Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

11 minutes ago, freethrow said:

Ne, to svakako, mislio sam na broj mandata. Ni sam ne znam koji je ovo mandat po redu sa vanrednim izborima i zabavama?

"Tek" treći, a zaista deluje kao da ih je bilo više.

 

Pri kraju vladavine Obrenovića i u Kraljevini Jugoslaviji imamo dosta statpadding-a u ovoj kategoriji. I dalje je neprikosnoveni na vrhu liste Pašić sa neverovatna 22 mandata. Prati ga general Sava Grujić sa 7 komada. Nikola Hristić i Jovan Ristić imaju po 4.

 

U grupi sa tri mandata, dakle uz Anu, nalaze se političari poput Avrama Petronijevića, Alekse Simića, Milutina Garašanina i Milana Stojadinovića.

 

P.S. Tokom 19. veka, iako smo bili daleko od neke demokratije, bilo je savršeno normalno da ministar ili čitav kabinet daju ostavke iz moralnih razloga.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Profesorka Brnabić, koja je i najdugovečniji valjda premijer u istoriji ove napaćene teritorije, sa neskrivenim oduševljenjem govori o Mihajlu Pupinu:

 

Cela izjava je toliki miks bezobrazluka, besmisla i subliminalnih poruka da sam morao da je zabeležim.

Upravo sam shvatio da je Slavica "Na terapiji" Đukić motherfucking Dejanović, ministarka prosvete, potpredsednica GO SPSa iz doba studentskih demonstracija 96/97. .


 

Jesu li ukinuli Pupinovu diplomu  (za matematiku)  i Teslinu (fiziku) u skolama? Ono kako su sve obezvredili i to bi.

 

Doslo do toga da  Brnaba skolarcima u Srbiji da objasnjava ko je Pupin :ajme:

 

Zini zemljo progutaj nas. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Paradoks podrazumeva kontradikciju, nešto što je suprotno intuiciji, ali generalno jeste objašnjiv. Bila je neka fora na internetu gde se nabrajaju paradoksi Srbije, a po sećanju mogu da navedem nešto u stilu Srbija je zemlja gde je zdravstvo besplatno, a lečenje skupo ili zemlja gde su javne nabavke tajne, a državne tajne su javne. Jeste da je ovo zezanje, ali jeste tačno, jesu paradoksi i mogu se objasniti.

 

Isto važi i za ovo o čemu smo pričali. Sasvim je tačno da je loše upravljanje novcem utiče na siromaštvo, a paradoksalno je da to ne shvataju oni koijma je najteže. Mnogi zapadni narodi među takvima važe za cicije, pa se čude što svako plaća svoje piće, što onaj ko uzme cigaretu odmah daje novac za nju ili što roditelji očekuju od zaposlene dece da finansijski doprinesu porodičnom budžetu ukoliko i dalje žive sa roditeljima. S druge strane, kod nas postoji i naziv 'paradajz turisti' za one koji idu na letovanje pa tamo kuvaju ili nose hranu odavde. Po toj logici, paradoksalno je i da paradajz turista nekome plati piće, a to se dešava.

Tacne su tvoje definicije, ali govorim ti zasto ja ne vidim ovo kao paradoks: ovde je to trend, vecinska pojava a ja vidim kao sasvim logicani stav da lose upravljanje novcem vodi ka siromastvu, a i obrnuta veza postoji, tj da siromasni lose upravljaju parama.  Tu nista nije nije apsurdno, niti je suprotno intuiciji, to je ovde kao dobar dan, bar ja tako to vidim.  Dakle, niko ko ima bar malo znanja o finansijama i ne pomislja da ljudi koji imaju teskoce sa novcem znaju i postupaju sa parama bolje od onih kojima nista ne nedostaje. To je tako - prelivanje novca od onih sa malo logike ka onima sa malo vecim vestinama o upravljanju parama, (a mozda i vecom pohlepom ili ko zna kojim drugim motivom) je uzrok blagostanja ovih drugih, u najvecem broju slucajeva.  Uvek su mi zanimljivi pijacni prodavci kada procene da neki kupac stoji bolje nego vecina drugih, pa probaju da ga oderu - pa nije on dobrostojeci jer je bio glup.  Ova diskusija o siromastvu iskljucuje hendikepirane, bolesne, stare i sve one koje je neki eksterni dogadjaj kojim nisu mogli da upravljaju, sprecio da zive na normalan nacin.   

Link to comment
Share on other sites

Pocecu da komsije, prijatelje, skolske drugove i ostale, pozdravljam sa "Dobar dan kriminalna bando!"

Sebe cu poceti da pretstavljam sa "Kriminalac, baba kriminalac".

Zato sto se tako osecam, kao clan kriminalne bande a ne kao gradjanin.

