Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Pa kazem ja, kao Turska, prepisano. Erdogan je nedelju dana pred izbore podigao plate u javnom sektory za 40%. Pet dana nakon izbora je uveo silne poreze i povecao postojece a inflacija je otisla na 50%. Tako i Srbija ide u inflatorni ciklus, treba se spremiti za totalni ekonomski kolaps u 2024. Srbiji bi za oporavak trebale ogromne investicije kojih nece biti jer je zemlja u izolaciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Nešto mi govori da ćemo tih 20.000 debelo platiti kroz gorivo, namirnice i dažbine.
Al zato parizer pojeftinio, a kafa "Dobro" 80,00 din. Napeo Žvala gazdu DIS-a, dok mu se razduži, iha...ode prva rata provizije od Rio Tinta....


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Al zato parizer pojeftinio, a kafa "Dobro" 80,00 din. Napeo Žvala gazdu DIS-a, dok mu se razduži, iha...ode prva rata provizije od Rio Tinta....


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Ako je u pitanju samo DIS i možda reklama za isti, ne znam ko će se tamo snabdevati jer ga nema baš na svakom ćošku kao što je slučaj sa Maxijem i sličnima. A često se dešava da običan mali Maxi opslužuje više kupaca nego DIS koji je manje pristupačan.

Link to comment
Share on other sites

 
Ako je u pitanju samo DIS i možda reklama za isti, ne znam ko će se tamo snabdevati jer ga nema baš na svakom ćošku kao što je slučaj sa Maxijem i sličnima. A često se dešava da običan mali Maxi opslužuje više kupaca nego DIS koji je manje pristupačan.
Ma DIS i Maxi su neuporedivi. Nego je poenta u tome što je vlasnik DIS-a partijski vojnik i sve što zaradi spuca na mitingaške sendviče i ovakve populističke trikove..Dobro, što kažemo mi Nišlije "neće se ni on izgubi", sli brate....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Constantin said:

Ma DIS i Maxi su neuporedivi. Nego je poenta u tome što je vlasnik DIS-a partijski vojnik i sve što zaradi spuca na mitingaške sendviče i ovakve populističke trikove..Dobro, što kažemo mi Nišlije "neće se ni on izgubi", sli brate....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Meni deluje kao besplatna reklama za zaslužnog druga člana, a i na tim jeftinim proizvodima se zarađuje, naročito kada ih popularišeš. Ovo mnogo podseća na histeriju oko piletine i ćevapa u Lindi.

 

Čak i verujem da su u pitanju realne cene koje donose zaradu. Nedavno sam video na FB kako u nekoj mesari (ne sećam se koji grad) prodaju Paladinove sireve po cenama od oko 1200 za kilogram, a u velikim lancima koštaju oko 2000. Ako neka mala mesara može da opstane sa takvim cenama, verujem da je trgovački oligopol napravio dogovor da podigne cene namirnica koje se često kupuju. Da je DIS prisutan na svakom ćošku, verujem da bi sve navedeno koštalo mnogo više.

Link to comment
Share on other sites

Dis uopste nije jeftiniji, to je bukvalno mit. Nego se naprave neke akcije za proizvode pred kraj roka, kao Lidl za pilice i onda se ta prica o jeftinoj robi ucvrsti. IDEA je u proseku najskuplja, ostali lanci manje vise isti djavo. Mozda Trnava najjeftinija. Obicno su neki lokalni lanci najbolji lanci jeftiniji za neke grupe proizvoda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

DIS je jeftiniji za one "svoje brendove" pod nazivom "Dobro" kao što beše Idea ima onaj K-Plus..generlano, to je uglavnom šklj roba, opskurnog kvaliteta i vrlo upitne nutritivne vrednosti, koje ljudi svakako zaobilaze.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



Link to comment
Share on other sites

SVaki put kada me nadlete ove kante od aviona poželim, iako znam da je to neizvodljivo, da se nekako utvrdi svaki pojedinac koji je iz bilo kojih razloga i uz bilo koje opravdanje glasao za SNS makar jednom od 2012te i da im se zauvek uskrati pravo glasa i to upiše plavim boldovanim slovima u svaki lični dokument.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, freethrow said:

SVaki put kada me nadlete ove kante od aviona poželim, iako znam da je to neizvodljivo, da se nekako utvrdi svaki pojedinac koji je iz bilo kojih razloga i uz bilo koje opravdanje glasao za SNS makar jednom od 2012te i da im se zauvek uskrati pravo glasa i to upiše plavim boldovanim slovima u svaki lični dokument.

