Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

On 7/30/2023 at 7:33 PM, Stiletto said:

 

Ma govorim o zvaničnoj podeli na opštine, ne šta će ko da mi kaže. Ovča je opština Palilula, Ritopek je opština Grocka, obe opštine delovi su grada Beograda. Obe Pazove su opština Stara Pazova, do pre nekoliko godina su bili opština Sremska Mitrovica, ne potpadaju nikako pod Beograd. Jesu bliži Beogradu po kilometraži od Lazarevca, Obrenovca, Mladenovca, Sopota, al' jebi ga, to se zvanično po zakonu vodi pod beogradske opštine.

 

A na starom novosadkom putu sve dok ne prođeš Inđiju vole da kažu da su makar Zemunci 😄

Po meni je problem sto se Grocka, Lazarevac, Obrenovac vode kao delovi GRADA Beograda.  Mislim da bi trebalo definisati "beogradski okrug" i grad Beograd posebno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Postoji neka načelna podela na gradske i prigradske opštine, ali da, sve je to teritorija grada Beograda. Ali i te podele su prilično zastarele, Kaluđerica je danas deset puta bliža gradu nego Grockoj čijoj opštini pripada, Palilula koja se proteže preko Dunava do Padinske skele a vodi se kao gradska opština jer zahvata od Takovske preko Bogoslovije i Karaburme sve do Višnjice i Velikog sela, dok joj je teritorija preko Dunava jedno triput veća. Pa Zemun koji osim starog jezgra pokriva sve do Stare Pazove i Novih Banovaca, a takođe je gradska opština...

 

Sto posto si u pravu, treba napraviti ono što bi se zvalo grad Beograd i oko njega beogradski Okrug.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stiletto said:

Postoji neka načelna podela na gradske i prigradske opštine, ali da, sve je to teritorija grada Beograda. Ali i te podele su prilično zastarele, Kaluđerica je danas deset puta bliža gradu nego Grockoj čijoj opštini pripada, Palilula koja se proteže preko Dunava do Padinske skele a vodi se kao gradska opština jer zahvata od Takovske preko Bogoslovije i Karaburme sve do Višnjice i Velikog sela, dok joj je teritorija preko Dunava jedno triput veća. Pa Zemun koji osim starog jezgra pokriva sve do Stare Pazove i Novih Banovaca, a takođe je gradska opština...

 

Sto posto si u pravu, treba napraviti ono što bi se zvalo grad Beograd i oko njega beogradski Okrug.

S obzirom da je Lazarevac skoro duplo bliži Valjevu nego Beogradu....očekujte Koceljevu, Ljig, Topolu, naravno Arandjelovac...a ni Šabac nije daleko. Mi ostali će se i onako ugasimo. :100:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stiletto said:

Postoji neka načelna podela na gradske i prigradske opštine, ali da, sve je to teritorija grada Beograda. Ali i te podele su prilično zastarele, Kaluđerica je danas deset puta bliža gradu nego Grockoj čijoj opštini pripada, Palilula koja se proteže preko Dunava do Padinske skele a vodi se kao gradska opština jer zahvata od Takovske preko Bogoslovije i Karaburme sve do Višnjice i Velikog sela, dok joj je teritorija preko Dunava jedno triput veća. Pa Zemun koji osim starog jezgra pokriva sve do Stare Pazove i Novih Banovaca, a takođe je gradska opština...

 

Sto posto si u pravu, treba napraviti ono što bi se zvalo grad Beograd i oko njega beogradski Okrug.

Ta podela uopste nije slucajna, napravljena je da se razvodnji teritorija grada i Vozdovac ide do Ripnja i Belog Potoka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stiletto said:

Postoji neka načelna podela na gradske i prigradske opštine, ali da, sve je to teritorija grada Beograda. Ali i te podele su prilično zastarele, Kaluđerica je danas deset puta bliža gradu nego Grockoj čijoj opštini pripada, Palilula koja se proteže preko Dunava do Padinske skele a vodi se kao gradska opština jer zahvata od Takovske preko Bogoslovije i Karaburme sve do Višnjice i Velikog sela, dok joj je teritorija preko Dunava jedno triput veća. Pa Zemun koji osim starog jezgra pokriva sve do Stare Pazove i Novih Banovaca, a takođe je gradska opština...

