Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

30 minutes ago, Perkos2 said:

Ako ti verujes da se srpska služba i politika koju ona kontroliše oslobodila komunistučkih metoda to je tvoje pravo ali svakodnavnica nažalost pokazuje da su oni i dalje na toj liniji. Dovoljno je pogledati srpske medije, da li stvarno mislite da oni tamo veličaju putina zato što je mlad i lep ili što ih je služba "probudila".

 

 

 

 

Pa i u sistemu socijalne zastite imamo neke ostatke komunistickih metoda pa se ne skace na to. Sve i da se u konkretno u Sluzbi primenjuju komunisticki metodi, primenjuju se u cilju jacanja nacionalistickog ludila, sto i nije bas bio komunisticki cilj. 

 

Kao sto danasnji komunisti i potomci starih ne bi mogli da oslobode ni Banju Koviljacu, (a ni da isele trenutne vlasnike iz njihovih stanova lol), tako ne postoje ni neki naoruzani bradati cetnici koji ce izleteti iz neke sume i poceti da kolju. I jedni i drugi danas su samo dobar mim materijal. 

 

Onaj momak Filip, nit je princ, a nit je Srbin, tako da je za nase drustvo potpuno irelevantnan. Kakve veze ima ako mu je neko dao prostor na televiziji, koga sve pustaju na TV ovih dana, on jos deluje normalno i pristojno. (mozda bas zato sto nije Srbin 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, AgroLaki said:

 

Pa i u sistemu socijalne zastite imamo neke ostatke komunistickih metoda pa se ne skace na to.

Srbende su vecinski nacional-boljsevici, tj. uzimaju ono sto im se svidja iz socijalizma/komunizma (da ugode svojoj trtici) a sistematski odbacuju kosmopolitizam, antinacionalizam i slicno. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa i u sistemu socijalne zastite imamo neke ostatke komunistickih metoda pa se ne skace na to. Sve i da se u konkretno u Sluzbi primenjuju komunisticki metodi, primenjuju se u cilju jacanja nacionalistickog ludila, sto i nije bas bio komunisticki cilj. 

 

Kao sto danasnji komunisti i potomci starih ne bi mogli da oslobode ni Banju Koviljacu, (a ni da isele trenutne vlasnike iz njihovih stanova lol), tako ne postoje ni neki naoruzani bradati cetnici koji ce izleteti iz neke sume i poceti da kolju. I jedni i drugi danas su samo dobar mim materijal. 

 

Onaj momak Filip, nit je princ, a nit je Srbin, tako da je za nase drustvo potpuno irelevantnan. Kakve veze ima ako mu je neko dao prostor na televiziji, koga sve pustaju na TV ovih dana, on jos deluje normalno i pristojno. (mozda bas zato sto nije Srbin 😄

Vešto si pobrkao babe i žabe tj.  uticaj socijalne službe i službe koja upravlja Srbijom još od '45.  Kad im zatreba oni su i nacionalisti( vuk i šešelj bivše komunisti) kad zatreba onda su malo liberali ali im je uvek glava u moskvi. Pljuvali su Jeljcina i Gorbačova i jedva dočekali da se povampiri KGB i njihov pukovnik. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, FrediB said:

Srbende su vecinski nacional-boljsevici, tj. uzimaju ono sto im se svidja iz socijalizma/komunizma (da ugode svojoj trtici) a sistematski odbacuju kosmopolitizam, antinacionalizam i slicno. 

 

 

Jbg, mozda smo nepopravljivi, a mozda moja generacija koja se ne seca komunizma i cesto je izlozena radu u stranim kompanijama gde mora da se radi, bude bolja makar u smislu da ne ceka nista od drzave. Sva emancipacija i progres koju je Yu-komunizam pruzio narodu sjeban je zbog neodrzive ekonomske organizacije, jer je svaka ekonomija i organizacija rada u komunizmu osudjena na propast, pre ili kasnije. 

Edited by AgroLaki
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Vešto si pobrkao babe i žabe tj.  uticaj socijalne službe i službe koja upravlja Srbijom još od '45.  

Nisam nista pomesao, al nebitno... 

Just now, FrediB said:

Ako oni kako-tako ne prevaspitaju donbasane, niko nece.

Ozbiljno kazem. 

