Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Mozda su culi da taj voli da uzima po milion dolara iz drzavne kase da bi placao kaucije u USA kojekakvim siledžijama, znajući da će takvi pobeći iz USA pre suđenja, i da će pare koje je u drzavnu kasu uplatio napaceni narod propasti, nego pazi ove bisere beskičmenjaštva, ljigavstva i uđiguzstva. Ovo stvarno ni u srednjem veku nije bilo, u pravu je možda ova da takvi ne vraćaju srednji vek, nego nešto mnogo gore:

 

Quote

Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin razgovarao je sinoć u Kremlju sa ruskim istoričarima i poglavarima tradicionalnih religija.

Pri kraju razgovora mu se obratila istoričar Natalija Naročnjicka.

 

Ova velika prijateljica Srba i inostrani član Srpske akademije nauke i umetnosti, između ostalog je rekla sledeće ruskom predsedniku:

 

"Vladimire Vladimiroviču, upravo sam, baš juče, doletela iz Srbije, gde sam govorila pred skupštinom Srpske akademije nauka, u kojoj su me pre godinu dana izabrali za inostranog člana. Srela sam se sa episkopom bačkim Irinejem, govorila sam i u Matici srpskoj, imala mnogo sastanaka i javnih nastupa.

 

Kad biste znali kako Srbi sada sa nadom gledaju na Rusiju, kako očekuju da Rusija ne skrene sa ovog puta, da ne pristane na kompromise, da izdrži do kraja u ovom egzistencijalnom sukobu – u sukobu ne samo oko Ukrajine, već, kao što ste Vi više puta rekli, u sudaru različitih projekata budućnosti čovečanstva, posebno hrišćanskog sveta.

 

Istorija naših protivnika je bez ikakvih moralnih ciljeva. A mi idemo napred, ne vraćamo srednji vek, već čuvamo tradicionalne vrednosti.

 

Prenosim Vam divljenje srpskog naroda, srpskih akademika, sedokosih naučnika koji su preživeli otimanje Kosova, raspad Jugoslavije, sve, sve, sve.

 

Vladimire Vladimiroviču, Srbi su me zamolili da Vam se duboko poklonim – znate li zašto?

Rekli su da više nema države, rukovodstva i lidera sa takvom neviđenom nacionalnom državnom voljom.

 

Molimo se za Vas i za Vašu odlučnost zajedno sa Srbima.

Mnogo Vam hvala", poručila je Naročnicka Putinu.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=11&dd=05&nav_category=78&nav_id=2238343

 

Mada i od ovoga ima bednije i ljigavije, i gadnije, a to su oni kojima su ovakvi uzor i idoli.

 

spacer.png

E, ali sami se razotkrivaju. Kaže "sedokosih naučnika (k...ca moga)...".

 

Pa sigurno, drtina koje neće još dugo. Mladi naučnici su na mrskom "zapadu" i tek će odlaziti. Sve je kako treba da bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To, to, gazi zlo, ha ha ha ha ha....

 

Pilićari u kučinama

 

Quote

Srbija iz strašnog sunovrata ništa nije naučila. Nedavna prošlost, zla i sramote, gurnute su u duboki zaborav. Peti oktobar – jalova nada da je moguće izbavljenje iz zla devedesetih – mračni talog prošlosti skoro nije ni dotakao.

 

O deceniji poraza i sramota – kad je reč o dominirajućoj javnosti – se ne govori. Ako se kadikad šta i progovori, lamentira se o na pravdi boga nepravdi prema Srbiji i srpskom narodu, večitoj, je li, žrtvi iskonskih neprijatelja; govori se o godinama srpskog prkosa u odbrani je nacionalnog dostojanstva i identiteta, za šta je srpski mesija – koji je završio u Hagu – žrtvujući sve što se žrtvovati moglo (dakako ne svoje lično, svoje nekretnine je uvećavao, nego narodno, državno), ali nadmoćnim dušmanima koji nam i sad je l’ da rade o glavi nije mogao da se suprotstavi.

