Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

10 hours ago, fancy said:

Uvod:

Moja gospođa misli da sam crn do koske, da sam preveliki pesimista i en general da ne volim Srbiju (šta god to značilo). 

 

Juče:

Tašti (koja živi 20Km od nas) pozlilo nešto (srčane aritmije i još nešto, ne znam tačno šta... ukratko godine stigle), prevezli je u urgentni centar, ja odvezem gospođu do urgentnog da bude s majkom... 3 sata kasnije zove me ona iz Urgentnog - "Dali su joj terapiju, nija došlo do promene, ja pitala doktora da je zadrže bar ovu noć, ja ujutru radim, ne mogu da budem s njom, a ona je sama u kući... i znaš šta mi je rekao doktor?"

- Šta?

- "Gospođo, nema mesta, mi gradimo crkve a ne bolnice..."

- Welcome to Serbia. :default_coffee:

 

Danas jedna stvar koja može da se podvede pod napisani komentar:"Ups.. Ne diraj srbima fekalije". Komentari su naravno, ne volEš srbiju... :lol_2:

 

Bivša šampionka sveta isprozivala Srbiju (FOTO)

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 40Wins said:

https://x.com/alexaalexandar1/status/1716033516830351664?s=20

 

uvek sam se pitao dal on u ovo veruje ili voli da laze

 

 

30 godina verujem (onako, u sebi) da je moja komsinica Julijana najveca alapaca, torokusha i spletkarka na svetu, pred ovim nepomenikom Julijana je mala maca....

Pa kazu kako je vrhunski majstor tehnologije vladanja....kakav majstor? Kupler majstor*...

* Za one mladje: kupler majstor je menadzer za ljudske resurse u bordelu.

 

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, fancy said:

i znaš šta mi je rekao doktor?"

- Šta?

- "Gospođo, nema mesta, mi gradimo crkve a ne bolnice..."

 

Kao sto danas napisah na jednoj drugoj temi:

 

Neki dan zaratih s idiotima iz mog grada na fejsu - vecita borba za mesta u vrticima, a poslednji izgradjen pre 30 godina! 

Od tad, u gradu od 45k stanovnika, izgradjene 4 pravoslavne crkve!! A vec imali 2.

 

Tuzno, pretuzno...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šta je čudno? Za lekare treba 5-6 godina plus jos ihahah da se uči. Dodjes do 30 godina života i još učiš, ej! A za popa 4 godine bogoslovije i super si. A treba ti popovi negde da rade a kad dodjes u neke godine sam bog zna sta ce da te snadje od boleština, dakle pomoliš se istom, preko "posrednika" budeš dobar vernik i sve 5. Ni lekari ne garantuju da će da te izleče, jel tako?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, freethrow said:

junouuatajmin...

 

Pa ako bi proglasili lažnu pobedu, završili bi u zatvoru u svakoj zemlji na svetu, plus što bi izgubili i to malo podrške koju imaju. Možda opoziciJonari jesu idioti, ali nisu baš toliki idioti. Kada izgube, mogu da u znak protesta organizuju jedan krug oko Ade ili dva kruga po knezu. Dosadašnji rezultati protesta su im impozantni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sunshine State said:

 

Kao sto danas napisah na jednoj drugoj temi:

 

Neki dan zaratih s idiotima iz mog grada na fejsu - vecita borba za mesta u vrticima, a poslednji izgradjen pre 30 godina! 

Od tad, u gradu od 45k stanovnika, izgradjene 4 pravoslavne crkve!! A vec imali 2.

 

Tuzno, pretuzno...

Skupite priloge izgradite obdanište nemojte da čekate da to neko uradi umesto vas. Ne smeta 50 kladionoca i najmanje još toliko novih zgrada izgrađenih prljavim parama od šverca droge i oružja ali eto ima još dve crkve. Ideologija je pojela mozak prosečnom stanovniku Srbije još tamo negde 30-tih godina.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Perkos2 said:

Skupite priloge izgradite obdanište nemojte da čekate da to neko uradi umesto vas. Ne smeta 50 kladionoca i najmanje još toliko novih zgrada izgrađenih prljavim parama od šverca droge i oružja ali eto ima još dve crkve. Ideologija je pojela mozak prosečnom stanovniku Srbije još tamo negde 30-tih godina.