Videcemo. Moras da nemas benchmark prethodnog nerada, i da ti niko ne puni glavu kako radis u fabrici na traci sa srednjom skolom i imas kola stan i ides na zimovanje i letovanje, skolujes decu itd itd... Msm mozda i moze, al kod mojih rodjaka u sveCkoj sto rade u Volvou... Mada ni tamo od rada u fabrici ne mozes da zivis bas gala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa i u sistemu socijalne zastite imamo neke ostatke komunistickih metoda pa se ne skace na to. Sve i da se u konkretno u Sluzbi primenjuju komunisticki metodi, primenjuju se u cilju jacanja nacionalistickog ludila, sto i nije bas bio komunisticki cilj. 

 

Kao sto danasnji komunisti i potomci starih ne bi mogli da oslobode ni Banju Koviljacu, (a ni da isele trenutne vlasnike iz njihovih stanova lol), tako ne postoje ni neki naoruzani bradati cetnici koji ce izleteti iz neke sume i poceti da kolju. I jedni i drugi danas su samo dobar mim materijal. 

 

Onaj momak Filip, nit je princ, a nit je Srbin, tako da je za nase drustvo potpuno irelevantnan. Kakve veze ima ako mu je neko dao prostor na televiziji, koga sve pustaju na TV ovih dana, on jos deluje normalno i pristojno. (mozda bas zato sto nije Srbin 😄

Dakle, otac mu je Srbin, majka GrCHkinja, a on nije Srbin? Zanimljivo.

Mozda sam i ja Eskim po Agrolakiju, a da i ne znam 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosta said:

Dakle, otac mu je Srbin, majka GrCHkinja, a on nije Srbin? Zanimljivo.

Mozda sam i ja Eskim po Agrolakiju, a da i ne znam 😁

A jeste malo vise odvratno to ocenjivanje ljudi na osnovu porekla. 

Treba takve prozivati zbog (ne)dela i zbog licemerja. A monarhija je ionako prevazidjeni sistem i povratak iste ovde ne bi doneo nikakva poboljsanja.  

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

A jeste malo vise odvratno to ocenjivanje ljudi na osnovu porekla. 

U mojoj struci postoji nesto sto se zove etnos.

Ja npr mogu reci da sam Kinez i u Pekingu traziti drzavljanstvo, ali ce me gledati kao budaletinu. Etnickoj grupi pripadas na osnovu roditelja, ako AgroLaki kaze da Karadjordjevic nije Binsr, to je isto kao da ja kazem da sam od danas Kinez. Potpuni nonsens.

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Pa dva posta pre si ocenio ceo narod na osnovu porekla

Na osnovu nedela.

I ne celi, ali jedno 75% se ponasa tako. Nece u EU, nece u NATO, nece a uvodi sankcije ruZZiji, izigrava neutralnost, kosmeticari itd. Vucic i co. nisu pali s Marsa, nego upravo poticu iz tog miljea. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kosta said:

Dakle, otac mu je Srbin, majka GrCHkinja, a on nije Srbin? Zanimljivo.

Mozda sam i ja Eskim po Agrolakiju, a da i ne znam 😁

 

Druze, ako mislis na Katarinu, ona njima nije majka, vec je Aleksandrovoj deci majka Marija da Glorija od Orleana i Bragance, potomak valjda portugalskih kraljeva. 

Ako cemo bas u etnos posto ti je to struka, njemu je samo deda Petar II Srbin, a i Petru drugom je majka rumunska princeza Marija.

Tj. evo ti ovako:

Spoiler

image.thumb.png.3be0daf32a92d18340012c5ec9e24948.png

 Od 8 pradeda i prababa koju svaki covek ima, Filipu je samo JEDAN pradeda (Aleksandar Karadjordjevic) Srbin. 

 

E sad, da se vratimo na poentu. Brojanje krvnih zrnaca je ovde zabranjenjo, i kada sam ja pomenuo da momak nije Srbin, ja uopste nisam mislio na njegovo poreklo, a sasvim slucajno se pogodilo da je i to tako. 

Momak je rodjen u Americi, skolovao se u Engleskoj, potomak nekih velmoza, kretao se u nekom drustvu gde sve i da hoces i da imas iskrenu zelju, ne mozes da se osecas kao Srbin. Njegove socijalne ''meme'' su potpuno drugacije nego ''nase''. 

