Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, DJORDJE said:

Kako stoje stvari na forumu? Jel' vecina donbaski neutralana prema prajdu? Valjala bi neka anonimna anketa, u ovom odsudnom trenutku kada pederi ugrozavaju Kosmet.

Može i to, ali obavezno i anketa "kako je očigledno da ovo organizuje rusija u saradnji sa domacim izdajnicima i petom kolonom,  da bi destabilizovala region, i da bi pokazali Vucicu da mogu da ga smene ako hoće, sto on za sad dobro hendluje drzeci ovaj horor van mainstream medija (mada ako hoce da bude novi Tito, trebalo bi da izvede i da ovo bude poslednje okupljanje ovog tipa) pa, imajuci u vidu sve to, da li je forumske 'neutralce' bar malo sramota drustva u kome su se obreli".

 

Ne "društva" u smislu "society" nego baš u smislu družbe, bande, klike, kulta... ovih sa slika. Pa, hoćemo li postavit anketu?

 

Edit, to, i da li još uvek misle kako rusija nije neprijatelj te zemlje i tog regiona, nego je takav stav pojedinih rezultat holivudskih filmova. Da čujemo.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2022 at 9:32 AM, Clash said:

Mislim da je jako bitno da se ovaj Europrajd odrzi i da sve bude bez ikakve mrlje.

Pa ako treba i po Milenkovom receptu, pendrecenjem protivnika prajda, da  svaki ucesnik  ima po jednog policajca da ga cuva.

Ovo nam je trenutno jedina veza sa Evropom i naznaka da bi mogli nekako nekada da se iskobeljamo od Rusije.

Trenutno je LGBT pokret glavna brana protiv ruskog uticaja iliti samo peder Srbina spasava od Rusa.

Ovo je na simbolickom nivou ali i politika je postala slika i lajk i retvit pa tako i neka ne puno bitna stvar  moze dosta da doprinese. 

 

 

 Evo moj stav od pre 10-tak dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Clash said:

 Evo moj stav od pre 10-tak dana.

Znaci, opet ce da nahebe Niska Zandarmerija sto se pridrzava Zakona?

Onomad umlatise Prvog Batu Srbije, batu na Sinisu Malog i nji`ovo vojno obezbedjenje i dobise otkaz za to, a odradise sve po PS-u.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Pa mozda ovog puta nece. Neko je skoro napisao "zasto Vucic gomila toliko oruzje, ako ne za upotrebu protiv unutrašnjeg neprijatelja, kad je i njemu ocigledno da to oruzje nije za spoljnu upotrebu, jer je svuda okolo NATO, uključujući i Kosovo" . E pa, ako je to slucaj, samo napred, neka gomila. I treba ga podrzati u tome, jer ocigledno trenutno nije on glavni neprijatelj, a ni "unutrasnji neprijatelj" nisu ona 523 "drugosrbijanca" i hipster studentkinje koje znaju sve opskurne britpop bendove iz devedesetih i misle da je "zapad" bolji od Srbije, nego neko drugi.

 

Objašnjenje o hipster studentkinjama:

 

spacer.png

Edited by Milenko Puzigaca
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi ja sam vaistinu razocaran odlaganjem Europrajda! 

To je bilo nesto vrlo afirmativno za Srbiju I na zalost I Vucic je tu opet popustio. Kao I u slucaju Jadra. A nije trebao. Ova pateticna I razocaravajuca odluka bice pocetak njegovog kraja! Gotov je! 

Ali Jos vise me razorao dobar deo naroda- koji hoce zapadne plate I standard, a ima svetonazor I mindset na kome bi im pozavidela I teheranska dzamahirija! 

Primitivci! Talibani!!!

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darth Bane said:

Talibani!!!

