam da ce prosecni stanovnik Srbije sa pravom  za one koji su izmestali spomenik pre para dana u Pristini reci da je ološ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

 prosečan stanovnik Srbije ima stavove koji su bliži stavovima prosečnog pripadnika HAMAS-a, nego prosečnog Britanca. 

 

 

32 minutes ago, DameTime said:

Poslednja rečenica teško da ima neko uporište u realnosti.

 

Tu si potpuno u pravu budući da je etnička slika Britanije dramatično promenjena zadnjih godina - čak toliko da se UK često naziva i UKistan a London - Londonabad.

Puno slučajeva silovanja / ubistava / napada na mlade devojke širom UK se godinama zataškava i gura pod tepih, u lokalnim islamskim zajednicama se gaji mržnja prema zapadu i svaki pokušaj mladih doseljenika da se uklope u zapadnu kulturu se surovo kažnjava pre svega od strane porodice i najbližiih.

 

Tako da...da, ideologija islamskog ekstremizma je sada i među britancima raširena kao što je i u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Ja govorim o vrlo konkretnom videu i tome koliko je problematično da se na osnovu njega izvode nekakvi zaključci. Poslednja rečenica teško da ima neko uporište u realnosti.

 

Zakljucci se izvode na osnovu onoga kako Srbiju predstavljaju oni koje Srbija kao zemlja izabere da je predstavljaju - "crème de la crème" jedne drzave. Aleksandar Vucic kao predsjednik, Ana Brnabic premijer,i Ivica Dacic ministar vanjskih poslova... To je elita koju drzava Srbija prepoznaje kao natprosjecne i bira ih da se predstavi u najboljem svijetlu...  Uz   Aleksandra Vulina, Dragana Markovica Palmu, Marka Djurica, Dariju Kisic, Luku Kebaru, Vladimira Orlica, Lava Pajkica, Sandru Bozic, Stasu Stojanovic, Marjana Risticevica, Marka Atlagica, Milenka Jovanova, Zoranu Mihajlovic, Maju Gojkovic kojima kao najsposobnijim, najprincipijelnijim i najpostenijim nacija prepusta upravljanje i odlucivanje o svim aspektima zivota.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ters said:

 

Zakljucci se izvode na osnovu onoga kako Srbiju predstavljaju oni koje Srbija kao zemlja izabere da je predstavljaju - "crème de la crème" jedne drzave. Aleksandar Vucic kao predsjednik, Ana Brnabic premijer,i Ivica Dacic ministar vanjskih poslova... To je elita koju drzava Srbija prepoznaje kao natprosjecne i bira ih da se predstavi u najboljem svijetlu...  Uz   Aleksandra Vulina, Dragana Markovica Palmu, Marka Djurica, Dariju Kisic, Luku Kebaru, Vladimira Orlica, Lava Pajkica, Sandru Bozic, Stasu Stojanovic, Marjana Risticevica, Marka Atlagica, Milenka Jovanova, Zoranu Mihajlovic, Maju Gojkovic kojima kao najsposobnijim, najprincipijelnijim i najpostenijim nacija prepusta upravljanje i odlucivanje o svim aspektima zivota.... 

 

Pa to je zaključivanje putem heuristika (prečica) - nemam kad da proučavam Srbe, a evo ga AV sa shizofrenim cepanjima kod Marića, dakle svi Srbi su takvi. Većina osoba iz videa, pogotovo mladjih, na isti način zaključuje o drugim državama. Što ne znači da su u pravu.

 

Kad smo kod državnih predstavnika, šta reći za Amere koji su birali izlapelog Bajdena? Ili Izraelce kojima je PM ultradesničarski nastrojen, kao i dobar deo vlade?

18 minutes ago, fancy said:

 

 

Tu si potpuno u pravu budući da je etnička slika Britanije dramatično promenjena zadnjih godina - čak toliko da se UK često naziva i UKistan a London - Londonabad.

Puno slučajeva silovanja / ubistava / napada na mlade devojke širom UK se godinama zataškava i gura pod tepih, u lokalnim islamskim zajednicama se gaji mržnja prema zapadu i svaki pokušaj mladih doseljenika da se uklope u zapadnu kulturu se surovo kažnjava pre svega od strane porodice i najbližiih.

 

Tako da...da, ideologija islamskog ekstremizma je sada i među britancima raširena kao što je i u Srbiji.

 

Trenutno jačaju desničarski pokreti svuda u svetu, pa tako i kod nas i u UK i u arapskim zemljama.

 

Kako je UK površinom veća od Srbije i dominantnije multikulturalna, neki slučajevi će više doći do izražaja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Pa to je zaključivanje putem heuristika (prečica) - nemam kad da proučavam Srbe, a evo ga AV sa shizofrenim cepanjima kod Marića, dakle svi Srbi su takvi. Većina osoba iz videa, pogotovo mladjih, na isti način zaključuje o drugim državama. Što ne znači da su u pravu.

 

Kad smo kod državnih predstavnika, šta reći za Amere koji su birali izlapelog Bajdena? Ili Izraelce kojima je PM ultradesničarski nastrojen, kao i dobar deo vlade?

 

Ne - nisu svi Srbi takvi - Vucic, Brnabic i Dacic su ono najbolje sto Srbija moze da ponudi, dakle daleko iznad prosjeka. 

 

Prosjecni Amerikanci, koji su doveli Bajdena i prije njega Trampa na vlast kao najbolje od najboljih, su se takodje sami predstavili upravo onako kako su zeljeli i kako zasluzuju.

