Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Novi Sad je žestoko pogodjen,po ličnom vidjenju,mnogo jače nego pre neki dan.

Kod kuće sam takodje imao šta da vidim,vetar je odneo dosta velik deo krova,jedan deo završio u garaži 20 metara dalje,a drugi se naslonio izmedju kuće i pomoćnog objekta.

Komšijin čempres otprilike 20 metara visine vetar oborio na ulicu.

Bitno da je glava na ramenima,saniraće se sve.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2023 at 3:04 PM, Drug Crni said:

Izvinjavam se što sam podelio dezinformaciju. Pretpostavljam da je to bio spin vladajućih kojeg je preneo jedan lokalni portal.
Dakle,protest se nastavlja u Novom Sadu.

Sutra je novi i u Somboru.

Protesti se negde otkazuju zbog najavljenog nevremena sto je, rekla bih, pametna odluka.

Link to comment
Share on other sites

da i ja podelim izvestaj sa terena iz moje kuce u rumenki...

oko 150-200 crepova je poskidano sa krova. na strani okrenutoj ka jugu uglavnom popadao na bastenski sto i stolice i porazbijao ih.

na gorcini dodatno dodaje rad koji su cale i komsija posvetili ojacavanju vrata tavana ranije taj dan. vrata su bila od lamperije, lagana i frazilna, ali su izdrzala svaku prethodnu oluju, i onu od prekjuce, ali cale je hteo dodatno da se osigura, vezao par zica, zakucao dodatne eksere, samo silina vetra bila jaca. razvaljene sarke, jbg. onog trenutka kad je vetar usao na tavan i pogurao crep od dole, poceli su da padaju kao cunjevi.

 

od nanete stete, jos razvaljena kapija terase, par saksija cveca, tri stuba tramboline savijena, i jedino pozitivno sto je vetar uradio, svaki struk boranije u basti polomljen ili savijen do zemlje.

 

prosetao sam jos sinoc kroz kraj. u tom polumraku (jer struje nije bilo do jutra) sam video 5-6 srusenih telefonskih bandera, zice u visini glave i po zemlji, crep na ulici i standardno polomljena drva.

 

deluje jace nego pre neki dan.

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Da su sutra izbori u Nišu, ovako bi se glasalo. Imamo li šanse.

Anketu su radili ljudi Djordja V. NSPM. 

Quote

 

Ниш

8 - 18. јун 2023.

истраживање телефонско

репрезентативни узорак

испитаника: 950

 

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Nekad verujem da je Stari Vlah Vucicev trojanac, kad pomislim da ne postoji gluplje i nerelevantnije istrazivanje, on izbaci nesto jos gluplje. Lokalni izbori jos po imenu i prezimenu a kod nas se glasa za listu ciji je nosilac Vucic. Naravno da bi svaki gradonacelnik SNSa pod svojim imenom dobio manje, zato tih imena i nema.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Nekad verujem da je Stari Vlah Vucicev trojanac, kad pomislim da ne postoji gluplje i nerelevantnije istrazivanje, on izbaci nesto jos gluplje. Lokalni izbori jos po imenu i prezimenu a kod nas se glasa za listu ciji je nosilac Vucic. Naravno da bi svaki gradonacelnik SNSa pod svojim imenom dobio manje, zato tih imena i nema.

Ima gomila pitanja i tabela i ovakvih i onakvih.....meni je ovo bilo interesantno.

http://www.nspm.rs/istrazivanja-javnog-mnjenja/nis-–-jun-2023.html

 

Neka si ti nama pametan....

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Quote

Tender za izgradnju autoputa Bandulić – Bela Zemlja, dužine 24 kilometara, vredeo je 110 miliona evra, a njegova izgradnja najavljena je još u vreme kada je ovim ministarstvom upravljao Palj Ljekaj.

 

Quote

Najveći projekat koji je Kragujevac video u prethodnih pet decenija, to je 265 miliona evra, 22 kilometra i ta obilaznica će se nastaviti prema Kniću

 

Au...što je kod nas skup asfalt....:whistling:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, erwin said:

 

 

63bd656b0de63.jpeg

 

Vulin, Dacic, Mali, sad i ova bivsa sekretarka ZzU, izgleda jos nisu culi za kriptovalute.