 

Jašta. Kad se potraže na internetu "hipsteri Teherana", koji se kriju naravno, kao da su modeli u trodelnim odelima, sa štucovanim bradama, svaka dlaka na svom mestu, koji preziru zadrtost i cene različitost, a srbski hibsteri misle da je dovoljno urasti u bradu kao Raspućin, i tetovirati kakvog srbskog heroja, i sad je on hibster. Pa možda, ali sa B - srBski drugačijehipsterski slučajnohibster, tako im Abu pomogao :lol_2::lol_2:

 

Budućnost pripada njima :classic_wink:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2022 at 4:53 PM, Mama_mia said:

 

Isto me cudi od Vucica, ceo stadion vice Vucicu-pederu a on se krije iza kosova umesto da podvikne - tisina tamo i svi na paradu,

 

 

„Ne prođe fudbalska utakmica, a da se sa tribina ne kliče zajedništvu predsednika i svih vas, čak i on sam često to stavi na prvo mesto kad nabraja svoje omiljene nadimke. :lol_2:Pa za sam Prajd je neki dan rekao – ono čudo. I sigurno ga ne bi zabranio, da nije udarila suša, da imamo dovoljno gasa, peleta, nafte, da nas nije napala ova inflacija. Ovako, sve nas pritislo, a vi biste ljudska prava. I ova Republika Kosovo čije smo lične karte juče malo priznali, i oni baš sad traže da ukinemo i naše tablice. Nemojte braćo gejevi i sestre lezbejke, sad kad nam je ostalo još tu pobedu da upišemo. Posle šetajte. :lol_2:

Do tada poslušajte one polugole mladiće što ljube krst na ulici, ljubite bližnjeg svoga u svoja četiri zida. Ulica je za popove i raspope, za zlostavljače i silovatelje, za vladike koje kunu i one koji pipkaju, za bunga bunga i uopšte za te tradicionaliste koji neguju porodične vrednost“, rekao je na kraju uvoda u emisiju „Pregled dana“ Newsmax Adria,Željko Veljković.

 

Ali to je to. Malo mrtvo ozbiljno kritikujes, malo se cerekas, ironises ako ti ide i nista vise. Ovo samo revolucija moze da resi ali nema revolucionara (ovde ozbiljno mislim na revoluciju a ne kao na temi usa kad sam uskliknula `viva zapata`)

 

Kako god - to je to. Ocekujem za neki dan da neki opozic novinarcic i novinarcina ili lidercic (lidercina ne postoji) - izjavi nesto tiho necujno i revolucionarno, ali opet to je to. Bice preskoceno kao da nije ni receno.

 

ps. kad kazem`lidercina` ne mislim na silu koja se iznenada pojavljuje i resava stvar, vec na ...

 

 

ali zasto bih opisivala sta licno smatram normalnim kao da svako ne misli tako isto :wink2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Referent said:

 

Као неко ко се изјашњава као православац и верник, веома ме срамота јучерашњег догађаја, а и осталих иступања цркве и припадника цркве око Параде поноса. И око много тога, али није то тема сад.

Толико грехова и небулоза и дебила, преступника на једном месту. Култ личности, прављење идола, приче о здравој породици људи који стварају нездраве породице, глорификовање рата, певање о Косову које никад нису посетили и које никад неће посетити, ношењу икона како би истакли да величина црквених симбола пзначава јачину вере, ширење мржње, лицемерје. 

Заиста једно тешко пресеравање. Србовање, патриотизам, православље на тастер. Да не кажем да добар део таквих људи није упражњавао религију до пре неку деценију, већ су тад били најјачи ударници и радници. Како тако нису шетали кад се ишло по улицама за чист ваздух и воду како би породице било здраве? 

 

 

Srbi su, tradicionalno:

1. Najbolji jebaci, a natalitet nam konstantno opada otkako su Turci otisli sa ovih prostora;

2. Najbolji ratnici - a izgubili sve ratove do sada;

3. Najbolji vozaci - a ginu ko "musice" po putevima! 

Pa ti sad vidi ...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za upućene - ko i kako i koliko finansira ovu menažeriju opasnih ludaka litijaša? Ima veliki broj malih raznoraznih organizacija, tako da se ovi ne okupljaju baš spontano već se od nekuda to dobrano planira, koordiniše, izvodi, nadgleda... prate neki rezultati?

 

Male organizacije male pare (duše su ovde jeftine), ali mnogo malih puta malo novca... na kraju bude poveći novac i logistika?

 

Imam osećaj da su se likovi poput jučerašnjih ili oteli Vučićevoj kontroli, ili nisu nikada ni bili - uzgajani su od neke druge ruke?