 

Sto posto si u pravu, treba napraviti ono što bi se zvalo grad Beograd i oko njega beogradski Okrug.


Treba ipak znati i razloge. Te opstina ili neke od njih su pripojene Beogradu ne da bi se njihovi stanovnici zvali Beogradjanima ili «kanalili» na izborima centralne opstine (tada izbora u ovom smislu nije ni bilo) i ne prema blizini/daljini vec da bi se porez prikupljen tamo slivao u centralnu kasu pa delio kako centrala odluci. A ne da ide lokalno.  Mislim da je nekima menjan i postanski broj.
Razlozi su TENT i Kolubara i to u svojom najboljim danima. Pocetkom devedestih je onaj cinik Bozovic napravio EPS kao JP.

Bio je period kad je poslovanje bilo decentralizovano (cak i u ona vremena firme imale svaka svoj racun) i sve sto je vredno infrastrukturno gradjeno u lokalu tih opstina gradjeno je pre toga.

Oni koji su posecivali tada i posle znaju razliku u infrastrukturi u pomenutim opstinsma pre i posle stavljanja sape na pare.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Drug Crni said:

Kolika je kvota da će Slobin unuk biti premijer jednog dana?

 

Sumnjam da će mu predsednik Danilo dati tako moćnu funkciju, jedino ako je skroz ne obesmisli nekim oktroisanim ustavom pre toga. Ta funkcija će verovatno ostati upražnjena dok regent Vukan ne stasa. A Sloba junior će se zadovoljiti sa MSP ili nekim sličnim feudom...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

„Зар је мој син морао да погине да би надлежни исекли каблове?“

"Пријава да изађу да регулишу жичане каблове под напоном поднета је 27 пута, али нису имали времена – све док мој син није настрадао"

Малолетни дечак A.M. (13) из Бачке Паланке настрадао је у понедељак увече од последица струјног удара током игре са вршњацима. У потресној исповести, отац преминулог дечака, Горан Мијаљковић наводи да га је за несрећу обавестио друг његовог сина, али и да су више пута контактирали надлежне службе због каблова који више са бандере, а због којих је страдао малишан.

Тело сина видео је како непомично лежи поред бандере у Доситејевој улици, недалеко од куће, а око дечака су биле екипе Хитне помоћи.

„Све су учинили, 45 минута су покушавали да га реанимирају на моје очи, али није имало шансе. Осећам се јадно, немоћно. Мој син је настрадао на правди Бога јер надлежне службе нису радиле свој посао“, наводи потресени отац.

Каблови под пуним напоном висе са бандера још од суперћелијске олује која је захватила нашу земљу 19. јула.

„Комшија испред чије се куће све одиграло је још 19.07. поднео надлежним службама захтев да дођу и склоне жице које је невреме покидало. Нико се није појавио. Међутим, док су лекари покушали да оживе мог сина, они су секли те каблове. Па, зар је мој син морао да настрада да би они урадили свој посао? Зар је било ко морао да погине како би се осећали безбедно? Пријава да изађу да регулишу жичане каблове под напоном поднета је 27 пута, али нису имали времена – све док мој син није настрадао“, говори отац за наш портал.

Горан наводи да му је изузетно тешко пало када је морао да оде у Нови Сад, на Институт за судску медицину како би преузео тело свог сина.

„Супруга и ја смо јако лоше, покушавамо да смиримо и децу. Имамо још једног сина, малу девојчицу и ћерку која је годину дана старија од сина чије смо тело донели кући. Сви смо потресени, па чак и деца која су се играла са нашим сином. Покушали су и они да га спасу, али нико није успео. Живот је био пред њим. Волео је фудбал, пецање, своје другаре. Био је баш весело дете пуно живота…“, рекао је наш саговорник.

Наш саговорник наводи и да је ово друга трагедија за десет дана у њиховој породици. Односно, 22. јула, у току невремена насталог услед олује, погинуо је З. Ж. (66), иначе деда малишана.

„Покушао је да склони кабл који је пао у двориште његове куће и погинуо је на лицу места од струјног удара. То је иначе теча моје супруге. Страшно је шта смо доживели, ово је туга која је немерљива, бол која ме разара“, каже кроз сузе отац.