Ako ste pratili prestolonaslednika Aleksandra, lik je klasican Englez, apsolutno neprilagodjen na zivot ovde. Licno mislim da je velika steta sto nismo tu disfunkcionalnu porodicu upotrebili da narod navolimo vise na Engleze, jer tom liku ne treba ''fil'' u reci anglo, posto je lik slicniji nekom Edvardu nego Miloradu, plus je pro USA, NATO. 

 

Sam Filip deluje kao osoba da je dobar covek i ako stvarno ostane sa porodicom u SRB, verovatno ce njegova deca biti ljudi sa naseg podneblja, sa svim manama i vrlinama. 

Spoiler

Po povratku u Srbiju nećemo živeti na Dedinju i uživati kraljevske privilegije. Stefan će ići u obdanište sa vršnjacima, a nas dvoje ćemo raditi projekte koji će biti od društvene koristi. Moja porodica i ja živećemo isključivo od sopstvenog posla.

 

 

 

image.png

Edited by AgroLaki
Nece slika van spojlera da se izbrise.
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AgroLaki said:

 

Druze, ako mislis na Katarinu, ona njima nije majka, vec je Aleksandrovoj deci majka Marija da Glorija od Orleana i Bragance, potomak valjda portugalskih kraljeva. 

Ako cemo bas u etnos posto ti je to struka, njemu je samo deda Petar II Srbin, a i Petru drugom je majka rumunska princeza Marija.

Tj. evo ti ovako:

  Reveal hidden contents

image.thumb.png.3be0daf32a92d18340012c5ec9e24948.png

 Od 8 pradeda i prababa koju svaki covek ima, Filipu je samo JEDAN pradeda (Aleksandar Karadjordjevic) Srbin. 

 

E sad, da se vratimo na poentu. Brojanje krvnih zrnaca je ovde zabranjenjo, i kada sam ja pomenuo da momak nije Srbin, ja uopste nisam mislio na njegovo poreklo, a sasvim slucajno se pogodilo da je i to tako. 

Momak je rodjen u Americi, skolovao se u Engleskoj, potomak nekih velmoza, kretao se u nekom drustvu gde sve i da hoces i da imas iskrenu zelju, ne mozes da se osecas kao Srbin. Njegove socijalne ''meme'' su potpuno drugacije nego ''nase''. 

Ako ste pratili prestolonaslednika Aleksandra, lik je klasican Englez, apsolutno neprilagodjen na zivot ovde. Licno mislim da je velika steta sto nismo tu disfunkcionalnu porodicu upotrebili da narod navolimo vise na Engleze, jer tom liku ne treba ''fil'' u reci anglo, posto je lik slicniji nekom Edvardu nego Miloradu, plus je pro USA, NATO. 

 

Sam Filip deluje kao osoba da je dobar covek i ako stvarno ostane sa porodicom u SRB, verovatno ce njegova deca biti ljudi sa naseg podneblja, sa svim manama i vrlinama. 

  Reveal hidden contents

Po povratku u Srbiju nećemo živeti na Dedinju i uživati kraljevske privilegije. Stefan će ići u obdanište sa vršnjacima, a nas dvoje ćemo raditi projekte koji će biti od društvene koristi. Moja porodica i ja živećemo isključivo od sopstvenog posla.

 

 

 

image.png

Naravno da sam ukapirao da si htio reci da on po kulturi nije Srbin. Sto i dalje ne brise cinjenicu da jeste, ma koliko god porodicnih stabala kacio i po kojoj god liniji gledali. Mislim, ako nije Srbin, sta je on po Agrolakiju? Englez?

A brojanje krvnih zrnaca mi ne projektuj, posto sam i sam dijete iz mijesanog braka i uzasno osjetljiv na temu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kosta said:

Naravno da sam ukapirao da si htio reci da on po kulturi nije Srbin. Sto i dalje ne brise cinjenicu da jeste, ma koliko god porodicnih stabala kacio i po kojoj god liniji gledali. Mislim, ako nije Srbin, sta je on po Agrolakiju? Englez?

A brojanje krvnih zrnaca mi ne projektuj, posto sam i sam dijete iz mijesanog braka i uzasno osjetljiv na temu.

Nisam ja tebi projektovao da si brojao zrnca, nego sam rekao da meni to nije bio motiv. 

Filip za sebe kaze da jeste binSr i da se tako oseca i verovatno se trudi, ali mislim da je on prosao formativne godine koje su mogle tako da ga definisu. 