Edited by VladimirB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, VladimirB said:

Pitanje za upućene - ko i kako i koliko finansira ovu menažeriju opasnih ludaka litijaša? Ima veliki broj malih raznoraznih organizacija, tako da se ovi ne okupljaju baš spontano već se od nekuda to dobrano planira, koordiniše, izvodi, nadgleda... prate neki rezultati?

 

Male organizacije male pare (duše su ovde jeftine), ali mnogo malih puta malo novca... na kraju bude poveći novac i logistika?

 

Imam osećaj da su se likovi poput jučerašnjih ili oteli Vučićevoj kontroli, ili nisu nikada ni bili - uzgajani su od neke druge ruke?

 

Ne znam koliko sam upućen, ali koliko sam ranije čitao i zaključio, finansije stižu iz Kremlja. Z-žgadija je ovde dosta jaka i finansira razne organizacije čije ćemo ime letimično pročitati kada se organizuju razni protesti, iako su to zapravo udruženja građana koja na papiru imaju 4-5 članova, bilo da su u pitanju NVO koje se formalno bave očuvanjem porodice, tradicije, udruženja bajkera i slično. Mislim da je i okupljanje te gomile neandertalaca samo pokazna vežba pre formiranja vlade kako bi se znalo ko mora da se pita za neke aspekte politike. Nije uzalud Dačić na ozbiljnim položajima u više vlada, niti je Vulinova stranka ozbiljan faktor, ali dobili su do sada ozbiljna ministarstva da bi obezbedili ruSSki uticaj u vladi. I SPC je dosta dobro povezana sa ruSSkim kolegama kako bi njihov uticaj bio jači od grčkog. Nije onima iz Kremlja toliko stalo da se ne održi Pride samo zato što to dolazi sa mrskog i neprijateljskog Zapada, već da se pokaže ko je pravi gazda. Kremlj za svoje prljave ciljeve koristi političare, popove, one što se prodaju za evre (neće bratsku rublju, majku im imperijalističku) i nešto mentalno bolesne i neobrazovane marve (oni što idu da litaju).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam koliko sam upućen, ali koliko sam ranije čitao i zaključio, finansije stižu iz Kremlja. Z-žgadija je ovde dosta jaka i finansira razne organizacije čije ćemo ime letimično pročitati kada se organizuju razni protesti, iako su to zapravo udruženja građana koja na papiru imaju 4-5 članova, bilo da su u pitanju NVO koje se formalno bave očuvanjem porodice, tradicije, udruženja bajkera i slično. Mislim da je i okupljanje te gomile neandertalaca samo pokazna vežba pre formiranja vlade kako bi se znalo ko mora da se pita za neke aspekte politike. Nije uzalud Dačić na ozbiljnim položajima u više vlada, niti je Vulinova stranka ozbiljan faktor, ali dobili su do sada ozbiljna ministarstva da bi obezbedili ruSSki uticaj u vladi. I SPC je dosta dobro povezana sa ruSSkim kolegama kako bi njihov uticaj bio jači od grčkog. Nije onima iz Kremlja toliko stalo da se ne održi Pride samo zato što to dolazi sa mrskog i neprijateljskog Zapada, već da se pokaže ko je pravi gazda. Kremlj za svoje prljave ciljeve koristi političare, popove, one što se prodaju za evre (neće bratsku rublju, majku im imperijalističku) i nešto mentalno bolesne i neobrazovane marve (oni što idu da litaju).

Sve u svemu, horor. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Sve u svemu, horor. 

 

Mislim da je vise otreznjujuce za mnoge nego sto je horor. Dobro je znati sa kim/cim imas posla, a u ovom slucaju je zajednicka osnova svih 45 organizacija koje su ucestvovale - veza sa SPC i Rusijom. 

Takodje dobro je znati zasto je Vulin isao u Rusiju...

 

Nemam nista protiv protesta, nije bio nasilan, ljudi imaju pravo izraziti svoje misljenje i zivjeti u 12. vijeku cekajuci Sv. Savu. Sto se tice ucesnika - uglavnom svi ocekivani su bili tu negdje, svega par izuzetaka kod onih koji su preblizu vlasti i kojima je receno da se ne pojavljuju.

 

Gledao streaming juce nadajuci se da nikoga od rodbine, prijatelja i poznanika necu ugledati (i nisam) ali  jos uvijek nisam potpuno miran jer nije iskljuceno da me neki od njih iznenade komentarima na twitter-u i facebook-u...  

