Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

4 hours ago, Pletilja said:

Vidim....i pitam se da li je doslo vreme da se pocistimm sa foruma i svoju staracku ogorcenost zadrzim za sebe. 

 

Nećemo tako. Na forumu imaš ugled, ljudi te poštuju, a pišeš korisne i zanimljive stvari.

 

Normalno je da smo svi ponekad zbog nečega ogorčeni, ali tu smo da podelimo i muke i radosti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Srbija 2022, uz zahvalnost @deez nuts.:

 

Uganda 2022:

Uganda lansirala prvi satelit u svemir

 

Quote

 

Uganda je prema Međunarodnoj svemirskoj stanici lansirala prvi satelit.

 

Na projektu su radili inžinjeri i stručnjaci Ministarstva nauke i tehnologije Ugande, kao i inženjeri iz Japana. Očekuje se da će se satelit „PearlAfricaSat-1“ u orbitu smestiti u decembru.

 

Satelit će biti korišćen za skupljanje podataka koji se tiču vremenskih prilika, kontrolu nivoa vode, mapiranje prirodnih resursa i poljoprivedu.

 

Podaci će pomoći u sprečavanju prirodnih katastrofa i planiranju infrastrukture, a satelit je lansirala američka Agencija za istraživanje svemira (NASA).

 

Ovo je Ugandin prvi svemirski projekat, te će pomoći u komunikaciji lokalnih inženjera čiji je rad fokusiran na ovom polju.

 

Kada je reč o subsaharskoj Africi, svoje satelite ima nekoliko zemalja, među kojima su Gana, Južnoafrička Republika, Etiopija i Ruanda.

 

 

Srbija 2022: Dogodine u Prizrenu

Uganda 2022: Ove godine u svemiru

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

Srbija 2022: Dogodine u Prizrenu

Uganda 2022: Ove godine u svemiru

 

Uganda je svog ljudozdera protjerala - mi smo svoje ljudozdere zakopali uz pocasti pod lipom, na Mirogoju i Kovacima... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2022 at 7:41 AM, Pletilja said:

Vidim....i pitam se da li je doslo vreme da se pocistimm sa foruma i svoju staracku ogorcenost zadrzim za sebe. 

Korozija.....osecam da me Srbija nagriza, da mi, kao sona kiselina, vec 30 godina grize dusu, mrsi vijuge, da me melje.

Da iz mene izvlaci ono najgore. I da je vise nemam snage da se svaki dan sastavljam u normalno bice. I da ce to biti konacna pobeda ludila nad jednom obicnom, anonimnom sudbinom koja je zelela da bude sve samo ne ludilo.

Ima normalnih Srba, zanam bar 2 primerka, moja deca. Dobri, pametni, posteni, vredni.

I vise ne zive u Srbiji.

Ako sam nekog povredila komentarom, prastajte babi.

 

Draga Pletilja, volim Vaše postove i nijednom se nisam naljutila, nijedan Vaš post me nije povredio.

 

Ostanite sa nama..ovde na forumu imamo i lepše teme- na pdf-u o filmovima i serijama, imamo ok teme i na pdf-u "Književnost"..

 

Pišite!  Želim Vam sve najlepše...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Draga Pletilja, volim Vaše postove i nijednom se nisam naljutila, nijedan Vaš post me nije povredio.

 

Ostanite sa nama..ovde na forumu imamo i lepše teme- na pdf-u o filmovima i serijama, imamo ok teme i na pdf-u "Književnost"..

 

Pišite!  Želim Vam sve najlepše...

Pridrružujem se pozivu. Imenujem (to je predlog) @Pletilja za "kapitena" na temi gerijatrija....ne možeš da nas napustiš tek tako....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Ih, kakvi ste! Sad moram da citiram samu sebe i deklarisem se kao vrhunski narcis. Ovo sam objavila na jednoj drugoj temi pre 2 meseca kada sam shvatila da sve cesce brutalno zakucavam svaku temu koje se dohvatim:

 

"Dragi i postovani forumasi,

Hvala za podrsku koju uzivam na temama na kojima povremeno pisem ALI:

Doslo neko vreme da mi nedostaje KINIK, matori namcor koji je znao da me tako ujede da sam pishtala kao Damjanov zelenko a 2 puta sam ga, zbog vulgarnih komentara, prijavila moderaciji, njega i nikog vise za sve ove godine.

Elem, potreban mi je korektivan faktor. Ovo je najbrojnija zaqjednica kojoj pripadam jer mi je malo ljudi ostalo u real life, zato ste mi potrebni.

