Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

 

7 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Ne verujem da će se oni promeniti. Poklanjate im pažnju.

 

Oni toga nisu vredni + ne postoje na forumu ljudi koji tako razmišljaju, tako da ne znam kome se sve vreme obraćate.    

Ovima koji gvire iz prikrajka, uglavnom, jer očigledno se direktno ne obraćam nikome ko učestvuje na temi. A ovi ako neće da se promene onda neka crknu. I tako ih niko neće. Zato što smetaju. Ne samo meni, svima, i to je isto očigledno. Zato što su narcisi za koje o čemu god da je priča, priča je o njima. Može ko hoće da proveri. Evo, neka krene o genocidu u Ruandi, ili o nekom cunamiju kad su poginuli jedno 100,000 itd. Fale dve do tri rečenice, a nekad i samo jedna, da egzemplarni primerak krene "i ja tako, "i ja ovako", ili "i nama ovo" , "i nama ono", i tu je odmah u sledećoj rečenici zli "zapad" itd. Ogavno.

 

A postoji i varijanta seobe kod njihovog putlera i na slična mesta gde ih zli "zapad" više neće "pritiskati", tj govoriti im da za promenu ne bi bilo lose da se ponašaju normalno, pa na primer da primenjuuju zakone koje su sami usvojili. Šta bi im falilo, oni to i hoće - da ih svi "ostave na miru" da bi mogli tako samoizolovani i nepritiskani da se jedni prema drugima ponašaju kao... ne postoji reč koja bi mogla da uporedi takve sa bilo čime iz prirode. Stvorenja čija reč ne vredi ništa, gde nikad niko nije ništa platio na vreme, bednici koji bi hteli da zaustave vreme, i ne samo to, nego da ga vrate nazad, gde im je osnovni princip elementarno nepoštovanje drugoga, nekulturni, nekulturni, nekulturni... Mislim da je ovo poslednje najkarakteristicnije.

 

Ali su se bar razotkrili sad kad ih je putler podstakao i potpuno skinuli maske i bar jednom iskreno rekli... bilo šta.

 

Spoiler

spacer.png

 

Eto, imaju jednu zvezdicu.

Edited by AgroLaki
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, tako je! Nisu oni odgovorni ni za šta, svih 80% plus "neopredeljeni" zato što se u startu nisu pridružili sankcijama putleru, iako im u suštini ništa ne znače, nego su još divljali po ulicama veličajući tog zločinca, i još to rade, nego je kriva zla Hrvatska. Pa bar kad bi umeli da shvate poruku, nego ni to ne umeju. Štas tražio tos dobio. To jest tek ćeš dobiti. To se zove pravda.

Link to comment
Share on other sites

A retorika koja je bukvalno prešla na "ustaški režim u Hrvatskoj"?
Jel treba takve spodobe da imaju pravo glasa (ne mislim na glasanje na izborima, mada i to bi trebalo razmotriti)?
I posle se nešto kao raspravljamo da li treba da njima ovako ili onako, bombe, kako smemo da pominjemo bombe, bla bla bla.
Pa nije to rasprava da li je bolji beli ili crni luk nego da li je neko civilizovan ili neandertalac. Jer svaki od onih sa one slike je društvena štetočina.


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

isto to i oni misle za svoje političke protivnike, da su necivilizovani, da su štetočine da ih treba počistiti i da ne treba da imaju pravo glasa

i sprovode to pošto imaju vlast u svojim rukama

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Pa i ne moraju nešto mnogo da se trude, jer te priče o nekim jadnim ovima i onima koje neko vara 35 godina su za malu decu. Isti taj procenat 80% + ćutolozi = 90+ % je i onomad podržavao ista sranja, čak su neki još uvek živi koji su ta sranja i onomad prosipali, a to je zato što kako je jednom jedan rekao "takvi kučići ne umiru tek tako".Eno ih ponovo se raskokodakali. Razlika je u tome što onomad tih oko 90% nisu sebe  tako otvoreno i ostrvljeno krvožednički stavljali na stranu protiv evropske civilizacije.

