Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Da li smo već negde konstatovali da su srpski vaterpolisti (svakako u većem procentu od drugih ljudi, čast -- izgleda bukvalno -- izuzecima) najveća govna i najgori ljudi?

 

https://www.blic.rs/sudbine/nikola-raden-pretukao-devojku-milicu-ristic/d78mrkj

 

U velikom sam iskušenju da uopšte više ikad i gledam našu vaterpolo reprezentaciju, jer je velika verovatnoća da oni za koje navijaš će sutra biti uzdanice SNS-a, dupeuvlakači Vučiću i -- iako teško, ali gore od nabrojanog -- nasilnici prema ženama.

 

Hvala Prlainoviću i još nekolicini što su za sad normalni ljudi, ali očigledno se u tom bazenu nakoti mnogo više Šapića, Udovičića, Gakova, Jelenića, Šefika, Mitrovića..

Edited by medobrundo
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Milenko Puzigaca said:

spacer.png

 

Iskreno mislim da mi Srbi ne mozemo da se nosimo sa tolikom odgovornoscu kao sto je pronalazenje kljuca primusa. Bolje da je to ostavljeno nekom drugom narodu, Japancima ili Peruancima na primer. Samo oni imaju u sebi dovoljno antimaterije da neutralisu efekat zelene plazme. Mi genetski slabo stojimo sa midihlorinima, zato nismo imali pravo resenje za turske sablje na Kosovu. Kljuc je inace pronasla Kosovka Devojka, ali se o tome malo zna.

  • Like 3
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Constantin said:

Uticaj gama zraka na sablasne nevene nije uključen ... u ključ ?

 

U boju na Kosovu Milos je dobio prioritetni zadatak da ubije Murata, jer je po prorocanstvu inoka Makarija u Muratovom drobu bio zapisan tacan datum otvaranja Nebeskih dveri. Zato je Lazar u boj poneo kljuc primus. Medjutim, Milos je obavio samo deo zadatka. Da ne spamujemo temu sad, ako te interesuju ostali detalji obrati mi se u PM.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2022 at 6:07 PM, medobrundo said:

Da li smo već negde konstatovali da su srpski vaterpolisti (svakako u većem procentu od drugih ljudi, čast -- izgleda bukvalno -- izuzecima) najveća govna i najgori ljudi?

 

https://www.blic.rs/sudbine/nikola-raden-pretukao-devojku-milicu-ristic/d78mrkj

 

U velikom sam iskušenju da uopšte više ikad i gledam našu vaterpolo reprezentaciju, jer je velika verovatnoća da oni za koje navijaš će sutra biti uzdanice SNS-a, dupeuvlakači Vučiću i -- iako teško, ali gore od nabrojanog -- nasilnici prema ženama.

 

Hvala Prlainoviću i još nekolicini što su za sad normalni ljudi, ali očigledno se u tom bazenu nakoti mnogo više Šapića, Udovičića, Gakova, Jelenića, Šefika, Mitrovića..

Nazalostm, i drugi sportisti su dobrim delom govna..od Jokica i Djokovica, pa na ovamo..cak i Savo Milosevic, mislio sam da  je ljudina, kad ono..a najbolji i najgotivniji sportisti, a da su bili at their prime za mog zivota, bili su upravo vaterpolisti i kosarkasi, jbes tenisere..Ikodinovic je valjda, normalan..

ALi, godinama se cudim da neko npr, estradu smatra mahom budalama, a sprtiste nekom elitom..sve je to malo mozga, mnogo para,alavost jos veca, ubitacna kombinacija..zato medju javnim licnostima koji podrzavaju AV najvise ima estrade i sportista