Отац је навео да ће се сахрана његовог сина догодити данас, у среду (02.08.), на Градском гробљу у Бачкој Паланци.

„Не могу да верујем да је отишао да се игра, а да ћу га испратити на вечни пут због туђе неодговорности. Зар да ја сина испратим у гроб? Зар да дете које је било на почетку живота тако завржи. Јој, Боже…“, каже скрхани отац.

Мештани Доситејеве улице наводе да је дечак настрадао испред напуштене куће своје баке која више не живи у тој кући.

„Деца из свих околних улица се играју данима у тој улици, трче и јуре се. Ту је и неки као спомен паркић, наспрам те куће. Деца су се то вече играла јурке по плацу и улици, а како су малишани испричали, дечак је највероватније случајно ухватио кабл, када га је одједном ударила струја. Почели су да вичу и дозивају помоћ, брзо је и Хитна дошла, али ништа се није могло. Каблови од струје су били свуда по путу, синоћ су тек то санирали“, каже једна старија мештанка за наш портал.

Мајка се опростила од сина
И неутешна мајка Ивана Мијаљковић, потресним речима, опростила се од настрадалог сина. „Сине мој, очи моје лепе. Анђеле мој, почивај у миру. Са собом си однео и мене, увек ћемо те волети“, навела је мајка.

https://backapalankavesti.com/hronika/zar-je-moj-sin-morao-da-pogine-da-bi-nadlezni-isekli-kablove/

Edited by erwin
  • Like 1
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

ma sta je ko sredio je nebitno.

dete pogine, on vice, kao, ljut je

 

gnjide.

Znam uini. Tragedija je da su oni mogli to spreciti.Koliko znam preko 20 poziva je bilo da se sklone te zice.

 

gnjida kao sto kazes.I to nesposobna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

inace, mala crtica na temu bola u qrcu od juce:

zaglavim se u liftu random zgrade na vracaru; srecom, ljudi znali da dolazim, jer sam morao da zvonim na interfon.

 

okrenem nalepljena dva broja za hitne intervencije (iz par pokusaja, signal bilo za telefon, bilo za internet nestaje & dolazi) - dobijem rutinsko obavestenje da broj nije vise u funkciji i da se informisem koje brojeve da pozovem, hue hue.

 

nije bas zgodno informisati se u takvim uslovima, sreca, ljudi napolju mogu neometano da guglaju & nadju broj stambenog za hitne intervencije;

 

nakon rutinskog cekanja-prijavljivanja-cekanja od cca 10ak mins (daklem, ukupno sam skoro pola sata tamo), stambeno javlja kako oni nisu nadlezni za tu zgradu, vise srece sledeci put (!)

 

zena koja sve ovo radi za mene i ocigledno ima nesto jacu kontekstualnu inteligenciju nego ja, zove samoinicijativno vatrogasce (!), kojima predstavi kejs pa joj oni kazu, kako ce sad oni (vatrogasci!) da zovu stambeno, tj hitne intervencije i kazu im da se odmah pojave, pa ako nece, dolaze vatrogasci.

 

i stambeno poslusa vatrogasce i dodje.

 

shou program.

ja se samo pitam sta se tu desava kada bi se zatekli neki penzioneri sa obe strane, da li bi bilo u ovakvom slucaju nekog belaja zarad grdno nejebavajuceg stava za tako prostu radnju?

  • Like 12
  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Pogine dete, zbog neodgovornog ponašanja nadležnih, izađe 50 ljudi na protest. Kao u principu, bole me tuki nije moje dete.

 

Ova rogobatna persona, sektaška gnjida je uobičajena pojava na lokalu. To su sve ljudi bez imalo skrupula i bilo kakve časti što je osnovni postulat na kojima je izgrađen SNS.

 

Pedeset ljudi?!

 

 

 

  • Like 11
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Indig0 said:

Pogine dete, zbog neodgovornog ponašanja nadležnih, izađe 50 ljudi na protest. Kao u principu, bole me tuki nije moje dete.

 

Ova rogobatna persona, sektaška gnjida je uobičajena pojava na lokalu. To su sve ljudi bez imalo skrupula i bilo kakve časti što je osnovni postulat na kojima je izgrađen SNS.

 

Pedeset ljudi?!

 

 

 

nisu valjda svi ostali u sns?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...