Kad se od drzave napravi kriminalna banda, onda smo svi isti, clanovi te bande.

Dakle, ja sam kriminalac, baba kriminalac, a vi?

 

 

 

 

 

 

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pletilja said:

Pocecu da komsije, prijatelje, skolske drugove i ostale, pozdravljam sa "Dobar dan kriminalna bando!"

Sebe cu poceti da pretstavljam sa "Kriminalac, baba kriminalac".

Zato sto se tako osecam, kao clan kriminalne bande a ne kao gradjanin.

Kad se od drzave napravi kriminalna banda, onda smo svi isti, clanovi te bande.

Dakle, ja sam kriminalac, baba kriminalac, a vi?

tumblr_mhi7ahPUyu1qz8x31o1_400.gif

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://n1info.rs/vesti/opozicija-vanredni-izbori/

 

Čitam ovo juče i ne verujem, ispašče na kraju desničari duplo ozbiljniji rival Vučiću, od ovih lelemuda.

Umesto da se izađe sa dve liste (jedna naravno nije realna) i udari se po bandi  sa dve strane, može lako da se desi da bude ukupno 5-6 lista, od kojih svaka može da se nada samo jednocifrenom rezultatu.

Ako ni to nije moguće, onda maksimum dve građanske i 1-2 nacionalne liste, sve ostalo je težak autogol.

Prva lista Zajedno/DS/Ponoš nije loša ali tu realno spada i Zeleno levi front, koji će me ozbiljno razočarati, ako sa Đilasom bude pravio savez, a ne sa ljudima koji su im prirodni partneri.

Takođe nema nikakve svrhe da Aleksić pravi posebnu listu sa Ćutom, nego lepo da formiraju drugu sa SSP/PSG i to bi onda moglo da da nekakakv rezultat.

U suprotnom, nije ni morao da napušta Jeremića, ako će sad da se separatiše i desničari, sa uvređenim Ćutom, kome su ukrali pasvord za fejs, pa je rešio da ritualno odseče sopstvenu patku.

Kad tome dodamo i mogućnost četvrte liste sa Tadićem i još ponekim vanparlamentarnim strankama, koji opet neće preći cenzus, ali će baciti deo glasova, onda je papazjanija kompletna.

Umesto sinergije imali bi žestoko rasipanje glasova, koje bi po Dontovom količniku najviše pogodovalo Vučiću, na stranu što jedva čekam da vidim kako bi objasnili ovako rascepkan nastup, a do juče se kleli u zajedničku listu "protiv nasilja".

Nadam se da će ipak razum da prevlada ego i da će za promenu uraditi nešto smisleno, što svi mi kojima je dosta ove sns mafije i očekujemo.

Znam da je bilo povuci potegni i 2000-te oko podele procenata, zbog suludih zahteva Vuka Draškovića, koji je tražio 50% svih mandata za sebe, ali tada je opozicija imala Đinđića, a  to pravi razliku...

Nisam siguran da li će se pokret Save Manojlovića uključiti i učestvovati na izborima, ali možda je bolje da ostane izvan političke kaljuge barem za sada, jer mislim da bi mogao da bude odličan kandidat opozicije na narednim predsedničkim izborima.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako nastupe tako rascepkano ponovo, posle svega, bolje im je da se kompletno svi povuku iz političkog života i posvete se nečem drugom... pecanju recimo. Ili da odu kod Vučića, jer ako se rascepkaju, bukvalno već rade za njega...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Issey said:

Ako nastupe tako rascepkano ponovo, posle svega, bolje im je da se kompletno svi povuku iz političkog života i posvete se nečem drugom... pecanju recimo. Ili da odu kod Vučića, jer ako se rascepkaju, bukvalno već rade za njega...

To su trebali odavno da urade svi dozivotni lideri svojih stranaka i da puste nekima novima da se dokazu.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, McLeod said:

Ovo sto je KRIK iskopao za zandarma Vuckovica poprilicno suzava opcije za "sefa" i "glavnog sefa" posto je jasno da Hrkalovicka nije imala sefovsku poziciju.

 

Zašto to misliš? Ja mislim da šef i glavni šef mogu bukvalno na uživo prenosu nekome da pucaju u glavu bez posledica.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

 

Zašto to misliš? Ja mislim da šef i glavni šef mogu bukvalno na uživo prenosu nekome da pucaju u glavu bez posledica.

 

Nebitno to, nego dok nismo ovo culi to je moglo da ostane u "krugu porodice" odnosno Hrkalovicke i Nese iz Beograda, a sada je to malo teze.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Zašto to misliš? Ja mislim da šef i glavni šef mogu bukvalno na uživo prenosu nekome da pucaju u glavu bez posledica.