Link to comment
Share on other sites

Osim što zaista od sportista imam neuporedivo niža očekivanja u nekom moždanom ili čak i ljudski-moralnom smislu od ostalih ljudi, moram da napomenem dve stvari. Ikodinović je kul i sve, ali je bio na prvim listama podrške Vučiću i to vrlo svojevoljno, tako da ga ne bih baš uzimao za ne znam kakav primer. Drugo, među sportistima poznatim i prepunih para, nekako su mi najgotivniji likovi poput Peje Stojakovića - ostao je u Americi, tamo je usmerio sve svoje poslovne ambicije, investirao je valjda i u Grčkoj, a nikada nije imao ideju da pravi Arko Arenu na Trgu Nikole Pašića ili da ruši Nebojša kulu kako bi prodavao giros. Rispek.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce posle ovih izbora da se oformi obimno ministarstvo sa jednin jedinim zadatkom, a to je da se detqljno ispitaju sve muljavine ove vlasti. Sve zlo da se istera na cistac, da se uvede drasticna lustracija, politicka i ekonomska. Da se preispita ko je od javnih licnosti sta govorio, radio, dobio...  Da se procesljaju novinari koji su sirili mrznju, aminovali krivicna dela, pozivali na vrsenje istih. Da se ukine sav sund, sav taj olos da se zabrani, da se zestoko kazne svi promoteri nasilja i ostalih gadosti na nacionalnim frekvencijama.

Ukoliko Pink prezivi dva dana posle smene vlasti, dzabe sve.

Link to comment
Share on other sites

Hteo sam da napišem generalniji osvrt na izbore i stanje u Srbiji kroz dve poučne istorijske parabole, jednu za opoziciju a jednu za vlast, ali kako je na temi o izborima još uvek u toku prebrojavanje glasova i "hands on" postizborna kombinatorika, zapisaću ga ovde.

 

 


U biblioteci starih knjiga i manuskripta univerziteta u Jejlu, među gomilom izložene stare hartije se može pronaći jedna obveznica koju je 15. maja 1648 na ime gospodina Niclaesa de Meijera izdala lokalna kompanija (Lekdyk Bovendams) koja se bavila popravkom nasipa na reci Lek u zapadnoj Holandiji. Obveznica je bila tzv. "losrenten", instrument koji nema rok dospeća i ne vraća glavnicu ali plaća godišnju kamatu doveka, na donosioca. Ono po čemu se ova hartija razlikuje od ostalih u toj biblioteci je u tome što je svakih 5 godina kustosi vade iz izloga, pažljivo slažu u specijalnu zaštitnu ambalažu i nose preko Atlantika u Utreht da podignu svoju kamatu - obveznica je još uvek aktivna, ugovor koji je sklopljen pre 400 godina još uvek važi u potpunosti! U svetu danas postoji više ovih aktivnih obveznica iz ranog 17. veka iz Holandije, najstarija poznata je iz 1624. godine, na gospođu Elsken Jorisdochter (ćerka od Jorisa ili Đorđa) koja je u nju investirala 1200 tadašnjih florina.

 

Istinska opozicija Vučiću bi po meni trebalo da razume - i da je u stanju da eksplicitno nabroji - koje sve institucije i odlike treba da postoje u nekom društvu da bi nešto ovakvo moglo da se izvede i da radi na tome da se one uspostave. Ovo se, međutim, neće rešiti na izborima niti u bilo koju pojedinačnu nedelju. Nažalost, ja ništa od ovoga nisam video. Ovde je, na primer, država građanima otela penzije - to je unapred zarađeno i dogovoreno, za razliku, npr, od plata u javnom sektoru koje može da smanji - ali za opoziciju to nije bio povod za mobilizaciju, nego ugovori koje građani slobodno sklapaju sa bankama ili rudarskim kompanijama. (baška činjenica da između ovih pojava i toga da SNS kompletan državni sektor drži na uzici kao "sigurne glasove" postoji pravolinijska veza.)