 

Aktuelni vlastodršci, odnosno Vučić, koji su u spoljnjoj politici nastavili pilićarenje postpetooktobaraca (Tadićeve tzv. ’crvene linije’, ’četiri stuba’, bajagi neutralnost a servilna poniznost Putinu i mitologizovanoj Rusiji) u novim međunarodnim okolnostima izazvanim Putinovim zločinstvom prema Ukrajini, upleli su se kao pile u kučine.

 

Ne znaju gde udaraju, ne znaju šta bi i kako bi. Pod kamen bi da se sakriju i pritaje, dok međunarodna salauka ne prođe, ali kamena za to nema. Svako na međunarodnoj sceni je isteran na čistinu da pokaže šta je i ko je.

 

Srce i duša – a mnoge i koruptivna vezanost i ucenjenost – bezmalo sve srpske pilićare neodoljivo vuče Putinu. S druge strane, nisu što’no se kaže toliko mutavi, da ne znaju da bez vezanosti za zapadne zemlje, za EU pre svega, za njezine izdašne fondove, tehnologije i investicije Srbija opet srlja u bedu i izolaciju slične onima iz strašnih devedesetih.

 

Preznojava se Vučić, ne zna šta bi i kud bi, glumatanje mu više ne pomaže. Za opredeljenje za jedino razumnu makar i nevoljnu odluku, da Srbiju prikloni zapadu, plaši se reakcija nacionalistički politizovane i potpuno rusifikovane crkve (SPC) i dakako sve agresivnije desnice koju je itekako podržavao, i čijem otrovu je i sam dao ogroman doprinos devedesetih. Bio jedan od glavnih kopača jame namenjene za ono malo evropejstva u Srbiji, a sad mu ta jama opasno preti ako preduzme za Srbiju jedini spasonosni izbor – raskid sa zlom Putinove politike i opredeljenje za moralno i egzistencijalno ispravnu stranu, za zapadne vrednosti iako ni tamo nije baš sve potaman.

 

:thumbsup:

 

Za 80+% ... zna se :roflmao:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

...dok u nekim opštinama podatke iz popisa ne možemo da očekujemo za još četiri nedelja, tri grada u Srbiji već su objavila rezultate, i to Pirot, Leskovac i Vranje, te potvrdili predviđanja pojedinih demografa da se u našoj zemlji za nešto više od 10 godina, odnosno od popisa urađenog 2011. godine pa do danas, broj našeg stanovništva drastično smanjio i to za više od 10 odsto.

 

Kako je Marinković tada objasnio, ne može se očekivati da će se čak i sa podizanjem nivoa rađanja demografska slika značajnije promeniti.

„Razlog je narušena starosna struktura u kojoj ima sve manje žena koje ulaze u reproduktivni period tako da će apsoluti brojevi nastaviti da padaju. Sve manje i manje dece će se rađati. Mogu da budu oscilacije na godišnjem nivou, jednu ili dve godine da dođe do neke stagnacije, ali trend je jasan”, upozorio je tada Marinković.

 

Međutim, ukoliko se na osnovu dosadašnjih rezultata iz pomenuta tri grada ta projekcija preslika na čitavu Srbiju, te ukoliko bismo od brojke 7.186.862, koliko nas je zvanično bilo na popisu iz 2011. godine, precrtali 12 odsto, na novom popisu bismo imali 862.000 manje stanovnika ili 6.320.000 stanovnika, a što bi pokazalo da je situacija čak i gora od predviđanja demografa.

Tj, to se u stvari zove desetkovanje. Srbstvo uber ales :thumbsup:

 

P.S. Naravno, krive su zle žene, ko bi drugi :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

P.S. Naravno, krive su zle žene, ko bi drugi :lol_2:

Pa da, nece bespogovorno da se pokoravaju svakom zadriglom ''domacinu'' i da mu radjaju male putine i vucice, dok ''domacini'' locu ispred dragstora i buncaju sa drugim ''domacinima'' o smislu zivota i geopolitici Pamira i Hindukusa. 