 

Sve mi se čini da ćemo gledati istaknute drugove članove kada prelete u opoziciju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ne sam Safete said:

 

 

Taman ušla da okačim 🙂 

 

5 hours ago, McLeod said:

Dis uopste nije jeftiniji, to je bukvalno mit. Nego se naprave neke akcije za proizvode pred kraj roka, kao Lidl za pilice i onda se ta prica o jeftinoj robi ucvrsti. IDEA je u proseku najskuplja, ostali lanci manje vise isti djavo. Mozda Trnava najjeftinija. Obicno su neki lokalni lanci najbolji lanci jeftiniji za neke grupe proizvoda.

 

IDEA je preskupa, juče kupujem random sitnice jer mi je bila najbliža, brt ABC namaz 100g koji je nekad bio oko 100 dinara je sad tipa 230 dinara. Pored njih i Super Vero je blatantno skup. Mada imaju najveći izbor robe, pored Lidla.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Constantin said:

DIS je jeftiniji za one "svoje brendove" pod nazivom "Dobro" kao što beše Idea ima onaj K-Plus..generlano, to je uglavnom šklj roba, opskurnog kvaliteta i vrlo upitne nutritivne vrednosti, koje ljudi svakako zaobilaze.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


 

 

1 hour ago, DameTime said:

 

...

 

IDEA je preskupa, juče kupujem random sitnice jer mi je bila najbliža, brt ABC namaz 100g koji je nekad bio oko 100 dinara je sad tipa 230 dinara. Pored njih i Super Vero je blatantno skup. Mada imaju najveći izbor robe, pored Lidla.

 

Ne znam za DIS jer mi nije nikada usput, ali slažem se da su IDEA i Vero preterali sa mnogim cenama. Kod ovih drugih mi je upalo u oči da neki grčki proizvodi koštaju kao da ih peške donose iz Atine. Kod prvih sam primetio da uprkos cenama imaju sve manje otvorenih 'normalnih' kasa, pa mi je nejasno čemu te kase služe. Imaju i one automatske, kod kojih ume da bude problem ako kasa ne prepozna težinu nekog proizvoda, ako neko kupi obično pivo pa mora da se čeka dozvola asistenta ili ako se pojavi neka budala koja ne ume da pročita da kasa prima samo kartice. Ista osoba prodaje novine i cigarete i stara se o brzim kasama, tako da je i kupovina ovih proizvoda znatno usporena. U lokalnoj verziji je čak neko vreme pokvaren displej sa brojevima na delikatesu, što znatno usporava kupovinu. Ako znam da sam npr. treći na redu, mogu da skoknem po još neke artikle ili da pogledam čega sve ima, a ovako moram da čekam dok ostali ne budu usluženi. Zbog toga ih sve više izbegavam.

 

Ne znam kakav je lanac Gomex jer ga nema u Beogradu, ali sam jednom ušao da kupim samo vodu i video da su cene proizvoda prilično visoke, otprilike kao IDEA ili čak i više.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Dis uopste nije jeftiniji, to je bukvalno mit. Nego se naprave neke akcije za proizvode pred kraj roka, kao Lidl za pilice i onda se ta prica o jeftinoj robi ucvrsti. IDEA je u proseku najskuplja, ostali lanci manje vise isti djavo. Mozda Trnava najjeftinija. Obicno su neki lokalni lanci najbolji lanci jeftiniji za neke grupe proizvoda.

Trnava je šampion, plus može dobro da popije

Link to comment
Share on other sites

Quote

Прецизира да ће сваки трговац обезбедити минимум један производ из те категорије

Sad video intervju mone , ovo bih naglasio. Znaci nece svaki market imati 20 artikala na snizenju, nego moz' i 1 samo.

 

 

Edited by ras kass
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Eddard said:


 
 
Šta košta prosečnog penzionera da obiđe 20 supermarketa da skupi 20 proizvoda, ionako ima vremena na pretek.
 

 

To ne bi mogao da odradi ni taksista koji radi od jutra do mraka :classic_tongue:

 

Upravo si me podsetio na neku TV emisiju koju sam davno gledao, a u kojoj su učestvovali neki državni statističar i Jelena Tinska. Statističar je tvrdio da je za potrošačku korpu potrebna neka mizerija, ali ga je Jelena Tinska sasekla samo tako, uz tvrdnju da potrošačka korpa iznosi 1000 evra, a to je bilo dok se SNS nije ni ispilio. Koristila je sasvim racionalne argumente, kao npr. da se dotična korpa zasniva na cenama iz desetine lanaca, koje zaposlen čovel ne može ni da obiđe, da odlazak košta (autobuska karta ili gorivo), da roditelj ne može da hrani dete proizvodima najgoreg kvaliteta (parizer, buđav 'lebac, pašteta i tome slično), da je normalnom čoveku potrebno i da kupi normalan sapun, da se normalno obuče i slično.

 

Možda ta korpa jeste takva po statistici, ali život pokazuje da je realnost drugačija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...