Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, freethrow said:

Ima dovoljno signala već. Da divljaci i nepismena stoka dođe na vlast kao nekakav glitch povremeno se dešava(lo) i u demokratskim zemljama, pa se brzo ispravi. Ovde je međutim samo došlo na svoje - stanje asimptotske stabilne ravnoteže iz koje nema mrdanja. Ni SPS-JUL-SRS se nisu toliko poklapali sa onim što jeste srpsko većinsko poimanje političke misli kao ovaj mafija-medrano. 

Brine me i zalosti sto si verovatno u pravu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Stiletto said:

 

Nafta, ne gas, neće moći Srbija da uvozi rusku sirovu naftu od 1. novembra, ali može bilo koju drugu (saudijsku, iračku, libijsku...). Razlog je što od tog datuma nema transporta ruske nafte preko zemalja EU, pa nema kuda da prođe do Srbije. 90% nafte koju Srbija uvozi dolazi preko Jadranskog naftovoda, terminal za tankere je na ostrvu Krk, pa cevi idu preko Hrvatske do rafinerije Pančevo. Ostalo od pokojne Juge.

A na primer tanker do Bara pa železnica do Pančeva? 

 

OK, OK, tada bi nas barel koštao 500USD i to 90USD do Bara i još 410 od Bara do Pančeva...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AgroLaki said:

Moze barzama uz Dunav, posto je Dunav medjunarodno plovna reka. 

 

Kako sada stoje stvari trebaće na te barže da se dodaju točkovi.

 

Nego, ne znam da li je problem samo to odakle nafta dolazi ili i ko je kupuje. Kad je počela priča oko naftovoda, hoće li moći da se koristi ili ne, više se govorilo da je kupac, NIS, firma u većinskom ruskom vlasništvu, pa i ako se nafta kupi u Libiji ona je ruska jer je NIS firma u vlasništvu rusa, pa se pominjalo nekakvo preuzimanje kao rešenje.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Div said:

 

Kako sada stoje stvari trebaće na te barže da se dodaju točkovi.

 

Znam da zvanicna statistika pokazuje suprotno, ali ja sa svim mojim godinama, ne pamtim ovako nizak vodostaj na Dunavu. Pre koji dan gledam snimke iz NS, ljudi setaju skoro na polovini reke. Slabo ce biti struje iz hidrocentrala ove godine.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mama_mia said:

 

tomislav nikolic je to imao u perspektivi a Visoki ga otpisao zajedno sa idejom...najgenijalnija ideja ikad 🥽

Sećam se da smo pisali o tome još na starom forumu. Da ne tražim, ali rekao sam da ako se to realizuje, ja ću se spustiti traktorskom gumom do Soluna, veslajući rukama i ako je uzvodono.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Sećam se da smo pisali o tome još na starom forumu. Da ne tražim, ali rekao sam da ako se to realizuje, ja ću se spustiti traktorskom gumom do Soluna, veslajući rukama i ako je uzvodono.

 

pa da, i tamo na starom f. sam bila odusevljena,

secam se mislila sam - boooze kako takav kreten a tako dobru stvar smislio...vec sam videla sebe u tom filmu -mokra u kupacem izranjam u centar Soluna...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Mama_mia said:

 

pa da, i tamo na starom f. sam bila odusevljena,

secam se mislila sam - boooze kako takav kreten a tako dobru stvar smislio...vec sam videla sebe u tom filmu -mokra u kupacem izranjam u centar Soluna...

 

 

 

To nije njegova ideja, neko, u davnoj prošlosti, je već radio neke proračune i tu se stalo. Za kupaći OK 😍

Link to comment
Share on other sites

Izvinite za trol, da se vratim malo unazad, na ono Vulinovo obracanje Hilu od pre par dana,

koje bukvalno cini srz svog naseg bajanja u smeru natoja.

U par recenica, klekni pred milicom Rakic, izmisljeni zlocini nad *********

 

“Before the next time he says that the bombing of Serbia prevented a disaster, he should kneel before the grave of Milica Rakic and explain to her parents how much her death contributed to preventing a humanitarian disaster, more or less than the lies about the mass shootings of ***iptars at the FC Pristina stadium or the lies about the massacre in Racak“, said the Ministry press release.