 

Pa dobro, te kladionice ipak zaposljavaju petocifreni broj ljudi u SRB i samoodrzive firme su u pitanju xD

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Perkos2 said:

Skupite priloge izgradite obdanište nemojte da čekate da to neko uradi umesto vas. Ne smeta 50 kladionoca i najmanje još toliko novih zgrada izgrađenih prljavim parama od šverca droge i oružja ali eto ima još dve crkve. Ideologija je pojela mozak prosečnom stanovniku Srbije još tamo negde 30-tih godina.

 

Pa vidi, kladionice ne propovedaju da im je posao briga o ljudima.

 

I nisu dve, vec 4 nove crkve, znaci 6 (i slovima 6) pravoslavnih crkava u gradu koji broji 40-ak hiljada ljudi, medju kojima ima i ljudi drugih religija.

 

Zanimljivo, imamo isti broj domova zdravlja kao i crkava.

 

Uvesti crkveni porez kao u Nemackoj, pa bi bilo sedamnaest vernika!

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 033zero330 said:

 

Danas jedna stvar koja može da se podvede pod napisani komentar:"Ups.. Ne diraj srbima fekalije". Komentari su naravno, ne volEš srbiju... :lol_2:

 

Bivša šampionka sveta isprozivala Srbiju (FOTO)

 

Iskreno - ispala je bit of a wanker. Ne zbog kritikovanja stanja i vrste toaleta, nego taj civilizacija dodatak - nije joj to trebalo. U Australiji koristimo taj termin (wanker) kad neko ispadne nadmen ili neka vrsta dive. Pitam se da li bi isti izraz iskoristila za Kinu i bukvalno sve Azijske zemlje koje koriste iste toalete (Japan excluded).

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites



Skupite priloge izgradite obdanište nemojte da čekate da to neko uradi umesto vas. Ne smeta 50 kladionoca i najmanje još toliko novih zgrada izgrađenih prljavim parama od šverca droge i oružja ali eto ima još dve crkve. Ideologija je pojela mozak prosečnom stanovniku Srbije još tamo negde 30-tih godina.


Da, da, jer izgradnja obdaništa treba da bude nadležnost građanske inicijative... Ne lupaj, majke ti.

A da, ideologija jeste pojela mozak prosečnom stanovniku Srbije, samo ona pravoslavna, koja se izdaje za religiju, a u stvari je klasična mafijaška.
  • Like 15
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Perkos2 said:

Skupite priloge izgradite obdanište nemojte da čekate da to neko uradi umesto vas. Ne smeta 50 kladionoca i najmanje još toliko novih zgrada izgrađenih prljavim parama od šverca droge i oružja ali eto ima još dve crkve. Ideologija je pojela mozak prosečnom stanovniku Srbije još tamo negde 30-tih godina.

Sto samo obdanista? Skupimo priloge i za skole, bolnice, puteve, kasarne, semafore, hidroelektrane... sta nam tesko.

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Sunshine State said:

vecita borba za mesta u vrticima, a poslednji izgradjen pre 30 godina! 

Od tad, u gradu od 45k stanovnika, izgradjene 4 pravoslavne crkve!! A vec imali 2.

 

Poruči

 

14 hours ago, Sunshine State said:

idiotima iz mog grada

 

Sledeće:

 

Pravoslavna crkva će vrlo rado preuzeti brigu o njihovoj deci.


 

Spoiler


images?q=tbn:ANd9GcT3dHPZMVQhGvAqSX4fo3T

 

21218_kacavenda-foto-alo-1000x0_f.jpg?v=

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Pravoslavlje je održalo Srbe

 

Pa ove moje pravoslavne Srbe i s mamine i s tatine strane odrzao rad!