Edited by FrediB
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zakacim kraickom oka kadar na tv, neki krsni i podgojeni momci skidaju policijske uniforme,  zastanem, sad ce i ovi nasi da krenu sa vrckanjem, bas da vidim da l su bolji od onih britanskih u onom filmu (Gaj Rici beshe?) kad - surprise! Ovi nasi se skidaju jer hoce da ratuju?! U potkosuljama? Pa...i nije bilo neko iznenadjenje. 

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Pletilja said:

Zakacim kraickom oka kadar na tv, neki krsni i podgojeni momci skidaju policijske uniforme,  zastanem, sad ce i ovi nasi da krenu sa vrckanjem, bas da vidim da l su bolji od onih britanskih u onom filmu (Gaj Rici beshe?) kad - surprise! Ovi nasi se skidaju jer hoce da ratuju?! U potkosuljama? Pa...i nije bilo neko iznenadjenje. 

Mislis na ovaj? 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo očigledno nije pisao neki nepismeni tetovirani majmun, a postoji samo jedno lice koje godinama u ama baš svakom tekstu koji objavi palanački ogovara sve pomenute u tom tekstu, i neprekidno nešto preti svima njima, ali i svima ostalima koji nisu na liniji srbstva, pa verovatno od tog lica treba da krenu nadležni organi. To jest kad se ovom licu završi radno vreme u komisiji za pedere, nemoj da ga slučajno ometu u tom važnom poslu.

 

Što se ovakvih tiče, lepo je što ih je putler podstakao da se konačno razotkriju. To tako i treba. Ne treba kriti svoju prirodu, to nije zdravo.

 

Quote

Kao glavnom i odgovornom uredniku dnevnog lista Danas, osećam potrebu da vas obavestim da se vi i vaši novinari i kolumnisti nalazite u smrtnoj opasnosti od strane pojedninih krajnje desno orijentisanih struktura koje obitavaju iz senke, i tu pritom ne mislim na „mejnstrim“ desničare pod kontrolom SNS-a ili one desničare koji su vas nedavno presreli na ulici kod fontane na Slaviji prilikom davanja intervjua za hrvatski odeljak N1. Ti ljudi su mahom benigni, i najgora stvar koju bi od njih dobili je nanošenje lakših telesnih povreda“, piše na početku tog pisma naslovljenog kao „Beogradski Šarli Ebdo“.

 

Samo, kada jednog jutra budete krenuli na posao uputivši se ka vašoj redakciji, i dok sebi pravite jutarnju kaficu, i dok nonšalantno ćaskate sa vašim kolegama o vašim porodicama, sportu, vremenu, ili pak nekom traču, i kada najednom salva metaka krene da lomi prozore i rikošetira iznad vaših glava krenuće odmotavanje u vašim glavama gde ćete se setiti svega, od vaših prvih koraka, polaska u prvi razred osnovne, prvog poljupca, prvog seksa, prve plate, venčanja, rađanja vaše dece, pa sve do ovih reči koje se nalaze u ovom mejlu koje će biti poslednja stvar koju ćete videti pre nego što će neki metak proći kroz vaše lobanje i poslati vas u limbo“, navodi se u pretećem mejlu, uz konstataciju da potencijalni počinioci nikada neće izaći pred lice pravde, „jer i oni neće preživeti tako što će sami sebi presuditi ili pak poginuti u razmeni vatre sa organima reda“.

A povod za pretnju je, kako navode, izveštavanje Danasa o temamam vezanim za Kosovo, Republiku Srpsku i Crnu Goru.