 

Ne znam šta uopšte ovi ovde neki očekuju. Evo ovo je situacija. Tih 90% hoće da meni ovde zbog ludačkih ideja, jer oni nisu razumni, i sve o čemu bunciju je potpuno iracionalno, ono,. oni su ludi, da ne ublažavamo. To su ljudi poremećeni, aklo su uopšte ljudi. Znači oni meni hoće ponovo da navuku sankcije, izolaciju, i tako dalje, i hoće da od toga naprave ono obrnutirobinzonsko ostrvo, gde će se još više izolovati od progresivnog sveta, da bi se na miru vraćali u srednji vek i bazd iz koga su jedva izašli, na kratko, pa i to silom, sve je to jasno i sve se zna. Jedno vreme su se pretvarali da nisu to što su, ali ne može se pobeći od svoje suštine, i na kraju su se razotkrili, kad više nisu mogli da vrdaju. Svih 90%, i sa time nema veze nikakav Vucic i Mucic pa cak ni doktori i filozofi i ostala bagra. Oni su jednostavno takvi.  Oni hoće od toga da naprave izolovano ostrvo odmetnuto od civilizovanog sveta, i to je to.

 

E sad, za druge ne znam, ali ja sam iz nekog drugog sveta, u kome su takvi bili gde im je prirodno mesto - u rupama da tamo smrde i da im ide na usta krvava pena, i da se iz tih rupa čuje samo plač i škrgut zuba, i sa takvima nemam ništa zajedničko. Ama baš ništa, nisam imao, niti ću imati, te kao što bi rekao Džordž Majkl o Grcima, ne osećam sa takvima nikakvu povezanost ni na kom osnovu. Samo slučajno još uvek tu boravim, jer sam neko vreme bio zaveden. I sad kad su se konačno potpuno razotkrili, situacija je da oni meni žele to što piše, drugi put u 30 godina, ja njima  želim

 

 

Nema zakon proitiv toga koliko znam. Jedno je nešto želeti, a drugo je to raditi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, AgroLaki said:

image.png.6cfe74ec0aa5b3a45fc9baae34e6c9f1.png

image.png.f9fc55e3a085fead7b00f321861a82c3.png

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

 

Prvo su kenjali da ionako ne korstimo  rusku naftu, pa je koristimo malo pa 60% pa sad ispade trazili neko izuzece. Na osnovu cega, zato sto Srbi vole Putina???? Sto kaze Puzigaca zasto bi bilo ko sa takvima imao posla, nek telepromtuju naftu iz Sibira.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ras kass said:

 

Prvo su kenjali da ionako ne korstimo  rusku naftu, pa je koristimo malo pa 60% pa sad ispade trazili neko izuzece. Na osnovu cega, zato sto Srbi vole Putina???? Sto kaze Puzigaca zasto bi bilo ko sa takvima imao posla, nek telepromtuju naftu iz Sibira.


Ocajnicka vremena zahtevaju ocajnicke mere.
Ukrajina i dan-danas kupuje od Rusije gas, kao da se nista bitno ne desava na relaciji dve drzave. Zato sto vole Putina?

Ako su ruski energenti jedini tunel ka prezimljavanju i do diverzifikcije nabavke istih, nije da imamo previse izbora.
I meni je krivo sto to nismo ranije odradili, ali sta da se radi. Nauciti iz gresaka, nazalost svojih, i igrati sa kartama koje trenutno imamo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Samo slučajno još uvek tu boravim, jer sam neko vreme bio zaveden.

 

onda se desio "goli otok" pa si revidirao svoje stavove i od tad uvek na pravoj strani 😉

Ne, bio sam zaveden zato sto sam mislio kao mnogi drugi da je kriv milosevic, kasnije i kostunica, i kao jos uvek mnogi misle da je sad kriv vucic, a da su tu vecina ipak normalni, i da kad ovih ne bi bilo, tzv narod bi jedva docekao da sa entuzijazmom pohrli u civilizaciju i prihvati njene vrednosti i pravila i uticaj. A i glumili su dugo da su takvi. U stvari su mozda i oni mislili da su takvi, ali onda se pojavio putko, pa izmamio njihovu pravu prirodu.