 

Slavili ljudi slavu, Bozic, Uskrs, sve po redu, i za to im nije trebala crkva.

 

Crkve, dzamije i ostale bogomolje pretvoriti u muzeje, vrtice, itd. - imali bi svi vise koristi 

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Perkos2 said:

Skupite priloge izgradite obdanište nemojte da čekate da to neko uradi umesto vas. Ne smeta 50 kladionoca i najmanje još toliko novih zgrada izgrađenih prljavim parama od šverca droge i oružja ali eto ima još dve crkve. Ideologija je pojela mozak prosečnom stanovniku Srbije još tamo negde 30-tih godina.

Obdaništa su, za razliku od "bogomolja", ustanove od opšteg interesa i normalno je da budu finansirane od para koje drzava uzima od građana  porezima i doprinosima, a ne dobrovoljnim prilozima. Problem nije u tome što su te crkve izgrađene, da su te crkve finansirane isključivo prilozima vernika i sredstvima koja crkva sama zaradi to bi bilo bez uticaja izgradnju vrtića, škola i bolnica.  Nazalost SPC, koja je oslobodjena poreza, je veliki korisnik direktno ili indirektno (preko donacija drzavnih firmi) budzetskih sredstava. Nema SPC crkve izgradjene u Srbiji u 21 veku u cijem finansiranju nije ucestvivala u znacajnom udelu drzava.

Što se tiče kockarnica, one su u ovoj priči irelevantne, šta god ja mislio o njima i dobrim delom prljavom kapitalu koji se pere u njima one nisu finansirane od gradjana Srbije (osim onih koji ih koriste i bacaju pare tamo).

 

U sekularnoj drzavi, za kakvu se Srbija izdaje, bilo bi najbolje da bude zakonski zabranjeno bilo kakvo finansiranje verskih zajednica od strane drzave i iz budzeta. Nek omoguce crkvi "crkveni porez" pa nek oni koji se deklarisu kao vernici uplacuju, odgovarajucoj verskoj organizaciji npr 3% plate pa nek od toga isplacuju, plate i penzije svestenicima i grade crkve. Samo mislim da bi tada procenat deklarisanih "vernika" u Srbiji pao ispod onog Kini 😉

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 13
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa ove moje pravoslavne Srbe i s mamine i s tatine strane odrzao rad!

 

Slavili ljudi slavu, Bozic, Uskrs, sve po redu, i za to im nije trebala crkva.

 

Crkve, dzamije i ostale bogomolje pretvoriti u muzeje, vrtice, itd. - imali bi svi vise koristi 

dođi tamo na drugu temu da objasnim kako je Albanija bila naj zemlja kad je ukinula crkve u džamije

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Perkos2 said:

Albanija bila naj zemlja kad je ukinula crkve u džamije

 

Hajdemo malo da pričamo o Švedskoj, Danskoj i Norveškoj..?

 

Tvoja osnovna greška (sad već ne mogu reći da je slučajna ili omaška jer godinama tendencozno to radiš u svom krstaškom :wink2: ratu protiv komunizma) je što nereligioznost vezuješ za ideologiju. 

Zajebi to.  Veži za znanje, nauku, kvalitet života i standard.

 

A to šta su komunisti radili je samo obračunavanje sa drugom ideologijom, ništa lično protiv religije kao takve.  Sasvim lepo su je upregli u svoju agendu 1988 - ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fancy said:

 

Hajdemo malo da pričamo o Švedskoj, Danskoj i Norveškoj..?

 

Tvoja osnovna greška (sad već ne mogu reći da je slučajna ili omaška jer godinama tendencozno to radiš u svom krstaškom :wink2: ratu protiv komunizma) je što nereligioznost vezuješ za ideologiju. 

Zajebi to.  Veži za znanje, nauku, kvalitet života i standard.

 

A to šta su komunisti radili je samo obračunavanje sa drugom ideologijom, ništa lično protiv religije kao takve.  Sasvim lepo su je upregli u svoju agendu 1988 - ...