On je, kao i otac, covek anglo-americke kulture, i u tome nema nista lose, jer on bar meni licno deluje kao dobra osoba, za razliku od njegovog oca. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroLaki said:

Nisam ja tebi projektovao da si brojao zrnca, nego sam rekao da meni to nije bio motiv. 

Filip za sebe kaze da jeste binSr i da se tako oseca i verovatno se trudi, ali mislim da je on prosao formativne godine koje su mogle tako da ga definisu. 

On je, kao i otac, covek anglo-americke kulture, i u tome nema nista lose, jer on bar meni licno deluje kao dobra osoba, za razliku od njegovog oca. 

Pa ja i jesam reagirao jer sam na vise mjesta cuo da se mali osjeca kao Srbin, sto je legit. To je sve.

Imam jednog na poslu, mama mu je Francuskinja, tata Hrvat, on sebe pise kao Italijana jer je dobio njihovo drzavljanstvo nakon deset godina tamo. Gluparija, ali Ameri su sa sui generis kulturom unistili etnose u neku ruku.

Link to comment
Share on other sites

U mojoj struci postoji nesto sto se zove etnos.
Ja npr mogu reci da sam Kinez i u Pekingu traziti drzavljanstvo, ali ce me gledati kao budaletinu. Etnickoj grupi pripadas na osnovu roditelja, ako AgroLaki kaze da Karadjordjevic nije Binsr, to je isto kao da ja kazem da sam od danas Kinez. Potpuni nonsens.
Taj karadjordjevic je sta po nacionalnosti?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Ameri su sa sui generis kulturom unistili etnose u neku ruku.


Ah ti zli Ameri, uništavaju poštene nacije i narodnosti...

Kako sreće da nikad nisu ni nastale. A ako evolucija čovečanstva bude išla u pravom smeru, jednom će i nestati.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Eddard said:

Ah ti zli Ameri, uništavaju poštene nacije i narodnosti...

Kako sreće da nikad nisu ni nastale. A ako evolucija čovečanstva bude išla u pravom smeru, jednom će i nestati.

 

 

Pa i Ameri su nacija, djeca se svako jutro u skoli zaklinju na vjernost svojoj naciji.

Da bi se to desilo, morale bi da nestanu drzave i da ostane samo jedan jezik. Ne vidim kako je to moguce bez neke sile i ratova i ko ce tada da vlada cijelim svijetom?

Ko ce da natjera npr milijardu i po Kineza da pricaju nekim drugim jezikom ili Juznu Ameriku gdje se govori uglavnom spanski, osim Brazila i male Gvajane.

Ko ce natjerati Nijemce da dobrovoljno postanu nesto drugo? Zasto su se ujedinili poslije pada komunizma?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cuo sam još jednu priču o popovima. Bili neki na venčanju, i umesto da tamo venča ljude, pop na početku držao govor kako je brak između muškarca i žene, a ne između dva muška ili između dve žene itd, ovi izašli pa nisu bili dalje. Dobro to je stav crkve i to je njihova stvar, i to je u redu. Ali takvo ponašanje nije. Taj "sveštenik" vređa ljude tako što ih ne poštuje i ne poštuje njihovo vreme i siluje ih u glave da slušaju gluposti umesto da ih venča zbog čega su i došli. I koji je razlog da pop na crkvenom venčanju drži političke govore o građanskom braku? Pa nije jahan. Eto, to je njegov problem.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Cuo sam još jednu priču o popovima. Bili neki na venčanju, i umesto da tamo venča ljude, pop na početku držao govor kako je brak između muškarca i žene, a ne između dva muška ili između dve žene itd, ovi izašli pa nisu bili dalje. Dobro to je stav crkve i to je njihova stvar, i to je u redu. Ali takvo ponašanje nije. Taj "sveštenik" vređa ljude tako što ih ne poštuje i ne poštuje njihovo vreme i siluje ih u glave da slušaju gluposti umesto da ih venča zbog čega su i došli. I koji je razlog da pop na crkvenom venčanju drži političke govore o građanskom braku? Pa nije jahan. Eto, to je njegov problem.

To odavno nije hriscanska crkva ili organizacija, vec samo obican cetnicki stab gde se izivljava i ispoljava najprimitivniji nacionalisticki folklor. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...