Znam da postujete moje godine i imate obzira, za to sam sama kriva jer se, malo malo, pozivam na svoje (pra)doba, verujte, bilo mi je potrebno vreme da  se prilagodim novoj fazi zivota  kojoj se nisam nadala i o kojoj nikad nisam razmishljala. Sad sam sa tom cinjenicom u redu.

 

Dakle, budite iskreni, otvoreni, kritikujte ako za to imate razloga, podviknite ako zastranim, ako nisam u pravu, ako su mi argumenti kilavi, cinicete mi dobro, potrebni su mi ti izazovi razlicitog misljenja, nacin da zadrzim zdrav duh, da mi se misao ne ubajati, da me vreme ne pregazi.

Znate, nije tesko biti pametan kad imas veliko i dugo zivotno iskustvo ali vremena se menjaju i  ja ne zelim da ostanem u proslosti, kao vlasnik svih zivotnih istina. Nece biti da sam uvek u pravu. 

Eto, tako i toliko, pa se vidimo na nekim temama....samo hrabro, ima mene jos....."

 

 

 

  • Like 6
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ne sam Safete said:

pratim i podizem 

 

 

Samo je hronologija obrnuta. Prvo je ova starleta sa napumpanim usnama izbljuvala ovo, a onda je nastavali sa mesta da dogradjuje svoju visoko intelwktualnu prezentaciju, i na kraju je Veroljub Arsić, kao seoski djilkoš zaprečio put Ivani Parlić i nije joj dozvoljavao da prodje. Dno dna srpskog parlamentarizma.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, shonke said:

Nije starleta nego je prešla sa plavog mosta na skupštinu.
Ako si pod starleta mislio to isto, onda izvini.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Možda je moja greška...ja kad kažem straleta, želim da samo da budem pristojan. Ne bih da koristim izraze, tipa, kurveštija i sl. govori onda pomalo i ružno o meni. Neka ovako....

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pletilja said:

 

Ih, kakvi ste! Sad moram da citiram samu sebe i deklarisem se kao vrhunski narcis. Ovo sam objavila na jednoj drugoj temi pre 2 meseca kada sam shvatila da sve cesce brutalno zakucavam svaku temu koje se dohvatim:

 

"Dragi i postovani forumasi,

Hvala za podrsku koju uzivam na temama na kojima povremeno pisem ALI:

Doslo neko vreme da mi nedostaje KINIK, matori namcor koji je znao da me tako ujede da sam pishtala kao Damjanov zelenko a 2 puta sam ga, zbog vulgarnih komentara, prijavila moderaciji, njega i nikog vise za sve ove godine.

Elem, potreban mi je korektivan faktor. Ovo je najbrojnija zaqjednica kojoj pripadam jer mi je malo ljudi ostalo u real life, zato ste mi potrebni.

Znam da postujete moje godine i imate obzira, za to sam sama kriva jer se, malo malo, pozivam na svoje (pra)doba, verujte, bilo mi je potrebno vreme da  se prilagodim novoj fazi zivota  kojoj se nisam nadala i o kojoj nikad nisam razmishljala. Sad sam sa tom cinjenicom u redu.

 

Dakle, budite iskreni, otvoreni, kritikujte ako za to imate razloga, podviknite ako zastranim, ako nisam u pravu, ako su mi argumenti kilavi, cinicete mi dobro, potrebni su mi ti izazovi razlicitog misljenja, nacin da zadrzim zdrav duh, da mi se misao ne ubajati, da me vreme ne pregazi.

Znate, nije tesko biti pametan kad imas veliko i dugo zivotno iskustvo ali vremena se menjaju i  ja ne zelim da ostanem u proslosti, kao vlasnik svih zivotnih istina. Nece biti da sam uvek u pravu. 

Eto, tako i toliko, pa se vidimo na nekim temama....samo hrabro, ima mene jos....."

 

 

 

 

Razmisljao sam i juce i prekjuce da li da te teram da se crvenis, kao sto su neki clanovi vec uradili pohvalama i ohrabrenjima nakon sto si obelodanila da razmisljas o povlacenju s foruma...
Nisam to uradio, da ne bih previse isao van okvira teme, jer sam anksiozan kada se direktno obracam ljudima, jer me mrzelo, itd...

Al' eto, od jutros imam neku potrebu da podelim ljubav, valda zato sto sam srecan zbog produzenog vikenda koji pocinje za koji sat, pa dok me drzi...

...da kazem da tvoje upise volim vise nego icije na ovom forumu, pogotovo one introspektivne carsafe od 15 000 slova. Ja sam osoba potpuno deteriorisane koncentracije i po pravilu preskacem upise koji su duzi od 5-6 redova, ala Mek/Puzigaca/Akiro, a kad vidim tvoje takve vrste, najpre se obradujem, zapalim cigaru, ugasim muziku, da uprilicim to, pa prionem na citanje u miru.