 

Elem, imajući u vidu rastuće tenzije na okupiranoj teritoriji Autonomne Pokrajine Kosova i Metohije, vi i vaše kolege iz N1 i Nova S ste se načinom na koji izveštavate javnost pod plaštom „objektivnog i nepristrasnog informisanja“, jasno i otvoreno stavili na stranu albanskih separatista, podržavajući Aljbina Kurtija i ostale separatiste albanske nacionalnosti iz Opština Preševo i Bujanovac o kojima govorite u superlativima, a ponajviše vaša kolumnistkinja Snežana Čongradin za koju se stiče utisak da to radi strastveno. Da ne napomenem i vređanje srpskog stanovništva iz Republike Srpske koje nazivate „genocidnim narodom“, a samu Republiku Srpsku genocidnom tvorevinom“. Srbe u Crnoj Gori nazivate krezubim četnicima, a Srbe pravoslavne veroispovesti koji su organizovali litije uoči takozvanog „Europrajda“ nazivali „pravoslavnim talibanima“, stoji u mejlu.

 

U pretnji se pominju i kolumnisti Danasa, kako se navodi – „od kojih su u vređanju svega srpskog najekstremniji gorepomenuta individua, zatim Teofil Pančić, Aleksej Kišjuhas, Nikola Samardžić, Nenad Kulačin, Marko Vidojković i ostali kolumnisti koji ne pišu za Danas poput Dragana Bursaća, i radijskog voditelja Daška Milinovića koji su vaši istomišljenici vredni pomena“.

 

Stavljajući se tako na stranu neprijatelja srpskog naroda, vi (uredništvo Danasa) ste sebi lupili etiketu domaćih izdajnika na koje većina Srba neće gledati sa oduševljenjem. I ne, ovo nije šešeljevsko-radikalska retorika, njihovo vreme je odavno prošlo. Iz senke obitava nova generacija srpskih nacionalista koja je nepotkupljiva, nekorumpirana i nadasve časna. Dobar deo neimenovanih desno orijentisanih zajednica nisu povezani ni sa jednom desničarskom organizacijom iz Srbije i Evrope, što ih čini nevidljivim za organe reda i obaveštajne službe, jer su po prirodi decentralizovane, navodi se u mejlu.

 

Vi ćete i dalje nastaviti sa vašim načinom rada i uređivačkom politikom, i nikakve pretnje smrću od strane anonimnih pojedinaca vas neće sprečiti da objetkivno izveštavate građane o aktuelnim dešavanjima u Srbiji, regionu i svetu, jer ste hrabri novinari koji ne posustaju pod pretnjama i znate kako da se ophodite sa individuama koje vam prete jer ste žrtve progona od samog osnivanja“, stoji u tesktu, uz dodatak da će „salva metaka krenuti da lomi prozore redakcije“ kad se najmanje budemo nadali.

 

 

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Pletilja said:

"Iz senke obitava nova generacija srpskih nacionalista koja je nepotkupljiva, nekorumpirana i nadasve časna"

Srce, da ti kazem nesto, vrsta Srba o kojoj govoris - ne postoji. 

 

 

@Pletilja draga nasa forumska prijateljice sta ucini? Poslije ovog tvog upisa , ova tema zanijemi. A joj ........Sljedeci put budi malo "opreznija".🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja to odavno govorim, a oni kad izbulje oci, kazem im, a bre, i u Hitlerovoj Nemackoj svima onima koji su su samo gledali da napune dupe i eventualno dignu...na dojčland uber ales nista nije smetalo, i bas zbog takvih je i postojala; ima i knjige o tome; a to sto vama tu nista ne smeta ne znaci da ne postoje oni za koje je to tu isto sto je nacisticka Nemacka bila onima u Nemackoj kojima se nije sviđala.

