Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

11 hours ago, fancy said:

Konačno koristan tvit koji nije samo observacija ovdašnje bede:

 

 

 

Ako je ovo to o čemu sam nedavno negde čitao, onda je odlicno, tj ako stvarno bude kako je zamišljeno.

 

Valjda da se javno razotkriva ološ plaćenički, kao oni što su razotkrivali dilere na fejsbuku. Pretpostavljam da se u komentarima na ovu objavu i generalno na ovakvu akciju najviše deru isti oni koji su aplaudirali kretenu Asanžu i idiotu Snoudenu kad su radili slično.

 

Mozda je to zbog onoga sto su nekom nesrećniku u "najuglednijem listu" (isto jedni od plaćenika, i veći zlotvori nego Informer) objavili tekst, kaze "rusofobija je u stvari srbofobija". Ajde?

 

E jbg, moguce, ko se mlekom opekao i u jogurt duva, ama rusofilija je pa u stvari samo pokazivanje svog anticivilizacijskog opredeljenja, to je na ovim forumima provaljeno jos pre 20 godina. Upravo tim recima: "srbskim patrijotama je svejedno da li rec o Staljinu, Sadamu, usranom pidlipašu zvanom crkotina, Bin Ladenu, ocu debelog iz S Koreje, (putler tad nije bio aktuelan nego je jos negde jeo pacja govna umesto dudinja) pa cak i kostunici,  svi su oni njima prihvatljivi zato sto su antizapadnjaci, kao sto su takvi i protiv Tita bili ne zato sto je komunista i diktator, nego zato sto je po njima bio 'zapadno mezimče' , kao sto ni protiv Đinđića nisu zbog kršenja nekih parpamentarnih procedura, nego iz istog razloga..." A isto važi i za vučića, koga taj šljam i ljudski otpad najvise napada zato sto po njima nije dovoljno nacionalista. Tj dok ih putler koji valjda nece jos dugo nije sve izmamio na otvoreno.

 

Poenta je, ako ovakve organizacije nabave neke dokaze, i treba da ih javno objave, i sliku, i da svuda razglase "taj i taj je zlotvor, govno i plaćenik, i radio je to i to, evo dokumenat, fotografija qrtz, paltz".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

Balint Pastor kaze da je protivljenje podizanju spomenika,sa imenima fasista i zlocinaca Novosadske racije, "izraz nacionalne mrznje i netrpeljivosti"? Prema kome - prema fasistima? Svakako jeste.
Napasesh mi se medjunozja,Balinte.

 

Nisam ispratio vesti iz Vojvodine, ko je hteo da dize kome spomenik i gde?

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, AgroLaki said:

 

Nisam ispratio vesti iz Vojvodine, ko je hteo da dize kome spomenik i gde?

 

Zrtvama 1944 i 1945 u Novom Sadu koliko sam video, a tu bi na spisku bili odgovorni za raciju, prosto neverovatno da tako nesto je nekom palo napamet, i jos sad protivljenje tome se predstavlja ko nacionalna mrznja?!? 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

Balint Pastor kaze da je protivljenje podizanju spomenika,sa imenima fasista i zlocinaca Novosadske racije, "izraz nacionalne mrznje i netrpeljivosti"? Prema kome - prema fasistima? Svakako jeste.
Napasesh mi se medjunozja,Balinte.

Pa dobro, objasniće kao i Orban da je Horti bio dobar čovek, bavio se uzgojem cveća i tako to. Mogu na takav spomenik da stave i austrijskog molera sa karakterističnim brkovima. Ista je to ekipa, samo još fali da kažu da su sve to fini ljudi. Ako podignu taj spomenik, vrlo rado bih pomogao onome ko reši da ga pretvori u javni WC.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

Pa dobro, objasniće kao i Orban da je Horti bio dobar čovek, bavio se uzgojem cveća i tako to. Mogu na takav spomenik da stave i austrijskog molera sa karakterističnim brkovima. Ista je to ekipa, samo još fali da kažu da su sve to fini ljudi. Ako podignu taj spomenik, vrlo rado bih pomogao onome ko reši da ga pretvori u javni WC.

 

To nije opcija, jer ce taj spomenik imati i imena nevinih zrtava. To mijesanje zrtava i zlocinaca je veoma pokvaren nacin na koji vlast provodi svoju volju.

Edited by ters
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ters said:

 

To nije opcija, jer ce taj spomenik imati i imena nevinih zrtava. To mijesanje zrtava i zlocinaca je veoma pokvaren nacin na koji vlast provodi svoju volju.

Ne znam kakva je koncepcija spomenika, ali fašističkim svinjama treba ukazati odgovarajuću „počast” na neki način.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2022 at 5:02 PM, AgroLaki said:

Ja sam gutao sondu bez anestezije, sat vremena posle toga otisao na posao, odradio ceo dan, sutradan sve normalno.

Isto: 2 puta gastroskopija in vivo, nije prijatno, samo malo spreja u grlo i odmah sonda, laka ruka specijaliste, potrajalo je jer je grizlica bila na nezgodnom mestu, terapija i sve ok. Nakon 10 godina opet bolovi, specijalista otisao u penziju, dopadnem kod mlade doktorke, majko moja, ni da je ashovom kopala, mislila sam da cu da umrem. Napominjem da je znam da disem na nos, da umem da kontrolisem dijafragmu i disem iz stomaka, godine joge su mi donele taj benefit, znaci - dobar sam pacijent za saradnju ali sa ovom dr mi nista od toga nije pomoglo. Na 4 gastroskopiju sam bez dileme otisla u privatnu ordinaciju, prespavala sondu i opet cu ako treba, nadam se da nece.

