Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

On 11/1/2023 at 10:35 AM, Chaos Is Me said:

Mislim da nema potrebe ni jedno slovo trošiti na tzv. desničarsku opoziciju. Niti je to opozicija sns-u niti je to iole zdrava opcija za ovo društvo sve i kad bi bili opozicija. Smećari i jajare koje treba tretirati isto kao sns.

 

Tačno, tako bi i trebalo da bude da oni nisu potrebni da se sruši Vučić. Znalo se odavno u vrhu mafije da će tako biti jednog dana, pa su odavno "odrađeni" da glume opoziciju i da rade bukvalno ovo što sad rade... da spreče neko veće okupljanje opozicije, jedino čega se Vučić plaši od prvog dana vlasti... samo ima mnogo glupsona koji ne kapiraju priču oko desnih stranaka, pa glasaju za Miloše Francuze i slične zanoktice zato što ne daju Kosovo i mila im Rusija... znam nekoliko takvih likova, opet će sad tako da glasaju, jer neće Đilasa... neće ni Vučića... ali ne kapiraju kako stvari stoje...

 

 

Edited by Issey
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, 40Wins said:

Kad su dosli na vlast, ta vlada nije bila funkcionalna mnogo. Ipak, Milojko je povecao minimalac, i tu je bio kraj Djukanovica.

 

Upravo u ovome treba naći razlog za optimizam. Promene ne moraju biti velike, ali su pokrenuti procesi koji su nezaustavljivi. Stabilnu demokratiju nećemo u Srbiji gledati još decenijama, u najboljem slučaju.

 

Sigurno je da nećemo imati ni konačne rezultate, a kamoli mandatara za novu vladu do kraja godine. Potom kreću svi mogući praznici... Videli smo koliko je trebalo da se završe protekli izbori, a višemesečno čekanje na vladu je odavno standardna stvar.  Nije ovo Slovenija. Kakva god vlada bude formirana posle toga, neće dugo trajati. Ako se iz toga izvuku neke pozitivne promene, npr. regulisanja medija, ja zadovoljan. Ali je realnije da prosto dođe do novih izbora, dok će SNS da ide na zamaranje javnosti i opozicionih birača otezanjem i opstruisanjem svega postojećeg.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Esli said:

Upravo u ovome treba naći razlog za optimizam. Promene ne moraju biti velike, ali su pokrenuti procesi koji su nezaustavljivi. Stabilnu demokratiju nećemo u Srbiji gledati još decenijama, u najboljem slučaju.

 

Sigurno je da nećemo imati ni konačne rezultate, a kamoli mandatara za novu vladu do kraja godine. Potom kreću svi mogući praznici... Videli smo koliko je trebalo da se završe protekli izbori, a višemesečno čekanje na vladu je odavno standardna stvar.  Nije ovo Slovenija. Kakva god vlada bude formirana posle toga, neće dugo trajati. Ako se iz toga izvuku neke pozitivne promene, npr. regulisanja medija, ja zadovoljan. Ali je realnije da prosto dođe do novih izbora, dok će SNS da ide na zamaranje javnosti i opozicionih birača otezanjem i opstruisanjem svega postojećeg.

 

Sve ovo sto mi pisemo je wishfull thinking jer ce 18.12. Vucic Dacic i Madjari imati 126+ poslanika lagano.

To me ipak ne sprecava da izadjem i glasam protiv, najmanje sto mogu da uradim.

Sa matematicke strane, opozicija bi imala sanse kad bi na primer 5 kolona proslo cenzus, jer je to najbolje sa stanovista raspodele mandata, tada ovi veci najvise gube. Ipak u Srbiji bi to izazvalo zbunjivanje i dosta briga da se glasovi ne prospu. Shodno tome, za apstitente i ljude koji ne prate je najlakse: Ima lista ''Svi protiv Vucica'' i onda nema prevelikog razmisljanja ili brige da se ne prospu glasovi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Esli said:

Upravo u ovome treba naći razlog za optimizam. Promene ne moraju biti velike, ali su pokrenuti procesi koji su nezaustavljivi. Stabilnu demokratiju nećemo u Srbiji gledati još decenijama, u najboljem slučaju.

 

Sigurno je da nećemo imati ni konačne rezultate, a kamoli mandatara za novu vladu do kraja godine. Potom kreću svi mogući praznici... Videli smo koliko je trebalo da se završe protekli izbori, a višemesečno čekanje na vladu je odavno standardna stvar.  Nije ovo Slovenija. Kakva god vlada bude formirana posle toga, neće dugo trajati. Ako se iz toga izvuku neke pozitivne promene, npr. regulisanja medija, ja zadovoljan. Ali je realnije da prosto dođe do novih izbora, dok će SNS da ide na zamaranje javnosti i opozicionih birača otezanjem i opstruisanjem svega postojećeg.