 

Lepo je onomad napisao onaj tri tačke. Onima kojima su užasi pisma pionira iz prošlog veka mrtvom starcu, a ovo kad vide milje im oblije međunozje neka je alal, i uzgred, pozdravim im druga vladimira, i celu familiju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Jbt..ja kad sam bio klinjo,zeleo sam da budem lekar..jedan drugar policijac,drugi fudbaler,treci ucitelj..jedan je cak hteo da bude odzacar :classic_laugh: Nikome nije padalo na pamet "da se zamonasi"..meni je ovo tuzno za videti..

 

Prakticno dijete - vidi da je kinta kod vladika...

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Da se ne lazemo ovo je materijal za socijalnu sluzbu. U normalnoj drzavi barem. Obzirom da se radi o drzavi u kojoj su sekta i vlast ko prst i nokat tesko da ce ikakve reakcije biti. 

Ali naravno ne treba SPC suditi prema  onima koji su ovo dijete indoktrinirali... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, koca popovic said:

@Pletilja draga nasa forumska prijateljice sta ucini? Poslije ovog tvog upisa , ova tema zanijemi. A joj ........Sljedeci put budi malo "opreznija".🙂

Vidim....i pitam se da li je doslo vreme da se pocistimm sa foruma i svoju staracku ogorcenost zadrzim za sebe. 

Korozija.....osecam da me Srbija nagriza, da mi, kao sona kiselina, vec 30 godina grize dusu, mrsi vijuge, da me melje.

Da iz mene izvlaci ono najgore. I da je vise nemam snage da se svaki dan sastavljam u normalno bice. I da ce to biti konacna pobeda ludila nad jednom obicnom, anonimnom sudbinom koja je zelela da bude sve samo ne ludilo.

Ima normalnih Srba, zanam bar 2 primerka, moja deca. Dobri, pametni, posteni, vredni.

I vise ne zive u Srbiji.

Ako sam nekog povredila komentarom, prastajte babi.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Pletilja said:

Vidim....i pitam se da li je doslo vreme da se pocistimm sa foruma i svoju staracku ogorcenost zadrzim za sebe. 

Korozija.....osecam da me Srbija nagriza, da mi, kao sona kiselina, vec 30 godina grize dusu, mrsi vijuge, da me melje.

Da iz mene izvlaci ono najgore. I da je vise nemam snage da se svaki dan sastavljam u normalno bice. I da ce to biti konacna pobeda ludila nad jednom obicnom, anonimnom sudbinom koja je zelela da bude sve samo ne ludilo.

Ima normalnih Srba, zanam bar 2 primerka, moja deca. Dobri, pametni, posteni, vredni.

I vise ne zive u Srbiji.

Ako sam nekog povredila komentarom, prastajte babi.

 

 

 

 

 

 

 

što mislite da ste nekog povredili?

izneli ste svoje mišljenje koje se verovatno bazira na nekom iskustvu a to da li ima par ili par hiljada ili par miliona normalnih je manje više nebitno

ne daj te se pasjim sinovima nego budite svoji

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Vidim....i pitam se da li je doslo vreme da se pocistimm sa foruma i svoju staracku ogorcenost zadrzim za sebe. 

Korozija.....osecam da me Srbija nagriza, da mi, kao sona kiselina, vec 30 godina grize dusu, mrsi vijuge, da me melje.

Da iz mene izvlaci ono najgore. I da je vise nemam snage da se svaki dan sastavljam u normalno bice. I da ce to biti konacna pobeda ludila nad jednom obicnom, anonimnom sudbinom koja je zelela da bude sve samo ne ludilo.

Ima normalnih Srba, zanam bar 2 primerka, moja deca. Dobri, pametni, posteni, vredni.

I vise ne zive u Srbiji.

Ako sam nekog povredila komentarom, prastajte babi.

 

 

 

 

 

 

 

Ni slucajno da ides sa foruma. Meni su tvoja razmisljanja ovdje jedna od najzanimljivijih. A ja sam samo primjetio da je tema malo zamrla pa sam u sali rekao da malo pazis sta pises. Samo ti pisi. A da ima normalnih Srba to znamo svi. Poznajem i ja neke.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...