 

Dok je Hil kontemplirao ovaj izliv nase kostane srzi, da li je osetio strah ? tugu ? nevericu....

Da li mu je postalo jasnije kako izgleda njegov problem ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mama_mia said:

Vidis Consti, to sto si rekao - tu se stalo - kljucna je stvar.

 

Uvek kocnice. Nedajboze da nesto krene....

E sad....da li o itom projektu pričamo "plovna Morava" od Soluna do Beograda...

Quote

 

Ideja o povezivanju severne i južne Evrope kanalom kroz Srbiju, kojim bi plovni put bio skraćen 1.200 kilometara, nije novijeg doba. Stara je više od jednog veka, a za projekat su posebno zainteresovane opštine koje se nalaze u dolini reke Morave. Dosadašnjim projektima, osim glavnog puta, do Stalaća, planirana su i dva bočna – Zapadnom Moravom do Kraljeva, i Južnoom Moravom do Niša.

 

Dosta aktuelniji deo ideje o plovnoj Moravi, je deo koji se odnosi na plovni kanal Dunav – Morava – Vardar – Egejsko More. Za ovaj projekat su mnogi stručnjaci tvrdili da bi doneo brojne pogodnosti. Prema istim ocenama, takozvani rasuti teret, zbog jeftinijeg transporta i kraćeg puta, bio bi prevožen kanalom kroz Srbiju, čime bi se zaobišlo Crno more.

 

Smatra se da bi ovakva kapitalna investicija pokrenula građevinsku, mašinsku i elektroindustriju, ali i brodogradnju. Međutim, izgledi za realizaciju ovakvog megalomanskog projekta su prilično nerealni, i to zato što su i praktične, i tehničke, kao i finansijske prirode. Za početak, Morava nije postala plovna ni melioracijama i regulacijom toka, što je preduslov za sve ostalo.

 

Tehničke probleme dodatno povećava i to što sem Morave ni Vardar nije plovan, a to je praktično kompletan rečni koridor projektovanog kanala. Upitno je to i koliko bi se ovaj plovni put koristio, a pretpostavlja se da bi cena ovakvog projekta bila previsoka. Za Srbiju bi to svakako bila ogromna investicija, a njen ekonomski potencijal diskutabilan, i u pogledu finansiranja a i projektovanih prihoda od ovog projekta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

kronos, consti...

divno ste zamislili mene niz vodu :lol_2:

 

 

Nego, citala sam Basarinu kolum. Usput, Beonegro me je naveo jer ga je pominjao....i samo deo sam kopirala na odgovarajucoj temi, pa mi se naprasno javilo nesto sto odavno znam a sto je ujedno i potpuni paradoks - jer javilo mi se nesto sto znam i sto sam sigurno mnogo x vec rekla...

 

Tako da, to sto vec znam a sto mi se javilo je da bi se desila smena vlasti mora da se bude drugaciji, ili bar malo pametniji od ovih sada a ne da se opozicijom zove neko ko sanja da uveze atomsku bombu i resi bespotrebnu stvar sa eu, kosovom, nato - jednostavno kad si sila predsednik moze da ti bude i trump, biden ili milos jovanovic.... da, ili puki.

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Neko je faraonu zavrnuo jaja a onda je faraon zavrtao nekima 🙂

 

Mislim da će biti sve manje i manje eskalacija. Mislim da je na onom sastanku pre briselskog bilo zavrtanje jaja i da im je rečeno da završavaju sa ratnim huškanjem.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

Neko je faraonu zavrnuo jaja a onda je faraon zavrtao nekima 🙂

 

Mislim da će biti sve manje i manje eskalacija. Mislim da je na onom sastanku pre briselskog bilo zavrtanje jaja i da im je rečeno da završavaju sa ratnim huškanjem.

 

Koji put već po redu... jasno je da sekta to izbacuje periodično po potrebi kad treba da se prikrije neko veće sranje. Oproban metod, i nažalost zbog toga što je narod većinski glup ili nezainteresovan, prolazi...

 

Nastaviće oni to da rade kad opet zatreba. 

 

A i taj neko ko zavrće jaja, valjda je skapirao do sada sa kakvim spodobama ima posla... ako nije, još gluplji je od pomenutog naroda...