Da li ima iko od forumasa ko se ne ustrucava priznati da je ucestvovao ili da bi ucestvovao da je bio u Beogradu? 

 

Veoma uspjesna promocija Otvorenog Balkana, i veoma tacna kategorizacija Putina rame uz rame sa Drazom...

 

 

 

Edit: Primjetna je velika nesrazmjera u broju muskaraca bez vrata i zena medju ucesnicima... Otprilike 5:1 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Mislim da je vise otreznjujuce za mnoge nego sto je horor. Dobro je znati sa kim/cim imas posla, a u ovom slucaju je zajednicka osnova svih 45 organizacija koje su ucestvovale - veza sa SPC i Rusijom. 

Takodje dobro je znati zasto je Vulin isao u Rusiju...

 

Mislim da nije ni jedno ni drugo, već da FSB zamazuje oči jeftinom predstavom. Ovde se čak ni ne primećuje neki veliki broj, već samo koliko su kučići glasno lajali. Ako odeš u običnu kafanu, nećeš primetiti goste koji mirno jedu i piju, već onoga ko se dere i urla. Isto važi i za ovu bulumentu. Oni su samo glasno lajali, mediji su uradili svoje, ali to je relativno mali broj: nekoliko popova-lopova, nekoliko onih što primaju platu iz Kremlja, poneki minor celebrity kao što je ona doktorska fukara, i nešto marve koja je za litanje saznala preko FB, Instagrama i sličnih sranja. Mislim da je veće nezadovoljstvo izazvalo obavezno vezivanje pojasa u automobilu nego Pride, ali i ti što neće da se vezuju nisu izašli na ulicu da luduju već su kmečali u svoja četiri zida, po kafanama ili po fejZbucima, pa zato nisu ni bili primećeni. Mnogo je opasniji ruSSki uticaj u politici, a beslovesna marva na ulicama je samo marva koju dobar čobanin može močugom da lako utera u tor. Ti se ionako ni za šta ne pitaju, osim eventualno za to koje pivo se bolje cevči ispred podruma pića ili da li će doručkovati parizer ovog ili onog proizvođača.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Mislim da je vise otreznjujuce za mnoge nego sto je horor. Dobro je znati sa kim/cim imas posla, a u ovom slucaju je zajednicka osnova svih 45 organizacija koje su ucestvovale - veza sa SPC i Rusijom. 

Takodje dobro je znati zasto je Vulin isao u Rusiju...

 

Nemam nista protiv protesta, nije bio nasilan, ljudi imaju pravo izraziti svoje misljenje i zivjeti u 12. vijeku cekajuci Sv. Savu. Sto se tice ucesnika - uglavnom svi ocekivani su bili tu negdje, svega par izuzetaka kod onih koji su preblizu vlasti i kojima je receno da se ne pojavljuju.

 

Gledao streaming juce nadajuci se da nikoga od rodbine, prijatelja i poznanika necu ugledati (i nisam) ali  jos uvijek nisam potpuno miran jer nije iskljuceno da me neki od njih iznenade komentarima na twitter-u i facebook-u...  

Da li ima iko od forumasa ko se ne ustrucava priznati da je ucestvovao ili da bi ucestvovao da je bio u Beogradu? 

 

Veoma uspjesna promocija Otvorenog Balkana, i veoma tacna kategorizacija Putina rame uz rame sa Drazom...

 

 

 

Edit: Primjetna je velika nesrazmjera u broju muskaraca bez vrata i zena medju ucesnicima... Otprilike 5:1 

Protest nije bio nasilan jer ih niko nije napadao.Isto takav bi bio i prajd da nije ovih ludaka.

Drugo, ako su i imali dozvolu za 28., prilično sam sigurna da nisu imali nikakve dozvole za okupljanje kad je bila prva litija.

Ne znam ni koliko prava ima crkva da paradira, jer oni su izuzeti iz svetovnog suda, zakona i poreza.

 

Najviše mi je smetalo to Z a za koje ja ni ne znam tačno šta znači, ali znam da podržavaju agresiju na Ukrajinu. Nikanor je Putina nazvao carem sveta-BUKVALNO, slušala sam snimak na YT. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...