 

8 minutes ago, McLeod said:

 

Nebitno to, nego dok nismo ovo culi to je moglo da ostane u "krugu porodice" odnosno Hrkalovicke i Nese iz Beograda, a sada je to malo teze.

 

3 minutes ago, Issey said:

Sve hendluju bez problema i posledica, jer mafijaška država... ovo je još sitnica šta su sve "zatrpali" medijski...

 

Ja se slazem sa Chaosom, da smo normalna drzava, za 10% sranja koja su se desila u ovih 11 godina covek bi leteo sa vlasti, posto smo nenormalna, ajd da kazemo za 50%, ali on ni posle 100% svega sto se desilo ne gubi ni promil rejtinga, bukvalno da izadje kod Cmarica i kaze: svakog cu da jebem u dupe jer sam tako odlucio, i dalje ce imati isti procenat. 

Njega drzi javni sektor koji nije u stranci, ali se plasi otkaza, javni sektor koji je dobio posao preko stranke, penzioneri koji se plase da im Djilas ne smanji penzije i deo budala koji stvarno padaju na propagandu. Takvi ljudi nikad nece promeniti svoj glas.

 

Jedini, ali jedini momenat kad je lik osetio tvrdo je oko Rio Tinta i litijuma, kad je povukao zakon ili sta vec, jer je ukapirao da takva tema mobilise cak i one totalno apoliticne ljude, znaci te teme kao zagadjenost vazduha, potencijalni hazardi koji mogu da uticu na sve nas bez obzira da li radis privatno, freelance, drzavno itd...

 

Znaci lik ce sici sa vlasti u par opcija:

1. Ne dam Radoicica srpskog Obilica - Ok, evo sankcija i viza  -> nema slobodnog putovanja i baustele

2. Super raspad ekonomije usled nesposobnosti/svetskih zbivanja/sankcija --> Nema para za penzije i javni sektor

3. Nesto slicno kao zagadjenost vazduha, litijum itd, sto bi izvelo sve ljude na ulicu, ali srecom nemamo nuklearnu elektranu, jer verujem do sad bi vec imala za direktora neku sisatu Trocevku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima dosta do opozicije, ali da se ne lažemo, Vučić 10 godina radi na tome da ih uništi, rascepka ili ubaci spavače koji će se aktivirati kad zagusti. Da ne pominjem blokadu medija, pretnje, pa i samu krađu glasova na 100 načina. U ovom trenutku uveliko traje kampanja ucena i pretnji u JP da ljudi bukvalno potpišu da će glasati za SNS. Ne postoji način da se protiv toga boriš, jer institucije ne postoje. Država je 1/1 mafijaška i sve je podređeno Vučićevom ličnom rejtingu. Svi ostali u piramidi su sluge i potrošna roba, ali imaju koristi od njega pa ćute i slušaju.

 

Ali ako je jedini način da opozicija pokuša da se bori na izborima ukrupnjavanje, težnja da se ne baci nijedan glas, a oni se dele na 16 frakcija... Onda je malo i do njih. Već smo videli kako izgleda kad izađu na izbore rascepkani... Logično je promeniti nešto, ako hoće da menjaju zlo...

Edited by Issey
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Issey said:

Ima dosta do opozicije, ali da se ne lažemo, Vučić 10 godina radi na tome da ih uništi, rascepka ili ubaci spavače koji će se aktivirati kad zagusti. Da ne pominjem blokadu medija, pretnje, pa i samu krađu glasova na 100 načina. U ovom trenutku uveliko traje kampanja ucena i pretnji u JP da ljudi bukvalno potpišu da će glasati za SNS. Ne postoji način da se protiv toga boriš, jer institucije ne postoje. Država je 1/1 mafijaška i sve je podređeno Vučićevom ličnom rejtingu. Svi ostali u piramidi su sluge i potrošna roba, ali imaju koristi od njega pa ćute i slušaju.

 

Ali ako je jedini način da opozicija pokuša da se bori na izborima ukrupnjavanje, težnja da se ne baci nijedan glas, a oni se dele na 16 frakcija... Onda je malo i do njih. Već smo videli kako izgleda kad izađu na izbore rascepkani... Logično je promeniti nešto, ako hoće da menjaju zlo...

 

Slazem se, ali mislim da ako je ideja osvajanje parlamentarne vlasti, sa stanovista matematike je bolje da imamo 2-3 opozicione liste koje prelace celzijus, a onda na mig stranaca, manjine, tj Madjari predju ka opoziciji, sto ce se tesko desiti zbog Orbana.

Jedna kolona oko Djilasa, druga ovi levicari ekolozi i jos neko treci gde bi bili Bosko fasista, psiho Radule i slicne budaletine koje treba da preuzmu glasacko telo Zavrsnici i ostalim SNS proxijima, bez kojih nazalost nema matematike za rusenje Vucica. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...