Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Sa PPP-a:

Quote

Hoce kurac...

Ako to potpise i to se stvarno pkkusa da se sprovodi potrajace do prvog ručaka ili prve dobre pozicije za snajper...

Namenska radi u 3 smene, a da imamo jos fabrika i to bi islo u 3 smene, lova koja se zaraduje je nenormalna, nema sanse da to stane bez ogromnih posledica za onog ko to pokusa da zaustavi... A nije samo lova u pitanju...

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, erwin said:

Sa PPP-a:

 

 

 

Pritisak Rusa na njega plus pritisak njegov na zapad. U fazonu nece da smirite Kurtija e nema municije za Ukrajinu.

 

Ja cisto sumljam da razni gimovci su dovoljno jaki da mu nesto urade jer im je on i omogucio da se opare na racun Krusika tj svih nas posto dugove Krusika mi svi placamo.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Potpuno je jasno da je nas autokrata prosao sve kontrolne punktove na zapadu u velikoj meri zbog Krusika u tri smene. 
Kad je onaj provodadzija premijer Luksemburga upoznao Vuleta sa Zelenskim, i kad je Zelenski reagovao smireno, ortacki, sve je bilo jasno. 
Zelenski je pre par dana napushio bugarskog vodju jer je ovaj nesto srao o uspostavljanju mira, i to u Bugarskoj, a kad se obraca Orbanu, ostrije je to mnogo nego sa nasim ovim. 
I ukrajinski ambasador sve kulira, dil postoji. 
 

Tesko da u svetlu svega toga Kurti moze da ima neki solidan ugao da napada Vucica, uglavnom ispada levo smetalo. 
 

Ali granate su i Vuciceva jedina karta u ovom trenutku, tako da nema stajanja. 
To sto je najavio prekid prodaje (pod pretnjom Rusije, koja tim povodom zove Dacica u Moskvu) samo je kupovina vremena i trazenje novog imena za shemu. Znamo se Aco

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Smrtokapa said:

@Dragan

Ovo je ista lista naprednjačkih botova kojom smo se već bavili, kakve veze Rusi sad imaju s njom?

 

I šta oće ovaj opskurni tviter nalog?

"Princip je isti, sve su ostalo nijanse ..."

Rusi to rade sirom sveta, pa i u Srbiji, mada u Srbiji imaju i javne kanale i ogromnu medijsku podrsku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dragan said:

"Princip je isti, sve su ostalo nijanse ..."

Rusi to rade sirom sveta, pa i u Srbiji, mada u Srbiji imaju i javne kanale i ogromnu medijsku podrsku.

Ovo je tačno, ali irelevantno.

Ovo nije spisak ruskih botova, već naprednjačkih botova, koji funkcionišu po sličnom principu kao ruski botovi (jer je taj sistem efikasan).

McLeod je takođe u pravu u svom poslednjem postu, ali je i to irelevantno.

Ovaj tviteraš koji pokazuje podršku natou tako što ima sliku ljutog psa sa nato beretkom implicitno pokušava da predstavi konkretan spisak sns botova kao spisak ruskih botova, iako to u ovom slučaju nije tačno.

Prema tome, ovaj tviteraš obmanjuje javnost vršeći antirusku propagandu.

Pritom antiruska propaganda ne mora da bude loša stvar, zavisno od slučaja, ali nije mi jasno zašto je prenosimo na ovoj temi.

Ne mogu da prihvatim argument "bitan je princip" u slučaju gde je u pitanju očigledna obmana.

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Antiruska propaganda je do jaja, nego može li se sa rušenjem Vucica? I sta ce onda biti, ide se u NATO, i to sa žarom, posebno ispred zadruga, jel jeste? Jeste, jeste, tako će biti, da se ne zavaravamo. Samo da nije vucica, milosevica, kostunice, tadica, qrtza, paltza, ma tu bi bre Skandinavija bila, i Japan.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Dusko said:

Ajde da se ne lazemo tu sigurno 80% ako ne i vise botuje i za Rusiju.