 

Ništa što nisu već radili ovih 11 godina. Izbori na 2 godine da se njihovo članstvo ne opusti, blokada nacionalnih medija, krađa preko kapilarnih glasova, prebacivanje glasača iz unutrašnjosti u BG (što i sad rade masovno), ucenjivanje radnim mestom... može se štošta reći za opoziciju, ali nije lako boriti se protiv toga kad nemaš ni institucije, gde policija i tužilaštvo rade za mafiju...

 

Neće se ova priča nikad završiti na izborima. Vučića kad budu pritisli sa Zapada jednog dana, okrenuće se Rusiji kao zloba, a ovde će da vlada kao i do sad... strahom i krađom... samo na još većem nivou nasilja...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Issey said:

Može on sutra javno pred novinarima da spali Ustav i da kaže da on više ne postoji, već samo njegova volja... verovatno bi izgubio neka 4 glasa...

 

 

Ta četiri glasa su jedino što još glasa za njega iz nekog ubeđenja. Svi ostali glasovi za SNS su iz golog interesa.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stiletto said:

 

 

Ta četiri glasa su jedino što još glasa za njega iz nekog ubeđenja. Svi ostali glasovi za SNS su iz golog interesa.

 

Veruj mi, ima budala koji glasaju za SNS iz ubeđenja. A ima ih na kilo.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Veruj mi, ima budala koji glasaju za SNS iz ubeđenja. A ima ih na kilo.

 

...a, pa vucic zna kako da privuce, mislim sta fali budalama ako ti donesu kilo, sto kila glasova :wink2:

 

Dan posle raspisivanja izbora Vučić se sastao sa ruskim ambasadorom Bocan-Harčenkom 😍o nedavnim razgovorima u Briselu i situaciji na Kosovu i Metohiji i istakao da je za Srbiju neprihvatljivo bilo kakvo priznanje nezavisnosti Kosova.

Edited by Mama_mia
d
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Esli said:

Upravo u ovome treba naći razlog za optimizam. Promene ne moraju biti velike, ali su pokrenuti procesi koji su nezaustavljivi.

Tako smo mislili i 6.10.2000.  A iz perspektive ove 2023, mozda bi bolje bilo da je SM ostao još par godina na vlasti da nas sankcije skroz dotuku, da svi shvate sta je cena takve politike i da zaista dodje do promena.

3 hours ago, Eddard said:

Pri čemu bahato odgovara da nigde to ne piše u ustavu kako ste rekli, a ona zena citirala:

Član 111

Predsednik Republike izražava državno jedinstvo Republike Srbije.
 

Pa nije pisalu u ustavu iz 1974 koji je izučavao kada je studirao prava 😉 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stiletto said:

Ta četiri glasa su jedino što još glasa za njega iz nekog ubeđenja. Svi ostali glasovi za SNS su iz golog interesa.

 

3 hours ago, DJ_Vasa said:

Veruj mi, ima budala koji glasaju za SNS iz ubeđenja. A ima ih na kilo.

 

Većina su glupaci koji zaista, iskreno, obožavaju Vučića i glasaju iz ubeđenja.

Većina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

...a, pa vucic zna kako da privuce, mislim sta fali budalama ako ti donesu kilo, sto kila glasova :wink2:

 

Dan posle raspisivanja izbora Vučić se sastao sa ruskim ambasadorom Bocan-Harčenkom 😍o nedavnim razgovorima u Briselu i situaciji na Kosovu i Metohiji i istakao da je za Srbiju neprihvatljivo bilo kakvo priznanje nezavisnosti Kosova.

 

Ovde čak nije ni rekao neistinu. Teta Ursula je lepo rekla da se računa na de facto priznanje Kosova, ali ne i de iure. U prevodu, ne mora da postoji 'artija na kojoj piše da je Kosovo priznato, ali u praksi treba da se omogući normalno funkcionisanje privrede, kao i protok ljudi i robe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Nema toliko mesta u drzavnim preduzecima i javnim sluzbama koliko ima SNS glasaca (sve i da se uracuna familija  zaposlenih) pa da se racuna da su svi ti glasaci tu oni koji su ucenjeni/zaduzeni poslom itd. Nazalost veliki deo glasaca SNS zaista veruje da je AV nesto najbbolje za Srbiju.

U to se uverim skoro svaki put kada sednem u taksi i krene prica. Mladji svet mahom za Vucica, 40+ jos mozes da naletis na nekoga ko ima neko kriticko misljenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJORDJE said:

U to se uverim skoro svaki put kada sednem u taksi i krene prica. Mladji svet mahom za Vucica, 40+ jos mozes da naletis na nekoga ko ima neko kriticko misljenje.