Melahonlicnost, poput tamne lirike, emocije, inteligencija, iskustvo, logika, empatija, i ne zameri sto cu ovo reci, ali vide se i pukotine na opni tvog mirovnog dobrostanja, sto ako mene pitas samo dodaje na  шармy, jer bez pukotina nema celovitosti 🤣

 

I meni na momente zafali Kinik, s posebnim akcentom na rec(i) "na momente" 🤣. Nema coveka na svetu sa takvom kombinacijom iznimno visokog obrazovanja, bezobrazluka i elokventnosti 🤣
Eto, tu ti je Puzigaca, "Kinik za siromasne" 🤣

Msm, da sumiram i prestanem sa vickastoscu, bilo bi mi zao kad bi batalila piskaranje na ovim stranicama.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Možda je moja greška...ja kad kažem straleta, želim da samo da budem pristojan. Ne bih da koristim izraze, tipa, kurveštija i sl. govori onda pomalo i ružno o meni. Neka ovako....

 

Znači, isto smo mislili...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2022 at 6:55 PM, erwin said:
 

 

 

 

9 hours ago, Ne sam Safete said:

pratim i podizem 

 

 

 

Gledala sam jednom, pre vise godina, kako se pljuju u srpskom parlamentu, prave kabadahije. Vidim, nista se nije promenilo na dnu kace. Nadrealno. A ovde [u Svedskoj] kad neki poslanik dobije rec, ne sme da oslovljava nijednog drugog poslanika direktno nego indirektno preko predsednika parlamenta, na primer: ”Gospodine predsednice, Mi(l)ka Mikic je ...”. Takva su parlamentarna pravila. Taman posla da bi nekome palo na pamet da se ponasa divljacki ili da koristi retorku kao ova gore plavojka (ne znam ko je). 

 

Btw, nesto sam ovih dana bacila oko na poslednji EU izvestaj (2022) Srbiji, pa mi pale za oko neke stvari.

Quote

As regards the political criteria, all relevant political actors took part in the early parliamentary elections on 3 April 2022, which resulted in a more pluralistic Parliament. However, the political and media landscapes remained polarised and continued to be dominated by the Serbian Progressive Party (SNS) and the incumbent President.

Offensive language continued to be used against political opponents, both in Parliament and during the electoral campaign. Prior to the elections, a broad range of political actors engaged in the Inter-Party Dialogue, facilitated by the European Parliament.

 

Ta sramota se ne moze sakriti. Svet vidi. Ah da, zabole njih za svet, svet ih¨"mrzi". 

 

Quote

Following Russia’s unprovoked and unjustified aggression against Ukraine, Serbia aligned with most of the international community, including the EU, in voting for two relevant UN General Assembly (UNGA) resolutions and voted on Russia’s suspension from the Human Rights Council.

However, Serbia did not align with any of the EU’s restrictive measures and most declarations by the High Representative (HR) on behalf of the EU against the Russian Federation. It maintained its close relationship with Russia, raising questions about Serbia’s strategic direction. Under the EU-Serbia Negotiating Framework, Serbia is expected to progressively align its policies towards third countries with the policies and positions adopted by the EU, including restrictive measures.

 

Dokle oni misle da mogu da infantilno sede na dve stolice i sibicare? A rado parazitiraju na EU-fondovima. Onolika kinta se sliva u bunar bez dna. Kako ih nije sramota, EU im je najveci donator. Iako ih Zapad "mrzi". 

 

Regarding freedom of expression, no progress was made in the reporting period. The two working groups on the safety of journalists continued to meet. In several cases of attacks and threats, the police and the prosecution reacted swiftly, also thanks to the coordination facilitated through those groups. However, cases of threats and violence against journalists remain a concern and the overall environment for the exercise of freedom of expression without hindrance still needs to be further strengthened in practice. Implementation of the media strategy experienced increasing delays, affecting even the most important measures such as amending the Law on public information and media and the Law on electronic media. In July 2022, the Regulatory Body for Electronic Media (REM) awarded all four national frequencies, for a period of eight years, to the same television channels as in the previous period, during which all of them had received warnings from REM due to violation of their legal obligations.

 

Medijsko ispiranje mozga mora da je jedina zagarantovana stvar sa kojom se pouzdano moze racunati u narednih osam godina. Sve drugo je od danas do sutra, moze biti ali ne mora.

 

 

Edited by Cyber
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

I da se napomene, svi su oni u tome zajedno, svih 80+%. Npr, njihovi ugledni srbski naucnici, nazovi novinari i ostali, nista drugo oni ne rade već godinama osim što palanački ogovaraju nekoga. Uglavnom one sa spiska iz onog pisma koje je neko poslao Danasu, i još nekoliko lica.

