Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

38 minutes ago, FrediB said:

''Domaći izdajnici i strani plaćenici'', što bi rekli pink i hepi.

 

Očekuj da počnu da kopaju po prošlosti što osoblja tog fakulteta, što po prošlosti studenata, pa da ih onako palanački ogovaraju i izlažu ruglu na hit shitu, debilici i sličnim emisijama za one sa IQ u minusu. 

Mislim da gresis, sto se visokog obrazovanja taktika im je ignor.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

 

Voleo bih da mogu da budem takav optimista i u mojim a kamoli tvojim godinama.

 

Transcendentalni optimizam, polu šaljivo-urokljivog voodoo tipa, a polu baziran na ishitrenim zaključcima o izborima u Poljskoj, hororu na BLiskom IStoku i celokupnoj situaciji pred pucanjem.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

Ukratko - ko koristi Kavčićeve udžbenike, oduzećemo mu decu.

Škola preti roditeljima đaka: Ako nastavite da koristite knjige „Fondacije Kavčić“, obratićemo se Centru za socijalni rad


OK, to je već novo u repertoaru :default_coffee:

 

Kakav šljam od direktora i određenih prosvetara. Razumem da su im male plate, ali da pokušavaju da ugrabe neki dinar preko izdavačkih kuća - to je dno dna. U prevodu: govna od ljudi.

I takvi rade sa decom...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Chaos Is Me said:


I ja bih volela da kazem bravo studenti, ali ne mogu, jer iza ove vesti, a samim tim i peticije, ne vidim nijedno ime, zivog coveka, lice koje me gleda u oci i cvrsto stoji iza svog stava. Gde je ta peticija? Je li onlajn i potpisuje se anonimno, ili stoje neki ljudi po coskovima oko fakulteta i daju dodatne informacije, zagovaraju to o cemu se u peticiji radi?

 

Ako je ovo drugo, onda bruka za medije koji tim studentima nisu dali vise prostora da sami o tome govore, nego umesto toga prenose tekst peticije, napisan ko zna gde i od koga.

 

Ako je ovo prvo, da oni koji stoje iza peticije kriju svoj identitet, onda je stvarno cabar i ne treba se cuditi ako dometi budu skromni. Zasto bi neko bio dovoljno hrabar da potpise ako oni koji stoje iza svega kriju svoj identitet? Nadam se da ce me vreme demantovati, ali za sada vidim jednu bezimenu i bezubu kampanju bez ikakve sanse za uspeh. Tako se to ne radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima scena u seriji "Vruć vetar", kada stanodavac Mića Tomić diže kiriju Vesni Čipčić uz obrazloženje da su poskupele avionske karte.

Tako sad čitam da će nam cena gasa otići gore (možda?) za 30%  zbog "bugarske takse* :classic_rolleyes:

Imali su koronu, ratove i to još nije dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Ponovo radi pauk po Vozdovcu!

Ajd malo pozadinske price... Parking po Vozdovcu nije bas kao parking na Vracaru, ali je iz godine u godinu sve gadniji problem (jasno, umesto kucica nikle su zgrade koje izmuljaju dozvole bez dovoljno parking mesta... Mada, priznacu, ima i sve vise porodica sa dva automobila). U vreme 'zutih' pauk je ozbiljno ordinirao i cistio ulice - redom, od prvog do poslednjeg nedozvoljeno parkiranog vozila. I ljudi, posle nedelju dana ciscenja, nauce gde se moze, a gde ne. Kod ovih kabadahija pauka godinama nigde, odnosno samo na poziv, moljenje i insistiranje (i sklone samo to vozilo, nikad celu ulicu). A ulice pune nepropisno parkiranih - vozacima vrlo nezgodno, pesacima jos gore. S druge strane, o trazenju parkinga da ne pricam. Ustvari - jedna tipicno SNSovskoGovnarska mera - suspenzija pravila ('ko ce meni da kaze gde da se parkiram'), raj za sve one koji uzivaju u anarhiji ili pak znaju samo za bahatost i bezobrazluk. I, naravno, "resavanje" problema nedostatka parking prostora nekaznjavanjem onih koji se parkiraju na pesacki ili uz banderu.