Opet cu o klinici za ocne bolesti: nakon dopisa koji sam od njih dobila pre 3 godine, nisam njihov pacijent sve dok se ne pojave metastaze a i onda je njihovo samo da me proslede onkologiji. Lepo pise da me upucuju na lokalnu ambulantu 2 puta godisnje. U toj ambulanti nemaju UZ oka, mora se u Bg u privatnu ardinaciju. Zasto? Na klinici imaju ambulantu za UZ oka, ja sam osiguranik, u cemu je problem?

I tako, placam, i juce sam platila: pregled vida - 4500, UZ oka - 4700, sestra naplatila 9300 mada je zbir 9200, ocutala sam i platila, plus putni troskovi za povratnu kartu 1780 din. Castila sam se finim makijatom od 205 din. Morala sam malo da posedim negde jer su mi zenice rasirene maksimalno, belu macku ne mogu da potrefim, dobro bi dosao pratilac da me prevede preko beogradskin razvaljenih ulica ali.....i tako 2 puta godisnje. Da ne spominjem dodatne dijagnosticke preglede, dr je trazila angiografiju oka nakon kontrole u aprilu, to sam platila 20 000 ali ni danas ne razumem sta se dobilo tim pregledom, dr kaze da je potrebno da bi se promene pratile. Zasto svaki put onaj pregled vida od 4500? Pa ne menja se dioptrija tako brzo, taj pregled placam 2 puta godisnje a preporucuje se na 2 godine kod zdravih ociju? Da ne spominjem da taj pregled traje 5 minuta, znam sve one brojeve na tabli napamet, vec 3 godine mi je dioptrija bez promene.  Kada zakazujem, uvek kazem da mi treba UZ oka, ne spominjem pregled vida a uvek moram da ga platim. 

Osecam se kao ostrizena ovca, zloupotrebljeno i finansijski iscedjeno. Neko me pravi blesavom pod stare dane. 

P.S. Zaboravila sam ovo: nekada su pacijenti sa melanomom oka na klinici dobijali injekcije Avastina besplatno. Sada ih placamo 25000 po komadu x 3 kao tarapijska doza. Na klinici preporuce lek a onda taj lek dobijamo u privatnoj ordinaciji u kojoj radi lekar sa klinike. 

Prosto  coveku dodje da batali sve jer mu je muka da ucestvuje u svim tim malverzacijam. Lusuz starosti, mogu da se lecim a i ne moram bas, na korak sam od takvog necivilizacijskog stava da ne lecim svoju bolest. Dotle je doslo.

 

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ters said:

 

To nije opcija, jer ce taj spomenik imati i imena nevinih zrtava. To mijesanje zrtava i zlocinaca je veoma pokvaren nacin na koji vlast provodi svoju volju.

Nije pokvaren,vec odvratan i kulovski.

U ostalim vestima:

:smiley50:

Posto iza filma stoji vladajuca partija i njihov mezimac Predrag Gaga Antonijevic,ocekujem verziju u kojoj Srbi pobedjuju. Milos Obilic (koga ce verovatno igrati neki Vuk Kostic) ce utokom da resi Murata. Bikovic ce biti novi Knez Lazar.
Da mogu,stavili bi Djilasa u ulogu Murata. Zoka Mihajlovic ce biti Vuk Brankovic.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Nije pokvaren,vec odvratan i kulovski.

U ostalim vestima:

:smiley50:

Posto iza filma stoji vladajuca partija i njihov mezimac Predrag Gaga Antonijevic,ocekujem verziju u kojoj Srbi pobedjuju. Milos Obilic (koga ce verovatno igrati neki Vuk Kostic) ce utokom da resi Murata. Bikovic ce biti novi Knez Lazar.
Da mogu,stavili bi Djilasa u ulogu Murata. Zoka Mihajlovic ce biti Vuk Brankovic.

 

Samo nemoj Vuk Kostić da glumi Toplicu Milana ili Kosančić Ivana.....ostalo, kako hoće...:s_w:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, MeanMachine said:

 

Zrtvama 1944 i 1945 u Novom Sadu koliko sam video, a tu bi na spisku bili odgovorni za raciju, prosto neverovatno da tako nesto je nekom palo napamet, i jos sad protivljenje tome se predstavlja ko nacionalna mrznja?!? 

 

 

Pa ko je predlagac liste imena? Kakvi debili, treba nasutirati takve likove na ulici. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Nije pokvaren,vec odvratan i kulovski.

U ostalim vestima:

:smiley50:

Posto iza filma stoji vladajuca partija i njihov mezimac Predrag Gaga Antonijevic,ocekujem verziju u kojoj Srbi pobedjuju. Milos Obilic (koga ce verovatno igrati neki Vuk Kostic) ce utokom da resi Murata. Bikovic ce biti novi Knez Lazar.
Da mogu,stavili bi Djilasa u ulogu Murata. Zoka Mihajlovic ce biti Vuk Brankovic.

To ce biti remek delo kao Dara Dilindara - zaboravljeno pre nego sto je pogledano. Ali bar pokazuje domet tih idiota. I "stvaralaca", i publike im. Jebo ih boj na Kosovu koji nije ni bio, pa i da je bio, pa šta. Ako su toliki pobednici što su se onda poturčili i neće da se odturče. Nije da je nešto loše biti sa tim bliskoistocnim mentalitetom, ali tamo. Ovde gde su, sad posle 35 godina od kad su počeli da lude, onoga ko na ulici deci kenja zato sto su se maskirala u kostime za halloween treba ga u...pišati, to je sve.

 

I dobro je sto su rezultati popisa kakvi će biti. Kancer i treba da odumre.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...