 

Partizanija iz lickih, dalmatinskih, bosanskih  i crnogorskih planina, je sirova kakva je bila, ipak imala osjecaja da u svijet posalje Kocu Popovica da bi se predstavila boljima nego sto jeste, ili Dr. Ivana Ribarana celo drzave... A Srbija -  ni manje ni vise nego Vucica i Dacica...

 

Edited by ters
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

Mene inače posebno fascinira konkretan "animozitet" građana Srbije prema "Engleskoj".

 

Čini mi se da je glavni razlog reputacija koju imaju MI5 i MI6.

 

Nije tu Bond mnogo doprineo, mislim da je tu presudan mit o tome kako su Englezi organizovali 27. mart, pa nas tako "gurnuli u stradanje" zarad svojih interesa. Plus su podržali Tita, a ne Dražu.

Ako neko sa takvim predubeđenjima krene da kopa po bogatoj istoriji, lako će iščupati još stvari koji se uklapaju u tu sliku.

 

Većina stanovnika Srbije nije videla nekog Engleza sem na ekranu. A većina onih koji jesu je videla raspojasane bande po letovalištima, što svakako ne doprinosi razbijanju predrasuda.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fancy said:

 

Da, kapiram da su ih posmatrali kroz prozor Opere ili ispijajući koktel pored klavira.

 

Pa lepše je prisustvovati ovako jednom kulturno-umetničkom performansu nego hodati ulicom trudeći se da zaobiđeš prepreke koje leže u bari sopstvene povraćke, dok ti oni koji su još na nogama prilaze i deru se "LIDL's in the house!" jer se vraćaš iz supermarketa. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

 

Tu si potpuno u pravu budući da je etnička slika Britanije dramatično promenjena zadnjih godina - čak toliko da se UK često naziva i UKistan a London - Londonabad.

Puno slučajeva silovanja / ubistava / napada na mlade devojke širom UK se godinama zataškava i gura pod tepih, u lokalnim islamskim zajednicama se gaji mržnja prema zapadu i svaki pokušaj mladih doseljenika da se uklope u zapadnu kulturu se surovo kažnjava pre svega od strane porodice i najbližiih.

 

Tako da...da, ideologija islamskog ekstremizma je sada i među britancima raširena kao što je i u Srbiji.

Zar to nisu bivsi podanici Britanske imperije?

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

kulturno-umetničkom performansu

 

Svaki dan u nedelji biram prepreke od ispovraćanih i drogiranih Engleza (i pridružujem se ako treba, seems legit and fun) u odnosu na navedeoni kulturno-umetnički performans.

Vikendom 2 puta.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nicklord said:

Engleze mrze u 90% EU. I kao državu al pogotovo ljude 😄

 

NIje Srbija jedina. Doduše uglavnom su drugi razlozi u odnosu na ono što bi neko iz Srbije rekao ali bukvalno nigde nisu omiljeni 

Mrznjom i ljubavlju pa i imbecilnom obozavanju ( recimo Putina) bave se iskljucivo Srbi.

Ko bre u Francuskoj ili Svedskoj, Poljskoj mrzi Engleze? Ljudi gledaju svoja posla, nigde, ali nigde na ovom belom

svetu ne postoji situacija da se za kafanskim astalima ili na slavama, za vreme nekih praznickih okupljanja, lupeta

i diskutuje o recimo Krstaskim ratovima i protokolima sionskih mudraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Selina said:

 

Ko bre ....... mrzi Engleze?

 Ne baš da mrzim, ali ih stavljam ih u isti koš sa Maltežanima, Kipranima, Australcima.....nerviraju me na max.

Just now, analiticar pripravnik said:

 

logo bi umeo  i elektronski nepismen da u PAINTu prepravi , to jest promeni boje za 5 minuta

PAINT je komplikovan za ovakve....neki prost on-line editor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@fancy 

 

NEsam sigurna na šta si mislio pod velikim brojem nerazrešenih ubistava devojaka u UK?

 

Igrom slučaja u poslednjih mesec dana sam pogledala X priloga o slučajevima ubistava i silovanja žena, devojaka i devojčica u UK (ali i Australiji i USA). Neki su rešeni, neki još uvek nisu, ali su počinioci državljani UK koji su tu rođeni, pripadaju beloj rasi i nisu verski ekstremisti. Dakle, reč je o pojedincima koje u počinjenju zločina vode isključivo mizoginija i seksualna devijacija. 

 

Ako misliš na slučajeve ubistava devojaka tzv. honour killing*, takvih slučajeva je bilo i ranije:

 

 

*Human Rights Watch defines "honor killings" as follows: Honor crimes are acts of violence, usually murder, committed by male family members against female family members who are perceived to have brought dishonor upon the family.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Selina said:

Mrznjom i ljubavlju pa i imbecilnom obozavanju ( recimo Putina) bave se iskljucivo Srbi.

Ko bre u Francuskoj ili Svedskoj, Poljskoj mrzi Engleze? Ljudi gledaju svoja posla, nigde, ali nigde na ovom belom

svetu ne postoji situacija da se za kafanskim astalima ili na slavama, za vreme nekih praznickih okupljanja, lupeta

i diskutuje o recimo Krstaskim ratovima i protokolima sionskih mudraca.

Kako je jezik lepa stvar 😄 Kad sam napisao "mrze" nisam mislio da sede kod kuće i razmišljaju "jooooj Englezi, kako ih mrzim!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nicklord said:

Kako je jezik lepa stvar 😄 Kad sam napisao "mrze" nisam mislio da sede kod kuće i razmišljaju "jooooj Englezi, kako ih mrzim!!!!!"

A kako i gde ih mrze? Ne salju svoju decu u UK na studije? Napisao si 90%, imas neke statistike za taj procenat?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...