 

"Koliko li se vrhuska vladajuce stranke tek nakrala ako njihovi trecepozivci nose 50k EUR u novcaniku", pita se autor tvita.
Necemo saznati, kao sto ne znamo ni za sve garniture pre njih, i kao sto necemo saznati za one koji ce doci.

Imamo tehnologiju koja bi omogucila transparentni, lako dostupni, tracking toka novca koji se sliva u drz. kasu, onima koji su vecinski finansijeri (poreski obveznici). Odavanje drz. tajne bi to bilo, neko ce reci. Boli me kurac, ne treba da bude tajna.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, McLeod said:

Nekad verujem da je Stari Vlah Vucicev trojanac, kad pomislim da ne postoji gluplje i nerelevantnije istrazivanje, on izbaci nesto jos gluplje. Lokalni izbori jos po imenu i prezimenu a kod nas se glasa za listu ciji je nosilac Vucic. Naravno da bi svaki gradonacelnik SNSa pod svojim imenom dobio manje, zato tih imena i nema.

 

Njegova istrazivanja su sva glupa jer uvek ima jedno 10-20% onih koji kazu da ce glasati za "opoziciju, ne znam tacno za koga".

 

To bi valjda trebalo da znaci da narod nece ni Vucica, ali nece ni ove iz opozicije Djilasa/Jeremica/Obradovica/kogagod, mora neko novo lice, sve je to isto.

Link to comment
Share on other sites

Orlic suspendovao rad aktuelnog Anketnog odbora. 

Odluku o osnivanju istog donela skupstina u plenumu. 

Moze mu se.

Navodno, roditelji dece iz Ribnikara su molili da odbor prestane sa radom dok se ne zavrsi zvanicna istraga povodom stradanja njihove dece. Iako svrha anketnog odbora i nije da istrazuje sam zlocin vec okolnosti koje su dovele do njega. 

Roditelje streljane dece iz sela u okolini Mladenovca niko i nista nije pitao. Medju njima je i bracni par kojem je u masakru ubijeno dvoje dece, brat i sestra.

Ko im je kriv, nisu se slikali sa AV.

I ne zive na Vracaru. 

Nisu elita.

Smrt njihove dece manje boli jer su pobijeni u dvoristu seoske a ne elitne skole. A i ubica je manje elitnog porekla od onog iz Ribnikara.

Boranija.

Amorfna masa.

Zamenjljiva.

 

A Srbija otisla na more i u banje.

Zaboravila.

 

I  niko nije seo na klupu pored studenta iz Nisa koji je 5 dana strajkovao gladju zbog pobijene dece. 

A i sto bi?

Imamo mi jos dece za ubijanje....

 

 

 

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 9
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Šta je u Srbiji novo ?

Nova je "superćelijska oluja"...više nije nevreme, oluja i sl...

Mi više nemamo saobraćajne nezgode velikih razmera, saobraćajne nesreće, imamo akcidente...

Sve je nakako promptno....a nemamo ni anketni odbor, ukinio bratanac Miće Orlovića...neki Orlić.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

Orlic suspendovao rad aktuelnog Anketnog odbora. 

Odluku o osnivanju istog donela skupstina u plenumu. 

Moze mu se.

Navodno, roditelji dece iz Ribnikara su molili da odbor prestane sa radom dok se ne zavrsi zvanicna istraga povodom stradanja njihove dece. Iako svrha anketnog odbora i nije da istrazuje sam zlocin vec okolnosti koje su dovele do njega. 

Roditelje streljane dece iz sela u okolini Mladenovca niko i nista nije pitao. Medju njima je i bracni par kojem je u masakru ubijeno dvoje dece, brat i sestra.

Ko im je kriv, nisu se slikali sa AV.

I ne zive na Vracaru. 

Nisu elita.

Smrt njihove dece manje boli jer su pobijeni u dvoristu seoske a ne elitne skole. A i ubica je manje elitnog porekla od onog iz Ribnikara.

Boranija.

Amorfna masa.

Zamenjljiva.

 

A Srbija otisla na more i u banje.

Zaboravila.

 

I  niko nije seo na klupu pored studenta iz Nisa koji je 5 dana strajkovao gladju zbog pobijene dece. 

A i sto bi?

Imamo mi jos dece za ubijanje....