Ja mislim da je, u suštini, preko 80% stanovnika Srbije ProEuropski opredeljeno. Koliko ljudi izadje na neke "ruske litije" i kakve god performanse?

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Dusko said:

Ajde da se ne lazemo tu sigurno 80% ako ne i vise botuje i za Rusiju.

80% njih je iskreno za Putina, nije baš da botuju jer od toga imaju koristi, za razliku od botovanja za SNS, što je rekao bih bitna stvar u ovom slučaju.

 

Da pojasnim zašto cepidlačim: imamo forumaša Dragana, sa kojim se, prema onome što sam pročitao na forumu, slažem oko velike većine političko-društvenih stavova, koji iz okeana stvari koji se mogu preneti protiv SNS-a i od okeana stvari koje se mogu preneti protiv Rusa, prenese neki tvit koji je bez ikakve vrednosti. I to mi se ne sviđa, jer Draganu, mom sličnomišljeniku, umanjuje kredibilitet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, erwin said:

 

Nadam se da je ovo anegdota, tako makar zvuči.

 

Prema onome što znam, od zaposlenih u kontroli leta zahteva se maksimalna psihofizička sprema i koncentracija u svakom momentu, zbog odgovornosti posla koji rade. To npr. podrazumeva i dodatne slobodne dane kao i apsolutnu neprihvatljivost bilo kakvog prekovremenog rada, zbog fokusa koji se mora održati.

 

Zaista se nadam da još uvek nismo došli do tačke gde se u takvom sistemu osobi postavljenoj preko stranke daje mogućnost da pritisne neko dugme.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Smrtokapa said:

Nadam se da je ovo anegdota, tako makar zvuči.

 

Prema onome što znam, od zaposlenih u kontroli leta zahteva se maksimalna psihofizička sprema i koncentracija u svakom momentu, zbog odgovornosti posla koji rade. To npr. podrazumeva i dodatne slobodne dane kao i apsolutnu neprihvatljivost bilo kakvog prekovremenog rada, zbog fokusa koji se mora održati.

 

Zaista se nadam da još uvek nismo došli do tačke gde se u takvom sistemu osobi postavljenoj preko stranke daje mogućnost da pritisne neko dugme.

 

I ja se nadam, a opis je malo nejasan. Naime, kontrolor ne može baš da pritisne pogrešno dugme, tj. da posegne za pogrešnom komandom  kao pilot, u smislu da obori avion. Kontrolor mora da vodi računa o poziciji aviona i njihovoj visini. Ako nekom putanjom lete dva aviona, ne lete na istoj visini, što važi i kada im se putanje ukrštaju. Kontrolori regulišu i prilaz aviona, tj. sletanje, manevrisanje aviona po aerodromu i slično. Zato kontrolori imaju i različite nadležnosti, u zavisnosti od toga gde se avion nalazi. Beogradski aerodrom često u paketu otprema ili prima više aviona, plus dosta aviona andleće Beograd. Ne znam koju nadležnost ima takav lik, ali malo mi je čudno da tri kontrolora kontrolišu jednog. Naša kontrola leta bi bila debelo u problemu jer nije u pitanju neki lokalni sistem, kao što je pošta, već mnogo ozbiljniji.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Dragan said:

 

 

 

Da se ja pitam svi mediji koji tendenciozno i po narudzbini i za protivuslugu vlastima (ili pojedincu) sire lazi plus svi ovi na platnom spisku gradjani koji za potrebe vlastima rade to isto i na drustvenim mrezama, direktno rade protiv dobrobiti drzave i njenih gradjana, opstruiraju napredak itd. treba za svoju delatnost krivicno da odgovaraju. Jednom za svagda da se stavi tacka na sve pokusaje bilo koga ko na vlast dodje da zloupotrebljava medije zarad svoje agende.  Dakle, u krivicno zakonodavstvo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...