 

Doduse i jeste bilo mnogo ovih drugih, ali su za ovih 30+ godina skoro svi otisli odatle, a radi se o stotinama hiljada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goldberg said:

@FrediBTi bukvalno u svakom svom postu ponavljas isto

 

Ja sam za drustvo u kojem bi svako mogao slobodno da izrazi svoje stavove, osim ako ti stavovi nisu poziv za zabranu drugih stavova, za ubijanje, maltretiranje, mucenje, proterivanje i bilo sta slicno. Dakle, slobodan si da izrazis bilo koji stav, ali ne smes da trazis da se suprotan stav zabranjuje ili proteruje. Na kraju krajeva, tako su i uredjena zapadna drustva, pa eto SD u Svedskoj, Meloni u Italiji, raznih desnicara u Izraelu, Francuskoj ili Spaniji. Problem nastaje kad bi neko da namece samo svoje misljenje i protiv toga cu uvek da budem.

 

 

Pa kakvo to misljenje namecu u srbiji? No, zaista si u pravu, trebalo bi vise razlicitih ideologija i misljenja a ne da ti namecu recimo tupavo rusofilicarstvo koje ne zelis da ti namecu...To je jedini stav koji se u srbiji ne proganja, sve ostalo je opravdana meta za napad

 

 

13 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Gospodine Puzigaća, da li znate nešto o NPL i psihopatama, zapravo, koliko znate o tim psihičkim poremećajima?

I ne znam da li Vam je neko na forumu, ovde na ovom delu-na Politici, napisao da se ponavljate.

 

 

moguce da nisi pratila ali cesto iz nekih forumskih pera izlazi ista ova `ostra` zamerka a to je da se neko ponavlja, pa tako i u postu iznad tvog, koji si dokazano procitala, forumas forumasu kaze da se ponavlja

 

ko se onda ponavlja? ovi koji tvrde da se neko drugi ponavlja i ponavljaju jedno drugo ili oni koji svoje nepromenljivo misljenje ponavljaju? Ah da, ono prvo je imitiranje....ali uz ponavljanje. Skroz nebitno ali vazno je da se istakne kad se nesto antipaticno primeti.

 

inace ovde ima nesto  -  klinicka ostrina, kolektivna ogranicenja ....mozda zainteresuje zainteresovane ...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Don Juan said:

Sada pročitah da je preminula Gorica Nešović.

 

Iskreno nisam dugo slušao jutarnji program, ali jedno vreme je bilo neizostavno makar na 10 minuta da odslušam šta imaju da kažu u Dizanju. 

 

 

Pokoj joj dusi - uveseljavala me je godinama njena vedrina u jutarnjim tmurnim satima.:classic_sad:

  • Like 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam videla da li ste kacili i komentarisali ili to uopste ne znaci nista zato sto je Djilas tamo nesto rovario protiv vlasti i ulagivao se americi protiv rusije kao neki izdajnik?

 

Autorski tekst lidera Stranke slobode i pravde za nedeljnik NIN

Dragan Đilas: Ako se sad ne uskladimo sa Evropom, drugu šansu nećemo imati

 

Da, bili smo u Americi

https://www.danas.rs/vesti/politika/dragan-djilas-ako-se-sad-ne-uskladimo-sa-evropom-drugu-sansu-necemo-imati/

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedina pozitivna osobina Djilasa kao politicara je pragmaticnost, to je opste poznato. Toliko je losih poteza napravio, ali sada je samo pragmaticnost dovoljna da napravi pravi. I dokazuje koliko je malo potrebno za njega. Pretpostavljam da je potreban uslov i da ne budes jedna druga karakterna osobina, onda je verovatno mnogo tesko.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...