 

Ima i još gorih slučajeva među mladima, a u koje spadaju oni koji ni najmanje nisu za SNS, možda i ne izlaze na izbore, ali su u fazonu 'ubij, zakolji, da X [upisati po želji] ne postoji', zatim oni koji se krste k'o ventilatori kad prođu pored crkve i prihvataju razne budalaštine jer su 'naše' i generalno se lože na kojekakve nacionalne mitove.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

Nema toliko mesta u drzavnim preduzecima i javnim sluzbama koliko ima SNS glasaca (sve i da se uracuna familija  zaposlenih) pa da se racuna da su svi ti glasaci tu oni koji su ucenjeni/zaduzeni poslom itd. Nazalost veliki deo glasaca SNS zaista veruje da je AV nesto najbbolje za Srbiju.

 

Nisu tu samo zaposleni u  državnim preduzećima, tu su i njihove porodice (tzv. kapilarni glasovi) pa mali privrednici koji cvonjka ne bi zaradili plus bi ih poreska urnisala da nisu "drug član", a to su samo sitne ribe. Gde su tek krupni banditi koji obrću milione i oni koji zavise od njih...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stiletto said:

 

Ne glasaju te budale za SNS, one glasaju "za vlas'".

 

Pašić, Tito, Sloba, Voja drK, BoTa, Vučić, ko te pita. Samo da je "na vlast".

 

Ima i takvih, što ne sporim, a sećam se kada je o tome davno pričao Vuk Drašković iz 'čestitoga' SePeOa. Neki seljak mu je devedesetih rekao da će glasati za njega kad bude vlas', što je još samo jedan primer idiotskog mentaliteta. Ipak, budala koje glasaju za njega zbog toga što je otvorio nekoliko metara puta, Lindu, onu nakazu zvanu Beograd na vodi i slično.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

 

Nisu tu samo zaposleni u  državnim preduzećima, tu su i njihove porodice (tzv. kapilarni glasovi) pa mali privrednici koji cvonjka ne bi zaradili plus bi ih poreska urnisala da nisu "drug član", a to su samo sitne ribe. Gde su tek krupni banditi koji obrću milione i oni koji zavise od njih...

 

Nije to baš tako. Imaš čak i one što rade u vojsci i policiji koji glasaju protiv SNS-a, ali se ne eksponiraju. Zdravstvo masovno glasa protiv, prosveta i univerzitet takođe, što važi čak i za mnoge druge državne službenike. Naravno, ima onih koji su dobili mesto zahvaljujući članskoj karti, ali nisu baš svi zaposleni juče, dok u državnoj službi, believe it or not, ima radnih mesta za koja vuku za rukav. A i porodice nisu baš neki sigurni glasači. Mnogi mali privrednici su takođe protiv svake vlasti. U mojoj braniši (prevođenje), broj onih koji su za SNS je statistička greška. Znam da je ovo jedan od opoziciJonarskih argumenata, ali dosta ljudi ne izlazi na izbore.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stiletto said:

 

Nisu tu samo zaposleni u  državnim preduzećima, tu su i njihove porodice (tzv. kapilarni glasovi) pa mali privrednici koji cvonjka ne bi zaradili plus bi ih poreska urnisala da nisu "drug član", a to su samo sitne ribe. Gde su tek krupni banditi koji obrću milione i oni koji zavise od njih...

Pazi ovako, ja radim u državnom istraživačkom Institutu, čiji se uposlenici broje u te državne službenike, niko nije zaposlen preko SNS i glasača SNS praktično nema. Sarađujemo sa elektroprivredom. Tamo ima zaposlenih preko SNS u neesencijalnim delatnostima (administraciji, sluzbama za istrazivanje ruda i gubljenje vremena i slicnim izmisljenim radnim mestima) i verovatno ima tih što "odrađuju" to što su dobili posao. U esencijalnim delatnostima, zbog niskih plata, vlada manjak elektro i mašinskih inženjera i u proseku se kratko zadržavaju i niko od njih nema potrebu da se zapošljava preko SNS niti bi se iko usudio da ih ucenjuje (oni su daleko potrebniji firmi nego firma njima) i medju onima koje poznajem niko nije simpatizer ni glasač sns. Dakle već te možeš da otpišeš kao glasače SNS. 

Sa druge strane moj rođak, ne radi u drzavnoj firmi i ne zavisi od drzave,a opet  iskreno veruje da je AV nesto najbolje za Srbiju "pošto je sve izgradio, a Djilas sve pokrao". Šta je međutim bitna infornacija: gleda Happy i Pink, čita Informer, a glavna zanimacija mu je kladionica.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...