Nego, u poslednjih 15tak dana pauk muski ordinira, cisti par ulica vise puta na dan. Rekao bih da je ili neko vrlo bitan na tome insistirao (jer, jelte, tu negde zivi ili drzi parking koji se naplacuje ublizini) ili budzet mora da se napuni. Pre ovo prvo, sumnjam da su tako blesavi da se igraju sa ovim kada izbori kucaju na vrata.

Prica je mozda vise za 'Drustvo', ali je sustina ipak 'Politika'.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, freethrow said:

Poskidah sa celog niza vozila letke Marinika kvočka. Radikalski antiterorizam iz kokošinjca, hajmoreć.

 

Nije radikalski nego radikalsko - demokratsko - dssovsko - dinkicevski. Jer, u toj partiji ima bivsih clanova i DSa i LDPa i URSa i DSSa, naravno i SRSa kojih ima najvise. Nikome od njih ne smeta nacin delovanja ove vlasti tako da praviti od ovoga samo radikalski fenomen ne bi bilo istinito. Radi se o udruzenom delovanju ogromnog broja ljudi koji su ili cinjenjem ili cutanjem deo svega ovoga sto nam se desava.

 

Dovoljno je videti kako su se radikali ponasali u debatama i kako se ponasaju naprednjaci sada (ex radikali i neke ex demokrate). Pored prvih si itekako mogao da dodjes do reci iako su nastupali agresivno, drugima je smisao postojanja da ti ne daju da kazes ni slovo kritike o Ocu nacije. Sve zato sto imaju moc koju imaju i moze im se.

 

Zato je svaka slaba (i privremena vlast) u kojoj ce biti i Jeremic i Obradovic i Jovanovic (mozda i Radulovic, sta on radi sad?) 100 puta bolja od vlasti u kojoj ce Sormaz da mi prica kako je NATO super, a Comic da se zalaze za rodnu ravnopravnost u parlamentu. Sustina je da nikada vise nijedna stranka ne sme sama da bude u mogucnosti da formira vlast i da se vecina gradi kompromisima (koji su uvek bolni za neku od strana).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ras kass said:

Ovaj Nikola Tomic bese bio novinar vremena?? Kakav govnar rezimski !!

Pisao je za Vreme pre par godina. Pre toga je bio u nekoliko Ringierovih medija kao urednik (Blic, Nin), pa se posle vodio kao "konsultant za medije". Pre svega toga je bio urednik političke rubrike u Danas (pre više od 10 godina). Negde u vreme Korone je počeo da navija i hvali vlast i prestao da piše pro-opozicione tekstove. Ne znam na šta tačno misliš kada si ovo napisao?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

Sve što ne uključuje momentalni izlazak na ulice i veliku proslavu pobede opozicije 10 minuta posle zatvaranja birališta je osuđeno na propast.

 

Kako da prebroje glasove za deset minuta? To ne bi uspeli ni da su izbori u državama veličine Naurua.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uvod:

Moja gospođa misli da sam crn do koske, da sam preveliki pesimista i en general da ne volim Srbiju (šta god to značilo). 

 

Juče:

Tašti (koja živi 20Km od nas) pozlilo nešto (srčane aritmije i još nešto, ne znam tačno šta... ukratko godine stigle), prevezli je u urgentni centar, ja odvezem gospođu do urgentnog da bude s majkom... 3 sata kasnije zove me ona iz Urgentnog - "Dali su joj terapiju, nija došlo do promene, ja pitala doktora da je zadrže bar ovu noć, ja ujutru radim, ne mogu da budem s njom, a ona je sama u kući... i znaš šta mi je rekao doktor?"

- Šta?

- "Gospođo, nema mesta, mi gradimo crkve a ne bolnice..."

- Welcome to Serbia. :default_coffee:

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

1 pravi ekonomski tigar sa prosečnih 670 € ukupnih mesečnih prihoda po domaćinstvu.

 

Quote

Prosečni mesečni prihodi u novcu i naturi po domaćinstvu u Srbiji lane su iznosili 78.393 dinara, a izdaci za ličnu potrošnju 78.678, pri čemu su prosečni prihodi u novcu i naturi bili veći za 9,3 odsto, a izdaci za ličnu potrošnju za 9,4 odsto nego 2021. godine, objavio je Republički zavod za statistiku (RZS) u publikaciji "Regioni u Republici Srbiji".

https://blic.rs/biznis/prihodi-po-domacinstvu-78393-dinara-a-izdaci-78678/5ww81t8

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...