 

 

 

 

 

 

 

https://milanmilenkovic.com/milan-milenkovic-skramica-i-bagra-jedinstvo-i-borba-suprotnosti/

Link to comment
Share on other sites

Predsednik je pozvao mališane da uvek dolaze u Srbiji, dodajući:

- Mi Srbi smo jedan narod. Sledeći put da se nađemo na nekom drugom mestu, da ja pođem na neku turu sa vama, da objasnim kako je bilo nekada i da smo imali velike snove, da ostvarimo.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam izvestio o prošlom protestu Protiv nasilja u Somboru,a evo sutra je već zakazan novi.
Međutim,moram da se osvrnem na prošli četvrtak jer se desilo nešto zanimljivo,a bilo je i provokacija.

Da biste razumeli priču neophodno je da napravim jednu digresiju.
Lokalna banda opet renovira put ka Apatinu. Što se češće nešto renovira to je veća prilika za ugradnju..učestalija. Taj put na jednom mestu (izlazu iz grada) prelazi preko mosta na Velikom bačkom kanalu.
Kada se most pređe,ka Apatinu,sa leve strane se nalazi jedno prigradsko naselje - Bukovac. Bukovčani u grad mogu samo preko tog mosta. Pošto je most zatvoren,vlast im je obećala izgradnju pontonskog mosta na bazi barži. Taj alternativni most nije počeo na vreme da se sklapa..pa je postalo jasno da i neće,da bi na kraju umesto pontonskog mosta postavljena skela- Klasična skela koja ne zadovoljava potrebe Bukovčana. Tako da im preostaje da u grad idu okolo naokolo,tipa nekoliko kolometara lošeg puta. I oni pokrenuli protest.. navodno protiv ovih sa vlasti..nezadovoljni što su izigrani i besni zbog nepovoljne situacije u koju su dovedeni.

Organizatori našeg protesta doneli odluku da se u prošli četvrtak,nakon okupljanja na Trgu u gradu i govora,uputimo biciklima ka Bukovcu. Da im se pruži podrška. Ja,znajući kako stoje stvari,priupitam jednog od organizatora da li je stupljeno u kontakt sa građanima tog Bukovca. Jer je Bukovac jako uporište SnS..Vožd Minhauzen tamo redovno dobija preko 80% glasova. Kaže,nije. Ja rekoh,dobro,ja ne idem... i zaista ostanem iza kad se povorka uputila na biciklima tamo.

A tamo ih dočekali Bukovčani..i poterali ih. Koliko sam čuo,bila su tu četvorica starijih muškaraca koji su bili glasni i koji su izašli van iz lokalne kafane kad su ugledali goste,bicikliste. Krenula je klasična priča kako su "oni apolitični i ne žele da se mešaju u politiku" "njima hvala što su došli da nas podrže,ali ne treba nam nikakva opozicija" itd. Onda je došlo do malog incidenta kada je grupica Bukovčana pokušala da uzme i pocepa transparent Sombor protiv nasilja. A oni nemaju tamo ni apoteku ni prodavnicu.

Dakle,protestuju,ali ne protiv vlasti (da im se slučajno ne zamere) već da im vlast ispuni obećano,da im podigne pontonski most,a onda će sve opet biti super..oni neće imati ni prodavnicu,ali će SnS tu da dobija i dalje 90% glasova.

Jeste ovo mali fejl lokalne opizicije. Ne ide se medvedu na rupu. Nema se tamo ni šta dobiti,niti se može uspostaviti normalan kontakt. Nije to nikakva velika greška opoyicije..a Bukovčanima želim tu skelu što je duže moguće.

Moje pitanje je: šta raditi sa takvima?
Često sam i ovde čitao kako "obične ljude treba razumeti..prići im,objasniti im..otrgniti ih nekako od sekte". Evo,probalo se i skoro izbio fizički sukob. Bukovac je kao neka mala ruralna sredina vrlo blizu gradu. Manje više ovakvo je stanje i u okolnim selima..sela su zamrla,opustošena,napuštena..u njima maltene nema nikakvog posla. Ljudi tek životare,a zbog nakaradnog sistema u vidu vulgarne centralizacije,potpuno zavise od Grada Sombora i mrvica koje od njega dobijaju.

Ovde je promena moguća samo u velikim gradovima,u urbanim sredinama..nema opozicija šta da traži i malim i ruralnim krajevima jer objektivno trenutno tamo nema šta opipljivo da ponudi.

 

Dopuna posta: ta četvorica Bukovčana su digla hajku,nahuškali ostale ljude,jer u Bukovcu protestuje stalno nekoliko desetina do stotinu ljudi

  • Like 6
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...