Eto ja ne znam da su Norveška, Danska i švedska ukinuli crkve i pretvorili ih u nešto drugo tako da nema potrebe da izvlačuiš drugog učesnika iz blata ukoje je upao

ja ne krijem da se borim svim mogućim sredstvima protiv velikog zla zvanog komunizam, uostalom i sav zapadni svet na koji se obično kao pozivate i zalažete za njihove vrednost je prepoznao tu idelogiju kao jednu od najmračnijih i najpogubnijih za čovečanstvo( nađite mi u kojoj zapadnoj zemlji je komunizam rado viđen gost).

Na moju veliku žalost ona ta komunistička ideologija i dalje opstaje u državi u kojoj živim ali niko nam tu nije kriv što evo već ceo vek ne umemo da se oslobodimo tog zla.

  

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Perkos2 said:

dođi tamo na drugu temu da objasnim kako je Albanija bila naj zemlja kad je ukinula crkve u džamije

Ukinuo je i Ataturk veru, pokrivanje zena, uveo red u drzavu, Hagia Sofia je postala muzej, ali doso Erdogan pa v ratio sat unazad.

I kakve veze ima ovaj iz Albanije sa nasom temom?

Edited by Selina
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Eto ja ne znam da su Norveška, Danska i švedska ukinuli crkve i pretvorili ih u nešto drugo

 

Nije poenta u tome.  Ali to to već znaš i sâm... :default_coffee:

Uzalud povlačiš ljude u svoju blatnjavu arenu i boriš se protiv zamišljenog neprijatelja. Činjenica je da su "tvoji" pobedili a ako ti se ne sviđa kako ta pobeda izgleda, jbg. nije ti komunizam kriv za to.

Komunizam jeste kriv za mnoge stvari, ali sranje koje živimo zadnjih 30 i kusur godina je rezultat smene jedne ideologije drugom. Pravoslavnom.

O sranju pre toga možemo da pričamo ali u sasvim drugoj diskusiji na dugom mestu...

 

6 minutes ago, Perkos2 said:

komunistička ideologija i dalje opstaje u državi

 

Ako to znači "pravoslavna džamahirija" onda si potpuno u pravu.

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

Nije poenta u tome.  Ali to to već znaš i sâm... :default_coffee:

Uzalud povlačiš ljude u svoju blatnjavu arenu i boriš se protiv zamišljenog neprijatelja. Činjenica je da su "tvoji" pobedili a ako ti se ne sviđa kako ta pobeda izgleda, jbg. nije ti komunizam kriv za to.

Komunizam jeste kriv za mnoge stvari, ali sranje koje živimo zadnjih 30 i kusur godina je rezultat smene jedne ideologije drugom. Pravoslavnom.

O sranju pre toga možemo da pričamo ali u sasvim drugoj diskusiji na dugom mestu...

 

 

Ako to znači "pravoslavna džamahirija" onda si potpuno u pravu.

moji nažalost nisu pobedili, ovi koji vladaju Srbijom su sve naslednici komunističkih partija koji su samo malo postali socijalisti ili naprednjaci po potrebi a ono glavno što se nije promenilo je komunistički način rada službi bezbednosti u ovoj državi ili veruješ da julin i gašić transparentno rade svoj posao.

 

12 minutes ago, Selina said:

Ukinuo je i Ataturk veru, pokrivanje zena, uveo red u drzavu, Hagia Sofia je postala muzej, ali doso Erdogan pa v ratio sat unazad.

I kakve veze ima ovaj iz Albanije sa nasom temom?

Ataturk nije ukinuo veru u Turskoj, do njegove vladavine islam je bio državna religija a on je to promenio i izjednačio sve religije u Turskoj, ostala je i verska nastava ali kao neobavezna a osnovno obrazovanje je postalo obaveza, mada ne vidim što bi Turska bila primer za nešto a ne Albanija😄  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...