 

A ako im je interes da podržavaju i trpe spodobe na vlasti, alal im "evropske" vrednosti...

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

Pa dok je spodoba na vlasti korisna i može da se kontroliše povremenim zavrtanjem jajaca, nikakvih problema nema, kada to više ne bude slučaj, naći će se već neko kršenje ljudskih prava, nešto sto se protivi evropskim vrednostima, neki protesti itd pa će onda doći sledeća spodoba koja čeka u redu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Issey said:

 

A i taj neko ko zavrće jaja, valjda je skapirao do sada sa kakvim spodobama ima posla... ako nije, još gluplji je od pomenutog naroda...

 

 

 

Ako je neko glup to je opozicija. Pa ovi sto zavrcu se cak nisu ni sastali sa njima...a to znaci da je opozicija toliko nekonkuretna da nemaju sta sa njima ni da pricaju...a tek novinari kako su `konkuretni` oni tzv opozicioni, mislis sada ces nesto da procitas ispod ovog naslova:

Zašto su se Lajčak i Eskobar sastali samo sa kosovskom, ali ne i sa srpskom opozicijom

Ali nista.

Cemu takav naslov ako uopste nema odgovora na to pitanje iz naslova...

 

Djilas npr.

Kako je preneo portal Nova, Đilas je ocenio da bi „bilo još bolje“ da je moguće napraviti nacionalni konsenzus o Kosovu i Metohiji i usvojiti deklaraciju u čijoj bi pripremi, po njegovim rečima, učestvovale institucije od nacionalnog značaja poput Srpske akademije nauka i umetnosti, Srpske pravoslavne crkve, univerziteta.

„Deklaracija bi se pozvala na rezoluciju 1244 Saveta bezbednosti UN, našu privrženost traženju rešenja isključivo mirnim putem i spremnost da razgovaramo o svim temama, osim o priznanju nezavisnosti Kosova, jer to ne može biti tema nikakvih razgovora“, naveo je lider SSP.

 

Jeremic slicno kao i svi ostali...onog dssovca sto bi uvozio atomsku bombu necu ni da pominjem....sa kojom opozicijom da se nesto razgovara, kome da zavrcu usi ili stagod?

 

Da bi opozicija bila konkuretna mora da ima konkurentan proizvod, nesto bolje u ponudi nego sto ima vlast.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U pravu su što se nisu sastajali sa takvim "opozicijom". Ja za takve ne bih glasao ni da je na drugoj strani Satana lično. A isto tako, ne vidim zašto bi Evropa ili bilo ko trosio svoje vreme na te tu da ih obrazuje ili nesto, kad oni ocigledno u tom procentu od 80+ posto nisu normalni i njima treba psihijatar. To sto njima pada na pamet, to je za psihijatra.

 

I ovo nije preterivanje, nego je istina. Naleteo sam jednom na neki forum gde se javlja neko iz Svedske, ima jos par godina do penzije, pa pita moze li nekako da sredi prevremenu penziju, a drugi koji je vec to uspeo mu odgovara da je najbolje kod psihijatra, i ako dođe do procene psihijatra, samo odgovara na pitanja kako je takvima uobicajeno, srbendski, a ne kao da je vec 20 ili 25 godina u Svedskoj.

 

Civilizovanje, mozda, ali to obicno radi okupator, ali da im neko uklanja izabrane predstavnike koji sarađuju samo zato što rade sta vec rade tim ludacima, zasto bi? Neka ih gaze, koga boli...

 

Oni i tako nisu normalni, preko 80 posto njih, ocigledno, a najluđi su oni koji su se najbolje uklopili u taj tu "sistem" i nista im ne smeta niti im je ikada smetalo. Teski psihopate i potpuno poremecene licnosti od kojih samo zaumne stvari mogu da se cuju ili vide sto ih covek nigde ne bi cuo ni video.

 

Tipa ono kad grade nesto do ulice, pa izbace sprat iznad trotoara metar ipo ili cak dva metra da gore dobiju vecu kvadraturu, to uopste nije normalno nikome, osim tim bolesnicima, i ovima koji to rade, i skoro svim slucajnim prolaznicima koji bi isto to radili. To i treba gaziti.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...