 

Takođe, sve to što tu piše, oni smatraju da je to normalno. Sećam se kad su se pre 20 godina smejali forumašu Vladanu zato što je napisao kako je na normalnim mestima nezamislivo da se dostavlja roba ko kad stigne, nego se zna kad se dostavlja roba - pre 7 ili pre 6.

 

More 850,000.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, freethrow said:

 

Uuuuf. Sve je dobro osim ovoga, ovde si baš promašio poentu. Što je najbolje nije čak ni obrnuto, jednostavno nema veze.

Bolje da bude ''Kinik za siromasne'' nego donbaZki neutralan, nit' vino nit' voda i ''nesvrstan''. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, freethrow said:

 

Uuuuf. Sve je dobro osim ovoga, ovde si baš promašio poentu. Što je najbolje nije čak ni obrnuto, jednostavno nema veze.

 

Obvious joke is obvious.

...ali kanda je lose parce humora, cim moram da ga pravdam, ili objasnjavam.
Meni je Puzigaca uber cool lik, i bas njega sam odabrao za poredjenje ponajvise zbog toga sto nije tankokozac, "kraljica drame", zato sto je uvek raspolozen za zezanje, i za dobar i za los humor.

Dakle, socijalizacija neiskrenim uvredama.
Probaj nekad s prijateljima, druzenje bude zanimljivije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Cyber said:

Gledala sam jednom, pre vise godina, kako se pljuju u srpskom parlamentu, prave kabadahije. Vidim, nista se nije promenilo na dnu kace. Nadrealno. A ovde [u Svedskoj] kad neki poslanik dobije rec, ne sme da oslovljava nijednog drugog poslanika direktno nego indirektno preko predsednika parlamenta, na primer: ”Gospodine predsednice, Mi(l)ka Mikic je ...”. Takva su parlamentarna pravila. Taman posla da bi nekome palo na pamet da se ponasa divljacki ili da koristi retorku kao ova gore plavojka (ne znam ko je). 

 

Btw, nesto sam ovih dana bacila oko na poslednji EU izvestaj (2022) Srbiji, pa mi pale za oko neke stvari.

 

Ta sramota se ne moze sakriti. Svet vidi. Ah da, zabole njih za svet, svet ih¨"mrzi".

Ta zverstva kao sa snimaka, ili to sa neprimerenim recnikom i gestovima  je najbolje objasnio bio Mile Curcic, neki ga se verovatno secaju, ziveo je u Holandiji, zena mu je bila Holanđanka, i tvrdio je za sebe da je nacionalista, mada mozda je kad je video o cemu se radi promenio misljenje.

 

Kao sto je promenio misljenje jedan drugi tadasnji forumas, koji je isto u pocetku tvrdio da je nacionalista, i da objektivne treba postreljati, dobro, ovo je rekao u šali, dok nije dosao tu prvi put posle nekoliko decenija, kao gostujuci profesor, pa kad se vratio kuci u USA, pisao je tadašnjim forumskim "autošovinistima" koji se tad još nisu tako zvali, nije cirkarović još bio smislio taj termin, kao, "more bili ste u pravu, ovo mora da je najgora generacija Srba ikada" a to je bilo pre skoro 20 godina.

 

Zasto je to pisao, da skratim, pored ostalog, po navici iz USA, pokusao je da sa studentima na fakultetu organizuje akciju da promene sijalice i okrece klozete, a oni ga gledali kao budalu i samo sto ga nisu ismejali.

 

Poenta je, oni su tvrdili da su nacionalisti, ali je sa njima moglo da se razgovara, i imalo je sta da se od njih nauci. I evo kako je Mile pokusao da objasni ova zverstva sa ovih snimaka. Kaze, razlika izmedu Srba i "zapada" je sto na "zapadu" u svojoj kuci radi ko sta hoce, a na ulicama i u javnom prostoru generalno postoje jasna pravila, pisana i nepisana, sta je prihvatljivo a sta ne, i sta se radi a sta ne.

 

Za razliku od toga, kod Srba, kaze Mile, u kuci se znaju pravila, ko je "domacin" ko je ovo ko je ono, sta se kako i kad radi, sta je kome dozvoljeno a sta nije (to su im valjda te "porodicne vrednosti" i slicno o cemu drombuljaju vec neko vreme) a na ulici i u javnom prostoru koga bole, radi ko sta hoce gde hoce. Valjda se njima njihov kockastoglavi podaničko - palanački svet zavrsava na njihovoj kapiji/vratima stana, i dalje od toga, kakva god da je štroka, užas, poniženje, i haos, njih to ama baš uopšte ne interesuje.

 

Možda je Mile bio u pravu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...