 

 


Vlasti bih setio nečeg drugog. Leta 1571. se kod Lepenta, uz zapadnu obalu Grčke, odigrala jedna od najsudbonosnijih bitaka u istoriji u kojoj je hrišćanska Sveta Liga na sveopšte iznenađenje šokirala i pobedila otomansku vojsku i verovatno sprečila tursko zauzimanje Italije. Tursku vojsku je predvodio Ali-Paša Mujezinzade koji je u bici poginuo, ali je uz život izgubio gotovo kompletno porodično bogatstvo: kada su se vojnici Svete lige ukrcali na njegov brod tamo su našli sanduk sa 150 000 zlatnika. Naravno, jedno zanimljivo pitanje je otkud admiralu, visokom političaru i sultanovom zetu toliki novac (hint - nije ga stekao briljantnom poslovnom inventivnošću). Ali za ovu priliku je, naročito za ljude na vlasti, još intruktivnije zapitati se i razumeti zašto je nesrećni Ali-Paša kompletno svoje bogatstvo vukao sa sobom preko cele Evrope. U društvu gde ljudska prava i imovina mogu biti pogažena i oteta preko noći (ne samo da se ne isplati raditi i proizvoditi, nego...) čak i ljudi u samom vrhu strukture su manje manje slobodni nego obični Niclaes ili Elsken iz prethodnog pasusa, koji ne moraju svoj novac da čuvaju pod jastukom ili zakopan u nekom sanduku, ili u stanovima ili u hektarima zemlje ili u restoranima, pod lažnim imenima i identitetima i ličnim kartama itd...

Edited by bohumilo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Slusam ovog degenerika veceras malo, tragikomican mi je..Sio mi ga Djura:roflmao:..ne ostavlja vise utisak mocnog i jakog, samouverenog kabadahije, ali ne u smislu da patetise i da glumi mucenika, vec stvarno izgleda kao da je ipak u zajebanoj situaciji..i tacno paranoise vec da mu sutra Manojlovic ne bude opozcijia..verujem da  mu ni pravi izorni rezultati ne prijaju..ni ovi zvanicni nisu za skakanje od radosti bas, kakvi su realni, mogu zamisliti..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AgroLaki said:

Blic javlja da ce nam biti ukinute sankcije na uvoz nafte preko JANAFTa. Kako zonglira Vucic, docent je za sve ostale politicare ovde. 

 

To je pričao vučić u sinoćnoj predstavi, povezao je zadnje glasanje u UN, ali rekao i da to nije sve.

Otprilike, moraćemo da jedemo govna ali imamo izbor, možemo da biramo kašiku. Možemo i zlatnom kašikom...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vojislav Šešelj se povlači sa mesta predsednika Srpske radikalne stranke

 

U vesti piše i da će nastaviti da se bavi politikom, ali kao pojedinac. Ne znam da li je planirao da ga nasledi sin ili neko od onih spodoba, ali šteta je što to nije uradio početkom devedesetih. Ukoliko ovo znači da ćemo bar manje gledati ovu budalu, i to je neka vajda.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

I Vucic se svojevremeno "povlacio iz politike", pa vidimo sta bi od tada.:classic_sleep:

Vidim da se na drugim portalima spominje da je bolestan, što je možda i pravi razlog. Usput spominje i da ga birači nisu hteli, premda ne znam koliko je to bitno.

 

2 minutes ago, JohnnyDragon said:

Pretpostavljam da će SNS moći da kupi još malo vremena, tj. do formiranja vlade, ali da će onda ići malo duži performans - danas se uvode sankcije za tajkune, nešto kasnije sankcije za trgovinu i da će probati da to rastegne ukoliko Putler počne polako da se povlači iz Ukrajine naplaćujući povlačenje postepenim skidanjem sankcija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Pretpostavljam da će SNS moći da kupi još malo vremena, tj. do formiranja vlade, ali da će onda ići malo duži performans - danas se uvode sankcije za tajkune, nešto kasnije sankcije za trgovinu i da će probati da to rastegne ukoliko Putler počne polako da se povlači iz Ukrajine naplaćujući povlačenje postepenim skidanjem sankcija.

 

Pa da, ocekivano razvlaci, ima nula hrabrosti da `presece kabl za opasan napon` jer se pravi nestrucan pa on ne zna ni mobilni da ukljuci ni kameru da pravi selfi ...Izazivam ga, AVa,  time da ce prvo uvesti sankcije putinovim praunucima....

 

... kao da ne znamo da je najlakse biti populista,

secas se kad je erdoan rekao na nekoj konvenciji - Mi smo narod a ko ste vi? A ono svuda okolo isti narod i tamo i ovamo.

E tako i ovaj.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...